Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 17:22   #3061
Quote:
Goran T kaže: Pogledaj post
Oprostite ali ja ovo ne bih pisao da Vi sami niste u prijasnjim postovima rekli da vam je žgaravica u regresiji i da Vam se i kašalj smanjuje pa kako onda IPP ne djeluju i to sve nakon 12 uzimanja? Vi ne reagirate na 300 mg peptorana nego na 40mg pantoprazola i na reglan...dakle logicno bi bilo za pretpostaviti da bi onda i prije na 240 mg pantoprazoluma a da ne kazem na 720 mg omeprazoluma.. ali dobro necu se vise ubijati...ti lijekovi ne mogu nikad prestat djelovati jer kontinuirano koce prekomjerno izlucivanje kiseline sve dok se uzimaju ovisno o dozi i tezini refluksne bolesti...
Što se tice ph-metrije...noću je produžen kontakt jednjaka s kiselinom, usporena je peristaltika, rijetko je gutanje, slabije je izlučivanje sline. S obzirom na to da gastroskopija nije pokazala veca strukturalna ostecenja te dobrog djelovanja terapije nece biti potrebna fundoplikacija (kako ja to vidim ali ja sam nitko i nista)...Peristaltika je oslabila zbog vracanja kiseline kako ce ona jenjavati to bi se trebalo oporavljati..Zato Vam je dat Reglan (prokineticki lijek)! zajedno sa IPP-om...Zna se raditi test inhibitorima protonske pumpe..ukoliko se nakon 7 dana cca 75% simptoma smanje test se smatra pozitivnim sto je super zasada u Vašem slucaju..
Da, žgaravica i kašalj su u blagoj, gotovo neznatnoj, ali ipak - regresiji, ali da li to mogu zahvaliti IPP-u ili "ulkusnoj dijeti", ne mogu tvrditi. Za sad. Vidjet ću što će pokazati vrijeme. Kad se opet najedem paprike...

Da...
To zadnje što ste napisali... ...tome se i ja nadam.
Uzdam se u svoju sposobnost autosugestije i regeneracije.

Zapravo, kad se sjetim perioda u trajanju od pet godina prije pa do perforacije čira, čudo je da se nešto gorega nije u mojem slučaju izrodilo, imajući u vidu, da sam tih dugih 5 godina, svakodnevno povraćala, čak i do desetak puta dnevno.
Uistinu je pravo čudo, da se nije iz toga izrodilo nešto puno gore...
Biti će super, ako je samo oslabljena perisaltika uslijed tih povraćanja.
To što kažete da bi se mogla oporaviti... ...iz Vaših usta u Božje uši.
Valjda me Bog ipak voli...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:14   #3062
Dajte ljudi sta je vama.umjesto da si ovdje nekako pomognemo vi tu ispisujete kilometarske postove i stalno ponavljate jedno te isto.
Ja mislim da goran samo hoce pomoci na neki nacin.zato i postavlja pitanja.kako ovo zasto ono.pa tome forum i sluzi.o cemu cemo pisat ovdje.o
vremenskoj prognozi.
Nego gdje je nestao lav?ako je nestao jer mu je bolje,onda mi je drago...

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 14:05   #3063
Quote:
Plavi kaputić kaže: Pogledaj post
Dajte ljudi sta je vama.umjesto da si ovdje nekako pomognemo vi tu ispisujete kilometarske postove i stalno ponavljate jedno te isto.
Ja mislim da goran samo hoce pomoci na neki nacin.zato i postavlja pitanja.kako ovo zasto ono.pa tome forum i sluzi.o cemu cemo pisat ovdje.o
vremenskoj prognozi.
Nego gdje je nestao lav?ako je nestao jer mu je bolje,onda mi je drago...

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
potpisujem. kad mi je loše škicnem malo i uvjerim se da nas ima. i da ću vjerojatno preživjeti :klap:
a kad krenu ovakvi postovi nemam baš neke volje čitati a kamoli sudjelovati u raspravi... meni su Goran i Lav puno pomogli kod nekih nedoumica i zahvalna sam.
mislim da forum i služi da bi "grintali" i jadali se jedni drugima, te pomagali međusobno ukoliko znamo i možemo. ma i ako ne znamo, lijepo je vidjeti da te netko razumije i da još ima ljudi sa istim problemima...
toliko. pozz
skikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 15:24   #3064
Pitanjce, sto j(ne) esti nakon biopsije polipa?
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 16:24   #3065
ne znam hoću li ikom pomoći, kukao sam ovdje da su mi dijagnosticirali gerb, odnosno lpr, sa svim simptomima, kiselinom u ustima, grebanjem grla... ma znate sve, imao sam odiseje po ordinacijama i dobio nove dijagnoze i lijekove, smršavio 30 kila za 3 mjeseca, potpuno izgubio osjećaj gladi i žeđi, ali potpuno... sve što sam pojeo ili popio bilo je koma.

e pa jebi ga, svi su se zajebali, svi liječnici. u pitanju je mozak.

potpuno sam ignorirao činjenicu, a i liječnici, da oduvijek imam neku lutajuću bol, koja mi se premještala po tijelu. njen je uzrok misterija, osim psihićki koja kaže da može biti od anksioznosti, kojoj sam sklon.

e nakon puno mjeseci u kojima sam progutao dosta ipp placebo efekata, iznenada, bol se premjestila iz grla u desno rame. o totalno sam bio zbunjen. grlo me odjednom ništa nije boljelo. nakon 7 dana se vrati u grlo ali tko ga jebe sad znam što mi je. uzmem paliju i zveknem se po cjevanici, onako da zaboli. i opet grlo više uopće ne boli, nije se bol niti vratila. opet budem gladan i žedan, mada sam do zla boga heppi jer sam skinuo kile...

znam da se smijete. čujem vas.

nemam nikakvih problema ako me boli zglob ili leđa, navikneš. ali psihu mi rasturila bol u grlu. psihička komponenta je jako značajna.

tako da bježim od vas na anksioznost, nekako su mi lakše podnošljivi simptomi tamo, jer ne mogu ni zamisliti da me grize stalno kao vas.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 17:05   #3066
Quote:
Plavi kaputić kaže: Pogledaj post
Dajte ljudi sta je vama.umjesto da si ovdje nekako pomognemo vi tu ispisujete kilometarske postove i stalno ponavljate jedno te isto.
Ja mislim da goran samo hoce pomoci na neki nacin.zato i postavlja pitanja.kako ovo zasto ono.pa tome forum i sluzi.o cemu cemo pisat ovdje.o
vremenskoj prognozi.
Nego gdje je nestao lav?ako je nestao jer mu je bolje,onda mi je drago...

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
Goran T is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 17:06   #3067
Quote:
skikica kaže: Pogledaj post
potpisujem. kad mi je loše škicnem malo i uvjerim se da nas ima. i da ću vjerojatno preživjeti :klap:
a kad krenu ovakvi postovi nemam baš neke volje čitati a kamoli sudjelovati u raspravi... meni su Goran i Lav puno pomogli kod nekih nedoumica i zahvalna sam.
mislim da forum i služi da bi "grintali" i jadali se jedni drugima, te pomagali međusobno ukoliko znamo i možemo. ma i ako ne znamo, lijepo je vidjeti da te netko razumije i da još ima ljudi sa istim problemima...
toliko. pozz
Goran T is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 17:53   #3068
Mukotrpan je oporavak poslije Nissena, në bih nikom preporucio
sinuskosinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 22:06   #3069
ČAJ OD PELINA!

Nakon par dana korištenja, imam osječaj koda je dijagnoza GERB-a bila u nekom prošlom životu, a samo nekoliko dana prije nisam mogao gutati hranu ako nije bila prožvakana 150 puta + sve što sam stavio u usta je bilo neko voće ,bademi, kašice i te gluposti koje mi nisu dizale kiselinu.
Čaj je sam po sebi odvratan, moji doma ga nemogu ni pomirisat al ja se već navikao. Tako da svima preporučam.
mr.greeeny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 23:36   #3070
Quote:
sinuskosinus kaže: Pogledaj post
Mukotrpan je oporavak poslije Nissena, në bih nikom preporucio

Malo je reći da sam znatiželjan. Volio bih čuti više detalja vezano za operaciju i oporavak nakon nje...
Ovo je prvi put da čujem da je neko kod nas u Hr išao na Nissen-a.
Čitao sam malo po netu iskustva ljudi u SAD koji su to prošli. Rekao bih da su oni manje/više zadovoljni sa ishodom operacije. Naravno, ne svi

Također, iskreno se nadam da će situacija kod tebe ići na bolje, i da ćeš s vremenom, kako bude tekao oporavak, ipak moći reći da se Nissen isplatio.
viktorward is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 00:30   #3071
Napisat ću sve od samog dolaska pa do oporavka. Nisam rekao da se neće isplatit ali nije baš lagano za izdržat.
sinuskosinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 14:10   #3072
Quote:
sinuskosinus kaže: Pogledaj post
Napisat ću sve od samog dolaska pa do oporavka. Nisam rekao da se neće isplatit ali nije baš lagano za izdržat.
Ja sam operirao u 8. razredu osnovne, klasična operacija. Tjedan u šok sobi, tjedan na odjelu, kućni oporavak još dva tjedna. Prvih par dana sve bolji, poslije i dalje boli, ali manje. Ništa neizdrživo.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 22:12   #3073
Pisao sam post drugi dan operacije u stanju u kojem nisam bio ni svjestan da jesam. Neizdrživo nije ali da je bajno i krasno nije, nisam stavio obrok u usta od od srijede do subote, kao ni tekucine. No koga baš zanima sve detaljno može se javiti u privatnu poruku
sinuskosinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 16:21   #3074
Quote:
Goran T kaže: Pogledaj post
Poštovani Gorane...
...evo danas mi je točno 24. dan propisane mi terapije gore navedenim koktelom medikamenata...
Rezultat: saldo nula.
Iznimka je izostanak žgaravice. Svi ostali simptomi ostali su nepromijenjeni.
Dakle, povremene mučnine, učestali i svakodnevni problemi s proljevom, štucavica, podrigivanje, zvučno kruljenje u crijevima, povremena promuklost, povremeni probadajući bolovi iza prsne kosti te u lijevom gornjem kvadrantu abdomena prema sredini epigastrija, kao i povremeni probadajući bolovi koji su meni laiku locirani na početak duodenuma i naravno kronični i užasno naporan kašalj.

I, sad...
pišem vam ovo, jer sam u ova 24 dana, primijetila nešto interesantno...

Naime...
8. dana terapije, uhvatila me gadna, ali stvarno gadna bol u torakalnom dijelu kralježnice lijevo (a u toj razini imam discus herniju Th2-Th3), sa širenjem ispod lijevog pazuha prema lijevom grudnom mišiću pa je dakle ta bol lokacijom i intenzitetom upućivala da se radi o upali živca ili o nečemu tome sličnom.
Kako bih te bolove donekle ublažila, konzultirajući se sa svojim LOM-om, krenem piti Lupocet 1000. Pila sam ga dakle paralelno sa propisanim mi medikamentima za gastro-probleme, od 8. do 19. dana spomenute terapije.
U tom intervalu, kašalj se potpuno povukao, a ostali simptomi bili u bitnoj regresiji.
20. dana upala navedenog živca popusti i prestanem piti Lupocet 1000 i kašalj se skupa sa svim simptomima ponovo javi, istim intenzitetom kao i prije.
Dakle, opet se mučim sa istim simptomima, od 20. do 23. dana terapije, dok me sinoć, 23. dan nije zaboljela kralježnica lumbalno, uz jaču glavobolju pa me to ponovo natjeralo da popijem lupocet 1000.
I opet kašalj prestane i ostali simptomi se povuku.
Danas napravim isto.... Kašalj krene, ja popijem Lupocet i opet mir...

I, sad...
Imajući u vidu što je Lupocet i kakva su mu svojstva, jednostavno mi se nameće misao, da se u mojem slučaju radi o oštećenju vagusa (negjde, vjerojatno, ne znam što bi drugo mogao biti problem, nakon svega isprobanog do sad...)
Imate li kakvih iskustava a propos i ako imate, znate li kakva je procedura dijagnostike eventualnih takvih oštećenja i ukoliko su dokaziva, na koji način (osim paracetamolom) ih liječiti...?
Lp
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 17:13   #3075
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Poštovani Gorane...
...evo danas mi je točno 24. dan propisane mi terapije gore navedenim koktelom medikamenata...
Rezultat: saldo nula.
Iznimka je izostanak žgaravice. Svi ostali simptomi ostali su nepromijenjeni.
Dakle, povremene mučnine, učestali i svakodnevni problemi s proljevom, štucavica, podrigivanje, zvučno kruljenje u crijevima, povremena promuklost, povremeni probadajući bolovi iza prsne kosti te u lijevom gornjem kvadrantu abdomena prema sredini epigastrija, kao i povremeni probadajući bolovi koji su meni laiku locirani na početak duodenuma i naravno kronični i užasno naporan kašalj.

I, sad...
pišem vam ovo, jer sam u ova 24 dana, primijetila nešto interesantno...

Naime...
8. dana terapije, uhvatila me gadna, ali stvarno gadna bol u torakalnom dijelu kralježnice lijevo (a u toj razini imam discus herniju Th2-Th3), sa širenjem ispod lijevog pazuha prema lijevom grudnom mišiću pa je dakle ta bol lokacijom i intenzitetom upućivala da se radi o upali živca ili o nečemu tome sličnom.
Kako bih te bolove donekle ublažila, konzultirajući se sa svojim LOM-om, krenem piti Lupocet 1000. Pila sam ga dakle paralelno sa propisanim mi medikamentima za gastro-probleme, od 8. do 19. dana spomenute terapije.
U tom intervalu, kašalj se potpuno povukao, a ostali simptomi bili u bitnoj regresiji.
20. dana upala navedenog živca popusti i prestanem piti Lupocet 1000 i kašalj se skupa sa svim simptomima ponovo javi, istim intenzitetom kao i prije.
Dakle, opet se mučim sa istim simptomima, od 20. do 23. dana terapije, dok me sinoć, 23. dan nije zaboljela kralježnica lumbalno, uz jaču glavobolju pa me to ponovo natjeralo da popijem lupocet 1000.
I opet kašalj prestane i ostali simptomi se povuku.
Danas napravim isto.... Kašalj krene, ja popijem Lupocet i opet mir...

I, sad...
Imajući u vidu što je Lupocet i kakva su mu svojstva, jednostavno mi se nameće misao, da se u mojem slučaju radi o oštećenju vagusa (negjde, vjerojatno, ne znam što bi drugo mogao biti problem, nakon svega isprobanog do sad...)
Imate li kakvih iskustava a propos i ako imate, znate li kakva je procedura dijagnostike eventualnih takvih oštećenja i ukoliko su dokaziva, na koji način (osim paracetamolom) ih liječiti...?
Lp
Nemam nekog iskustva s time ali citajuci literaturu moguce je da imate poremecaja u autonomnom zivcanom sustavu...da li imate ortostatsku hipotenziju? (vrtoglavica, zanošenje, zbunjenost ili zamagljenje vida se javljaju unutar nekoliko sekundi od ustajanja..)..Izmedu ostalog zivac Vagus sadrži oko 75% parasimpatičkih vlakana. Na taj način, parasimpatički sustav dovodi do specifičnog, lokaliziranog odgovora u izvršnim organima, uključujući krvne žile vrata, glave i torakoabdominalnih organa..Autonomni živčani sustav kontrolira krvni tlak, srčani ritam, tjelesnu temperaturu, težinu, preradu hrane, metabolizam, ravnotežu tekućine i elektrolita, znojenje, mokrenje, defekaciju, seksualnu aktivnost i razne druge procese..
Ja mislim da je apsolutno moguce da Vi zbog oštećenja vanjskog prstena diskusa mozete imati navedene probleme zbog pritiska na zivac...
Mislim prvo bi se trebala postaviti dijagnoza da imate problema sa Autonomnim zivcanim sustavom..dakle ovo je sve nagadanje moguce problematike..neki od testova koje se mogu napraviti su fizikalni i laboratorijski..od fizikalnih uz mjerenje tlaka (smanjenje sistoličkog tlaka za >20 mmHg, te dijastoličkog >10 mmHg prilikom naglog ustajanja upućuje na disfunkciju) mogu ukljucivati i rektalni refleksi, a od lab. Adrenergički test procjenjuje promjenu pulsa i arterijskog tlaka (testovi se daju googlati)...
Ovak na bivsem poslu imam kolegu kojem je brat neurolog i svakako cu se raspitati sljedeci tjedan vezano za Vas problem da vidim da li je moguc ovakav scenarij kao sto je kod Vas...dajte mi vremena pa cu Vam se javiti slj.tjedan..moze?
Goran T is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 00:16   #3076
Quote:
Goran T kaže: Pogledaj post
Nemam nekog iskustva s time ali citajuci literaturu moguce je da imate poremecaja u autonomnom zivcanom sustavu...da li imate ortostatsku hipotenziju? (vrtoglavica, zanošenje, zbunjenost ili zamagljenje vida se javljaju unutar nekoliko sekundi od ustajanja..)..Izmedu ostalog zivac Vagus sadrži oko 75% parasimpatičkih vlakana. Na taj način, parasimpatički sustav dovodi do specifičnog, lokaliziranog odgovora u izvršnim organima, uključujući krvne žile vrata, glave i torakoabdominalnih organa..Autonomni živčani sustav kontrolira krvni tlak, srčani ritam, tjelesnu temperaturu, težinu, preradu hrane, metabolizam, ravnotežu tekućine i elektrolita, znojenje, mokrenje, defekaciju, seksualnu aktivnost i razne druge procese..
Ja mislim da je apsolutno moguce da Vi zbog oštećenja vanjskog prstena diskusa mozete imati navedene probleme zbog pritiska na zivac...
Mislim prvo bi se trebala postaviti dijagnoza da imate problema sa Autonomnim zivcanim sustavom..dakle ovo je sve nagadanje moguce problematike..neki od testova koje se mogu napraviti su fizikalni i laboratorijski..od fizikalnih uz mjerenje tlaka (smanjenje sistoličkog tlaka za >20 mmHg, te dijastoličkog >10 mmHg prilikom naglog ustajanja upućuje na disfunkciju) mogu ukljucivati i rektalni refleksi, a od lab. Adrenergički test procjenjuje promjenu pulsa i arterijskog tlaka (testovi se daju googlati)...
Ovak na bivsem poslu imam kolegu kojem je brat neurolog i svakako cu se raspitati sljedeci tjedan vezano za Vas problem da vidim da li je moguc ovakav scenarij kao sto je kod Vas...dajte mi vremena pa cu Vam se javiti slj.tjedan..moze?
Naravno da može...
Ako druge zamaram ovom svojom storijom, možemo nastaviti i na PVT.

Što se svega ostaloga tiče, ne znam više što bih vam prije napisala, jer kod mene je zdravstvenih problema k'o u priči i svi simptomi koji me prate, mogli bi biti posljedica i svega i ničega.

Konkretno, kralježnica mi je k'o stara, trula špaga.

Da sad ne nabrajam, evo skeniran nalaz MR iz travnja ove godine...

https://imgur.com/GZPrNpX

https://imgur.com/aNNhYqB

Da tome još dodam posljednji nalaz EMNG-a iz siječnja ove godine, koji kaže da imam tešku kroničnu neuralnu leziju radiksa S1 lijevo, znatnu S1 desno te umjerenu L5 desno.

Također, od siječnja 2012., na torakalnom dijelu leđa, pojavila mi se ogromna mrlja (promjena pigmentacije) koja svrbi i bridi do zla Boga. Dermatologica kaže leđna parestezija, neurokirurg kaže da to ne odgovara visini oštećenja kralježnice, a svi ostali kažu da bi mogla biti neuropatija, a meni osobno, to djeluje k'o početni stadij nekroza tkiva. Koliko svrbi, čudo da si još nisam oderala kožu s leđa.

Kad tome svemu, dodam još i operiranu rektokelu, kako da znam u kom grmu leže (za sad još uvijek blaži) problemi s povremenom inkontinencijom i defekacijom...?!

S ustajanjem nemam problema, ali mi se zna u ležanju dogoditi da mi se pošteno vrti. Propadam, doslovno, ali to nasreću, kratko traje. Tu i tamo me "zanese" nakon naglog ustajanja iz sjedećeg položaja, al' to bi mogla biti posljednica niskog tlaka kad postane "normalan", jer sam otkako znam za sebe niskotlakaš, prosječnih vrijednosti 110/70 koje podnosim izvrsno.

Što se pak vida tiče, operirana sam zbog strabizma davnih dana pa još i lasersko skidanje dioptrije dala napravit prije tri godine...
...tko bi ga znao nakon toga, zbog čega me oči povremeno zapeku i zašto mi se vid ponekad zamagli...

Što se pak znojenja tiče, doslovno me ubija posljednjih 7-8 godina, al' dal' je razlog kakav autonomni živčani poremećaj ili obična menopauza, Vrag će ga znat'...

Seksualnu aktivnost sam samoinicijativno otpisala prije 14 godina i uopće mi ne fali. Postala sam totalno aseksualna i baš mi je super tako.
Toliko luda nisam, da si uz sve te probleme, na grbaču nataknem još i muškarca...

Dakle, sa svim tim simptomima koji me prate, ne bi mi bio problem hvatati se u koštac, kad ne bi bilo i tog prokletog kroničnog kašlja, za kojeg sam eto, upravo shvatila da stagnira samo ako popijem Lupocet 1000. Za ne vjerovat...

Zadnje uređivanje Bolesna : 22.10.2017. at 00:39.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 01:41   #3077
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Naravno da može...
Ako druge zamaram ovom svojom storijom, možemo nastaviti i na PVT.

Što se svega ostaloga tiče, ne znam više što bih vam prije napisala, jer kod mene je zdravstvenih problema k'o u priči i svi simptomi koji me prate, mogli bi biti posljedica i svega i ničega.

Konkretno, kralježnica mi je k'o stara, trula špaga.

Da sad ne nabrajam, evo skeniran nalaz MR iz travnja ove godine...

https://imgur.com/GZPrNpX

https://imgur.com/aNNhYqB

Da tome još dodam posljednji nalaz EMNG-a iz siječnja ove godine, koji kaže da imam tešku kroničnu neuralnu leziju radiksa S1 lijevo, znatnu S1 desno te umjerenu L5 desno.

Također, od siječnja 2012., na torakalnom dijelu leđa, pojavila mi se ogromna mrlja (promjena pigmentacije) koja svrbi i bridi do zla Boga. Dermatologica kaže leđna parestezija, neurokirurg kaže da to ne odgovara visini oštećenja kralježnice, a svi ostali kažu da bi mogla biti neuropatija, a meni osobno, to djeluje k'o početni stadij nekroza tkiva. Koliko svrbi, čudo da si još nisam oderala kožu s leđa.

Kad tome svemu, dodam još i operiranu rektokelu, kako da znam u kom grmu leže (za sad još uvijek blaži) problemi s povremenom inkontinencijom i defekacijom...?!

S ustajanjem nemam problema, ali mi se zna u ležanju dogoditi da mi se pošteno vrti. Propadam, doslovno, ali to nasreću, kratko traje. Tu i tamo me "zanese" nakon naglog ustajanja iz sjedećeg položaja, al' to bi mogla biti posljednica niskog tlaka kad postane "normalan", jer sam otkako znam za sebe niskotlakaš, prosječnih vrijednosti 110/70 koje podnosim izvrsno.

Što se pak vida tiče, operirana sam zbog strabizma davnih dana pa još i lasersko skidanje dioptrije dala napravit prije tri godine...
...tko bi ga znao nakon toga, zbog čega me oči povremeno zapeku i zašto mi se vid ponekad zamagli...

Što se pak znojenja tiče, doslovno me ubija posljednjih 7-8 godina, al' dal' je razlog kakav autonomni živčani poremećaj ili obična menopauza, Vrag će ga znat'...

Seksualnu aktivnost sam samoinicijativno otpisala prije 14 godina i uopće mi ne fali. Postala sam totalno aseksualna i baš mi je super tako.
Toliko luda nisam, da si uz sve te probleme, na grbaču nataknem još i muškarca...

Dakle, sa svim tim simptomima koji me prate, ne bi mi bio problem hvatati se u koštac, kad ne bi bilo i tog prokletog kroničnog kašlja, za kojeg sam eto, upravo shvatila da stagnira samo ako popijem Lupocet 1000. Za ne vjerovat...
Poslao sam PM
Goran T is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 13:30   #3078
Jedno pitanje za vas koji bolujete od gerba i gastritisa ,kako vi kad imate gripu ili bolesti dišnih puteva kao koristitie c vitamin ,dali imate kakvih problema .Ja sad imam gripu i jučer sam stavila malo limuna u čaj i skoro sam krepala od bolova.Dali se može koristit neki dodatak prehrani c vitamin na kojeg mi dobro ila barem podnošljivo reagiramo?Bila bi jako zahvalana na odgovoru...
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 22:29   #3079
Neki me se mozda i sjecaju.
Ukratko, gerb, gastritis, ulkus (,izlijecen,), hijetalna hernija.
7 godina u braku, borba za bebu, IVF oplodnja uspjela, i trenutno sam 32 sedmica.
Moj gastric mi je rekao da se naoruzam strpljenjem, ali jako tesko.
Najgori mi je kasalj, i bojim se poroda i napada kaslja, jer ce mozda bit carski rez.
Kako mi je bebac pomjerio sve, otezano disem, i puno kasljem, puno mucnina imam i povracam, vecinu povracam samu kiselinu i ljepljivu sluz, koja mi je uvijeknu grlu i stalno imam potrebu za iskasljavanjem.
Bol pod desnim rebrom i lopaticom.
Bebac tacno nogom udari u zeludac i tad mi je isti u grlu.
A od lijekova nista, samo rennie.

Pomislit ce te sta ova hoce, samo da se malo izjadam. Jedva cekam controlok. A izgleda da se ne smije pit i kad beba siki.
I da, ja imam osjecaj boli- zarenja na desnoj strani odvzeluca, koja se penje cini mi se sve do uha, i bol je prisutna i u ledjima.

Ali, samo da mi je kasalj smirit, zbog poroda.
hemija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 10:30   #3080
Quote:
mr.greeeny kaže: Pogledaj post
ČAJ OD PELINA!

Nakon par dana korištenja, imam osječaj koda je dijagnoza GERB-a bila u nekom prošlom životu, a samo nekoliko dana prije nisam mogao gutati hranu ako nije bila prožvakana 150 puta + sve što sam stavio u usta je bilo neko voće ,bademi, kašice i te gluposti koje mi nisu dizale kiselinu.
Čaj je sam po sebi odvratan, moji doma ga nemogu ni pomirisat al ja se već navikao. Tako da svima preporučam.
Samo pripazi jer se ne preporučuje dugotrajno korištenje čaja od pelina, obično do tjedan dana
pregracanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:33.