Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2008., 14:53   #1
Dan Simmons

chita tko... ja u prosjeku zadnjih 9godina.... svako ljeto ispochetka uranjam u knjige... hyperion /endymion od dan simmonsa
__________________
I got a Nikon camera
I love to take a photograph
So mama, don't take my Kodachrome away
mickey is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 20:59   #2
Meni se malo zgadio od kada je prolupao i poceo paranoidno traziti islamske teroriste ispod svakog kamena... odlican pisac, a Hyperion serijal je vrhunski... dobro, prve 2 knjige jesu
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 01:03   #3
Quote:
mickey kaže: Pogledaj post
chita tko... ja u prosjeku zadnjih 9godina.... svako ljeto ispochetka uranjam u knjige... hyperion /endymion od dan simmonsa
Tema o "Illiumu" i "Olymposu".
Tema o "Hyperionu"
Tema o "Summer of Night".

Ima još tema i postova o Simmonsu al za to treba isprobat Search funkciju.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 01:06   #4
Quote:
nex kaže: Pogledaj post
Meni se malo zgadio od kada je prolupao i poceo paranoidno traziti islamske teroriste ispod svakog kamena...
Zadnje sam od Simmonsa pročitao horor roman "The Terror" o propaloj ekspediciji Johna Franklina na Arktik 1840ih. Roman je okej.

O "Illiumu" smo imali dosta živahnu temu svojedobno ovdje. Stavil sam gore link na nju da se sad opet ne ponavljam. Ukratko: "Illium" zakon, "Olimpos"... ne tolko zakon.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 10:51   #5
ultra mega turbo zli muslimani u olymposu su jos donekle podnosljivi... ipak je to fikcija i ne mora biti da pisac hoce tu nesto posebno naglasiti... ali ovo jebeno nije normalno
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 11:12   #6
Quote:
nex kaže: Pogledaj post
ultra mega turbo zli muslimani u olymposu su jos donekle podnosljivi... ipak je to fikcija i ne mora biti da pisac hoce tu nesto posebno naglasiti... ali ovo jebeno nije normalno
Da, vidio sam to. Nažalost.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 21:14   #7
cool pisac...lezi mi njegov stil
kanim sve procitati
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 22:32   #8
Teror

Pozdrav. Bio bi zahvalan ako netko zna jel preveden njegov roman Teror? Gdje se može nabaviti, kupiti, tko bi ju htio prodati, posuditi, bilo što... eh kad i ja počnem tražiti knjige deset dana prije godišnjeg odmora Hvala!
IKing is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 17:37   #9
izašlo u laguni
na hrvatskom ne znam
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 12:55   #10
Rasprodano... uhhh.

http://www.laguna.rs/n1045_knjiga_teror_laguna.html
IKing is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 13:27   #11
ima po knjižarama BL i SA
zadaj se u potrazi
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 12:41   #12
Drood

Upravo pročitah i knjiga mi je izvrsna. Teško mi je opisati radnju jer se kao radi o Charlesu Dickensu, ali se zapravo ne radi o njemu već o njegovom prijatelju i suradniku Wilkiju Collinsu, jer je povijesni thriller, ali to zapravo jer se povijesne činjenice isprepliću s elementima horrora (koji opet to nije), okultnog (koje opet to nije) . Uglavnom knjiga koju je teško sažeti, a bez da se ide u opisivanje radnje (bar meni koja nisam literarno nadarena).

Uglavnom, meni je knjiga fascinantna i zbog same radnje, ali i zbog količine truda koje je uloženo u istraživački rad.

Preporučila bih ovu knjigu, ali nisam sigurna da će se svima svidjeti . Mislim da ljudi ovu knjigu ili jako vole ili uopće ne vole.
Just Here is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 00:15   #13
Svidjela mi se njegova "Pjesma boginje Kali". Neobičan bosanski lonac žanrova, te prilika da u naturalističkim opisima doživite Indiju. Disclaimer: spomenuti opisi nisu za one slabijeg želuca.
tingul is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:27   #14
bio je onaj neki koji je pisao knjige protiv majke tereze zbog njezinih opisa siromašnih na ulicama i bolesnih
kaže trebat će 100 godina da se sapere taj negativni publicitet o indijskim ulicama

sva sreća nije čitao simonsa
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 18:13   #15
Slažem se.
Ako po strani ostavimo tankoćutne čitateljice/čitatelje, kojima naturalistička scenografija "Pjesme..." sigurno neće baš najlbolje sjesti, siguran sam da bi se stil u kojem Simmons iz malo pravilno ekstrapolira tako mnogo svidio mnogima.
Možda je, kao i inače u životu, sve samo stvar dobrog omjera, a možda sam samo subjektivan... ... ne bih znao.
tingul is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 16:25   #16
Zna netko jel ima prevedena knjiga od Dan Simmonsa - Terror?

https://www.goodreads.com/book/show/3974.The_Terror

Djeluje mi zanimljivo, a vidim da sad uskoro izlazi i serija utemeljena na djelu.

http://www.imdb.com/title/tt2708480/
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 16:37   #17
Ako se ne varam, "Terror" nije preveden kod nas, mislim da ima samo srpski prijevod.

https://www.laguna.rs/n1045_knjiga_teror_laguna.html

Koliko vidim na ovom linku oni su preveli i "Drood", "The Abominable", "Black Hills" i još neke druge njegove knjige koje kod nas nisu prevedene.
Parvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 18:47   #18
Šteta. Pošteno kaskamo bogme s prijevodima za komšijama iz Srbije. Nemam problema s jezikom, kako engleskim, tako ni srpskim. Ali ipak je najljepše kada se čita domaća riječ.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2020., 13:00   #19
Jeste li Drood čitali
evo me na 150inekoj stranici
lijepo je to ide fino
međutim neš mi fali
možda me okruženje ne dojmi kao ni kod terora... a spominje se brod i njegova posada i u drudu
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2020., 07:45   #20
Ja sam Terror čitao preveden ali se ne mogu sjetiti jel bio srpski ili hrvatski.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:30.