Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2013., 14:03   #61
Quote:
arianne11 kaže: Pogledaj post
I
Da li se treba pročitati Best Served Cold prije Heroesa, ili mogu odmah Heroes, s obzirom da su to standalone romani?
I mene više zanima sjever.
Definitivno Best Served Cold, pa onda The Heroes. Jednostavno je drugačije kad se Shivers pojavi, ako si prije pročitala Best Served Cold.
Pročitao sam i Red Country, a bez obzira što nema tako besprijekorno dobre kritike kao The Heroes, knjiga je odlična.
Knjige su vrhunske, rame uz rame s Martinom, iako naravno imaju svoje prednosti i mane u usporedbi s dotičnim.
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 14:15   #62
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Definitivno Best Served Cold, pa onda The Heroes. Jednostavno je drugačije kad se Shivers pojavi, ako si prije pročitala Best Served Cold.
Pročitao sam i Red Country, a bez obzira što nema tako besprijekorno dobre kritike kao The Heroes, knjiga je odlična.
Knjige su vrhunske, rame uz rame s Martinom, iako naravno imaju svoje prednosti i mane u usporedbi s dotičnim.
Koga prati BSC? Shiversa i Costu, ili?

jer evo završavam red country, pa gledam da pročitam i BSC
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 19:00   #63
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Koga prati BSC? Shiversa i Costu, ili?

jer evo završavam red country, pa gledam da pročitam i BSC
I Shiversa i Coscu, no vjerojatno najviše Shiversa.
BSC je doduše, u Abercrombie stilu, nešto depresivnija knjiga.

Iako knjige nisu direktno povezane, ima nešto intrigantno u tome kada ti znaš o nekom liku više od njegovih suputnika. Npr. Sergeant Friendly iz Red Countryja, detaljnije je obrađen u BSCu, pa dok se drugi likovi RCa čude njegovom ponašanju, tebi je već sve jasno i poznato.
Ukratko, mislim da će ti BSC biti interestantan nakon RCa, a The Heroes ćeš tako i onako pročitati.
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 19:05   #64
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
I Shiversa i Coscu, no vjerojatno najviše Shiversa.
BSC je doduše, u Abercrombie stilu, nešto depresivnija knjiga.

Iako knjige nisu direktno povezane, ima nešto intrigantno u tome kada ti znaš o nekom liku više od njegovih suputnika. Npr. Sergeant Friendly iz Red Countryja, detaljnije je obrađen u BSCu, pa dok se drugi likovi RCa čude njegovom ponašanju, tebi je već sve jasno i poznato.
Ukratko, mislim da će ti BSC biti interestantan nakon RCa, a The Heroes ćeš tako i onako pročitati.
Pročitao sam Heroese, sve osim BSC...dobro, imam još 100njak stranica od RC-a najradije bih da ima još 1000 , ali što ćeš...
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 22:58   #65
Pročitao sam Red Country, i oko kraja sam podijeljen. Neću spoilati...btw, poslao sam mu mail, lik je odgovorio nakon dvije minute, svaka čast
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 00:12   #66
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Pročitao sam Red Country, i oko kraja sam podijeljen. Neću spoilati...btw, poslao sam mu mail, lik je odgovorio nakon dvije minute, svaka čast
A malo dojmova o Logenu?

Mozes i oznacit spojler, obojat u bijelo, ili na pm.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
arianne11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 23:36   #67
Pročitao sam Prije njihova vješanja. Bolja mi je od prve, ali jedna i druga su super! Svaka na svoj način.
Pročitao sam 50-ak stranica Posljednji argument kraljeva, i mislim da bi mi ta knjiga mogla biti najbolja. Serijal je stvarno predobar. Šteta što knjige nemaju još više stranica. I sviđa mi se kako pisac ne troši chaptere na nepotrebne stvari.
Martin bi odlazak družine u staro carsto i povratak opisivao kroz minimalno 3 knjige
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 13:47   #68
Quote:
Eddard Stark kaže: Pogledaj post
Pročitao sam Prije njihova vješanja. Bolja mi je od prve, ali jedna i druga su super! Svaka na svoj način.
Pročitao sam 50-ak stranica Posljednji argument kraljeva, i mislim da bi mi ta knjiga mogla biti najbolja. Serijal je stvarno predobar. Šteta što knjige nemaju još više stranica. I sviđa mi se kako pisac ne troši chaptere na nepotrebne stvari.
Martin bi odlazak družine u staro carsto i povratak opisivao kroz minimalno 3 knjige
Malo si kontradiktoran.

Kažeš da bi volio da knjige imaju više stranica, ali ti se ipak sviđa što Abercrombie ne troši stranice na nepotrebne stvari.

A upravo je to po meni i njegov najveći plus. Jer zna ispričati priču u tri ne pretjerano debele knjige. A ne kao Martin (ili Erikson) koji se po meni totalno zapetljao i mislim da nema teorije da uspije dovršiti priču u još dvije knjige, makoliko one stranica imale.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 23:19   #69
Ma nisam ne. Volio bih da sve idi kao i do sad. Ali da je ubacio par POV likova kod Bethoda i na Kanti.

Borbe su brutalnije nego kod Martina. Da sam tamo brijem da bih rigao non stop
Logen kad postane Krvava devetka stvarno nije normalan. Pretpostavljam da će se boriti protiv Strahotnog. Puno je lakše pogoditi šta će se dogoditi nego kod Martina. Ali ipak je bilo nekoliko događaja koja su me iznenadila.
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 14:45   #70
Prije tjedan dana sam pročitao zadnju knjigu. Vrhunska trilogija! Jedva čekam da algoritam prevede ostale knjige...
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 22:36   #71
ja sljedeći mjesec stavljam šape na trilogiju
jedva čekam da počnem s čitanjem
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 20:38   #72
Za sada pročitao 100 sranica od prve knjige, ali već duga mi je pauza,ali svakako planiram pročitati bar prvu
__________________
.

Zadnje uređivanje Michael Collins : 11.03.2013. at 20:45.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 16:21   #73
prva je tek prosječna, druge dvije su dobre. Probaj izgurat cilu trilogiju, na kraju se isplati. Ja imam doma prvu (krivnja oštrice) i nakon nje nisam ima želju kupovat i čitat nastavke... onda su mi nastavci došli pod ruku i mogu reć popravili dojam
Rasplet ima zanimljivih par detalja da se zamisliš ali ne možemo spoilat
ronnie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 13:42   #74
Pročitala prvu knjigu.
Užasno sam se veselila kad sam posudila knjige, ali nakon prve mi je veselje splasnulo.
Nije knjiga loša, samo sam više očekivala. Ne znam.
Vuće me da pročitam i ostale, svakako mi se sada ne ostavlja, ali nije od onih koje se ne ostavljaju i čitaju u jednom dahu.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 18:27   #75
prva je najlošija, prosjek. Ja nisam ima namjeru nastavit ali je druga knjiga došla do mene nakon godinu-dvije. Na kraju nije loše, isplatilo se pročitat. Druga mi je bila dosta dobra, probaj možda i tebe iznenadi
ronnie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 09:04   #76
A meni je prva bila bas genijalna i skroz sam se navukla. :P Bas sam je u jednom dahu procitala.

Iako istina je da nisam nikad prije bila cula za to i nisam puno ocekivala, i onda sam se odusevila kad sam vidjela kako je dobra i kako ima humora.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
arianne11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 10:26   #77
pročitati ću i ostale. jučer počela drugu.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 20:35   #78
Samo ti čitaj. Sigurno nećeš požaliti!
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 17:30   #79
nisam još završila drugu knjigu, ali imate pravo, bolja je od prve.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 23:39   #80
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Malo si kontradiktoran.

Kažeš da bi volio da knjige imaju više stranica, ali ti se ipak sviđa što Abercrombie ne troši stranice na nepotrebne stvari.

A upravo je to po meni i njegov najveći plus. Jer zna ispričati priču u tri ne pretjerano debele knjige. A ne kao Martin (ili Erikson) koji se po meni totalno zapetljao i mislim da nema teorije da uspije dovršiti priču u još dvije knjige, makoliko one stranica imale.
Amen.

Abercrombie dođe kao melem nakon čitanja superdugih fanatasy serija.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:01.