Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2017., 15:44   #101
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Nemre ni jedna tema bez crveno-crno-žuto-zelenih xe, he, xe..
Ne možeš pobjeći od zakona.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 00:36   #102
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ne možeš pobjeći od zakona.
Logičke pogreške su postale in ?
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 14:03   #103
Zar je to moguće? Rorion u svojoj šumi još nije čuo da je Hitler u trendu.


Nego, dosta smo se šegačili... može li me netko konačno uputiti do najbližeg šamana?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 15:27   #104
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Zar je to moguće? Rorion u svojoj šumi još nije čuo da je Hitler u trendu.


Nego, dosta smo se šegačili... može li me netko konačno uputiti do najbližeg šamana?
Ne postoji moja šuma.
Postoji šuma.
Na žalost, izrugivanjem prirodi nezaustavljivo si pokrenula duhove destrukcije(ne znamo još točno koje) koji su očigledno bili spavali nastanjeni u tebi.
Jedino ti je rješenje posaditi drvo i zahvaliti se šumi na njenom samom postojanju, kako bi poništila i eliminirala zlu kob koju si sama sebi, iz ne znanja potencirala.

Osim toga, u ovakvom stanju, vrlo lako ti se može dogoditi da kao posljedicu posjete šamanu, uđeš u tunel bez povratka, tj. drugi koji te poznaju bi komentirali : "Više nije ista".
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 19:06   #105
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ne postoji moja šuma.
Postoji šuma.
Na žalost, izrugivanjem prirodi nezaustavljivo si pokrenula duhove destrukcije(ne znamo još točno koje) koji su očigledno bili spavali nastanjeni u tebi.
Jedino ti je rješenje posaditi drvo i zahvaliti se šumi na njenom samom postojanju, kako bi poništila i eliminirala zlu kob koju si sama sebi, iz ne znanja potencirala.

Osim toga, u ovakvom stanju, vrlo lako ti se može dogoditi da kao posljedicu posjete šamanu, uđeš u tunel bez povratka, tj. drugi koji te poznaju bi komentirali : "Više nije ista".
To mi je i bio cilj.

Some girls just want to see the world burn.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 01:26   #106
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
To mi je i bio cilj.

Some girls just want to see the world burn.
Dakle, želiš nam stvoriti privid, da ti želiš otići "tamo".
Nitko ne želi biti "tamo".
"Tamo" se zaluta neznanjem i naivnom radoznalošću, ili lošom srećom susreta sa onima, koji te "tamo" gurnu.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 10:34   #107
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Dakle, želiš nam stvoriti privid, da ti želiš otići "tamo".
Nitko ne želi biti "tamo".
"Tamo" se zaluta neznanjem i naivnom radoznalošću, ili lošom srećom susreta sa onima, koji te "tamo" gurnu.
Tvoje "tamo" vjerojatno nije isto kao i moje "tamo". Nakon određenog broja putovanja dolaziš do točke kad znaš da više nikad nećeš biti isti, bez obzira primjećuju li to drugi ili ne. Promjena loše situacije (u kojoj smo svi mi jer svijet je takav kakav jest) može biti samo pozitivna. Osim toga, poanta svega jest otići tamo i vratiti se natrag. S prstenom ili bez njega.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:38   #108
Rorione, što vile najviše vole jesti? Skoro će jedanaesti mjesec i htjela bih ih počatiti nečim finim.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 02:16   #109
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Rorione, što vile najviše vole jesti? Skoro će jedanaesti mjesec i htjela bih ih počatiti nečim finim.
Cao lepa, jesi bila na "proputovanju" ?
Znam da nisi.
Ne vjeruj pričama, uzdaj se u prirodu, sa zdravstvenog, fizičkog, mentalnog, duhovnog i bilo kojeg aspekta.
Nego, rekoh, ne brini za vile, one ti ne trebaju nikakve darove, one su ti sam duh prirode u biti.
No pazi !!!, mnogo toga, što danas ljudi rade im smeta, ne vole.
Kada vide nekoga, u kome vide potencijal budu mu na ramenu pa ga upute u prirodu, pošto znaju da će taj/ta napraviti neko dobro , posaditi drvo, kućicu za ptice, dati hrane jelenima...
Ljudi su danas isprogramirani, zadojeni, mrzovoljni, bolesni i dogmatizirani.
Vile to znaju i pomažu ljudima u njihovoj genetskoj i urođenoj sposobnosti da se reprogramiraju, da izbace te idiotarije, to se u psihologiji zove "remember to forget", te da nanovo usvoje jedine ispravne postavke, misli, navike....
Ne trebaš ćekati 11.mj, odmah se uputi u šumu i provedi par sati, bar u šetnji, ali sama, ne boj se vuka.
11. studenog, okupljaju vile i uživaju u svojoj najznačajnijoj godišnjoj svečanosti ispod grana grma trnine. Tada ih možeš posjetiti.
Kada se na taj dan približiš grmu prunus spinose, no apsolutno tiho i smireno, vizualiziraj zrake sunca oko većeg grma, i prepusti misli neka plove, kako su i plovili našim precima pradavnih šuma Panonije.
No možeš to i sutra probati sa npr.hrastom.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 22:51   #110
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Cao lepa, jesi bila na "proputovanju" ?
Znam da nisi.
Ne vjeruj pričama, uzdaj se u prirodu, sa zdravstvenog, fizičkog, mentalnog, duhovnog i bilo kojeg aspekta.
Nego, rekoh, ne brini za vile, one ti ne trebaju nikakve darove, one su ti sam duh prirode u biti.
No pazi !!!, mnogo toga, što danas ljudi rade im smeta, ne vole.
Kada vide nekoga, u kome vide potencijal budu mu na ramenu pa ga upute u prirodu, pošto znaju da će taj/ta napraviti neko dobro , posaditi drvo, kućicu za ptice, dati hrane jelenima...
Ljudi su danas isprogramirani, zadojeni, mrzovoljni, bolesni i dogmatizirani.
Vile to znaju i pomažu ljudima u njihovoj genetskoj i urođenoj sposobnosti da se reprogramiraju, da izbace te idiotarije, to se u psihologiji zove "remember to forget", te da nanovo usvoje jedine ispravne postavke, misli, navike....
Ne trebaš ćekati 11.mj, odmah se uputi u šumu i provedi par sati, bar u šetnji, ali sama, ne boj se vuka.
11. studenog, okupljaju vile i uživaju u svojoj najznačajnijoj godišnjoj svečanosti ispod grana grma trnine. Tada ih možeš posjetiti.
Kada se na taj dan približiš grmu prunus spinose, no apsolutno tiho i smireno, vizualiziraj zrake sunca oko većeg grma, i prepusti misli neka plove, kako su i plovili našim precima pradavnih šuma Panonije.
No možeš to i sutra probati sa npr.hrastom.
Kul. Nemam trninu u blizini, ali imam zgodan šumarak bazge gdje berem sunčanice. I par lijepih hrastova. Samo, teško da mogu sama u šumu jer mi se pašče uvijek prikrpi, katkad i mačketine.

Bila sam na nekim kraćim putovanjima, napravila si soul retreival i uklanjanje intruzivnih elemenata, uz pomoć nekoliko duhovnih životinja i nekih pomagača u ljudskom obličju. I u gradu sam bila i vidjela krasnu tisu s tičicom u krošnji. Pojela sam jednu sjemenku, a košticu sačuvala. (Ne preporučujem to jer je dosta riskantno, tko se baš hoće igrat s time neka radije opere ruke bobicama, baš su fino sluzave i sapunaste.)

Vilama ću ukazati poštovanje, no zapravo me više zanimaju patuljci, čula sam da hoće pomoći u vrtnim radovima. Znala sam ih sanjati, ali već dugo nisam. Malo su mrgodni, kao stari djedovi, ali su zapravo dobroćudni.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 01:31   #111
Lightbulb

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kul. Nemam trninu u blizini, ali imam zgodan šumarak bazge gdje berem sunčanice. I par lijepih hrastova. Samo, teško da mogu sama u šumu jer mi se pašče uvijek prikrpi, katkad i mačketine.

Bila sam na nekim kraćim putovanjima, napravila si soul retreival i uklanjanje intruzivnih elemenata, uz pomoć nekoliko duhovnih životinja i nekih pomagača u ljudskom obličju. I u gradu sam bila i vidjela krasnu tisu s tičicom u krošnji. Pojela sam jednu sjemenku, a košticu sačuvala. (Ne preporučujem to jer je dosta riskantno, tko se baš hoće igrat s time neka radije opere ruke bobicama, baš su fino sluzave i sapunaste.)
Vilama ću ukazati poštovanje, no zapravo me više zanimaju patuljci, čula sam da hoće pomoći u vrtnim radovima. Znala sam ih sanjati, ali već dugo nisam. Malo su mrgodni, kao stari djedovi, ali su zapravo dobroćudni.
Mislim da je tvoj soul retreival bio slaboga efekta, a uklanjanje intruzivnih misli kratkoročno ?
Neznam, pretpostavljam.
Eh sad, to je bio tvoj zaštitni mehanizam kako bi izbjegla veću nevolju, no ostala si, tako barem misliš zakinuta do dan danas zbog tog lošeg događaja, dala si dio sebe drugome, provedenog vremena s nekim...ti znaš.
I sada želiš povratiti missing parts, dio sebe ili nešto zaboravljeno.
Jesam li na dobrom tragu ?
Da bi iskristalizirala događaje, potrebno je da na osami nađeš visoki jablan.
Da, baš jablan.
Zašto baš to drvo ?
Svako drvo je "dvosmjerno" i ono prima ali i emitira energiju. Većina drveća šalje jaku ljekovitu energiju ali današnji ljudi to ne znaju koristiti. Jablan je spona sa prošlosti.
Citat :
"Jablan
Prema grčkim legendama posvećen je Heraklu te označava dvojnost svakog bića jer mu jedna strana lista tamnija, a druga svjetlija. Općenito je vezan uz podzemni svijet, žrtvu, grobno je stablo koje simbolizira regresivne sile prirode. Priziva sjećanja i prošle živote."

Probaj prakticirati dužu jablan dendrologiju, zagrli ga i ne puštaj ga, kao da ti je zadnji, on je za tebe.
Zašto si gricnula plodić tise, radoznalost ?
Privukla te crvena bobica?
Izazivaš sudbinu ili ti voliš izazove ?
Patuljci i vezano uz njih , he he , nisu li to samo misticizmi, parabole i metafore koje se vade iz bajki ?
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 03:41   #112
Grickala sam ih kao dijete, htjela sam provjeriti imaju li još uvijek isti okus. Izgubljeni elementi su se vratili, još uvijek se integriraju, neki su malo uvrijeđeni jer su bili zapostavljeni, ali ništa strašno. Zanimljivo mi je to što kako se sad prisjećam raznih faza iz djetinjstva u misli mi dolaze životinje koje sam tada voljela. Mislim, volim ih i sad, ali tada je to bilo nešto stvarno posebno. Morati ću putovati da posjetim svaku od njih, čopor postaje sve veći.

Ta dendrologija (pa i dendrofilija) je kul, ali valjda znaš da to nije šamanizam, samo jedan njegov mali dio. Isto tako možeš raditi sa drugim biljkama, recimo sjedneš kraj kadulje, promatraš je, povezuješ se s njom. Poslije, ako ti zatreba njezina pomoć (kod upale grla, recimo) ne moraš piti čaj (ako ti nije pri ruci) nego samo prizoveš taj osjećaj, odnosno duh kadulje. I tako možeš sa svim biljem, čak i onim kojem ne znaš naziv i svojstva - upoznaješ ga izravno, a ne iz knjiga. (Naravno, nikad ne grickati ono za koje nisi sto posto siguran što je).

Patuljci su ista kategorija kao i vile - mogu ti biti metafora, mogu ti biti stvarni, kako god odlučiš, i onako je sve u glavi. Oni su duhovi zemlje - žive u podzemlju, bave se nekom ludom pseudoznanošću i nisu tako ležerni kao vile. Muževniji su, ozbiljniji, teški kao crna zemlja. Ne znam je li ih moguće vidjeti u fizičkom svijetu, možda u nekim pećinama tipa Postojnske Jame.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 00:43   #113
Leteća drago mi je da ima napretka, dakle bila si angažirana oko reminescencija na prošle dane, pa se to sve polako slaže na svoje mjesto.
Nego, ti šamani, nije li to podosta kao ruski rulet.
Možda nekima i pomognu, no u današnje vrijeme kada vlada materijalizam, može se dogoditi i da nekome bude još i gore od tretmana šamana.
Moguće loše stvari su od manipulacije do navođenja na ispijanje npr.ćaja od dature ili bunike.
Vidiš što se dogodilo tamo kod Karlovca Hodaku i ekipi.
Ima takovih slučajeva i više, samo nisu dospjeli u medije.
Zatim događalo se da ljudima nakon susreta ( ne mogu direktno reći šamanom, ali sa nekakvim likom koji se predstavljao kao iscjelitelj-šaman-guru-duhovnjak) situacija i stanje nakon početnog euforičnog poboljšanja, ubrzo drastično pogoršala, iscrpljeni bez energije, depresivni, financijski operušani, bez snage i volje, prazne ljušture, ....
A poneki ćak i totalno skrenuli.
A ima tu još i mnogo drugih stvari kao npr. mnogi imaju neki bazni problem, no nisu ga svjesni, kao npr. loš položaj kralježnice, ne gimnasticiraju redovno, nezdravo se hrane, imaju porok koji ih uništava, ali ti isti rješenje vide u nekom duhovnom iscjelitelju, magu, šamanu....
Neznam, baš me zanima tvoje mišljenje.
No, ja se ne bih dao nikome u ruke da me vodi kroz nepoznato.
Volim biti sam sebi šaman, i u prirodi sam redovno nalazio sve odgovore.
Opet, nekada davno, postojali su ljudi koji pomažu, i za njih se znalo da pomažu, tako da ne mislim da je posjet šamanu apsolutno loš, već je problem taj, da li će se naletiti na šamana sa dobrim i plemenitim namjerama da zaista pomogne.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 08:05   #114
Ljudi se iscjeljivanjem bave iz više pobuda - neki žele lovu, neki bildanje ega, neki misle da će pomažući drugima pomoći sebi jer drugačije ne ide. Rijetki su oni koji su svjesni u što se zapravo upuštaju i kakve točno posljedice imaju njihove radnje. To više ovisi o osobi nego o tehnici - i mainstream liječnik može te totalno sjebati. (Što i nije čudno, jer medicinu mahom upisuju oni željni samopromocije i društvenog ugleda). Na alternativnoj pak sceni ima puno šarlatana i foliranata jer je u pitanju dobra lova a kontrola je nikakva. Ima čak i onih koji svjesno i namjerno čine štetu - rijetki su, ali zbog njih je šamanizam svojedobno došao na loš glas pa su i ostali praktikanti promatrani sa sumnjom, a kad se tu još upleo kršćanstvo, znaš i sam što je bilo.

Na jedno od putovanja krenula sam s namjerom da upoznam posljednju svoju pretkinju koja se bavila tim stvarima. Bilo je nevjerojatno - iskusila sam posljednjih pola sata njezina života u stvarnom vremenu, koji su, normalno, bili prožeti sjećanjima na neke ključne trenutke i mislima na drage ljude. No, bilo je tu još nešto - žena je cijelo vrijeme komunicirala ne samo sa životinjama koje su bile u blizini, nego i s elementima. Pitala je vjetar gdje su joj djeca (kći i unuka) i kao odgovor dobila sliku kola u kojima putuju i potvrdu da će se njezina loza nastaviti, ali da dugo, dugo, nitko neće pomisliti na nju. Ne mogu ti opisati koliko mi je žao te žene koja je u svom životu učinila toliko dobra. Dobila sam izravan uvid u njezino stanje svijesti i to je nešto potpuno drugačije od ičega što mi je poznato, a poznato mi je svašta. Ni trunke bahatosti, samo beskrajno suosjećanje prema svemu živome. Čak se i kiši ispričavala što ju je pozvala, a kiša joj je rekla da je sve okej, nema nikakvih problema, napraviti će taj poslić za nju s veseljem.

Naravno da je moguće da sam to sve isfantazirala, ali svejedno sada znam čemu treba težiti i na što treba pripaziti. Informacije dobivam i na putovanjima (od životinja), iz knjiga, dopisivanja s jednom šamankom, ali htjela bih porazgovarati s nekom živom osobom koja se time bavi jer mi je ovako sve to nekako virtualno, nije se još spustilo na zemlju. Liječenje mi ne treba, to obavljam u hodu dok učim (da kucnem u drvo, mislim da sam se konačno riješila kroničnog problema za koji konvencionalna medicina ne zna izliječiti).

Ono što me najviše muči je to što mi je blesavo da sam prošla cijeli taj put da bih sad tipkala po forumima, mislim da bih s time trebala raditi nešto konkretno. Zapravo, već sam radila, ne samo za sebe nego i za druge, no i dalje nisam sigurna je li išta od toga stvarno.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 12:29   #115
Rorion je siv, a ja jučer nisam išla tražiti vile. Ali sam zato pukom slučajnošću upoznala ženu koja se izjašnjava kao prva hrvatska šamanka. Nismo stigle puno pričati jer nije bila prilika za to, ali uspjela sam ubrati da je više fokusirana na različite tehnike divinacije i iscjeljenja (aure, reiki, itd), a manje na tradicionalni šamanizam. Bila je na nekim inicijacijama u Brazilu koje su vodili Afrikanci (Ifa filozofija). Djeluje jako drago, toplo i simpatično, ali ne kao netko tko ima supermoći koje me zanimaju. Tako da... potraga se nastavlja.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 00:23   #116
E hbga, Leteća ja dođem ti odeš, ja odem ti dođeš...
Evo, našao sam podatke o napitcima starih romskih šamana.
Sastojci : Muhara (lat. Amanita muscaria, Datura (lat.datura stramonium).-Bože moj ne znam što je gore od toga
Omjere, pripremu i dozu-neam pojma.
Ja osobno to ne bih niti probao.
Ima li netko iskustva sa time ili slično tome ?
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:37   #117
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva sa time ili slično tome ?
Ak se oćeš roknuti garantirano da ćeš to i učiniti.
Kako kažu da je sve otrov bez prave mjere.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 16:30   #118
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ak se oćeš roknuti garantirano da ćeš to i učiniti.
Kako kažu da je sve otrov bez prave mjere.
Naravno da ne želim kako sebi, tako ni drugima. I u postovima prije sam govorio kako šamani (neki od njih) koriste u svojim ritualima te razne otrovne napitke.
Uzevši u obzir one koji nisu informirani, a traže pomoć za sebe, ovdje mogu dobiti informaciju kako to nikako nije dobro, i da je extremno opasno i toksično, te ih ta informacija može odvratiti od potencijalne pogibelji u koju bi ušli kod nekog šamana tijekom "seanse".
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 17:30   #119
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
E hbga, Leteća ja dođem ti odeš, ja odem ti dođeš...
Evo, našao sam podatke o napitcima starih romskih šamana.
Sastojci : Muhara (lat. Amanita muscaria, Datura (lat.datura stramonium).-Bože moj ne znam što je gore od toga
Omjere, pripremu i dozu-neam pojma.
Ja osobno to ne bih niti probao.
Ima li netko iskustva sa time ili slično tome ?
Meni to zvuči fejk. Ne vidim razloga za miksanje Amanite i Dature, prvi put čujem za romske šamane, a korištenje Amanite karakteristično je za mnogo sjevernije krajeve. Tako da bi te spomenuti napitak vjerojatno bi te odveo na put bez povratka. Što se mene tiče, one koji šire takve "recepte" poslala bih na prisilni rad.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 22:19   #120
Leteća, pogledaj ovdje o biljkama i gljivama.
https://erowid.org/splash.php
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:21.