Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2012., 23:44   #541
Quote:
ziko3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,trebao bi neki tig aparat za zavarivanje ,od 3000-3500 kn bi dao za njega,pa bi vas molio za preporuku kojeg da uzmem za te novce
Za te novce teško
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 17:54   #542
Za te novce nemreš dobiti ESABa, EWMa ili Kemppija. No moreš dobiti kineskog Panerose Rhino
sigmat.hr/shop/industrijska_oprema/zavarivanje/strojevi_za_zavarivanje/
inverter_tig-rel_250a_rhino/default.aspx.
Nemam iskustva, no dosta invertera su prodali.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 15:22   #543
elektroda za inox

Pozdrav svima,

Molio bih ako bi mi neko mogao reci koja bi se elektroda mogla koristit za inox? Taj var bi bio u doticaju s hranom. Imam neko smece od rel aparata.
kinfamr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 16:49   #544
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Za te novce teško
Za Froniusa TIG1500 kablovi i reducirmanometar dođu 2500 kuna
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 21:25   #545
Uh koliko mi se čini po vašim odgovorima morat ću da podignem limit na 5000-6000 kn, pa ajde predložite kojeg uzet za te novce,mada če aparat na početku više stajati nek raditi al nema veze
ziko3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 23:26   #546
Quote:
ziko3 kaže: Pogledaj post
Uh koliko mi se čini po vašim odgovorima morat ću da podignem limit na 5000-6000 kn, pa ajde predložite kojeg uzet za te novce,mada če aparat na početku više stajati nek raditi al nema veze
E to je već nešto

Ovisno šta misliš raditi sa njim, jer za tu lovu možeš uzeti relativno dobar aparat, ali moraš još računati na bocu (argonsku, manometre) sve ovisi šta misliš variti i koje debljine

To šta više stoji nego radi neka te ne zamara, jer dobar aparat je uvijek spreman za posao, a lovu i ovako čovjek potroši na sve i svašta (barem ja)

Nakupovao se ja aparata (jeftinjaka) i u radionici sam u jednom trenutku imao četiri komada a da nisam mogao ni jedan upotrijebiti za nešto ozbiljnije, na kraju sam sve podjelio rodbini, rastegnuo se za 22tk i uzeo aparat za sljedečih 30 godina, pa neka stoji ne traži ni jesti ni piti
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 11:08   #547
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
E to je već nešto

Ovisno šta misliš raditi sa njim, jer za tu lovu možeš uzeti relativno dobar aparat, ali moraš još računati na bocu (argonsku, manometre) sve ovisi šta misliš variti i koje debljine

To šta više stoji nego radi neka te ne zamara, jer dobar aparat je uvijek spreman za posao, a lovu i ovako čovjek potroši na sve i svašta (barem ja)

Nakupovao se ja aparata (jeftinjaka) i u radionici sam u jednom trenutku imao četiri komada a da nisam mogao ni jedan upotrijebiti za nešto ozbiljnije, na kraju sam sve podjelio rodbini, rastegnuo se za 22tk i uzeo aparat za sljedečih 30 godina, pa neka stoji ne traži ni jesti ni piti
Vario bi se inox, za početak bi vario samo za svoje potrebe znači za kuću nešt,rukohvati,dvorišna ograda i tak ništa specijalno ni zahtjevno,imam več dosta toga napravljeno od inox-a pa bi još malo dopunio samostalno
ziko3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 22:53   #548
Quote:
ziko3 kaže: Pogledaj post
Vario bi se inox, za početak bi vario samo za svoje potrebe znači za kuću nešt,rukohvati,dvorišna ograda i tak ništa specijalno ni zahtjevno,imam več dosta toga napravljeno od inox-a pa bi još malo dopunio samostalno
Pa moram te razočarati, jer rukohvati, dvorišna ograda i sl. ako je Inox itekako je zahtjevno, jer varovi moraju biti tanki kao vlas inače ih nemožeš obrusiti niti ispolirati kako treba (nesmije se vidjeti da uopče vareno)

Znači treba ti tig DC sa visokom ferkvencijom i takav aparat ti i košta 3-5tk. međutim terba ti i argonska boca, manometri, maska sa automatskim zatamnjenjem i sitni potrošni materijal - znači za takva filigranska inox varenja računaj između 6-10tk. opreme

Tig AC/DC za aluminij računaj skoro pa duplo
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 21:58   #549
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Pa moram te razočarati, jer rukohvati, dvorišna ograda i sl. ako je Inox itekako je zahtjevno, jer varovi moraju biti tanki kao vlas inače ih nemožeš obrusiti niti ispolirati kako treba (nesmije se vidjeti da uopče vareno)

Znači treba ti tig DC sa visokom ferkvencijom i takav aparat ti i košta 3-5tk. međutim terba ti i argonska boca, manometri, maska sa automatskim zatamnjenjem i sitni potrošni materijal - znači za takva filigranska inox varenja računaj između 6-10tk. opreme

Tig AC/DC za aluminij računaj skoro pa duplo
Da jasno mi je sve što si naveo i sve što je još potrebno, koji na kraju aparat da uzmem i gdje a da zadovoljava moje potrebe
ziko3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 21:32   #550
Quote:
ziko3 kaže: Pogledaj post
Da jasno mi je sve što si naveo i sve što je još potrebno, koji na kraju aparat da uzmem i gdje a da zadovoljava moje potrebe
Pa evo nemogu ti navesti kempi, fronius, EWM, Muler jer nadmašuju 10tk, ali neki hvale kineske WTL - Krešičeva - kod Maximirskog stadiona - ako slučajno uzmeš WTL-a molim te javi dojmove

Na Njuškalu imaš čitavu paletu njihovih aparata

Da kojim slučajem nemam EWM vjerojatno bi uzeo WTL-a
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 08:01   #551
poz

dali je ko kupio taj wtl aparat da nam da dojmove? i imali ko iskustva sa "bajunovim "hugong aparatima
1beton is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 14:58   #552
Ja imam bajunov "hugong" tig inverter 160A i vrlo sam zadovoljan.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 15:08   #553
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Ja imam bajunov "hugong" tig inverter 160A i vrlo sam zadovoljan.
kak je varit aluminij ? koliko te je došao?
1beton is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 19:43   #554
Ne može se s njim variti aluminij,barem ne "za ozbiljno". Ima na you tube-u jedan clip gdje neki rus demonstrira tig zavarivanje aluminija sa elektrodom za al kao dodatnim materijalom i ja sam to probao no sve je ostalo na probi jer sam imao samo dvije elektrode. Inox i bakar se TIG-om može zavariti odlično .a koštao je cca 3000 kn bez opreme. Dobra strana mu je intermitencija od 100% na 100A što uvelike premašuje moje potrebe kod zavarivanja.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 20:30   #555
Quote:
1beton kaže: Pogledaj post
kak je varit aluminij ? koliko te je došao?
Čini mi se da kod TIG zavarivanja aluminija treba promijeniti polaritet. To je kod nekih aparata nemoguće, a i jako troše elektrodu!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 09:06   #556
napikirao sam si ovog wtl 200 ac dc al ga nemaju trenutno.pa zato pitam radi iskustva.
1beton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 22:22   #557
može li se sa običnim,trafo, REL, aparatom variti prokrom lim,1mm?
ćelavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 00:07   #558
Quote:
ćelavo kaže: Pogledaj post
može li se sa običnim,trafo, REL, aparatom variti prokrom lim,1mm?
Ja to radil doma, no trafo ima ispravljač.
Elektrode su bile nekaj poput EZ KROM 30R.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 06:44   #559
sve se može samo kak to zgleda
1beton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 08:53   #560
Quote:
ćelavo kaže: Pogledaj post
može li se sa običnim,trafo, REL, aparatom variti prokrom lim,1mm?
Može, ali dosta teško jer je tanak materijal koji zahtjeva MIG/MAG postupak

Osobno sve što je debljine iznad 2mm varim sa REL-om, a što je ispod 2mm varim sa MIG/mag aparatom
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.