Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2008., 20:48   #101
Za 18 rođendan mi je frendica poklonila natalni horoskop izrađen od tadašnje glavne astrologinje iz ASTRO magazina.

Jedanaest godina poslije mogu reći da je imala pravo u mnogočemu, nije svoje riječi astrološki obrazlagala (kućom, aspektom i sl), danas znam koji apsekt daje predispozicije koje mi je izložila.

Primjerice - Neptun u 7 kući - njezine riječi su da može dati lažne nade glede vjenčanja - gle čuda, bila sam zaručena al još nisam u braku

Saturn u 5 kući - privlače me bilo stariji muškarci/ozbiljni/ jak Saturn u horoskopu - dečko mi je mlađi, al Jarac podznak

I mnogo toga još... Nažalost, ne znam ime astrologinje
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 16:11   #102
da tako se radi , kad se horoskop izlaže nekome tko nije upućen u samu astrologiju.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 19:18   #103
Quote:
Mano kaže: Pogledaj post
ja znam za jednog

(Indijska astrologija-Jyotish)

Goura-hari das
Tomislav Nikšić
Bosiljevska 6, Zagreb
01/3013564
kolko t košta*?
darkdarkdark is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 19:22   #104
neznam kog bi,ajde preoručit mi nekog dobrog a da nije iznad 300kn
darkdarkdark is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 19:29   #105
jako je malo onih koji rade do 300 kn. ja sam radio na oko 300 dok niasm povisio na 350, vrlo rijetko to spustim, jer inače nema smisl.a dođeš na nivo usoboslikara.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 07:55   #106
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
jako je malo onih koji rade do 300 kn. ja sam radio na oko 300 dok niasm povisio na 350, vrlo rijetko to spustim, jer inače nema smisl.a dođeš na nivo usoboslikara.
soboslikari ne prodaju maglu, za razliku od velike većine tzv. astrologa koji naplate lijepe pare, a daju općeniti "ušprancirai" odgovor neiskusnim mušterijama.
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 10:39   #107
Totto ako promotriš ovo što ja radim, ovo što pišem to je u suštini više manje precizno i detaljno, nisam tu sklon apstrakciji.

e sad na svakom je pojedincu da prati rad mnogih astrologa i da procijeni tko mu najbolje odgovara.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 05:26   #108
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
soboslikari ne prodaju maglu, za razliku od velike većine tzv. astrologa koji naplate lijepe pare, a daju općeniti "ušprancirai" odgovor neiskusnim mušterijama.
Zato bi mušterije trebale biti iskusnije pa naći načina da provjere kome misle dati te lijepe pare a ne nasjedati na "ušpranciranje"
aladina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 22:48   #109
Amika Tomčić - astrolog

Ja sam bila prije cca 2 godine na konzultaciji kod Amike Tomčić. Bila sam oduševljena i proslijedila sam joj dosta svojih prijatelja i poznanika. Žena je zakon i rijetko tko ima drugačiji dojam. U odnosu na ono što o astrologiji znam i ono što čitamo ovdje po forumu, to je nešto sasvim drugo, nekakav drugačiji pogled. Mislim da ima neku američku diplomu... Nema sudbine, ništa nije zacrtano a opet od ogromne pomoći. Moja predviđanja (iako to nije bio moj glavni razlog posjeta) su se ispunila gotovo sva i to u vrlo preciznim vremenskim okvirima. Ona koja nisu, nisu se dogodila jer ja po tom pitanju ništa nisam učinila. I najvažnije za one koji se ne kuže u astrologiju: ne upotrebljava niti jednu jedinu stručnu riječ (ono Saturn, Venera, konjukcija...) osim ako ne inzistiraš - kao ja
Uglavnom, toplo preporučam...
Pozz
vyktorya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 08:44   #110
Quote:
Mislim da ima neku američku diplomu...
Važno je da su ljudi - klijenti, zadovoljni a ima li dotični astrolog diplomu ili ne je potpuno nebitno ...a posebno ako je to "diploma" nekog tečaja pa bez obzira jeli on završen u Hr ili vani
Quote:
I najvažnije za one koji se ne kuže u astrologiju: ne upotrebljava niti jednu jedinu stručnu riječ (ono Saturn, Venera, konjukcija...) osim ako ne inzistiraš - kao ja
koliko ja znam uobičajeno je da astrolozi ne upotrebljavaju stručne riječi kad rade s klijentima.


Apropo nekih izraza često vidim da i oni koji nešto kuže astrologiju umjesto konjunkcija, inkonjunkcija pišu konjukcija, inkonjukcija
aladina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 16:31   #111
Dobar dan,

znate li nekoga iz splita tko bi mogao da mi napravi paralelu medju natalnim kartama? ali nekoga tko je stvarno ok, a ne sarlatan?

unaprijed hvala
 
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 21:39   #112
Trazim nekog tko se razumije u to da mi napravi natalni i usporedni horoskop, ja bi to naravno platila!
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 15:55   #113
Quote:
ASTROHOROSKOP kaže: Pogledaj post
Bila je jedna i u Osijeku - alli ne znam što je s njom. Za druge ne znam - ali ako čujem neku info, staviti ću - pa kome ustreba...
Davne 1989-e prvu školu astrologije u Osijeku vodila sam ja, nije bilo kompjuterskih programa, sve smo radili ručno, od njih 48-ero svi su naučili napraviti natalnu kartu, ali samo njih troje je imalo u sebi prave sposobnosti za proricanje i nastavili su s radom.
Amona M is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 11:06   #114
Quote:
mona_mona kaže: Pogledaj post
Rođena je 02.02.1952 u zgb-u. Ne mogu se sjetiti tocnog sata rođenja, ali doista je bila uranski tip. Bila sam 1980 i neke na vikend seminaru u hotelu " I " koji je vodila ona uz pomoč Mirjane Gračan. Bilo je ljudi s prostora cijele bivše yu. Prvi dan se pojavila dotjerana, nasmješena, ugodna, brbljiva..........da bi sljedeči dan došla u zmazanoj trenerci, nabrijana, puna nacionalističkih priča, vidjelo se da je konzumirala alkohol...... Mislim da je živjela uranovski, da je od života doista uzimala sve što je htjela, i dobro i loše. Knjiga "zvijezde govore" je dobrim djelom prepisana od M. Dupora i C. Negri.
Što znači prepisana knjiga, pa osnovna simbolika planeta u poljima i znakovima je više manje identična , ne možeš reći da je prepisala. ako ja kažem da je mars u biku sirov, moćan, uporan, i vrlo sebičan zar to znači da sam prepisao od Dupora. TO jednostanvo je tako .

ona je meni super astrolog i čitao sam više manje sve njene knjige, kakve je privatno to je njezina stvar. ti si ovdje veći dio opisala njen nastup a jako malo si rekla o sadržaju tog predavanja.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 19.08.2008. at 11:47. Reason: quote
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 12:13   #115
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Što znači prepisana knjiga, pa osnovna simbolika planeta u poljima i znakovima je više manje identična , ne možeš reći da je prepisala. ako ja kažem da je mars u biku sirov, moćan, uporan, i vrlo sebičan zar to znači da sam prepisao od Dupora. TO jednostanvo je tako .

ona je meni super astrolog i čitao sam više manje sve njene knjige, kakve je privatno to je njezina stvar. ti si ovdje veći dio opisala njen nastup a jako malo si rekla o sadržaju tog predavanja.
Što se tice predavanja, zamisao je bila da se nauči nacrtati natalna karta. Svi su dobili kopije iz efemerida i tabela kuća za par datuma. Poslije se prešlo na analizu istih. Iako nam je svima bilo zanimljivije analiziranje naših vlastitih nat. karti.
Slažem se s tobom da mars ili neka druga planeta u određenoj kući ima uvjek isto znaćenje, ali stil pisanja ne može biti isti. Da, sada si me "natjerao" da malo razmišljam, sjećam se kako je tvrdila da će uvjek kad dođe do toga da u tranzitu uran prolazi sedmim poljem, brak puknuti. Vjerovao ili ne, ali godinama sam to pratila kod mnogih ljudi i doista preko 90% je bilo ili rastava ili smrt bračnog partnera.
Amona M is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 19:57   #116
dobro ja sam htio reći da je kroz svoje knjige dobar teoretičar, a stil pisanja mile dupora se ne može baš tako lako oponašati, mada to ne isključujem.

e sada kakav je ona praktičar to ja ne znam, ako stvarno tvrdi svaki prelet urana kroz 7 polje donosi pucanje braka, onda debelo griješi.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 20:35   #117
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
dobro ja sam htio reći da je kroz svoje knjige dobar teoretičar, a stil pisanja mile dupora se ne može baš tako lako oponašati, mada to ne isključujem.

e sada kakav je ona praktičar to ja ne znam, ako stvarno tvrdi svaki prelet urana kroz 7 polje donosi pucanje braka, onda debelo griješi.
Iskustvo ipak čini svoje, moj ti je prijedlog da malo knjige i upute staviš na stranu i proučavaš stvarne ljude kroz njihove natalne karte i pratiš kako tranziti djeluju na njih. Tvrdim ti da ovo s uranom pije vodu više nego možeš i zamisliti, a isto tako i u ženskom horoskopu kad je sunce u osmom polju (mora biti ipak još pokazatelja) žena ostaje udovica. Mars u osmom polju (uz još neke pokazatelje, naravno ) pogibija u ratu...... vjeruj, ovo ti veli vukovarka koja zna što je rat i koja je imala priliku vidjeti tisuče horoskopa u dvadeset i nešto godina proučavanja astrologije.
Amona M is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 11:11   #118
nisam te najbolje shvatio, gore ju kritiziraš a ovdje dolje ne ? ja imam marsa u 8 kvadrat uran koji mi je suvladar i kvadrat neptun ali je umetnut pa necu bas stradati u ratu. nemoj me cimati
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 13:38   #119
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
nisam te najbolje shvatio, gore ju kritiziraš a ovdje dolje ne ? ja imam marsa u 8 kvadrat uran koji mi je suvladar i kvadrat neptun ali je umetnut pa necu bas stradati u ratu. nemoj me cimati
Mislim da nisi shvatio, iznjela sam svoje "viđenje" nje, niti sam ju kritizirala, niti hvalila.......uostalom, pa svi mi imamo svoju svjetlu i tamnu stranu A što se tiće tvoga marsa......moram si dati truda i malo pregledati, mislim da sam negdje vidjela tvoju natalnu kartu. Naravno da ne mora znaćiti pogibiju u ratu, ali neka povrijeda je vjerovatna, naravno sve ovisi i o poljima i znakovima....
Amona M is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 00:02   #120
mona mona , upadam kao padobranac , ali si spomenula da si obrađivala dosta karata ljudi koji su prošli rat na svojim leđima ....
mene zanima jedan specifičan slučaj , radi se o blizancima.........za astrologiju jako zanimljiv slučaj , ali sad ne znam točno vrijeme rođenja , a razlika je 2 minute kod rođenja brata i sestre...kako se tumače te dvije karte , koje se skoro ne razlikuju , osim možda u sitnim nijansama....
__________________
album
cedevitaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.