Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2008., 12:47   #201
Quote:
dizzy_boy kaže: Pogledaj post
I kaj procjenjuješ, koliko često će biti potrebno pražnjenje ta 32 kubika?
ako je nepropusna onda pučkoškolska matematika veli da je vrijeme punjenja jednako vremenu za koje potrošiš 32 kubika vode iz mreže Kolika je potrošnja 4 člana je opet relativno ali moje iskustvo veli da nije manje od 10 kubika na mjesec
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 22:44   #202
Quote:
Nimalo Vazan kaže: Pogledaj post
Staviš plastičnu i to je to. Dođe te jeftinije i ne muči te hoće li propustiti.
Ima Slovenska firma u Ivanićgradu koja ih radi (dio bivšeg Ivanićplasta).
Koja je to firma, baš sam tamo blizu?
Bare is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 23:05   #203
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Čuo sam da većina njih sanitarne vode (veš, tuš) spoji "sa strane", van septičke...naravno da nitko ne zna! Koja je to tehnologija..kak to naprave, da li nakon inspekcije i tehničkog pregleda, samo dio odvodnje preusmjere negdje drugdje?
E to sam i ja čuo... Ako samo WC ide u septičku (sabirnu) onda se to ipak puno teže napuni...
Bare is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 23:26   #204
Quote:
otocanka kaže: Pogledaj post
Mi smo umjesto betoniranja tih komora stavili 3 x 2 betonske cijevi promjera 1 m.
Izbušili smo rupe pri vrhu svake od njih i stavili one plastične kanalizacijske cijevi promjera 110 mm.
Imamo to dvije godine, nema nikakvog smrada i do sada ih nismo imali potrebe prazniti.
Tako sam i ja razmišljao napraviti.
A ima li svaka komora dno, ili treća nema?
Bare is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 23:38   #205
netreba ti nepropuno dno jedino trebas napravit temelj da cjevi ne tonu pod uvjeto da oko tebe na 30m nema nekakvog bunara koji se koristi
zadnju polovinu odvodnih cijevi iz septicke zamjeni sa perforiranom cijevi i na kraju nece skoro nista vode izac ak postavis kako je otocanka napisala narednih 5 godina netrebas brinut o praznjenju
makar to nije po zakonu al to vecina prakticira ako ima mogucnost
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 22:22   #206
Da li je netko u međuvremenu instalirao plastičnu jamu, tipa kakvu ISEA nudi? Iskustva?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 11:32   #207
da, samo tu ima jedan problem: nećeš dobiti uporabnu dozvolu ako na taj način napraviš septičku jamu
po pravilima struke ona mora biti vodonepropusna
galija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 11:05   #208
Quote:
nsoul kaže: Pogledaj post
Zanima me dal mi netko može poslat il dat link odkud da skinem nacrt za septičku s tri komore.

Mail: [email protected]
Idi na www isea.hr trazi trokomorna pa otvori pdf i imas sve podatke samo sto je ova plasticna Ja kupio polovnu cisternu od lozulja 4000 l i napravio pregrade po planu isea i funkcionira .Sa bioorganizmima unutra mirisace ti na lavandu
darkland is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 18:56   #209
Septička

Ako netko ima septičku (valjda ju treba tu i tamo isprazniti)
molim da mi da broj gdje naručuje pražnjenje septičke,
jerbo ovaj "stari" koji je to prije radio, više ne radi))))
Ili će doći do poplaveeeee (smrd smrd)
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 09:19   #210
Quote:
suzette kaže: Pogledaj post
Ako netko ima septičku (valjda ju treba tu i tamo isprazniti)
molim da mi da broj gdje naručuje pražnjenje septičke,
jerbo ovaj "stari" koji je to prije radio, više ne radi))))
Ili će doći do poplaveeeee (smrd smrd)
LOL. Ja mislim da će se vrlo brzo (kad uđemo u europsku uniju) počet pregledavat kad tko prazni jamu kako bi se došlo do onih koji nemaju donju ploču ili istu ispuštaju u potok, kanal ili nešto slično kraj kuće. Inaće šta ako ti dam telefon ljudi iz Splita a ti nisi odavde. Prvo reci odakle si pa onda ti neko može pomoć
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 13:15   #211
Quote:
Torcidas kaže: Pogledaj post
LOL. Ja mislim da će se vrlo brzo (kad uđemo u europsku uniju) počet pregledavat kad tko prazni jamu kako bi se došlo do onih koji nemaju donju ploču ili istu ispuštaju u potok, kanal ili nešto slično kraj kuće. Inaće šta ako ti dam telefon ljudi iz Splita a ti nisi odavde. Prvo reci odakle si pa onda ti neko može pomoć
meni je bila inspekcija i sve ok
Zagreb
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 23:16   #212
-dečki-kershus vam je specijalac za....u biti je dobrano diplomirao na septičkim jamama u teoriji i praksi samoupravnog socijalizma
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 19:09   #213
Quote:
Torcidas kaže: Pogledaj post
LOL. Ja mislim da će se vrlo brzo (kad uđemo u europsku uniju) počet pregledavat kad tko prazni jamu kako bi se došlo do onih koji nemaju donju ploču ili istu ispuštaju u potok, kanal ili nešto slično kraj kuće. Inaće šta ako ti dam telefon ljudi iz Splita a ti nisi odavde. Prvo reci odakle si pa onda ti neko može pomoć
Pa, ja mislim da bi onda prije trebalo općinama postaviti pitanje zašto nije izgrađena kanalizacijska mreža. Koliko ima sela, zapravo pravih naselja s više tisuća ljudi, a kanalizacije nigdje.
Pustimo mi EU. Ova moja općina upravo nam je "podarila" novi asfalt. Sad svi moraju raditi nove prilaze jer su prenisko za sloj asfalta. A genijalci su po prokušanom hrvatskom receptu bankine uredili s nekim kamenom (0-nešto) i to nabili.
Došle prva jače kiše i eto ti pola bankine (šodra) po asfaltu. Bitno da ja godinama plaćam za slivne vode.
mojkarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 19:49   #214
svak septicka jama ima vijek od cca 10godina. onda kopaj novu.. ili ako ces ispumpavati. to mos rijesit s malom pumpom u cistoj komori... a grubu komoru na kante cisti ha ha

ja sam definitivno za bio jame u samom startu i ne moras brinuti oko nicega a pogotovo od nadolazecih ili podzemnih voda...

kupis je jednom i miran si kao i svaka druga potrebna tehnicka stvar u kuci. djelova ima
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 00:08   #215
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
-dečki-kershus vam je specijalac za....u biti je dobrano diplomirao na septičkim jamama u teoriji i praksi samoupravnog socijalizma
kolega ima pravo,

nego meni je u crnu rupu pao Kapital, i sada da ne duljim, kako, kako van

samo nemojte predložiti da ronim, a ne, kako, molim savjet
kerchush is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 23:36   #216
Vi koji upravo pravite septičke jame obratite pozornost na ovo. Pošto se za septičke jame mora duboko kopati da se postave betonske cijevi naprimjer, brzopleto zasipavanje zemlje donosi kasnije probleme na spoju kanalizacijskih cijevi u septičku jamu. Zemlja se tu oko septičke polako sliježe i dugotrajno tako da tek nakon godinu ili više dođe do konačnog slijeganja oko ulaza u septučku pa dobijete ulegnuče cijevi na ulazu gdje se onda štopa. Zato pri zasipavanju izgrađene septičke jame ne žurite (nedajte to majstoru) nego polako zasipavajte sipkom zejmljom i vodom malo po malo da se što bolje slegne odmah i prije spajanja sa cijevima kanalizacije. Ako vam se nakon godinu dvije zaštopa korektno postavljena kanalizacija prvo provjeravajte baš tu na ulazu u septičku.
Haludovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:14   #217
istina, zato se od donje strane dovodne cijevi jama zasipa sitnim soderom i pijeskom. slijegavalo se dvije godine ali sam prilikom izrade zasipao samo oko betonskih cijevi do dovoda (rekamo mi majstor da tako napravim). jama mi je zasticena od smrzavanja pa nisam odmah zasipao do vrha.
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:52   #218
Majstor mi je bio površan!!

Quote:
ruler kaže: Pogledaj post
istina, zato se od donje strane dovodne cijevi jama zasipa sitnim soderom i pijeskom. slijegavalo se dvije godine ali sam prilikom izrade zasipao samo oko betonskih cijevi do dovoda (rekamo mi majstor da tako napravim). jama mi je zasticena od smrzavanja pa nisam odmah zasipao do vrha.
Ti si imao sreču sa majstorom. Moj je sve zatrpao bagerom i zemljom dok me nije bilo u blizini pa sam morao ove godine otkopati ulaz z septičku i podiči ulegnuti spoj cijevi za deset centimetara. Imao sam sreču ili nesreču da je tu baš bio spoj na cijevi pa nije pukla ili deformirala se. To zasipavanje sa šljunkom i pijeskom je isto dobra stvar ali bih preporučio što više pijeska i kod zasipavanja dodavati obavezno vodu da se bolje sliježe, jer u tom slučaju nije potrebno dvije godine za slijeganje nasipavanja.
Haludovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 22:13   #219
nasao sam u knjizi Tajna suhog podruma iz serije Sam svoj majstor!

Trodijelna septicka jama strana 100, ima slikica, u prvu komoru ide drek a u drugu sa strane ide alternativni uljev iz kupaonice. time se izbjegava vrtlozenje i ispiranje mulja zbog naglog priljeva vode iz kupaonice a taj alternativni dovod moze i skrenuti u grabu khm khm. uglavnom ima sve o drenazi, upojnim bunarima, kolektorima drenazne vode s shemama i dimenzijama, mrak, da sam bar prije znao .... preporucam i svima koji imaju podrum.
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 18:36   #220
samo filozofirate,a meni treba broj....
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:50.