Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2011., 19:43   #1
Odustati od pokušaja zatrudnjivanja?

Ovako, neznam kako da počnem, nekome se moram izjadati ko će me možda razumijeti....

Nakon kaj sam imala pobačaj prošle godine u 3 mjesecu ( 5 tj. trudnoće) čuvali smo se 6 mj i u 9 mj smo opet počeli sa pokušavanjem, kupila sam si trakice za ovulaciju, dočekala pozitivnu konačno i gin mi potvrdi ovulaciju i nikaj nije bilo, onda odem na drugi pregled gdje mi opet potvrdi O i ja pitam pa kak mi je onda socijalni reko da imam PCO.. i veli ona meni ti nemaš PCO tebi jedino kaj je je to da imaš produljene cikluse i to je sve... ( 29-64 dana)


I evo sad zadnji ciklus opet ja ulovim pozitivnu trakicu, s tim da kad je počela tamnitit smo počeli sa akcijom i kad su me pikali jajnici još smo taj dan za svaki slučaj jer me zadnji put ka su me pikali jajnici gin rekla da je O bila tako reći prije par sati, pokrili smo 4 dana prije O i dan O i opet nikaj... testovi su mi negativni, vadila sam TSH i prolaktin i super su, MM radio spermiogram i super je, a onih j****** rečenica opusti se mi je fakat dosta.

Nabavila sam si peseka da ne mislim o tome, da se opustim al ne nejde i bok.

i tako ja danas pitam mm kolko on hoće bebu i veli on meni samo radi tebe ( strah ga je a svaki put kad bi imala naravno umišljene smptome ljubio je trbuh i rastopio se od sreće) i pogotovo ovaj ciklus kad mi je trakica za O bila pozitivna a test na trudnoću iz istog uzorka malo potamnio al samo pola crtice da bi par dana kasnije bio negativan i imala sam osjećaj ko da sam opet pobacila makar M još nema a boli me ko da ću dobiti..

Jednostavno sam popizdila, i neću više bebu, jer mi idu na živce, svaka trudnica mi ide na živce a kad vidim bebu koja je stara otprilike ko moja što bi bila poludim, i rasplačem se skoro ( makar kako ide vrijeme sve manje i manje me to pere - bar nekaj pozitivno)

I nemogu pratit bazalnu jer radim na takvom poslu, bojim se da ću svaki put pobaciti jer dižem teško na poslu, i imam svakakve strahove u vezi svega toga i sad ću jednostavno pustiti sve na miru, neću se više štedjeti, dizat ću sve, sve ću raditi a ako će mi ikada biti suđeno da konačno postanem trudnica bit će, na silu nejde jbg....

Ne mora nitko nikaj odgovarati tak i tak je napisano zbrda zdola samo sam htjela javno reći kaj mislim. Nemojte se ljutiti samo sam si sva jadna i očito me pere PMS.

I da one koje me se sjećaju, namjerno nisam dolazila ovdje da ne gledam sve te simptome i ne umišljam još i više al eto, morala sam reći ovdje gdje je sve i započelo kaj sam i u kojoj situaciji sam....

I znam da će one cure koje imaju neku dijagnozu reći al ova bar nema niakj dijagnosticirano, nema problema problem joj je u glavi- znam i baš zato to želi tako javno reći
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....

Zadnje uređivanje snoopyca : 08.06.2011. at 19:48.
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 20:11   #2
Nisam ni sama sigurna je li pametno da ti komenitram jer ćeš skužiti u kakvom sam stanju, ali iskreno vjerujem da ti je lakše kad si ovako to izbacila iz sebe. Sve drugo ti ne ću reći, vjerujem da će se već naći netko tko će reći da ne odustaješ, da si prebrzo digla ruke od svega, da uvijek stignete imati bebu i sl.
Ako ti je ovako lakše, super!
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 20:20   #3
hvala

znam da je prebrzo, al nemam više živaca, ja sam takva da ako mi se nekaj ne ostvari u nekom roku poludim i odustanem od toga...

ako bude ikad bude ako ne jbg, znam da sem se trudila kad sam se trudila.

pretpostavljam da će me svi smatrati ludom al ja više nemogu i eto zato sam se tu izjadala
i opet hvala na potpori
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 20:22   #4
snupice.. jel me se sjećaš?
šaljem ti jedan veliki virtualni
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 20:30   #5
Koliko imaš godina?
Svakako, nitko ne trpi pritisak, ni u čemu, a pogotovo ka ds eradi u životu...nisi luda. Ja imam bebu, imam i brdo dijagnoza, liječenje od neplodnosti, obožavala sam trudnoću, čitala o njoj i prije, o bebama...sad muž hoće drugo...a meni se kosa diže od doktora općenito...jebiga, u trudnoći i prije nje bila pregledana barem od 15-20 ginekologa, svaki tjedan tijeom prvih 6 mjseci, a i prije, bolnice, vađenje krvi, ništa mi nije bilo teško...ali više ne mogu,, trenutno ne mogu, želim dijete, ako sad ne odmorim, poludit ću. Da nisam uspjela dobiti bebu, imam osjećaj da bi me opet uhvatio ovaj film...nismo strojevi za rađanje. Previše nam je važno, emocije iscrpljuju, pa čak i pozitivne
Nekidan prolazim kraj rodilišta i oblije me znoj, muka...Jer sam se sjetila godina praćenja ovulacija, vađenja hormona, loših nalaza, loših doktora, loših prognoza. Iako je sve idealno završilo, ostavi traga...
Odmori, možda ti fakat malo treba, ali moraš odmoriti...
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 20:38   #6
meni je jedna od najboljih prijateljica 3 godine pokušavala, isto bez dijagnoze, kaže primilo se nakon što su isto već odustali, al eto nisu se pazili, upravo je rodila drugo dijete- neplanirano je zatrudnila misleći da se neće tako brzo primiti, prvi malac napunio dvije


drži se snupice

Zadnje uređivanje Tatsha : 08.06.2011. at 20:45.
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 20:39   #7
znam kako se osjecas i ja sam bila do pred 13mj u takvoj situaciji koja je trajala 3 god,ali evo sad sam mama preslatkog deckica od 4 i pol mj i sve se promjenilo.imala sam kalvariju koja je pocela spontanim pobacajem,nakon toga sam morala naravno pauzirati 6mj i onda kad smo krenuli ponovno na bebicu nije nam isli,nikako da se uloviproplakala sam noci i noci,gubila zivce gledajuci negativne bete,testove,itd..to je trajalo skoro 2 god iz mjeseca i mjesec,ne moram ni reci koliko sam samo puta stajala i cekala rano ujutro u kupaoni ispisavajuci prvi jutarnji urin da vidim jel test pozitivan i jesam li napokon trudna,svako kasnjenje stvari sam se nadala,pocela osjecat mucnine ali nista od toga.isto tako kad bi na cesti ili bilo gdje vidjela trudnicu bilo mi je muka.nakon muke doslo vrijeme i ja se ponadala konacno sam trudna ali sam imala biokemijsku trudnocu,opet nista,bila sam uvjerena da nikad necu biti majka.onda sam krenula na silne pretrage,zahvate i doslau MPO vode,isla na potpomognutu oplodnju koja nije uspjela i pripremala se za sljedecu kad izmedju toga prirodno zatrudnila.mom veselju i sreci nije bilo kraja,danima sam lebdila nisam mogla vjerovat,nakon toliko muka,patnje svanulo i meni,bilo je svega sa mojom trudnocm od samog pocetka,da sam slusala dr mog malenog nebi sada bilo,skoro mi unistili trudnocu.ali eto necu vise mislit na to,sve je to iza mene,ostalo u losem sjecanju ali moje veselje je sada tu i to je najvaznije
zato samo naprijed,vjeruj mi doci ce kad se budes najmanje nadala.znam da ti to zvuci bezveze i meni je kad bi mi bio netko to rekao,ali evo uvjerila sam sesretno!
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 20:49   #8
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
znam kako se osjecas i ja sam bila do pred 13mj u takvoj situaciji koja je trajala 3 god,ali evo sad sam mama preslatkog deckica od 4 i pol mj i sve se promjenilo.imala sam kalvariju koja je pocela spontanim pobacajem,nakon toga sam morala naravno pauzirati 6mj i onda kad smo krenuli ponovno na bebicu nije nam isli,nikako da se uloviproplakala sam noci i noci,gubila zivce gledajuci negativne bete,testove,itd..to je trajalo skoro 2 god iz mjeseca i mjesec,ne moram ni reci koliko sam samo puta stajala i cekala rano ujutro u kupaoni ispisavajuci prvi jutarnji urin da vidim jel test pozitivan i jesam li napokon trudna,svako kasnjenje stvari sam se nadala,pocela osjecat mucnine ali nista od toga.isto tako kad bi na cesti ili bilo gdje vidjela trudnicu bilo mi je muka.nakon muke doslo vrijeme i ja se ponadala konacno sam trudna ali sam imala biokemijsku trudnocu,opet nista,bila sam uvjerena da nikad necu biti majka.onda sam krenula na silne pretrage,zahvate i doslau MPO vode,isla na potpomognutu oplodnju koja nije uspjela i pripremala se za sljedecu kad izmedju toga prirodno zatrudnila.mom veselju i sreci nije bilo kraja,danima sam lebdila nisam mogla vjerovat,nakon toliko muka,patnje svanulo i meni,bilo je svega sa mojom trudnocm od samog pocetka,da sam slusala dr mog malenog nebi sada bilo,skoro mi unistili trudnocu.ali eto necu vise mislit na to,sve je to iza mene,ostalo u losem sjecanju ali moje veselje je sada tu i to je najvaznije
zato samo naprijed,vjeruj mi doci ce kad se budes najmanje nadala.znam da ti to zvuci bezveze i meni je kad bi mi bio netko to rekao,ali evo uvjerila sam sesretno!
Kako lijepa pričica,raznježnila sam se
I samnom je u rodilištu bila jedna ženskica,isto su puno pokušavali,pripremali se na postupak mpo i prirodno zatrudnila kada su se najmanje nadali,i dobila lijepog dečkića
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 20:50   #9
draga snupica, svatko ima pravo za sebe donijeti takvu odluku i nitko sa strane nema pravo na komentiranje istog. u tom pogledu, ako je to tvoja odluka, ja te podržavam.

međutim, ono što mislim je da si lako odustala. na ovom forumu postoji ogroman broj cura koje su u borbi za bebu puno duže. i to ne samo prirodnim putem, neko cura koje iza sebe imaju po nekoliko MPO postupaka. ja mogu shvaiti da ne želimo svi isto, i da ima onih kojima se grozno teško nositi s neuspjesima i nadama, ali ono što ni u jednom trenu ne smiješ zaboraviti to je da smo svakim danom sve stariji, a što smo stariji to nam je teže ostvariti i održati trudnoću i da ako nisi 100% sigurna u svoju odluku, da onda ne smiješ odustati.

čini mi se da se kod tebe još dosta toga ima za kontrolirat. ciklusi 28-64 nisu normalni ciklusi. vidi zašto ti ciklusi tako variraju. koliko spermiograma ste radili? naš prvi je bio normo, druga dva su bila dijagnoza pokušaj se konzultirati s nekoliko doktora, uvijek je dobro potražiti drugo, pa čak i treće mišljenje.

i za kraj bi samo htjela reći da imamo tu jenu koku s kojom sve štima. i s njenim suprugom sve štima. iza sebe imaju nekoliko neuspješnih AIH postupaka. i jedan dobitni IVF. beba samo što se nije rodila.

stoga, ako je to tvoja finalna odluka, ja je poštujem, ali to je odluka koju treba dobro odvagnuti.

__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 20:58   #10
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Kako lijepa pričica,raznježnila sam se
I samnom je u rodilištu bila jedna ženskica,isto su puno pokušavali,pripremali se na postupak mpo i prirodno zatrudnila kada su se najmanje nadali,i dobila lijepog dečkića
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 21:02   #11
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Ne mogu ni zamislit kako si se osjećala,mi smo pokušavali samo pola godine i već sam bila skroz očajna
Ali na svu sreću sada je to iza tebe i lijepo uživaš sa svojim zlatom
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 21:05   #12
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Ne mogu ni zamislit kako si se osjećala,mi smo pokušavali samo pola godine i već sam bila skroz očajna
Ali na svu sreću sada je to iza tebe i lijepo uživaš sa svojim zlatom
upravo tako...ali bilo je gadno i nebi nikad nikom taj osjecaj pozelila tako da razumijem sve zene koje se bore s time
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 21:34   #13
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
snupice.. jel me se sjećaš?
šaljem ti jedan veliki virtualni
naravno da te se sjećam, još si ja čuvam vaše slikice ak se sjećaš kad smo ih razmjenjivale

i hvala
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 21:39   #14
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Koliko imaš godina?
Svakako, nitko ne trpi pritisak, ni u čemu, a pogotovo ka ds eradi u životu...nisi luda. Ja imam bebu, imam i brdo dijagnoza, liječenje od neplodnosti, obožavala sam trudnoću, čitala o njoj i prije, o bebama...sad muž hoće drugo...a meni se kosa diže od doktora općenito...jebiga, u trudnoći i prije nje bila pregledana barem od 15-20 ginekologa, svaki tjedan tijeom prvih 6 mjseci, a i prije, bolnice, vađenje krvi, ništa mi nije bilo teško...ali više ne mogu,, trenutno ne mogu, želim dijete, ako sad ne odmorim, poludit ću. Da nisam uspjela dobiti bebu, imam osjećaj da bi me opet uhvatio ovaj film...nismo strojevi za rađanje. Previše nam je važno, emocije iscrpljuju, pa čak i pozitivne
Nekidan prolazim kraj rodilišta i oblije me znoj, muka...Jer sam se sjetila godina praćenja ovulacija, vađenja hormona, loših nalaza, loših doktora, loših prognoza. Iako je sve idealno završilo, ostavi traga...
Odmori, možda ti fakat malo treba, ali moraš odmoriti...


Imam 28 i imam epilepsiju pa pijem terapiju radi koje mi ciklusi nisu uredni al su ovulatorni i kod mene je problem samo u mozgu i zato si mi dobro napisala da se trebam odmoriti od svih tih praćenja i gluposti.. i znam da je ovo kaj mi pokušavamo nikaj al kad ti 8 mj maltretiraš kolegice da nose ono kaj ja nebi smjela jer sam možda trudna dopizdiš i sebi a i njima pa nisu one tegleći konji ( radim u trgovini i dizanje tereta od npr 36 kg je normalna stvar) i tako neke stvari s kojima maltretiram bližnje. neću više, dignut ću dvije tone ak treba ako mi je suđeno dijete će ostat u meni i bok. došla sam do te faze kad više ne želim paziti ni na šta.
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 21:43   #15
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
draga snupica, svatko ima pravo za sebe donijeti takvu odluku i nitko sa strane nema pravo na komentiranje istog. u tom pogledu, ako je to tvoja odluka, ja te podržavam

čini mi se da se kod tebe još dosta toga ima za kontrolirat. ciklusi 28-64 nisu normalni ciklusi. vidi zašto ti ciklusi tako variraju. koliko spermiograma ste radili? naš prvi je bio normo, druga dva su bila dijagnoza pokušaj se konzultirati s nekoliko doktora, uvijek je dobro potražiti drugo, pa čak i treće mišljenje.

i za kraj bi samo htjela reći da imamo tu jenu koku s kojom sve štima. i s njenim suprugom sve štima. iza sebe imaju nekoliko neuspješnih AIH postupaka. i jedan dobitni IVF. beba samo što se nije rodila.

stoga, ako je to tvoja finalna odluka, ja je poštujem, ali to je odluka koju treba dobro odvagnuti.

je je imaš pravo mislim sve vi imte pravo, ciklusi su mi takvi radi terapije koju koristim radi epilepsije ali su ovulatorni ciklusi a to je ono bitno. i kao što sam već napisala sve je u mojoj glavi. jednostavno mislim da trebam prestat ciljati odnose, maknut se iz te priče o porodima, djeci, zatrudnjivanju i sl....

i ako misliš na kinki znam ja nju, čestitala sam joj
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 21:46   #16
Quote:
snoopyca kaže: Pogledaj post
je je imaš pravo mislim sve vi imte pravo, ciklusi su mi takvi radi terapije koju koristim radi epilepsije ali su ovulatorni ciklusi a to je ono bitno. i kao što sam već napisala sve je u mojoj glavi. jednostavno mislim da trebam prestat ciljati odnose, maknut se iz te priče o porodima, djeci, zatrudnjivanju i sl....
a jel vi nebi pokušali sa MPO ( AIH ili IVF)???..možda bi tako bilo uspjeha...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 21:49   #17
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
znam kako se osjecas i ja sam bila do pred 13mj u takvoj situaciji koja je trajala 3 god,ali evo sad sam mama preslatkog deckica od 4 i pol mj i sve se promjenilo.imala sam kalvariju koja je pocela spontanim pobacajem,nakon toga sam morala naravno pauzirati 6mj i onda kad smo krenuli ponovno na bebicu nije nam isli,nikako da se uloviproplakala sam noci i noci,gubila zivce gledajuci negativne bete,testove,itd..to je trajalo skoro 2 god iz mjeseca i mjesec,ne moram ni reci koliko sam samo puta stajala i cekala rano ujutro u kupaoni ispisavajuci prvi jutarnji urin da vidim jel test pozitivan i jesam li napokon trudna,svako kasnjenje stvari sam se nadala,pocela osjecat mucnine ali nista od toga.isto tako kad bi na cesti ili bilo gdje vidjela trudnicu bilo mi je muka.nakon muke doslo vrijeme i ja se ponadala konacno sam trudna ali sam imala biokemijsku trudnocu,opet nista,bila sam uvjerena da nikad necu biti majka.onda sam krenula na silne pretrage,zahvate i doslau MPO vode,isla na potpomognutu oplodnju koja nije uspjela i pripremala se za sljedecu kad izmedju toga prirodno zatrudnila.mom veselju i sreci nije bilo kraja,danima sam lebdila nisam mogla vjerovat,nakon toliko muka,patnje svanulo i meni,bilo je svega sa mojom trudnocm od samog pocetka,da sam slusala dr mog malenog nebi sada bilo,skoro mi unistili trudnocu.ali eto necu vise mislit na to,sve je to iza mene,ostalo u losem sjecanju ali moje veselje je sada tu i to je najvaznije
zato samo naprijed,vjeruj mi doci ce kad se budes najmanje nadala.znam da ti to zvuci bezveze i meni je kad bi mi bio netko to rekao,ali evo uvjerila sam sesretno!

iskreno mi je drago zbog tebe, i ja bi najaradije krenula u MPO vode no priroda mog posla mi to nedopušta, morala bih uzeti duuugo bolovanje i dignuti kredit valjda a mi smo samo na mojoj plaći tako da nikaj od toga. sad sam razgovarala sa frendicom i možda odem kod bioenergičara, al ja sam nevjerni toma kaj se tih stvari tiče, neznam..... to mi je zadnja nada, slijedeća bi mi bila jedino promjena posla, pa kad ga nađem dok me prime za stalno... ajoj, to su godine u pitanju- svi znamo kakva je situacija u državi... i tak razmišljam o svemu i svačemu al mislim da mi je trenutno najpametnije odustati od svega i ševiti se radi ševe ak me kužiš ne a ne radi bebe.
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 21:50   #18
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
a jel vi nebi pokušali sa MPO ( AIH ili IVF)???..možda bi tako bilo uspjeha...
nemam vremena za to nažalost, došla sam ja i do te faze u razmišljanjima
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 21:51   #19
hm, pa nek ti prvo srede cikluse
28 godina, imas jos barem 10, radije se opusti i uzivaj.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 21:54   #20
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
hm, pa nek ti prvo srede cikluse
28 godina, imas jos barem 10, radije se opusti i uzivaj.
U Viliju mi dr Ujević rekla da je samnom sve u redu jedino ti ciklusi i to je jedini "problem" samo trebamo uloviti pravo vrijeme- e tu sam ja izgubila živce neda mi se više gađati...
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.