Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2017., 12:22   #1121
A znam da nije rješenje kljukanje tabletama, niti to želim, dobila jesam neke tablete al ih ne pijem (sadašnji simptomi su izdržljivi i nisu jaki kao prethodni), al eto tražim neku alternativu, jer čitala sam da ljudi koji imaju alergije da im se povuče, eto al sad da li je je to zapravo tako...da li je dokazano da su alergični (to mislim na testiranja) ili oni sami misle da jesu pa im prođe
...jer zbunjuje me i to što svaka mačka na mene ne utječe isto o čemu to ovisi i zašto je tako, reakcije nisu iste niti iste jačine, mislim da će mi ostati nepoznanica jer eto vidim da nema baš puno iskustava što se tiče toga
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 12:21   #1122
Quote:
eMeM kaže: Pogledaj post
A znam da nije rješenje kljukanje tabletama, niti to želim, dobila jesam neke tablete al ih ne pijem (sadašnji simptomi su izdržljivi i nisu jaki kao prethodni), al eto tražim neku alternativu, jer čitala sam da ljudi koji imaju alergije da im se povuče, eto al sad da li je je to zapravo tako...da li je dokazano da su alergični (to mislim na testiranja) ili oni sami misle da jesu pa im prođe
...jer zbunjuje me i to što svaka mačka na mene ne utječe isto o čemu to ovisi i zašto je tako, reakcije nisu iste niti iste jačine, mislim da će mi ostati nepoznanica jer eto vidim da nema baš puno iskustava što se tiče toga
Ja sam po testiranjima alergicna na pse (i macke) a imam psa doma. I oduvijek sam imala psa. Nikad me nije smetao. Doduse frendov pas zna kod mene izazvat lagano smrcanje. Mozda sam se na svog psa navikla pa nemam reakcije? Ne znam. Cudne su te alergije. Kao sto jedne god ambrozija prodje bez da kihnem, a druge umirem. Ja ne znam sta je ove godine trenutno u zraku, jos sam na moru, na otoku Krku. Stalno smrcam i kisem, uz antihistaminik. Jel ambrozija vec pocela?
I sto se tice povlacenja alergija, ja nisam cula da se to ikom dogodilo. Kao i astma, imas ju stalno, samo sto je nekad podnosljiva, a nekad ne.
__________________
love me or hate me, but spare me your indifference 🌙
lily_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 12:34   #1123
Peckanje grla od kikirikija, jel moguće da je alergija, kad sam prestala jesti, prestalo i peckanje.
kocelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 12:47   #1124
Quote:
kocelot kaže: Pogledaj post
Peckanje grla od kikirikija, jel moguće da je alergija, kad sam prestala jesti, prestalo i peckanje.
Arachis hypogaea, oliti pučki kikiriki, je jedan od najžešćih i najčešćih (nutritivnih) alergena.

Nomen est omen - već samo ime "arachis" dolazi od velikog udjela tzv. arahidonske kiseline, temeljnog supstrata koji je nužan za sam nastanak alergijske reakcije (pleonazam potrebit za naglašavanje esencije).

Uz ovdje opisanu reakciju, mogući su i naknadni oblici reakcija preosjetjivosti na kikiriki - od tegoba sa disanjem, do manje opasnih tipa prištevljenja po koži (lice najčešće, no isto tako i trup).

Popij kakav antihistaminik, sigurno ti neće škoditi
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 13:32   #1125
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Arachis hypogaea, oliti pučki kikiriki, je jedan od najžešćih i najčešćih (nutritivnih) alergena.

Nomen est omen - već samo ime "arachis" dolazi od velikog udjela tzv. arahidonske kiseline, temeljnog supstrata koji je nužan za sam nastanak alergijske reakcije (pleonazam potrebit za naglašavanje esencije).

Uz ovdje opisanu reakciju, mogući su i naknadni oblici reakcija preosjetjivosti na kikiriki - od tegoba sa disanjem, do manje opasnih tipa prištevljenja po koži (lice najčešće, no isto tako i trup).

Popij kakav antihistaminik, sigurno ti neće škoditi
da, imala sam dojam da mi se malo zatvorilo grlo, no ništa strašno, prestalo je za par minuta, začudilo me, ja sam očekivala da ću nabubriti i već sam bila spremna da zovem hitnu. Jel trebam zvati svoju doktoricu zbog ovoga, ili da zanemarim?
kocelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 13:39   #1126
Par dana (15-20 barem) gutaj antihistaminik - ima smisla, jer ta reakcija kod tebe može biti "okidač" za reakciju na mnoge druge alergene, na koje možda ne bi reagirala.

Strogo izbjegavaj svaki kontakt sa kikirikijem.

Javi se doktorici, svakako
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 13:46   #1127
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Par dana (15-20 barem) gutaj antihistaminik - ima smisla, jer ta reakcija kod tebe može biti "okidač" za reakciju na mnoge druge alergene, na koje možda ne bi reagirala.

Strogo izbjegavaj svaki kontakt sa kikirikijem.

Javi se doktorici, svakako
nemam antihistaminik, jel to ide na recept?
kocelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 13:52   #1128
Mislim da ti je Allegra (feksofenadin) 120mg tbl. OTC pripravak (ide bez recepta).

Ako nemaš baš puno preko 70kg, doza bi ti trebala biti OK

Možda će te malo uspavljivati, a u tom slučaju postupno možeš pomicati dozu prema noći.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 19:39   #1129
diathesis allergica

Pozdrav!
Da li je netko upoznat sa ovom dijagnozom?
Naime, imam 2 autoimune dijagnoze i sad se zbiva nešto novo, a imunolog sumnja da je mozda ovo. Nismo imali vremena u detalje razgovarati, ionako moram obaviti hrpu pretraga, a na netu nema mnogo o voj temi.
Zahvaljujem na bilo kakvoj informaciji
mačkolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 18:00   #1130
Quote:
mačkolina kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Da li je netko upoznat sa ovom dijagnozom?
Naime, imam 2 autoimune dijagnoze i sad se zbiva nešto novo, a imunolog sumnja da je mozda ovo. Nismo imali vremena u detalje razgovarati, ionako moram obaviti hrpu pretraga, a na netu nema mnogo o voj temi.
Zahvaljujem na bilo kakvoj informaciji
Alergijski rinitis može biti jedan od mnogobrojnih simptoma. Često se pojavljuju problemi pri pravilnoj dijagnozi autoimunih bolesti, pogotovo u početnim stadijima.Kako su simptomi opći i nespecifični, odnosno različite autoimune bolesti imaju jednake simptome, teško je zapravo doći do prave dijagnoze. Čude me tvoje dvije autoimune dijagnoze zapravo. Šarolikost simptoma, objašnjava se time što autoimune bolesti mogu zahvatiti skoro svaki dio tijela, od mišića, kože, zglobova, krvnih žila, živaca, oči, endokrinih žlijezda i pluća, tako da alergijski rinitis nije ništa čudno kada se radi o autoimunim bolestima.
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 16:37   #1131
Duxi, hvala ti na odgovoru, ali alergijski rinitis nije prijevod diathesis allegice (mada imam i to i uzimam antihistaminike) - ovo je više kožni problem, jako crvenilo lica i ruku. Nije ni rijetkost imati 2 autoimune dijagnoze, one se često slažu jedna na drugu. Čak i nisam u početnom stadiju... blago meni Hvala ti!
mačkolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 09:00   #1132
Alergičari, kako usisavate prostor u kojem živite i kakve usisavače koristite?

Ja se uskoro selim i trebam kupiti novi usisavač, alergična sam na pelud svega i svačega ali i kućnu prašinu. Doma sad imamo neki Samsungov sa posudom za prašinu sa Hepa filterom, ok je al sve se dosta praši, to je činjenica. Čitala sam da su dobri za alergičare vodeni usisavači ali dosta su komplicirani za čišćenje i veliki, a pošto se ja selim u mali stan mislim da mi ne bi odgovarali. Ne znam kak s tom prašinom izać na kraj i kaj kupiti
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 09:41   #1133
Kćer od 7 god je alergična na grinje. Dovezzjem se na prethodni post, jesu li za te potrebe ok oni robotski usisavaca sa HEPA filterom? Ako vec I digne ista prašine u zrak, da to odradi dok nje nema doma.
Dalje, osim hipoalergene posteljine, uklanjanja zavjesa, tepiha, plišanaca i sličnog iz okoline, ima li još što da se uvede u praksu a da olakša boravak u kući? Njena spavaća soba, ima li kakvih filtera/pročišćavača zraka koji se mogu držati u sobi za tu namjenu?

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 12:02   #1134
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
Kćer od 7 god je alergična na grinje. Dovezzjem se na prethodni post, jesu li za te potrebe ok oni robotski usisavaca sa HEPA filterom? Ako vec I digne ista prašine u zrak, da to odradi dok nje nema doma.
Dalje, osim hipoalergene posteljine, uklanjanja zavjesa, tepiha, plišanaca i sličnog iz okoline, ima li još što da se uvede u praksu a da olakša boravak u kući? Njena spavaća soba, ima li kakvih filtera/pročišćavača zraka koji se mogu držati u sobi za tu namjenu?

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
I mene zanimaju ovi robotski usisavaci, ima li netko?

Mene ubi ambrozija ove godine kak se vi ostali drzite? Prosle god. mi nije bilo ovako...
__________________
love me or hate me, but spare me your indifference 🌙
lily_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 00:17   #1135
ja ove godine prvi put nakon 2000. nisam ni kihnuo, a puno sam vani i sve

jesu to počistili toliko u novom zagrebu ili šta
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 14:34   #1136
Meni je kooooma, ali ja sam centar. Srećom imam klimu doma, pa je mir dok ne izađem.
Jesi koristio neke maske i sl. zaštite?
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 17:23   #1137
meni same tjelesne reakcije nisu tako strašne, uglavnom serijsko kihanje, nekad ko prošle sezone jače curenje iz očiju

više me ometa psihička komponenta

najbolje zaboraviti na sve , ne čitati izvještaje o koncentraciji peluda u zraku , zaštititi se od svake moguće sugestije, vijesti , jadikovki forumaša i slično
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 10:09   #1138
Imate li za preporuciti privatnog alergologa imunologa?

Sa malenim sam u obradi u Klaicevoj i sad nam je dala jos neke pretrage napravit i onda nas naruci za 28.2. Sto mi je predugo cekati pa bi napravila te nalaze i otisla kod nekog privatnika dok cekam ovaj termin
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 21:52   #1139
Za mjesec dana idem na alergijsko testiranje. Muci me dermatitis posvuda, zahvaceno je dosta mjesta,.svrbi i svasta. Uz tafen nazal stanje je puuuno bolje, dermatitis se povlaci..ako 3 dana ne spricam, pocnu svrabovi, lisajevi, suha puca...

Koliko prije samog testiranja ne smijem uzimati antihistaminike? Da se sto vise postedim veselja po kozi, al da rezultat bude ok.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 12:01   #1140
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Za mjesec dana idem na alergijsko testiranje. Muci me dermatitis posvuda, zahvaceno je dosta mjesta,.svrbi i svasta. Uz tafen nazal stanje je puuuno bolje, dermatitis se povlaci..ako 3 dana ne spricam, pocnu svrabovi, lisajevi, suha puca...

Koliko prije samog testiranja ne smijem uzimati antihistaminike? Da se sto vise postedim veselja po kozi, al da rezultat bude ok.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
Meni su sad za klinca rekli 5-6 dana
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.