Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2007., 13:03   #1
Upoznavanje roditelja prije vjenčanja

Ovako, pretražila sam teme do početka 2006 g. i nisam vidjela ovaj topic.

Dakle curke, što imate reći na temu upoznavanja roditelja prije vjenčanja?
Kako to izvesti najbezbolnije, pogotovo ako ima nekih mogućnosti za škakljive situacije (npr. neki roditelji znaju biti izrazito nedruštveni, ili mogu glumiti neku elitu, ili si vole popiti pa izazivati neugodnosti, majke koje se počnu svađati oko običaja koji će biti na svađi i sl.).
Kako ste vi to obavile i koja su vaša iskustva? Koji su najbolji recepti da to prođe što normalnije?
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 13:12   #2
E ovo i mene zanima,budući da se bliže i zaruke! Ajmo cure recite nam vaša iskustva!!
funnys is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 13:36   #3
I mene zanima, i nama se bliži upoznavanje roditelja. Ne znam za njegove ali moji jedva čekaju. Za sad ih držimo na ledu.
Elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 13:42   #4
Mislim da to ti i dragi znate najbolje kakvi su vam roditelji, prenesete moguće neugodne strane jedno drugom i onda znate otprilike šta možete očekivati. Ako ti upoznaš njegove i on tvoje roditelje ipak i vi steknete nekakakav dojam, mene su moji roditelji pitali za mišljenje o njegovima- rekla sam svoje a i oni su na upoznavanju vidjeli da su to sasvim pristojni i ugodni ljudi s kojima se može normalno razgovarati iako su udaljeni 500 km jedni od drugih, i razlika u godinama je velika između njih našli su puno tema za razgovor.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 13:42   #5
Da, svi su napeti, znaju da je brzo.ono kupuju neke sitnice za stan(ko nije radi toga nego baš su nam trebale nove stolice.... )da,da...ali i mene trema hvata iako znam da nema zbog čega, sigurni smo da će se složiti,isti su tip ljudi.Ali isto me zanima na kakve sitnice bi trebalo paziti,u kojim situacijama dođe do neugodnosti itd
funnys is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 13:49   #6
njegovi su upoznali moje tako što su me jednom prilikom dovezli doma s puta pa su morali ući u kuću na kavu. normalno su razgovarali, nema tu nikakvih problema. njima svima je bitno samo "da se djeca vole"
pandalavanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 13:53   #7
Neznam zasto se vecina tog susreta plasi...
Mozda bih se i ja plasila da mi je buduca svekrva i svekar grozni tj. nedrustveni itd. ili da mi je mama neka koja prica neke neugodne price ili sta ti ja znam ...

Moji se isto jos nisu upoznali, to cemo ovo ljeto (nazalost mi tatu nisu mogli upoznati,i svekrvi i svekru je to jako zao, jer je umro prije 5 mjeseci ), ali vjerujem da bi se moj tata i svekar odlicno slagali...
Obadvojica znaju za salu, a znaju i kad treba biti ozbiljan...
Tako i mama i svekrva...
Vec su se culi preko telefona, tako da je taj led probijen...
Ali ja znam da ce se njih 3 super slagati, jer su ljudi...
A to da ce se svadjati sto se tice vjencanja i obicaja i sta ja znam... Nevjerujem...
Mogu oni pricati o obicajima , ali ipak zadnja odluka je nasa

Tako da se nadam tj.znam da nece biti svadje niti neugodnih prica, skakljivih situacija i slicno, pa nemogu ni reci kako bih se to moglo sprijeciti ( poslat svakog svojoj kuci ) ...

Sto se tice tog upoznavanja roditelja ( a kod mene i sestara i brace jer nas ima puno ) znam da se nemoram brinuti o nicemu jer je sve za 5 +
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 14:01   #8
ma i ja mislim da će sve ok bit,stvarno ljudi ne mogu biti sličniji,a i svi su relativno mladi,pa neće biti problema.vidim da je njima veći strah nego meni.sve mora bit tip top smiješni su mi.ali eto javim vam kroz nekih mj-mj ipol kad prođe sve kako je bilo!
funnys is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 14:15   #9
Naši su se upoznali prije tri godine, prije početka našeg zajedničkog života! Nemaju puno sličnosti, ali prežive dok su skupa. Jednostavno, pričaju i sve to, ali dva različita svijeta. Ma, svi naprave sve radi svoje djece!
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 14:21   #10
Naši su se roditelji međusobno upoznali (službeno) tek u 11.mj. prošle godine kada smo se mi zaručili...iako smo već 8,5 godina zajedno. Mame su se poznavale i prije, ali tate nisu. I bilo je super. Bili smo na ručku od 14-19h koliko su se oni razvezali...i baš sam bila što su se našli
Marija_lj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 14:22   #11
mi smo nase roditelje pozvali u zajednicki stan u koji smo se netom uselili, ja sam pravila veceru i cijelo vrijeme razmisljala kako ce to sve skupa proci, jer je moj buduci svekar..ajmo rec..... malo cudna biljcica , u pocetku je bilo malo zategnuto , tu i tamo tisina, pa tv , al kad je vinceko pocelo djelovat morali smo ih tjerat kuci , tak da curke sve ce biti ok sam se opustite
inci26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 14:31   #12
kod nas je isto tako prošlo sve super, moja mama voli pričati pa ih je zabavljala sa pričama, poslije su se i njegovi razvezali jer su skužili da imaju neke zajedničke prijatelje, tako da se produžili dugo u noć
Ivy4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 14:32   #13
Naši roditelji, pošto smo iz istog sela, poznaju se od kad znadu za sebe, znači puno prije nego smo mi počeli. Ali nisu se nikad nešt posebno družili, pa tako i sad od kad smo zaručeni. Tu i tamo dođu na kafu ali ništa posebno..
keka1v is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 15:36   #14
Jel po vama bolje formalno upoznavanje (ručak i to) ili nešto onak nonšalantno (kava i to).
Sva sam u "i to".
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 15:42   #15
Mi smo ih upoznali na neutralnom terenu na ručku u viksi moje seke za Uskrs. I sve je prošlo tip-top
__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 16:11   #16
njegovi su prvo navratili na kavu a kasnije je svekar slavio 50. rođendan pa je pozvao i moje. kava je prošla normalno al su se na proslavi baš zbližili i odlično proveli. čini se da je alkohol najbolji lijek za takve stresne situacije
pandalavanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 16:53   #17
ma meni su super njegovi, i njemu su super moji...ali oni u kombinaciji..jednostavno su prerazliciti, velika je razlika u godinama, odgoju, nacinu zivota..u usporedbi s mojima, ja bi njegove najradije upoznala sa mojom bakom i didom (koji su btw mladoliki) nego sa svojim roditeljima, ali o tome jos ne moram razmisljat...
__________________
Gotta keep breathing. Because tomorrow the sun will rise and who knows what the tide could bring?
zubic_vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 22:20   #18
Quote:
zubic_vila kaže: Pogledaj post
ma meni su super njegovi, i njemu su super moji...ali oni u kombinaciji..jednostavno su prerazliciti, velika je razlika u godinama, odgoju, nacinu zivota..u usporedbi s mojima, ja bi njegove najradije upoznala sa mojom bakom i didom (koji su btw mladoliki) nego sa svojim roditeljima, ali o tome jos ne moram razmisljat...
E ovo kao da citam svoj post. Moji i njegovi su se upoznali davnih dana, neformalno uz kavu i sok. Sve 5, slazu se oni ok, ali bas tako kako ti kazes razliciti pogledi na zivot. A moja baka i njegova mama kad se nadu ko dvije najbolje prijateljice. Iako je meni moja sveki super. Stvarno se dobro slazemo.
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 22:30   #19
a šta da vam ja kažem u početku sve pet kod upoznavanja ali su ipak dva različita svijeta kao šta već gore piše kod par cura i način života pa tako dok su zajedno to kratko vrijeme se slažu udaljeni su 600km jedi od drugih i mislim da je to i ok ne treba se previše vezivat
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 09:38   #20
nasi ce se upoznati krajem 6. mjeseca a svadba je u 8. mjesecu
norah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.