Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2006., 20:34   #81
A kaj velite na masiranje kose komovom rakijom, natopljenim lukom u rakiji itd? Moj stari si tih par dlaka na glavi masira čistom komovicom (sa nekim korijenom trave unutra) već mjesecima svaki dan jedanput, no pošto je prestar i pošto mu je kosa godinama polako otpadala nema nekog prevelikog učinka, no čak je možda malo i bolje, ali nipošto ne bih rekao da je gore nego prije. Kaže da kada mu se kosa sa kojih 20 do 25 godina jako razrijedila i nakon što si je masirao sa komovicom i lukom da mu je izrasla gusta kosa i izgledalo je kao da ima šljem na glavi Pa zato eto znam iz prve ruke da čak može i pomoći.
Znam da se ljudi boje stavljati alkohol na glavu, navodno isušuje itd, no nisam još čuo da je nekome od rakije kosa počela opadati, već jedino suprotno od toga. A sada koliko kome pomaže, tko bi ga znao jer to su očito neki prastari recepti sa sela koje ljudi zbog smrada i mirisa ne žele upotrebljavati, a i zato jer misle da bi moglo pospješiti ispadanje. No možda je upravo suprotno od toga.
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 20:58   #82
Ja sam cuo za recept po kome se sipurci potope u rakiju na par dana,i onda se tako dobivena tecnost utrljava u kozu.Sve se to zamota alufolijom da bolje djeluje,ali i da manje smrdi
Maska is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 21:07   #83
Quote:
Maska kaže:
Ja sam cuo za recept po kome se sipurci potope u rakiju na par dana,i onda se tako dobivena tecnost utrljava u kozu.Sve se to zamota alufolijom da bolje djeluje,ali i da manje smrdi

Ma kakvo zamotavanje! Najbolje s tim na glavi ući u tramvaj (i to po ljeti kada je na suncu 70 stupnjeva)
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 21:10   #84
Da se mene pita svi bi muskarci bili celavi, takvi su najprivlacniji.
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 21:13   #85
Quote:
tamica kaže:
Da se mene pita svi bi muskarci bili celavi, takvi su najprivlacniji.

Ma muškarce najviše muči proćelavost jer većina nas je proćelavih, a ako oćelave do kraja, onda se moraju pomiriti sa sudbinom. I mora da ti je stari ćelav kada tako gledaš na to jer kažu da ženke traže u muškarcima svoje očeve
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 21:15   #86
Quote:
Cijanid kaže:
Ma muškarce najviše muči proćelavost jer većina nas je proćelavih, a ako oćelave do kraja, onda se moraju pomiriti sa sudbinom. I mora da ti je stari ćelav kada tako gledaš na to jer kažu da ženke traže u muškarcima svoje očeve
Ma i procelavi i celavi su super

A tata mi nije celav, a ni procelav.
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 21:17   #87
Quote:
tamica kaže:
Ma i procelavi i celavi su super

A tata mi nije celav, a ni procelav.

Onda je vrijeme da ti konačno prizna tko je tvoj pravi otac. Možda Locke iz "izgubljenih" ma šala mala!
Ali ja još imam kosu i to puno nje, kakve su mi onda šanse kod tebe?
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 21:32   #88
Quote:
Cijanid kaže:
Onda je vrijeme da ti konačno prizna tko je tvoj pravi otac. Možda Locke iz "izgubljenih" ma šala mala!
Ali ja još imam kosu i to puno nje, kakve su mi onda šanse kod tebe?


Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 23:07   #89
Quote:
Cijanid kaže:
Znam da se ljudi boje stavljati alkohol na glavu, navodno isušuje itd, no nisam još čuo da je nekome od rakije kosa počela opadati, već jedino suprotno od toga.
Sastav ovog minoxidila 5% kojeg ja koristim, tj. sastav te te tekucine je 30% alkohol. A onaj Pilfudov Minoxidil 2% sadrzi 96% etanola. Tako da ne vidim zasto bi alkohol bio problem. A istina je to da isusuje, na tjemenu ostaje dosta toga osusenog, kao peruti, tako da se uz to i neizbjezno mora koristiti neki sampon protiv peruti bar 2 puta tjedno.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 00:03   #90
pročito sam oglas:novo!!čudo!!! meksički proizvod, 100% rješava problem ćelavosti, samo 55%!
ja im poslo 55% a oni meni sombrero, hehehe

za cijanida:
pa kako ti je stari oćelavio ako mu je ta rakija pomogla dok je bio mlad? što je ti nisi probo??

ma ne postoji problem ćelavosti kod muškaraca već je problem kad se to javi u ranijim godinama... iskreno, šta me briga oću li imat kosu sa 45g, pa sve žene znaju da su ćelavci najbolji ljubavnici, al jebiga kad sa 20i kojom proćelaviš eto problema! al to može izrodit i nešto povoljno! kako sam počeo gubit kosu(sa 19-20) prepo sam se da me cure neće ćelavog htjet pa sam zadnjih par godina samo upado i kupio cure(naravo da je bilo i odjeba) jer sam se boajo kad oćelavim da to neću više moć! i eto, par godina kasnije, kosa se dobro prorjedila a prolaznost kod cura veća nego ikad... sigurno ne radi kose(znači da one gledaju i druge stvari)! a neusporedivo bolje sam izgledo sa bujnom kosom, pa kontam šta bi tek bilo kad bi je uspio vratit, i eto sad pokušavam to napravit!!

el pajero, aj mi pošalji e mail, pokušavo sam ti poslat private poruku al nešto neće.. dosta pratim stvari vezane za liječenje opada, al vidim da si bolje upućen i od mene pa bi te upito neke stvari vezane za kosu, tnx,
ekipa pozdrav
stolna_lampa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 00:06   #91
hehe, vic sam zajebo pa ga evo opet
pročito sam oglas:novo!!čudo!!! meksički proizvod, 100% rješava problem ćelavosti, samo 55$!
ja im poslo 55$ a oni meni sombrero, hehehe
stolna_lampa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 11:04   #92
Quote:
stolna_lampa kaže:

za cijanida:
pa kako ti je stari oćelavio ako mu je ta rakija pomogla dok je bio mlad? što je ti nisi probo??

Ma malo sam probao, ali on je kao mlad koristio smjesu katkad komovice sa natopljenim lukom, a katkad čistu komovicu i sa time si je masirao i smrdio kao sam vrag. I tada mu je kaže počela od toga kosa jako rasti i narasla mu je gusta kosa i nije mu tada ispadala. Ali naravno 20-30 godina poslije kada mu je kosa počela polako opadati nije to više koristio i sada mu pretjerano niti ne koristi više ta rakija. Nije potpuno ćelav, već na svakom cm ima jednu dlaku na glavi i sada to čuva masiranjem premda mislim da mu više to ne može otpasti niti da ne masira Ma moj stari je ćelavio negdje 40 godina tako da valjda nije niti skužio. Nema onaj klasični genetski rani tip ćelavljenja, ali nakon cijelog života uzrujavanja i hrpe groznih boleština koje je prošao- ode i kosa. Ja nemam kosu na njega, već na staru, tj. njenog dedu (mog pradjeda) koji je imao kosu do kraja života što je za mene velika sreća jer su mi i jedan i drugi deda bili skoro potpuno ćelavi već u 20-tima, a i stari se baš nemre pohvaliti premda je sa njim puno bolja situacija jer nije kao mlad niti u srednjim godinama bio ćelav. Moj je problem da sam si ja sam sjebao korijen kose na jednom mjestu i tu mi se stanjila, razrijedila i povukla kojih pola cm, premda nije jako vidljivo. Zašto sam si tu sjebao kosu? Uopće me ne pitajte- bolesna fiksacija je to bila

Nego je li istina da sijeda kosa ne otpada? Tako barem kažu!
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 17:31   #93
to za sjedu kosu ti ne bi znao, al i sam znaš koliko ima proćelavih ljudi a da im je ostatak kose sijed, tako da nisam siguran da postoji veza između opadanja i sijede kose!

to sa tvojim starim djeluje interesantno(ako je točno da je kosu obnovio rakijom), iako ja ne smijem alkohol na tjeme jer mi seboreja tad podivlja pa više štete nego koristi..al svakako bi probo i to!
inače, ranije sam imo frizuru ala del piero, a sad nešto između igora tudora i tonia cetinskog pa se trudim vratiti onaj talijanski izgled... je li to nekom pošlo za rukom?
e, još me zanima jel vam se kosa imalo prorjedila i sa strane uz ono klasično prorjeđivanje (meni jest poprilično) pa me to malo zbunjuje !
stolna_lampa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 18:11   #94
Quote:
stolna_lampa kaže:
e, još me zanima jel vam se kosa imalo prorjedila i sa strane uz ono klasično prorjeđivanje (meni jest poprilično) pa me to malo zbunjuje !
Ja mislim da se je i meni prorijedila malo sa strane, al' ni blizu koliko na vrhu i sprijeda na zaliscima i hairline se malo povukla. Imam samo male zaliske, skoro da se i ne primjete, ali mi je zato kosa rijeđa mnogo puta nego prije, to se pogotovo moze viditi dok je mokra. Trebao bi biti kao i moj dide (sa mamine strane), pa kad ocelavim vjerovatno cu biti po Norwood-ovoj skali neki tip kao Nw6, jer se je bas taj dio ravnomjerno prorjedio. Ali ako fin i minox jednog dana prestanu djelovat i tjeme mi postane sve vidljivije, pocet cu brijat glavu i kosa zdravo.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 21:02   #95
el pajaro
koliko dugo pijes finsterid? koliko si čekao sa terapijom nakon što ti je kosa počela opadat, kza koliko je finsterid počeo djelovat i jesi li uspio vratiti išta od izgubljene kose?
jel znaš može li se kod nas il negdje u blizini naći revivogen, jesi njega probao koristiti?
hvala za e mail, javit ću ti se jer me neke stvari zanimaju na koje mi nitko nije dao konkretan odgovor a ti mi djeluješ bolje informirano od pojedenih liječnika koje sam posjetio..
hehe, ma probo sam ja kratko nosit i nulu, čak su mi svi govorili da mi dobro stoji, al mislim da sam tu malo zajebo situaciju jer sam nasjeo na reklamu za neki proizvod koji mi je definitivno samo bio pogoršo situaciju a da nisam to kužio jer je kosa bila kratka pa nisam shvati da tih par mjeseci puno jače ispada..
al na greškama se uči
stolna_lampa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 21:37   #96
Quote:
stolna_lampa kaže:
el pajaro
koliko dugo pijes finsterid? koliko si čekao sa terapijom nakon što ti je kosa počela opadat, kza koliko je finsterid počeo djelovat i jesi li uspio vratiti išta od izgubljene kose?
jel znaš može li se kod nas il negdje u blizini naći revivogen, jesi njega probao koristiti?
Finasterid (Propeciu) pijem duze od 3 godine. Otkad sam primjetio da mi kosa pocinje opadati ozbiljnije pa dok sam poceo koristit fin proslo je otprilike 4 godine. E sad, to je otkad sam ja primjetio da gubim dosta kose, a mozda sam je gubio i dosta prije. I do tada se je ona vec dosta prorijedila. Kad sam poceo koristit fin, otprilike nakon 3 mjeseca sam primjetio da se smanjilo opadanje, dosta manje dlaka je bilo ujutro na jastuku, u kadi nakon tusiranja... Bas se primjetila razlika. Osim onih povremenih sheddinga, manje je opada nego prije, mada mi je to toliko vise dosadilo pratit tako da se vec dugo vremena i ne zamaram time.
Tesko mi je reci sad jesam li uspio vratit ista izgubljene kose koristenjem samo finasterida, al' koristenjem finasterida i minoxidila jesam. Mada smatram da tu presudnu ulogu igra minox. Njega sam dosta kasnije ukljucio u svoj tretman, i nakon 2, 3 mjeseca sam primjetio rast kose na zaliscima (minox 5% apliciram samo na zaliske i na hairline).
Za revivogen stvarno ne znam, nikad ga nisam pokusavao nabaviti, a cisto sumnjam da se moze nabaviti u hr ljekarnama, posto se tu ne moze nabaviti niti minox 5%. Al' se vjerovatno moze naruciti na internetu. Ja minox 5% narucujem, samo nisam siguran da na tom sajtu ima i revivogen.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 22:48   #97
ja sam minox 5% nabavljao u ljekarni (oni bi ga napravili al bi tražili lječnikov recept, bez njega ne može jer se valjda tetira kao lijek), cijena oko 70kn 50ml što je znatno jeftinije od od rogaina, ljekarna Kuharić, Grahorova 15!
hebi ga, znam da je minox dobar al meni je radi alkohola pojačo seboreju pa je kosa još jače ispadala...
sad tražim nešto prirodno, pa sam vidio neki dan preparat Fabao 101 na netu, jel znaš išta o njemu?
a posebno mi se čini zanimljiv revivogen jer navodno inhibira oba oblika alpha reduktaze i u sebi sadrži minox i neke hranjive pizdarije, pa me zanima jel ga netko koristio..
jel možda znaš postoji li minoxidil u nekoj drugoj otopini osim alkoholne?
stolna_lampa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 10:29   #98
Quote:
stolna_lampa kaže:
to za sjedu kosu ti ne bi znao, al i sam znaš koliko ima proćelavih ljudi a da im je ostatak kose sijed, tako da nisam siguran da postoji veza između opadanja i sijede kose!

Ma znam, ali prilično sam uvjeren da se radi o tome da ti ljudi prije oćelave nego posijede jer oni koji rano posijede (a ima ih), do svoje 30-te, 35-te godine jednostavno nemaju taj klasični tip ćelavljenja kao oni koji ne posijede. Evo par primjera sjedih ljudi: Milošević, Tuđman, Bill Clinton, Oliver Dragojević itd. Vidjeti ćeš da nitko od njih ne ćelavi dalje iako su možda neki i proćelavi. Skužio sam da i ljudi koji počnu ranije sijediti imaju jaču kosu od onih koji ne kane rano posijediti. I sijeda kosa zasigurno može opadati i od starosti, ali nipošto ni približno u količinama pravog genetskog ćelavljenja, već može doći jedino do razrijeđenja jer sam čuo da sijeda kosa ima nešto da se ti hormoni ili što već za nju ne mogu vezati da joj uništavaju korijen. I stari mi je jako proćelav, no i prosjed i svejedno iako mu je kosa zadnjih 10 godina drastičnije opadala, ovo što je posijedilo mu je prestalo opadati iako je već imao tako tanku i rijetku kosu da je već odavno i to trebao izgubiti. Razlog zašto je tome tako mi je zbilja nepoznat.
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 10:41   #99
A što se tiče stavljanja komove rakije na glavu, bolje da se prije toga ti ili netko tko to kani probati posavjetuje sa nekom stručnijom osobom jer ne želim biti odgovoran za suprotne učinke. Čista rakija je ipak prilično agresivno sredstvo i svatko ima drugačije tjeme i mogu biti drugačije reakcije (pretpostavimo to). U najboljem slučaju možeš sam probati na jednom mjestu na glavi si jedanput dnevno, tjedan dana samo u komadu, si male količine umasirati sa vatom to u kosu, pa pričekaš mjesec dana ili više da vidiš da li imalo djeluje. Koža jako upija alkohol i ipak valja biti oprezan.
Mome starome jest djelovalo kao mladom i luk je uz to katkada koristio i rekao je da su mu iz jednog korijena i po dvije i tri vlasi počele rasti- da je kosa jednostavno podivljala i rasla kao luda nakon korištenja toga što ne mora značiti da će svima tako djelovati.
Zato ipak- oprez!
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 14:22   #100
stvarno to sa sijedim dlakama ne znam, moguće je... probaj postavit pitanje nekom dermatologu(imaš stranice na internetu tipa zdravlje, cybermed.. gdje liječnici odgovaraju), baš me zanima šta će reć!

zanimljive su slike olivera on na prvim albumima ondje izgleda kao da ima slabašnu kosu, a nekih 30godina poslije čovjek nije oćelavio.. te mi stvari baš nisu jasne. do 50ete g oko 85%muškaraca doživi prorjeđenje pa se zato ćelavost uglavnom tretira kao stanje, a po mom sudu je u pitanju bolest ako osoba u u kratkom roku i mlađoj dobi oćelavi!
čito sam u nekoj knjizi "narodnih lijekova" to za komovicu i luk.. a ne znam, moguće je, možda stvarno pomaže kod nekih ljudi kao kod tvog oca! farmaceutska i kozmetička inadustrija su ogroman lobij, u americi se zarada od preparata za kosu broji u milijaradama dolara godišnje, tako da je moguće da se "narodne likarije" i iz tog razloga namjerno podcjenjuju..al mislim da je ipak najbolje slušati savjete doktora i primjenjivatii prave lijekove ta kao pomoćno sredstvo u terapiji koristiti nešto iz stare narodne medicinske kuhinje
stolna_lampa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:40.