Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2009., 23:00   #101
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
A meni je bila najbolja izjava da je i Ivo Sanader (predsjednik Vlade) uzimao njegove proizvode od bunike i da nije imao nikakvih problema (RTL, danasnji njihov dnevnik u 18:30).

Da li to znaci da Sanader donosi odluke pod utjecajem bunike, da li je otporan na buniku, ili pak bunika ne djeluje?
Bingo! Upravo si nam objasnio zasto smo u ku¤cu, pa kompletna ekipa sa Markovog trga se najela bunike.
__________________
Prica o Pelinu
Dilbert_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 23:39   #102
Quote:
Dejjan kaže: Pogledaj post
Spojite prva dva slova njegovog imena i zadnja tri njegovog prezimena i vidite šta će te dobiti
HDZovac?
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 23:41   #103
Quote:
Dilbert_Zg kaže: Pogledaj post
Bingo! Upravo si nam objasnio zasto smo u ku¤cu, pa kompletna ekipa sa Markovog trga se najela bunike.
Oh, nisam ja to rekao, to je rekao Luka Hodak, kao sto rekoh u RTLovom dnevniku. Uopce me ne cudi, s obzirom kako vlada Vlada.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 13:30   #104
Šamanstvo spada pod poganstvo ... klanjanje suprotnom bogu od onog kršćanskog, židovskog ili islamskog ... Bunika je samo predmet za izbjegavanje pravog problema koji je ujedno i glavni uzrok nesreće.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 18:55   #105
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Šamanstvo spada pod poganstvo ... klanjanje suprotnom bogu od onog kršćanskog, židovskog ili islamskog ... Bunika je samo predmet za izbjegavanje pravog problema koji je ujedno i glavni uzrok nesreće.
Khm, samanstvo nije religija. I ne klanja se Bogu, vec se postuju sile prirode, koje se priznaju kao takve. Ali vec i ova tvoja konstrukcija tvrdi da postoji vise raznih bogova (klanjanje suprotnom bogu), sto je proturjecno monoteizmu (koji je opet politeizam, jer imas Oca, Sina i Duha svetog). I Bog je jedan, on je stvorio i prirodu, pa samim time, samani postuju Boga jednoga... A krscansko (i Ivan Pavlovo, koji je to sluzbeno ozakonio) pljuvanje po ekumeni... Sto tu reci? To je tako krscanski.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 22:34   #106
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
... Bunika je samo predmet za izbjegavanje pravog problema koji je ujedno i glavni uzrok nesreće.
A koji je pravi problem u ovoj prici? Koji je glavni uzrok ove tragedije?
__________________
Prica o Pelinu
Dilbert_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 18:04   #107
Quote:
Dilbert_Zg kaže: Pogledaj post
A koji je pravi problem u ovoj prici? Koji je glavni uzrok ove tragedije?
To češ vjerojatno saznat naknadno. Kako Alan SP kaže zvanje sila prirode je pošlo nešto po zlu.

Kakve sile prirode?? Šamanstvo ili vradžbina je vrlo blizak pojam, a ove tri monoteističke religije ga strogo zabranjuju jer se najčešće radi o "zvanju" suprotnih sila, a ne neke kobajage prirodne sile.

Nebih se začudio da se radilo i o opsjednuću i ili posjednuću... al to je već teško nagađanje, pa nebih u detalje.

Vidio sam puno puta trovanje bunikom (čak i u vojsci), ali nikada nisam vidio da ljudi masovno završe u ludari ... ovdje se radi o nečem puno ozbiljnijem, samo preko medija vjerojatno nikad nećemo saznat pravu istinu, pošto su današnji novinari u malošto danas upućeni, osim u pljuvanje po drugima.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 22:47   #108
Bunika je ništa drugo nego halucinogena droga koja se može ubrat u prirodi.
U velikim količinama naravno smrtonosna, a djelovanje je upitno iz više razloga. Ovisi naravno o količini i pojedincu. Logika mi nekako nalaže da je još efektivnija ako se od nje napravi kompot. Dobiješ koncentrat koji se jako lako apsorbira u krvotok.
Od tog se jako lako pukne.
Koje više sile, šta ste se uživili svi, o čemu vi pričate????
Koji vračevi i slična čuda i čaranja? Lik je samo tia nadrogirat ekipu za N.G. i malo je falia.
Malo ste pretjerali s paranojom koja se širi na alternativi. Naučite razlikovat budalaštine od sumnjivih stvari.
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 22:48   #109
Quote:
Dilbert_Zg kaže: Pogledaj post
A koji je pravi problem u ovoj prici? Koji je glavni uzrok ove tragedije?
'Vrač' je tia rješit dopa, ali nije ima di...
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 00:08   #110
Pitanje je dali je tu bilo miksanja, obzirom da su to stare kuke možda je bilo alkohola za zagrijavanje, pa onda efekt na potenciju.
Ajde pokoj mu duši, neznam dali bi tako htio napustit' svijet, možda igrač još luta po halucinacijama misleć' da je na bunici.
Treba s epomolit za njega, spokoj mu duši još jedamput.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 02:15   #111
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
To češ vjerojatno saznat naknadno. Kako Alan SP kaže zvanje sila prirode je pošlo nešto po zlu.
Ja to nisam rekao. Ja sam rekao da je samanstvo postovanje prirode.

Sto je HDZovac Luka radio, to nije samanstvo. Ja bih to nazvao drogiranjem, da mene netko pita.

Isto tako, ja mogu reci da sam najpametniji covjek na svijetu. Da li to znaci da jesam? Naravno da ne.

Uopce necu ulaziti sto je jedan HDZovski narkoman radio, zasto je to dovelo do smrti njegovog susjeda i jedino sto znam je da to nema veze sa samanstvom, pridodom, silama prirode i slicno. Po meni se tu radilo o jednom uzivanju u halucinogenim drogama u svrhu hedonizma, koje je eto, iz nekih meni nepoznatih razloga poslo po zlu.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 02:47   #112
svejedno u kojoj je netko stranci ili neznamčemu, i čime se inače taj šarlatan bavi - ali ovo što se dogodilo je bilo zbilja neozbiljno, na razini osnovne škole!

bunika je vrlo vrlo moćna biljka, i netko tko je imalo ozbiljnije u sličnim istraživanjima i traganjima --
1. neće to dati laicima iz zabave
2. ukoliko je već svrha ''pročišćenje'' -
apsolutno neće dopustiti nikakav alkohol, nikakve cigarete; jedan od simptoma: potpuno suha usta koja se jedva otvaraju i za gutljaj vode a kamoli pušenje cigarete;
ukoliko itko nekog ''vodi'' on sam ne smije ništa uzeti!

kolačiće bunike sigurno nitko nije jeo, jer se tako to ne uzima - već čaj i žvakanje listova. za kompot čujem prvi put.

to je legalan korov, i nema osnove ikakve optužbe u svezi droge
žao mi je poginulog čovjeka
i žao mi je što ovo zasigurno nije jedini imbecil bez osnovnog znanja o korištenim biljkama ili moćima, a željan moći i kontrole, a koji se predstavlja za nekog tamo ''šamana'' - i oni koji ga tako zovu fakat nemaju blage kaj je to šamanizam

eh, kad ste tako naivan narod i sve pušite... umjesto da imalo proguglate...
ludi šafran is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 10:35   #113
prva pomisao nakon vijesti o trovanju bunikom je bila i nije se to do danas promjenila, je ta da oni nisu imali veze s bunikom.

jer u narodu će ipak malo manje opasno zazvuučat da se hdzovac opio bunikom, nego da je pojeo dva tripa i po dva dao svakom od svojih kolega.
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 10:50   #114
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Šamanstvo ili vradžbina je vrlo blizak pojam, a ove tri monoteističke religije ga strogo zabranjuju jer se najčešće radi o "zvanju" suprotnih sila, a ne neke kobajage prirodne sile.

Nebih se začudio da se radilo i o opsjednuću i ili posjednuću... al to je već teško nagađanje, pa nebih u detalje.

Vidio sam puno puta trovanje bunikom (čak i u vojsci), ali nikada nisam vidio da ljudi masovno završe u ludari ... ovdje se radi o nečem puno ozbiljnijem, samo preko medija vjerojatno nikad nećemo saznat pravu istinu, pošto su današnji novinari u malošto danas upućeni, osim u pljuvanje po drugima.
Samanizam na koiji su djecaci zabrijali dio je tradicije Sjevernoamerickih Indijanaca. Nekako mi se cini da se tajne samnizma ne prenose HDZovim nacelnicima opcina. Decki su se igrali Indijanaca I previse su se zaigrali.
I ja se iz vojske sjecam jednog slucaja trovanja bunikom, tako da me ni najmanje ne cudi onaj sto je skocio u vatru, mi nemozemo ni zamisliti kakve je imao halucinacije, tko zna sto je mislio da mu plazi po tijelu.

Mozak I neuroloski sustav je zapravo jedan elektrokemijski reaktor, skopolamin iz bunike je katalizator elektrokemijskih reakcija, ali toliko jak da je overkill, kao npr overklockani procesor na kojem je toliko dignit takt da pregara. To je tajna vradzbina sa bunikom.
__________________
Prica o Pelinu
Dilbert_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 14:02   #115
Quote:
ludi šafran kaže: Pogledaj post
svejedno u kojoj je netko stranci ili neznamčemu, i čime se inače taj šarlatan bavi - ali ovo što se dogodilo je bilo zbilja neozbiljno, na razini osnovne škole!

kolačiće bunike sigurno nitko nije jeo, jer se tako to ne uzima - već čaj i žvakanje listova. za kompot čujem prvi put.
Promašia si biljku možda?
Od bunike se jedu bobice.
Možeš radit čaj, žvakat, radit kolače, mazat na kruh...po želji...
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 16:39   #116
je, vidim sad da mogu i bobice
oni koje znam da su uzimali, bilo je ili čaj ili listovi (oprezniji način, čini se)
ludi šafran is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 18:19   #117
šamanizam je jako slabo zastupljen u hrvatskoj a i u cijeloj europi...i njihovo se vjerovanje obično prakticira uzimanjem raznih biljaka,čajeva i bobica,nekad čak i droga,radi čišćenja tijela i uma...negdje sam čuo da australski šamani prakticiraju uzimanje nekakavog čaja od kojeg čovjek povrača,i da za početak treba uzimati mjesec dana taj čaj...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 18:35   #118
Quote:
http://www.jutarnji.hr/clanak/art-2009,1,3,,147139.jl kaže:
Vrijeme poremećenih mesija nikad ne prolazi

Pa ja ovog čovjeka znam, pomislio sam jutros gledajući lice u novinama, kraj vijesti da je u nekakvoj maloumnoj šamanskoj seansi u Lici u požaru izgorjela jedna osoba, a još troje da je otrovano isparenjima od halucinogenih trava. Glavnog i odgovornog u ovoj bizarnoj nesreći sreo sam davno, još kao mlad novinar u Slobodnoj Dalmaciji, kada su otkrili moj talent da razgovaram s čudacima.

Redikuli su bili moj posao

Čim bi netko u redakciji čuo za kakvog redikula, bez greške bi se znalo čiji je on zadatak. Ljudožder na Pelješcu, općinski službenik koji je riješio kvadraturu kruga, penzioner što živi u plastičnom brodu na parkiralištu ispred nebodera, čoban kojega su oteli izvanzemaljci, kipar amater što je od betona načinio pet metara visokog Tuđmana... Umjesto da pošalju kola hitne pomoći, slali su mene da učinim intervju.

Put me tako u kolovozu 1996. nanio na Luku Hodaka, umirovljenog bojnika Hrvatske vojske i načelnika općine Saborsko, lokalnog moćnika koji se odrekao vjere djedova i prihvatio nauk plemenitog Krišne. Čovjek je već tada bio gotov za ludnicu, premda sam, uistinu, u to vrijeme na slobodi viđao i poremećenije od njega. Nije bio mnogo drugačiji od junaka nekih mojih drugih tekstova i možda bih ga zaboravio da se u mome životu slučajno nije zatekao upravo onog dana kad mi se rodio sin.

Dok je moja supruga rađala naše starije dijete, ja sam vrijedno pisao o ličkom hadezeovskom vođi što u limenoj bajti neukim seljacima pjeva „Hare Krišna, hare rama“ i širi osebujno političko i religijsko učenje kako su Jure Francetić i Rafael Boban bili ratnici svjetlosti, inkarnacije hinduističkih božanstava u kojima su se ujedinile strast i vrlina.

Luđaci koje je iznjedrio rat

Rat je završio prije manje od godinu dana i vjerovao sam da su mahniti proroci poput Luke Hodaka i kiropraktičara Pavlovića naprosto posljedica doba u kojemu se dogodio posvemašnji slom civilizacijskih vrijednosti.

To je ludilo što će proći jednom kad se sve ovo smiri, mislio sam tada. Prestao sam razmišljati o njemu, a ako mi je kojiput i pao na pamet, optimistički sam pretpostavljao da je zavezan i pod sedativima.

Jučer ujutro sretnu Novu čestitala nam je vijest da je zaslugom Luke Hodaka jedan čovjek izgorio, a još trojica su kritično od kompota od bunjika koje im je on servirao.

U dvanaest godina koliko nisam vidio ovog bezumnika shvatio sam da vrijeme poremećenih mesija i karizmatika nikada ne prolazi.
mrgixyz** is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 18:40   #119
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Zanimljivo, zašto nikome nije palo na pamet da su stvarno nešto dozvali s one strane normalnoga svijeta.

Neki entitet iz Lovecraftove mitologije.
prije da su prizvali krivoustoga ipak je hodak HDZ-eovac
mrgixyz** is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 18:42   #120
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
A meni je bila najbolja izjava da je i Ivo Sanader (predsjednik Vlade) uzimao njegove proizvode od bunike i da nije imao nikakvih problema (RTL, danasnji njihov dnevnik u 18:30).

Da li to znaci da Sanader donosi odluke pod utjecajem bunike, da li je otporan na buniku, ili pak bunika ne djeluje?
da bi se otrovao i on i cijeli HDZ i svi skupa skočili u vatru
mrgixyz** is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.