Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2011., 19:35   #41
Quote:
Hogwarts kaže: Pogledaj post
Danas sam se potukao s bratom i udario me nogom po sredini noge. Bolilo me jelte normalno i mislio sam da je prošlo, ali sad mi se pojavila plava modrica i boli me na tom mjestu. Mogu hodati, ali ne i potpuno se osloniti na nju. Je li slomljena ili je dovoljno leda staviti i čekati da prođe?
Ne lomi se noga bas tako lako...
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 19:36   #42
Quote:
Miloshke kaže: Pogledaj post
Ne lomi se noga bas tako lako...
I sam to mislim, ali sad kad gledam simptome na stranicama, i bolna oteklina može značiti lom.
Hogwarts is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 19:37   #43
A i ja sam još dijete takoreći.
Hogwarts is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 19:38   #44
Quote:
Hogwarts kaže: Pogledaj post
I sam to mislim, ali sad kad gledam simptome na stranicama, i bolna oteklina može značiti lom.
Moze, jel boli kad je pomeras?
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 19:41   #45
Ne baš, samo kad hodam malo i kad stvaram pritisak na to mjesto.
Hogwarts is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 19:45   #46
Quote:
Hogwarts kaže: Pogledaj post
Ne baš, samo kad hodam malo i kad stvaram pritisak na to mjesto.
Da ti je kost naprsla bolelo bi te ne bas malo... Ali jedino pouzdano se moze znati ako odes na pregled i na rtg snimanje.
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 19:53   #47
Pričekat ću par dana, i ako me bude još boljelo onda ću. Jer ne želim praviti probleme ako ih nema, bolje da ne kažem roditeljima dok nije sigurno.
Hogwarts is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 19:55   #48
Quote:
Hogwarts kaže: Pogledaj post
Pričekat ću par dana, i ako me bude još boljelo onda ću. Jer ne želim praviti probleme ako ih nema, bolje da ne kažem roditeljima dok nije sigurno.
Slazem se i do tad ce proci...
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 19:19   #49
Danas se dosta promijenilo. Na tom mjestu je modroljubičasta modrica, ali me apsolutno ne boli čak ni kad dodirnem tu slabijim pritiskom. Dapače, mogu stajati samo na toj nozi i ne boli me. Jesam li sad siguran da nije ništa ozbiljno?
Hogwarts is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 21:25   #50
Quote:
Hogwarts kaže: Pogledaj post
Danas se dosta promijenilo. Na tom mjestu je modroljubičasta modrica, ali me apsolutno ne boli čak ni kad dodirnem tu slabijim pritiskom. Dapače, mogu stajati samo na toj nozi i ne boli me. Jesam li sad siguran da nije ništa ozbiljno?
Nije nista ozbiljno....
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 21:10   #51
Okej sad sam opet uplašen. Bola uopće nema, ali modrice i dalje ima i velika je. Treba li stavljati leda ili slično?
Hogwarts is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 22:34   #52
Quote:
Hogwarts kaže: Pogledaj post
Okej sad sam opet uplašen. Bola uopće nema, ali modrice i dalje ima i velika je. Treba li stavljati leda ili slično?
Proci ce i modrica, sa ledom i bez njega.
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 19:10   #53
Prijelom noge i oporavak

Molila bih vas komentar.

Slomila sam fibularni maleol (kost koji cent iznad skočnog zgloba) prije 3 tjedna idući tjedan skidam gips. Prilično sam nestrpljiva kada ću se moći koristiti nogom bez pomoći štaka. Inače sam prije loma bila u odličnoj fizičkoj kondiciji.

Je li to tjedan, dva, tri... Za koliko vremena ću moći potrčati?

Ima li tko konkretnog iskustva u tome.
jozo_palac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 09:37   #54
Quote:
jozo_palac kaže: Pogledaj post
Molila bih vas komentar.

Slomila sam fibularni maleol (kost koji cent iznad skočnog zgloba) prije 3 tjedna idući tjedan skidam gips. Prilično sam nestrpljiva kada ću se moći koristiti nogom bez pomoći štaka. Inače sam prije loma bila u odličnoj fizičkoj kondiciji.

Je li to tjedan, dva, tri... Za koliko vremena ću moći potrčati?

Ima li tko konkretnog iskustva u tome.
Period potpunog oporavka ovisi od tipa frakture, godista.... Nakon skidanja gipsa, potrebne su fizikalne vjezbe u periodu koji je obicno dug kolko i period imobilizacije, znaci 4 tjedna.
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 21:52   #55
Da li ste nekad imali prijelom ruke ili noge?

Imam prijelom lijeve ruke...
Brank is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 22:20   #56
Imao sam ja, mislim 2 puta, ne sjećam se. Oba puta desna ruka (ako je bilo 2 puta, ali je desna sigurno) i čekaj da zacijeli i to je to.
Imaš pitanja ili što?
__________________
It shouldn't make you sad - it should make you happy to see, hear and realize that there's beauty in everything
Falco SM is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 22:47   #57
Da, desna ruka i desna noga.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 13:53   #58
Da, imao prijelom desne noge, odnosno puknuće kosti u stopalu koja je krivo zarasla.
vechia_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 13:09   #59
Smile Lom fibule

Slomio fibulu prije četri tjedna tijekom jogginga, kaže traumatolog bez značajnijeg pomaka, dobio ortozu i sad to držim ali...

- noga mi je još uvijek otečena, koji put i poplavi (ne uvijek) kad ju stavim na tlo
- bol je više manje konstantna ali nije više intenzivna
pitanje je jel to normalno i je li ortoza baš najbolje rješenje (iskustva?) i ne bi li to trebalo ići malo brže?
Fala na odgovorima...
BigBoreBike is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 23:18   #60
Pozdrav svima,ja sam 3.4.2011.strgao nogu na utakmici...točnije pukla mi je bedrena kost(femur),inače najdeblja kost na tijelu,imao sam do prije 2 mj.šipke u nozi,te sam ih izvadio,obavio sam rehabilitaciju u krapinskim toplicama,iskreno te toplice su čudoo,došao sam tamo,i nisam mogao uopće savinut nogu,jako jako malo,nakon 3 tj.terapije već sam poprilično mogao savinut,još nemogu do kraja,al moram obavit ambulantno liječenje(struja,magneti)kako bih ojačao muskulaturu,25.8.sam se skinuo sa štaka,nakon skoro 5 mj..i eto sad konačno mogu hodat normalno,a nogomet ću moć trenirat poslije nove godine...evo ukratko,čisto informativno
__________________
ŠTO TE NE UBIJE,TO TE OJAČA
jasmin sol9o is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.