Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2010., 14:44   #101
Je li se još kome osim meni dogodilo da je išao na TOEFL i da mu je bilo katastrofa (radi tehničkih problema)?

Nakon toga sam poslala mail organizaciji (ETS) i začudo, na prvi su mi mail odmah odgovorili i ponudili da mi vrate novac ili da izaberem drugi termin.
Nakon toga te nakon što sam im odgovorila, mi se više ne javljaju!!

Ajme, katasrofa, osjećam se prevareno jer sam dala tolike novce da bi mi na kraju na testu bilo katastrofa i sad me oni još ignoriraju. I sad ne znam što da radim- da opet dam tolike novce, da čekam....??

Nije baš da to polažem iz hobija, treba mi za studij.....

Očajna sam
jasna19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 17:09   #102
pozdrav!
planiram iduće godine polagati TOEFL ili IELTS, problem je što ne znam koji bi, može li mi netko reći koja je razlika između ta dva ispita? čitam tu po forumima i svi pišu nešto tipa "ovaj je lakši", "onaj je lakši", ali to mi nije od nikakve pomoći, ono što mene zanima je baš isključivo razlika između ta dva ispita, tj. eventualne prednosti i/ili nedostaci. hvala

(P.S. studiram engleski.... ne znam dali je to bitno)
__________________
Impossible is just a big word thrown around by small men who find it easier to live in the world they've been given than to explore the power they have to change it. /IMPOSSIBLE IS NOTHING/
Perdita_Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 17:27   #103
Pa jesi pogledala po netu primjere testa?

TOEFL

IELTS

A ako te zanima konkretno sto mozes s tim certifikatima, vjerujem da se i to moze naci na sluzbenim stranicama.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 18:36   #104
pozdrav! jeli mi može netko reći koliko vremena treba za pripremiti se za CPE? sad sam na razini srednješkolskog engleskog. i ima li smisla možda otići na cambridge u onu školu za engleski i jeli netko bio tamo?najveći problem mi je korištenje engleskog u govoru jer ga inače ne koristim.
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 22:27   #105
Quote:
divazg kaže: Pogledaj post
pozdrav! jeli mi može netko reći koliko vremena treba za pripremiti se za CPE? sad sam na razini srednješkolskog engleskog. i ima li smisla možda otići na cambridge u onu školu za engleski i jeli netko bio tamo?najveći problem mi je korištenje engleskog u govoru jer ga inače ne koristim.
Moje misljenje, zavrsi FCE.
gentor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 22:49   #106
DELE

zanima me jel itko polagao taj ispit i kako točno to sve izgleda, te koliko košta?

i jel obavezno prije ići na pripremni tečaj - našla sam na netu da ga nudi škola stranih jezika Latina u ZG, 3100kn.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 10:19   #107
Quote:
meadow kaže: Pogledaj post
zanima me jel itko polagao taj ispit i kako točno to sve izgleda, te koliko košta?

i jel obavezno prije ići na pripremni tečaj - našla sam na netu da ga nudi škola stranih jezika Latina u ZG, 3100kn.
Imaš po internetu primjerke tog ispita, u biti ti je isto ko i svi drugi ispiti te vrste:
Pismeni dio se sastoji od gramatike i vokabulara, te 2 sastavka, imaš slušni dio, i onda ideš na usmeni.
A sad koji točno dio ti treba, mogu ti opisati kad nađem malo vremena.

I ne, ne moraš na tečaj. Možeš samostalno učiti.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 14:04   #108
Quote:
cosanostra kaže: Pogledaj post
Imaš po internetu primjerke tog ispita, u biti ti je isto ko i svi drugi ispiti te vrste:
Pismeni dio se sastoji od gramatike i vokabulara, te 2 sastavka, imaš slušni dio, i onda ideš na usmeni.
A sad koji točno dio ti treba, mogu ti opisati kad nađem malo vremena.

I ne, ne moraš na tečaj. Možeš samostalno učiti.
ok, hvala ti
samo što nisam nikad polagala međ. ispit za neki jezik, pa ne znam stvarno kako to izgleda. a malo me i strah, moram priznat.

iz čega si ti samostalno učio? ne znam jel mi dovoljno da ja to sad sama učim?

ajde molim te malo mi opiši kako izgleda, kad uhvatiš vremena..

e da, i koliko košta sve to?
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 01:28   #109
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
WTF br. 7: Evo, npr. ovo sveučilište ima ovakvu pretvorbu:
The official language requirements at AAU are:
IELTS (academic test): ** 6.5 www.ielts.org or
TOEFL (paper-based): * 550 www.toefl.org or
TOEFL (computer-based):* 230 www.toefl.org. or
TOEFL (internet-based):* 80 www.toefl.org or
Cambridge ESOL: * C1 www.cambridgesol.org
C1= 80?
Ovo zadnje nije pretvorba. Svako sveučilište/fakultet/štoliveć ima svoje kriterije za znanje engleskog. Ovo su njihovi za različite ispite. Ne mora nužno značiti kako su zadali istu granicu svim ispitima. Sad, zašto neki ispiti imaju više/niže granice u odnosu na druge - samo oni znaju. Očito imaju predrasude prema nekim ispitima
remplir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 20:43   #110
Quote:
divazg kaže: Pogledaj post
pozdrav! jeli mi može netko reći koliko vremena treba za pripremiti se za CPE? sad sam na razini srednješkolskog engleskog. i ima li smisla možda otići na cambridge u onu školu za engleski i jeli netko bio tamo?najveći problem mi je korištenje engleskog u govoru jer ga inače ne koristim.

Pa ovako da ti kažem - ne znam kakav si imao engleski u školi - ja sam recimo imala jako loš i sada polažem CAE i imam dosta velike probleme (koje po malo rješavam)
Mogu ti reći da je recimo teži prijelaz s FCE na CAE nego s CAE na CPE
i da ti kažem - ja sam odlično govorila - nisam imala bog zna šta problema u komunikaciji ali jesam s čitanjem neki težih književnih djela - a ako ideš u englesku tamo ćeš naučit sve potrebno - i ovako i onako kad odeš u englesku će ti trebat vremena da se privikneš na izvorne govornike - ma koliko CPE-a ti položio
na govor ćeš se već priviknuti - moraš početi koristiti a ništa bolje da te na to natjera nego da odeš u Englesku - good luck
Hypocrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 20:45   #111
eh da - imam još jedno pitanje za sebe - pitala sam prije par mjeseci za DELE
e sad - ima li nešto slično za polaganje Francuskog jezika - nešto kao taj DELE za španjolski, FCE, CAE za engleski - razumijete me što pitam jel?
Hypocrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 21:04   #112
DELF/DALF
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 21:30   #113
Quote:
lie kaže: Pogledaj post
DELF/DALF
tnx
Hypocrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 03:51   #114
hypocite jesi polagala DELE?
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 10:04   #115
Quote:
meadow kaže: Pogledaj post
hypocite jesi polagala DELE?
Nisam - no planiram - why?
Hypocrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 15:37   #116
Quote:
Hypocrite kaže: Pogledaj post
Nisam - no planiram - why?
zato jer bi i ja polagala, pa me zanima..
jel znaš koliko košta?
i kako ide ta cijela procedura?
i hoćeš li ić na pripremni tečaj ili ćeš sama učit?
nisam nikad polagala međ.ispit za neki jezik, pa me hvata i panika kako to sve izgleda i hoću li to moći.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 13:44   #117
Quote:
meadow kaže: Pogledaj post
zato jer bi i ja polagala, pa me zanima..
jel znaš koliko košta?
i kako ide ta cijela procedura?
i hoćeš li ić na pripremni tečaj ili ćeš sama učit?
nisam nikad polagala međ.ispit za neki jezik, pa me hvata i panika kako to sve izgleda i hoću li to moći.
hmmm meni svi kažu da se ponese puno slatkiša sa sobom
a čuj dugo traje - neki su stupnjevi skuplji od drugih - recimo c2 košta više od b2 recimo
hmmm ja ću ići na pripremni tečaj neki - čuj mogu znat kolko hoću ali ipak uvijek se treba pripremit za taj tip testa - treba znati odgovarati na ta pitanja
kolko dugo učiš španjolski?
Hypocrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 14:26   #118
Quote:
Hypocrite kaže: Pogledaj post
hmmm meni svi kažu da se ponese puno slatkiša sa sobom
a čuj dugo traje - neki su stupnjevi skuplji od drugih - recimo c2 košta više od b2 recimo
hmmm ja ću ići na pripremni tečaj neki - čuj mogu znat kolko hoću ali ipak uvijek se treba pripremit za taj tip testa - treba znati odgovarati na ta pitanja
kolko dugo učiš španjolski?
ma učila sam prije, 7g, ali kako ga ne koristim baš, jedino s nekim prijateljima španjolcima i to povremeno, zaboravila sam dosta. mislila sam upisat nešto u nekoj školi da vidim točno koliko znam i koliko sam zaboravila pa da se malo podsjetim i onda sam mislila polagat DELE.
a koja je razlika to c2, b2? jel znaš cijenu otprilike?
znam da je taj pripremni tečaj 3100kn, jedan semestar traje.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 14:56   #119
Quote:
meadow kaže: Pogledaj post
a koja je razlika to c2, b2? jel znaš cijenu otprilike?
c2 je najvisa razina po CEFR:

http://en.wikipedia.org/wiki/Common_...nguages#Levels
__________________
When did I realize I was God? Well, I was praying and I suddenly realized I was talking to myself.
bollocks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 20:23   #120
to što ti bollocks kaže
to su ti razine C2 je puno zahtjevniji od B2
ja znam da sam se ja namučial s engleskim kad sam prelazila iz B2 u C1 - bilo ej gusto
no sa C1 na C2 je već bilo lakše
tako ej s engleskim a za španjolski - pa ajmo ovak - ja sam ti prvo završila tri stupnja i onda sam ostala bez vremena a susjed ami ej profesorica španjolskog - ond ame ona dalje podučavala još 3 godine - ja kupim udžbenik i radim a ona mi je kao "koordinator"
ugl testirala sam se po internetu i ja sam negdje B2 razina otprilike i sad bi išla na pripremu pa polagala
btw - koji su tvoji razlozi za polaganje tog ispita?
Hypocrite is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:58.