Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2017., 23:03   #2601
Quote:
maya0101 kaže: Pogledaj post
Ja i muž smo se nakon 20 godina prebacili iz PBZa u Erste banku i - prezadovoljni smo. Čak smo dobili besplatno net i mobilno bankarstvo 1.5 godinu. U poslovnicama Erstea puno,puno manje gužve-što nam je bilo jako važno jer smo često tamo. Hrpu stvari se može obaviti preko maila ili njihovog chata koji radi i na petak i na svetak - puno su fleksibilniji od PBZa. Fora su im i beskontaktni bankomati i što se može dizati lova bez naknade u Austriji,Madžarskoj,BIH, Srbiji,Češkoj,Slovačkoj...Napominjem da nemamo nikakvih kredita pa sa te strane ne znam.

PBZ se pokvario, za sve su komplicirali, i non stop gužve u poslovnicama. Fali mi jedino VISA Inspire debitna kartica. U erste dobiješ Maestro debitnu, a Visa deviznu debitnu. Vidim da je PBZ digao cijene pojedinih naknada, Erste nije.

Inače, forumašica Voditeljica ili namjerno obmanjuje ili je totalna neznalica jer Erste banka samo u prvoj polovici 2017. ima dobit prije poreza oko 400 milijuna kuna. Ispred je samo PBZ sa dobiti od 600 milijuna. Jedna ZABA ima oko 270 milijuna. Tako da njezine informacije o "slaboj" HR Erste su pričice neinformiranih teta sa šaltera PBZa. A sigurna sam i da kao voditeljica zna razliku između prihoda i dobiti

http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...to/991254.aspx

A 2016. HR Erste je imala dobit prije poreza oko 800 milijuna kuna...
http://www.poslovni.hr/trzista/dobit...di-kuna-321231
Super da ste ti i muž zadovoljni poslovnim odnosom erste banke
Ali, drugi put bolje čitaj što postam jer nisam navodila erste banku niti pbz u HR, već njihove vlasnike i to na globalnoj razini.
Jer, velika je razilka kada je dobit u milijunima (grupacija čiji ste klijenti) ili bilijunima eura (intesa sanpaolo). Inače, intesa ti je jedna od najjačih, najstabilnijih i najprofitabilnijih korporacija na svijetu, erste grupa nije niti blizu.
Inače imam mba iz financija, ne znam kojeg si ti usmjerenja, tako da slobodno piši u stručnim terminima kada ti se sviđaju prihodi i dobit, pogotovo tvoje banke
A u pbz nema neinformiranih teta na šalteru kao u erste
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 08:35   #2602
Upravo je neinformiranost i neznanje teta na šalteru dovelo do toga da mijenjamo banku. Vjeruj mi u 20g sam se toga u PBZu i previše nagledala. U Ersteu preko chata riješim stvari koje su se u PBZu na šalteru bespotrebno komplicirale...A gužve i čekanja po sat vremena da ne spominjem.Ostala sam tako dugo samo zbog svoje lijenosti da nađem bolje i čak povoljnije.

koliko dobro radite u PBZu najbolje ti govori da vam "mala" Erste po dobiti u RH puše za vratom. To na globalnoj razini možeš objesiti mačku o rep jer to može značiti da se radi o glomaznom i tromom sistemu koji ako samo kihne trese se cijela Italija i pola europe. Uostalom imam više povjerenja u Austrijance nego u Talijane

Ok je hvaliti svoje, ali ljude obmanjivati prozirnim pričicama je žalosno. pogotovo za nekog sa MBAom...

PS ne radim niti imam koga zaposlenog u Ersteu. Pišem kao dugogodišnji klijent PBZa koji je pola godine u Ersteu.

Zadnje uređivanje maya0101 : 23.10.2017. at 08:47.
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 08:53   #2603
Quote:
maya0101 kaže: Pogledaj post
Upravo je neinformiranost i neznanje teta na šalteru dovelo do toga da mijenjamo banku.
O čemu se točno radi? Kako kažeš kredita nemate, o čemu nisu bili informirani na šalteru?
btw. ovo o gužvama stoji, što manja banka manje i gužve.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 13:17   #2604
Quote:
maya0101 kaže: Pogledaj post
Upravo je neinformiranost i neznanje teta na šalteru dovelo do toga da mijenjamo banku. Vjeruj mi u 20g sam se toga u PBZu i previše nagledala. U Ersteu preko chata riješim stvari koje su se u PBZu na šalteru bespotrebno komplicirale...A gužve i čekanja po sat vremena da ne spominjem.Ostala sam tako dugo samo zbog svoje lijenosti da nađem bolje i čak povoljnije.

koliko dobro radite u PBZu najbolje ti govori da vam "mala" Erste po dobiti u RH puše za vratom. To na globalnoj razini možeš objesiti mačku o rep jer to može značiti da se radi o glomaznom i tromom sistemu koji ako samo kihne trese se cijela Italija i pola europe. Uostalom imam više povjerenja u Austrijance nego u Talijane

Ok je hvaliti svoje, ali ljude obmanjivati prozirnim pričicama je žalosno. pogotovo za nekog sa MBAom...

PS ne radim niti imam koga zaposlenog u Ersteu. Pišem kao dugogodišnji klijent PBZa koji je pola godine u Ersteu.
Ne vidim da sam nešto neistinito rekla pa ne znam u čemu vidiš obmanu.

Žao mi je da imate negativno iskustvo sa pbz-om jer banka kontinuirano trenira i educira djelatnike. Ne znam da li si slala pritužbu, ako jesi garantiram ti da se više isto neće ponoviti. Pbz ima čak interni, kako to neki zaposlenici zovu pbz faks koji ima opsežan program i posebno i ciljano se trenira djelatnike, a do sad nisam čula da to ima bilo koja druga banka u hr.
Jer pbz banka izrazito pazi na edukaciju i informiranost djelatnika, ali uvijek je kod svega moguć propust, osobito ako niste u zagrebu već u nekom manjem mjestu ili slično gdje nema baš striktne kontrole. Recimo ja sam čula od kolega da je erste poslovnica na otoku pagu katastrofa od organiziranosti, informiranosti i općenito, a poznanica sa faksa je tamo osobni i kaže da su zaba i pbz svjetlosnim godinama ispred erste, ne znam kako je kod njih interno, kažem što čujem.

Recimo ja sam baš danas bila u splitskoj da prijateljici promijenim dolare u kune jer je ta banka bila najbliža i trajalo je preko 5 min
I pitala sam da li možda imaju neke proizvode za neklijente jer sam vidjela plakat kartice na rate pa da pitam, da bi se cura na šalteru odmah konzultirala sa drugom, pa onda sa savjetnikom pa onda sa voditeljem da bi mi rekli da mora biti plaća tamo za bilo koji kreditni proizvod jer to njih 3 nisu znale, seriously
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:03   #2605
Ne kužim zašto se prepucavate. I to sve u stilu moj tata je jači od tvog tate.
Svaka banka ima svoje loše i dobre strane. Za mene je PBZ najbolji izbor. Za nekoga je to možda Erste, Splitska itd.
I u mojoj poslovnici PBZ-a sam nekoliko puta dobio informacije koje nisu bile sasvim točne, ali za mene to nije deal breaker. Pa u svim bankama rade ljudi, a ne roboti i jasno je da ne moraju biti 100% upoznati s nekom novom uslugom. Zato postoji PBZ365 mail ili chat gdje informaciju možeš dobiti pet puta brže nego da čekaš na šalteru.
__________________
In this house we obey the laws of thermodynamics!
spoiled_brat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:09   #2606
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Jer, velika je razilka kada je dobit u milijunima (grupacija čiji ste klijenti) ili bilijunima eura (intesa sanpaolo).
Bilijun eura je 1000 milijardi eura ili na engleski 1 trillion. Toliku dobit nemaju valjda ni sve banke svijeta skupa.
prasak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:34   #2607
Quote:
prasak kaže: Pogledaj post
Bilijun eura je 1000 milijardi eura ili na engleski 1 trillion. Toliku dobit nemaju valjda ni sve banke svijeta skupa.
Sori, krivi engleski

Erste group (2016) 1,264 million (milijuna) eur
Intesa Sanpaolo (2016) 17,149 billion (milijardi) eur

Source: službene stranice banaka
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 15:21   #2608
PBZ i ZABA su ipak najbolje, a pogotovo kad se uzme rasprostranjenost bankomata.
Ove dvije banke imaju i najjeftinije doznake u inozemstvo, preko internet bankarstva i naplaćujh samo 30kn ako se radi o EU i eurima.
PBZ me je malo razočarao, jer je dnevni limit samo 25.000kn, dok je na ZABA-i 10.000€.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 15:28   #2609
Jednom sam se žalio PBZ-u zašto se na bankomate dnevno može uplatito samo 5000kn i dobio sam odgovor da je većina uplata manja i od 3000kn.
Mene taj odgovor nije zadovoljio, jer analogno tome nekome mogu reci da mu plaća od 10.000kn ne može biti uplaćena na račun, jer većina ljudi ima plaću od 6000kn.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:31   #2610
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Sori, krivi engleski

Erste group (2016) 1,264 million (milijuna) eur
Intesa Sanpaolo (2016) 17,149 billion (milijardi) eur

Source: službene stranice banaka

draga, malo si pogubila... dobit erste banke je 1,264 MILIJARDE eura
veliš MBA :klap:

kad bi se gledala samo veličina banke onda bi po tvojoj logici u RH bio najbolji izbor ZABA jer je Unicredit veći od Intese. A tko je u ZABI zna koliko je to dobra banka

Zadnje uređivanje maya0101 : 23.10.2017. at 17:59.
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:18   #2611
Quote:
maya0101 kaže: Pogledaj post
draga, malo si pogubila... dobit erste banke je 1,264 MILIJARDE eura
veliš MBA :klap:

kad bi se gledala samo veličina banke onda bi po tvojoj logici u RH bio najbolji izbor ZABA jer je Unicredit veći od Intese. A tko je u ZABI zna koliko je to dobra banka
Nije to dobit erste banke, već cijele njihove grupe.
A njihova dobit i dobit od intese, kad gledaš austrijsko "jako" tržište
Ne gleda se veličina per se, nego drugi faktori, tipa stabilnost.
Unicredit najveći? Već godinama posluju u gubitku, stalno im je potrebna dokapitalizacija i pitanje je vremena kada će i službeno promijeniti naziv u societe generale, tj kada će ih societe generale definitivno akvizirati, obzirom da je cijela unicredit uprava iz societe generale zbog lošeg stanja u toj banci, odnosno poslovanja u gubitku. Definitivno će biti bolji kada ih akviziraju.
Tangible mint im je pri samom dnu da je čak veneto bolja od njih, a intesa je preuzela veneto jer bi inače propali
Inače zaba u hr sasvim ok po poslovanju i jako su napredni, ali je subsidiary od unicredita.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:23   #2612
Quote:
mendi kaže: Pogledaj post
Jednom sam se žalio PBZ-u zašto se na bankomate dnevno može uplatito samo 5000kn i dobio sam odgovor da je većina uplata manja i od 3000kn.
Mene taj odgovor nije zadovoljio, jer analogno tome nekome mogu reci da mu plaća od 10.000kn ne može biti uplaćena na račun, jer većina ljudi ima plaću od 6000kn.
Iskreno i mene to nekad zasmeta, ali kad uzmeš u obzir da je neto plaća građanstva cca 4-5k, uglavnom 4 i manje, zbog ekonomske situacije svakog drugog građana, uplate su gotovo minimalne, daleko ispod dnevnog limita.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 21:14   #2613
Pretpostavljam da je uplatni bankomat ograničen kapacitetom spremnika za uplaćene novčanice - mislim da je dio za zaprimljene novčanice odvojen od dijela za isplate.. Vjerojatno je netko izračunao da je 5000 kn optimalan iznos da se bankomat ne mora prečesto prazniti. Inače te dočeka poruka kako je nemoguće izvršiti uplatu.
__________________
In this house we obey the laws of thermodynamics!
spoiled_brat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 21:46   #2614
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Nije to dobit erste banke, već cijele njihove grupe.
A njihova dobit i dobit od intese, kad gledaš austrijsko "jako" tržište
Ne gleda se veličina per se, nego drugi faktori, tipa stabilnost.
Unicredit najveći? Već godinama posluju u gubitku, stalno im je potrebna dokapitalizacija i pitanje je vremena kada će i službeno promijeniti naziv u societe generale, tj kada će ih societe generale definitivno akvizirati, obzirom da je cijela unicredit uprava iz societe generale zbog lošeg stanja u toj banci, odnosno poslovanja u gubitku. Definitivno će biti bolji kada ih akviziraju.
Tangible mint im je pri samom dnu da je čak veneto bolja od njih, a intesa je preuzela veneto jer bi inače propali
Inače zaba u hr sasvim ok po poslovanju i jako su napredni, ali je subsidiary od unicredita.
Wild guess - MBA Bled ?
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 22:02   #2615
Quote:
maya0101 kaže: Pogledaj post
Wild guess - MBA Bled ?
Bocconi, zato sam izrazito upućena u talijansko tržište
Kojeg si ti stupnja/usmjerenja
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 22:21   #2616
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Iskreno i mene to nekad zasmeta, ali kad uzmeš u obzir da je neto plaća građanstva cca 4-5k, uglavnom 4 i manje, zbog ekonomske situacije svakog drugog građana, uplate su gotovo minimalne, daleko ispod dnevnog limita.
Prosječna plaća je 6000kn, ali zar banci ne bi bilo lakse da podigne limit uplate na 10.000kn.
Meni se desilo da sam u nedjelju posao na more u kamp i mislio sam uplatiti 8000kn da ne drzim gotovinu u kampu, a u mjestu u blizini imam pbz- bankomat gdje mogu podizat gotovinu.
Posto je nedjelja ja znam da poslovnica ne radi, ali kontam na bankomat cu uplatit, kad tamo limit 5.000kn.
Sranje zivo i ponavljam da nema razloga da banka ne digne na 10.000kn, ne bi nista izgubili, a neki bi klijenti dobili.

Inace kad sam u pbz-u ove godine otvarao tekuci, devizni i internet bankarstvo potpisao sam milion papira, ni sam vise ne znam sta sam potpisivao.
Na kraju svega sam morao potpisivati po onom monitoru, sa elektronskom olovkom,ili kako se vec zove.

Sve to fino izgleda, ali se pitam cemu toliko papira?
Ako u Njemackoj postoje banke koje nemaju poslovnice, sve rade online, zar je bas nuzno da za otvaranje osnovnih usluga treba toliko papirologije.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 22:36   #2617
Quote:
mendi kaže: Pogledaj post
Prosječna plaća je 6000kn, ali zar banci ne bi bilo lakse da podigne limit uplate na 10.000kn.
Meni se desilo da sam u nedjelju posao na more u kamp i mislio sam uplatiti 8000kn da ne drzim gotovinu u kampu, a u mjestu u blizini imam pbz- bankomat gdje mogu podizat gotovinu.
Posto je nedjelja ja znam da poslovnica ne radi, ali kontam na bankomat cu uplatit, kad tamo limit 5.000kn.
Sranje zivo i ponavljam da nema razloga da banka ne digne na 10.000kn, ne bi nista izgubili, a neki bi klijenti dobili.

Inace kad sam u pbz-u ove godine otvarao tekuci, devizni i internet bankarstvo potpisao sam milion papira, ni sam vise ne znam sta sam potpisivao.
Na kraju svega sam morao potpisivati po onom monitoru, sa elektronskom olovkom,ili kako se vec zove.

Sve to fino izgleda, alo se pitam cemu toliko papira.
Ako u Njemackoj postoje banke koje nemaju poslovnice, sve rade online, zar je bas nuzno da za otvaranje osnivnih usluga treba toliko papirologije.
Ali dobar dio ljudi dobije za pola manje od naznačenog prosjeka. Mogu ti samo reći da pbz kontinuirano radi na unaprijeđenju i proširenju svojih usluga te se trenutno razmatraju sve opcije koje bi još više poboljšale uslugu, zato i postoji slušamo vas 100%. Što se tiče tehnologije i modernizacije, privredna banka zagreb je prva banka koja je na hrvatskom tržištu počela izdavati beskontaktne kartice, sticker karticu, brze pozajmice i ostale predodobrene proizvode.
U što ulazi i modernizacija poslovnica jer neke banke ni dan danas nemaju čitač bar koda za uplatnice niti skener osobnih (što je u bar kod čitaču u pbz), već skeniraju na aparatu, printaju itd. Trenutno je i u tijeku zamjena tih monitora, dolaze još moderniji i funkcionalniji gdje će klijenti više toga moći samostalno

Što se tiče regulacije limita, trenutno je to moguće samo za vip klijente banke, kako uplatiti, tako i isplatiti gotovinu veću od prosječnog dnevnog limita.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 23:51   #2618
Sve si ti to fino srocila, ali opet ostaje da je ne mogu prosjecnu placu uplatiti na bankomatu.
Ti monitori su cudo, vjerujem da ce novi biti jos boljo, ali ja sam prvo morao potpisati hrpu papira, pa sam tek onda par zadnjih potpisa stavio na monitor.
Nemoj misliti da ja napadam pbz, jer u drugih je gore, ili u najboljem slucaju isto.
Kao klijent bih pbz-u dao ocjenu 3
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 00:55   #2619
Quote:
mendi kaže: Pogledaj post
Sve si ti to fino srocila, ali opet ostaje da je ne mogu prosjecnu placu uplatiti na bankomatu.
Prebaci se u Zabu, ja na njihovom bankomatu uredno uplaćujem iznose veće od 5000kn odjednom.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 08:55   #2620
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Što je definicija VIP klijenta, po vama & PBZ-u?
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Plaća preko 15k.
Ova plaća je za jednog člana? Ne mogu se zbrajati iznosi supružnika, ako su u istoj banci?
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.