Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2005., 14:13   #21
slijepo crijevo

unatrag mjesec dan imam bolove na desnoj donjoj strani trbuha uz povremenu povišenu temperaturu 37,3-37,5.
vadila sam krv u par navrata leukociti sedimentacija i crp uvijek u granicama normale!
ginekološki sve ok!
nalaz urina također ok!
ultrazvuk trbušne šupljine ok!
a mene i dalje boli!
dali postoji mogučnost da je to upala slijepog crijeva i dali to uopće može toliko dugo trajati!!!!!!
rreeddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 15:48   #22
Koliko ja znam, bolovi kod upale slijepog crijeva kreću od pupka.

Ne vjerujem da to može tako dugo trajati, slučajeve za koje sam ja čuo su nakon nekoliko dana morali operirati, jer pukne slijepo crijevo. Bez brige, to bi osjetila.

Si imala rizičnih seksualnih kontakta u zadnje vrijeme? Jesu te testirali na HIV?
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 16:01   #23
gle imala sam odnose samo s jednim dečkom do sada!
papa test mi je uvijek bio u redu!
rreeddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 16:04   #24
fakat sam jadna! jel me to vec boli punih mjesec dana a niko nema pojma od cega mi je i kaj me uopće boli!
a svi nalazi ok!
a meni povremeno skače temperatura!
naslušala sam se priča u nadražaju slijepog crijeva pa do kronične upale!
ja sam oću znat kaj mi je i kaj me boli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
baš sam jadna!
rreeddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 17:18   #25
Pa jebemu onda prekontroliraj slijepo crijevo!

I pazi da ti se ne zakomplicira, to se meni desilo sa 5 godina isto su me razvlačili nekih misec dana jer nisu mogli skontat šta je, kasno su skužili pa je već bilo i puklo, uglavnom jedva sam preživila nešto šta je većini ljudi rutinska operacija!

E sad, upalu slipog crijeva koliko se ja sićan iz djetinjstva, pratile su velike mučnine, povraćanja i proljevi, sićan se da nisam mogla popit ni čašu obične vode da mi ne pozlije, pila sam samo prokuhanu...

A šta ti je točno, to ti mi ne možemo znat, obavi malo detaljnije pretrage, mislim da ti se nije za zajebavat ako te toliko dugo nešto boli...
Ella E is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 19:19   #26
Quote:
rreeddy kaže:
gle imala sam odnose samo s jednim dečkom do sada!
papa test mi je uvijek bio u redu!
Nisam pitao s koliko dečki si već imala odnose. Pitao sam za rizične odnose.

Dakle: jesi se seksala bez kondoma, da ili ne? Ako jesi, odi na HIV test. To nema veze sa papa testom.

Držim ti fige da bude negativan, jer si onda isključila taj mogući uzrok tih čudnih porasta temperature, bolova trbuha itd.

Ne lupam to tek tako, tek nekidan sam gledao na TV-u emisiju u kojoj su ustanovili da kad ljudi sa takvim nejasnim simptomima (da, temperatura i bolovi trbuha, vrata, ponekad simptomi poput gripe su mogući pokazatelj HIV infekcije) odu doktoru, da doktor u 75% slučajeva ne prepozna akutnu fazu HIV infekcije. A tada su nositelji HIV posebno zarazni. Znači, u najmanju ruku ne bi trebala imati odnose bez kondoma dok to ne razjasniš.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 20:23   #27
Re: slijepo crijevo

Quote:
rreeddy kaže:
unatrag mjesec dan imam bolove na desnoj donjoj strani trbuha uz povremenu povišenu temperaturu 37,3-37,5.
vadila sam krv u par navrata leukociti sedimentacija i crp uvijek u granicama normale!
ginekološki sve ok!
nalaz urina također ok!
ultrazvuk trbušne šupljine ok!
a mene i dalje boli!
dali postoji mogučnost da je to upala slijepog crijeva i dali to uopće može toliko dugo trajati!!!!!!
Oooo da, ne da moze biti slijepo crijevo, nego se vjerojatno bas o tome radi. Desna strana, donji trbuh. Upala traje, pa se smiri. Pa za koji mjesec opet,lagano. No potom postane rizicno, i sa svakom novom upalom i temperaturom postoji mogucnost da crvuljak otkaze. Gotovo sam sigurna da je to. Bolje izvadit odmah. Nicemu ne sluzi, a dovest ces si zivot u opasnost jednog dana.
Zlatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 20:25   #28
Btw provjeri jajnike i bubrege najprije, ponekada se bol zna reflektirati. Tako je meni cika doktor rekao. Bolio me stomak, a bol je dolazila od bubrega. (Ne bih znala ovo strucno objasniti. )
Zlatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 20:26   #29
Quote:
Secundo kaže:
Nisam pitao s koliko dečki si već imala odnose. Pitao sam za rizične odnose.

Dakle: jesi se seksala bez kondoma, da ili ne? Ako jesi, odi na HIV test. To nema veze sa papa testom.

Držim ti fige da bude negativan, jer si onda isključila taj mogući uzrok tih čudnih porasta temperature, bolova trbuha itd.

Ne lupam to tek tako, tek nekidan sam gledao na TV-u emisiju u kojoj su ustanovili da kad ljudi sa takvim nejasnim simptomima (da, temperatura i bolovi trbuha, vrata, ponekad simptomi poput gripe su mogući pokazatelj HIV infekcije) odu doktoru, da doktor u 75% slučajeva ne prepozna akutnu fazu HIV infekcije. A tada su nositelji HIV posebno zarazni. Znači, u najmanju ruku ne bi trebala imati odnose bez kondoma dok to ne razjasniš.
Paranoik.

Plus previse gleda TV.

Mnogo losa kombinacija...
Zlatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 20:36   #30
Quote:
rreeddy kaže:
fakat sam jadna! jel me to vec boli punih mjesec dana a niko nema pojma od cega mi je i kaj me uopće boli!
a svi nalazi ok!
a meni povremeno skače temperatura!
naslušala sam se priča u nadražaju slijepog crijeva pa do kronične upale!
ja sam oću znat kaj mi je i kaj me boli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
baš sam jadna!
Slazem se s Ellom E. Provjeri. Nije to za zezati se.

U meduvremenu, izbjegavaj voce tipa banane, grozdje, kruske; suhu hranu i orasaste plodove. Ako se radi o slijepom crijevu, ove ga namirnice znaju opako nadraziti.
Zlatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 22:18   #31
Ak ne sedimentacija a onda CRP bi morao biti makar malo povišen kod bilo kakvog apendicitisa.

Bolnost u donjem desnom kvadrantu abdomena nije automatski apendicitis. Ako bolnosti nema na dublju palpaciju tog dijela abdomena, vjerojatnost da je slijepo crijevo upaljeno ne čini mi se velika.

No apendix je "majmun u stomaku" i nekad je teško postaviti dg. otprve.
Jedino što je bitno po meni je držati se kirurškog mišljenja u odlučivanju jel slijepo crijevo ili nije..
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 10:59   #32
Re: Re: slijepo crijevo

Quote:
Zlatica kaže:
Oooo da, ne da moze biti slijepo crijevo, nego se vjerojatno bas o tome radi. Desna strana, donji trbuh. Upala traje, pa se smiri. Pa za koji mjesec opet,lagano. No potom postane rizicno, i sa svakom novom upalom i temperaturom postoji mogucnost da crvuljak otkaze. Gotovo sam sigurna da je to. Bolje izvadit odmah. Nicemu ne sluzi, a dovest ces si zivot u opasnost jednog dana.
Kod mene je bilo tako nekako. Otprilike se vuklo jednu godinu. U razdoblju od nekoliko mjeseci se uvijek navracalo. Zadnja dva puta i sa malom temperaturom, dok me na kraju nisu poslali na operaciju.
Gilad Pellaeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 12:27   #33
al meni niti nisu sigurni dali je to slijepo crijevo!
krvna slika ne pokazuje nikakvu upalu!
a k tome mene to ne boli povremeno ja to gototvo svakodnevno osjetim!
rreeddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 12:38   #34
a jesu li iskljucili vanmatericnu trudnocu?
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 12:41   #35
ma jesu! čim su mi počeli ti bolovi prvo sam otišla kod ginekologa na pregled! i sve je ok!
pregledavao me je i kirurg i nije nist rekao a internist kod kojeg sam bila na uzv abdomerna mi je rekao da misli da kak je došlo da bude tak i prošlo!
kakvi su bolovi kod slijepog crijeva?
kakva ti je bila krvna slika?
jesi li povraćala?
rreeddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 12:53   #36
meni ti trbuh nikad nije bio tvrd na dodir!
i prema nekim njihovim kriterijima bio je bezbolan na dodir iako me je kod pregleda bolilo jer su me luđački stiskali!
zato bi baš htjela čuti tvoju cjelokupnu situaciju pa vidjet dal se to može usporediti s mojom
rreeddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2005., 22:53   #37
Ja imam iste ovakve probleme. Povremeno osjećam laganu tupu bol u donjem desnom dijelu trbuha.
Jednom je bol pritisnula i nisam se mogao 5min pomaknuti pa sam otišao kod liječnice. Rekla mi da je to zrak u crijevima i da je sve OK i da netreba ništa poduzimati.
Platio privatno ultrazvuk-sve Ok, nalaz krvi OK, a mene i dalje ponekad boli, ali lagano.

U koju ustanovu u ZG bi bilo dobro otiči posavjetovati se s nekim tko se razumije u to?
__________________
Bolje ispasti blesav, nego iz vlaka!
100lica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 00:12   #38
uh.. sa slijepim sam imala problema prije 6 godina negdje... 2 tjedna sam trpila užasne bolove u donjem dijelu trbuha... 2 tjedna! na kraju su me zadržali u bolnici, ni sami nisu bili sigurni šta je...

jedan dan nisam ni jela ni pila, a onda sam počela pit i jest dva puta dnevno lagane obroke... očito je bilo slijepo crijevo... ipak me nisu operirali, jer se crijevo smirilo...

a stvarno ne znam di bi mogli više nać lječnika koji konačno može prepoznat problem ... sve manje u njih vjerujem ..
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 11:36   #39
INTERESUJE ME DA LI SI U MEDJUVREMENU SAZNALA STA BI MOGLO DA BUDE TVOJ PROBLEM.
JA IMAM ISTE SIMPTOME, SVI NALAZI UREDNI ALI ONO I DALJE BOLI, NIJE TO SADA BOL DA UMIRES ALI JE TO NEKI PODMUKLI BOL.

DOKTOR MI JE REKAO DA U TOM DIJELU ULTRAZVUKOM NE MOZE SE NISTA I ONDA MI JE PREDLOZIO IRIGOGRAFIJE KAO NIJE HITNO ALI AKO HOCU MOGU DA JE NAPRAVIM (Pregled debelog crijeva (irigografija ) je radiološka dijagnostička metoda a sa svrhom dobivanja što boljeg uvida u stanje crijeva).
I MENE JE ISTO DOKTOR ISPIPAO NIGDJE ME NIJE BOLJELO A TO VEĆ VUČEM OKO 1 MJESEC.
piroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 16:11   #40
Puknuće slijepog crijeva - iskustva

Osoba koja mi je u rodu je nedavno imala tragičan slučaj doktorskog diletantizma. Upalu slijepog crijeva su joj liječili analgeticima tako da nije osjećala bolove, te je slijepo crijevo puklo a ona je još pet dana hodala s tim prije nego što su je otvorili da to srede. Sad je na intenzivnom liječenju i nadamo se oporavku.

Jel itko imao slično iskustvo s nekim i kakve mogu biti poslijedice ? Ikakav savjet?

Hvala
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.