Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2015., 12:52   #201
Imate pravo na smještaj i skrb ukoliko više ne možete brinuti o sebi.
Budući da ste u tretmanu Centra i već primate zajamčenu minimalnu naknadu javite se u svoj Centar i tražite smještaj tj. pomoć.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 23:54   #202
Ima li samohrana majka, 2 djece, nezaposlena, vlasnica stana u kreditu kojega neredovito otplačuje, sa blokadom na fini od 40 tis. kn minusa, sa zaštićenim računom na koji prima dječji, pravo na soc. pomoć?
Problem je stan, boji se dati zahtjev u centru da ju ne odbiju, kao aha vi imate nekretninu pa automatski nemate pravo na stalnu soc. pomoć( nekretnina koja u biti i nije njezina već je od banke, otplatila je 5 god od 20god stambenog kredita i više nema za rate kredita i otuda i blokada na fini, a svakim mjesecom dug se i povećava, stvarno gadna situacija) tj želi se informirati se prije, ako je moguće da si poveća šanse da je uvedu u sustav soc pomoći.
Ima mogućnost sa djecom otići kod roditelja, i to bi bile opet neke nove stavke , da li bi joj odvjetnik mogao tu pomoći, čitao sam u novinama i da je zakon o soc pomoći fleksibilan
Ako netko ima ideju, može i na pm.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 12:42   #203
Pozdrav,

zanima me ima li pravo na zajamčenu minimalnu naknadu kućanstvo koje se sastoji od dvije osobe, od kojih je jedna u mirovini čiji iznos iznosi cca 1400 kn, a druga (bračni supružnik) nema nikakvih prihoda?
UmaUma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 22:03   #204
Quote:
UmaUma kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me ima li pravo na zajamčenu minimalnu naknadu kućanstvo koje se sastoji od dvije osobe, od kojih je jedna u mirovini čiji iznos iznosi cca 1400 kn, a druga (bračni supružnik) nema nikakvih prihoda?

nema, jer ukupni prihod kućanstva prelazi iznos koji bi ostvarili kao korisnici zajamčene minimalne naknade, budući da se radi o odraslim osobama iznos koji bi primali (da nemate prihode ili da su manji od navedenih) bio bi 960 kuna



ja imam pitanje u vezi članka 37. st. 3. iz Zakona o soc.skrbi gdje je navedeno da se ukida rješenje o priznavanju prava na zmn, samcu ili se smanjuje za člana u kućanstvu ukoliko samac ili član kućanstva boravi u inozemstvu duže od 15 dana, ali dalje nije navedeno koliko dugo onda samac ili član kućanstva nema pravo ponovo ostvariti zmn, vremenski rok se navodi samo u slučaju da osoba u tijeku priznavanja prava na zmn da netočne ili nepotpune podatke o prihodima ili nije omogućio czss uvid u prihod i imovinu
znači kako onda odrediti rok u slučaju čl.37.st.3.?
vipera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 09:03   #205
Quote:
vipera kaže: Pogledaj post
nema, jer ukupni prihod kućanstva prelazi iznos koji bi ostvarili kao korisnici zajamčene minimalne naknade, budući da se radi o odraslim osobama iznos koji bi primali (da nemate prihode ili da su manji od navedenih) bio bi 960 kuna



ja imam pitanje u vezi članka 37. st. 3. iz Zakona o soc.skrbi gdje je navedeno da se ukida rješenje o priznavanju prava na zmn, samcu ili se smanjuje za člana u kućanstvu ukoliko samac ili član kućanstva boravi u inozemstvu duže od 15 dana, ali dalje nije navedeno koliko dugo onda samac ili član kućanstva nema pravo ponovo ostvariti zmn, vremenski rok se navodi samo u slučaju da osoba u tijeku priznavanja prava na zmn da netočne ili nepotpune podatke o prihodima ili nije omogućio czss uvid u prihod i imovinu
znači kako onda odrediti rok u slučaju čl.37.st.3.?
Taj stavak podrazumijeva da samac ili član kućanstva nema pravo na zmn za vrijeme boravka izvan RH. Po povratku u RH, može ponovno se javiti u Centar radi ostvarivanja navedenog prava, a centar će provjeriti da li ispunjava uvjete za to (da je i dalje nezaposlen, prijavljen kod HZZ, da nije ostvario vani neke prihode, da li je vlasnik automobila i sl.), dakle sve ono za što je i prvi puta išla provjera. A takve provjere inače rade se najmanje jednom godišnje kod redovnih primatelja, barem bi trebale, pa to nije ništa neuobičajeno.
subidu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 14:14   #206
Quote:
subidu kaže: Pogledaj post
Taj stavak podrazumijeva da samac ili član kućanstva nema pravo na zmn za vrijeme boravka izvan RH. Po povratku u RH, može ponovno se javiti u Centar radi ostvarivanja navedenog prava, a centar će provjeriti da li ispunjava uvjete za to (da je i dalje nezaposlen, prijavljen kod HZZ, da nije ostvario vani neke prihode, da li je vlasnik automobila i sl.), dakle sve ono za što je i prvi puta išla provjera. A takve provjere inače rade se najmanje jednom godišnje kod redovnih primatelja, barem bi trebale, pa to nije ništa neuobičajeno.
To bi sve bilo ok da osoba uredno javi da će biti u inozemstvu. Situacija se dogodila dva tri mjeseca nakon provjere. Anonimna prijava da je osoba bila u inozemstvu duže od 15 dana i uredno primala zmn jer je žena nositelj prava. On priznao da je bio vani, navodno se ne sjeća točnog datuma i ne zna točno koliko je bio, iz policije samo dobili potvrdu da je bio i što sada? Na koji rok mu smanjiti zmn za njegov udio u kućanstvu kada realno ispunjava sada sve uvjete da ostvaruje pravo, ali je prešutio činjenicu da je bio u inozemstvu (a vjerojatno i radio na crno) sve dok ga susjed nije prijavio.
vipera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 02:34   #207
Evo čitam sad da će ukinuti socijalnu pomoć onima kojima obitelj ima nekretnine.Znaći ako ti roditelji imaju nekretnine nisi socijalni slučaj.Dosad je bila bitna imovina tražitelja tj bilo je bitno da nemaš ništa na sebi,a roditelji su ti bili bogati imao si pravo jer ti roditelji ne moraju dati,a sad moraju,opet što ako neće.Kontejner,hebiga ili radi
morski vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 08:06   #208
Quote:
morski vuk kaže: Pogledaj post
Evo čitam sad da će ukinuti socijalnu pomoć onima kojima obitelj ima nekretnine.Znaći ako ti roditelji imaju nekretnine nisi socijalni slučaj.Dosad je bila bitna imovina tražitelja tj bilo je bitno da nemaš ništa na sebi,a roditelji su ti bili bogati imao si pravo jer ti roditelji ne moraju dati,a sad moraju,opet što ako neće.Kontejner,hebiga ili radi


Baš to, ili radi.


Znam nekoliko osoba iz sela koji primaju razna socijalna davanja veća nego je plaća moje susjede koja svaki dan odradi osam sati i plača držaavi sva davanja.

socijala može biti samo bolestan, nesposoban za rad, ili osoba koja je ne svojom krivicom ostala bez posla, i to naduže godinu, dvije. Nema posla? Ih.......tko hoće raditi, naći će ga -. makar i povremenog.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 20:23   #209
Pozdrav svima. Imam par pitanja, pa ako bi mi netko mogao odgovoriti. Naime, otac mi je nedavno preminuo, majka je naslijedila 70% njegove mirovine, ja sam punoljetna, ali nezaposlena i živim s majkom u obiteljskoj kući. Nemam ništa od imovine, ušteđevine na svom imenu, kao ni automobil. Zanima me imam li pravo na bilo kakvu socijalnu pomoć, i također me zanima možemo li dobiti jednokratnu socijalnu naknadu zbog troškova pogreba, koje majka i ja s njenim primanjima ne može nikako otplatiti u roku. Bila bih vam zahvalna na bilo kakvom savjetu.
Elesar1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 10:43   #210
Rastavljena majka bez prihoda, zivi odvojeno od sina koji ima prihode ( prebivalista su im u razlicitim gradovima ) - da li prihodi od sina utjecu na njezino pravo da prima socijalnu pomoc?
Machrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 17:56   #211
Quote:
Machrix kaže: Pogledaj post
Rastavljena majka bez prihoda, zivi odvojeno od sina koji ima prihode ( prebivalista su im u razlicitim gradovima ) - da li prihodi od sina utjecu na njezino pravo da prima socijalnu pomoc?
Ne utječu.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 10:41   #212
Quote:
vipera kaže: Pogledaj post
ja imam pitanje u vezi članka 37. st. 3. iz Zakona o soc.skrbi gdje je navedeno da se ukida rješenje o priznavanju prava na zmn, samcu ili se smanjuje za člana u kućanstvu ukoliko samac ili član kućanstva boravi u inozemstvu duže od 15 dana, ali dalje nije navedeno koliko dugo onda samac ili član kućanstva nema pravo ponovo ostvariti zmn, vremenski rok se navodi samo u slučaju da osoba u tijeku priznavanja prava na zmn da netočne ili nepotpune podatke o prihodima ili nije omogućio czss uvid u prihod i imovinu
znači kako onda odrediti rok u slučaju čl.37.st.3.?
Krivo si shvatila taj članak - osoba treba biti u inozemstvu najmanje 2 mjeseca neprekidno, a ne 15 dana, da bi se ukinulo rješenje!!!

Primijetila sam da dosta socijalnih radnika ne razumije taj članak, ne znam jel ima Ministarstvo neki mehanizam da može provjeriti sva ukidanja na temelju tog članka, da vidi da niste ljudima protuzakonito oduzimali pravo?


EDIT: to 15 dana mjesečno se odnosi na situaciju u kojoj osoba nekoliko mjeseci - ŠTO ZNAČI više mjeseci za redom - boravi 15 ili više dana u mjesecu u inozemstvu. Dakle, da je nekoliko uzastopnih mjeseci više dana bila u inozemstvu nego u Hrvatskoj! (Priznajem da je zakonodavac napravio propust jer nije precizno odredio koliko je to točno mjeseci - tri, četiri ili koliko, ali da je tako kako ti smatraš - pisalo bi samo da se ukida ako je 15 dana u inozemstvu i točka, a ne mjesečno. Uostalom, zar ti nije bilo čudno što u prethodnom stavku piše dva mjeseca, a ovdje 15 dana??).

Što se tiče roka za koji pitaš, čim nestane te zapreke, može mu se ponovo priznati pravo. Znači čim je nakon par mjeseci, jedan mjesec manje od 15 dana u inozemstvu, tj. više od 15 dana u Hrvatskoj - za taj mjesec mu se priznaje.

Nadam se da vodite računa da se u ovim slučajevima rješenje ukida danom nastanka promijenjenih okolnosti - dakle, tek nakon što istekne tih par mjeseci u kojima je više od 15 dana u inozemstvu (ili 2 mjeseca neprekidno) - za vrijeme tih mjeseci mu treba ići naknada.

Zadnje uređivanje Lleena : 27.08.2016. at 10:52.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:25   #213
Pozdrav, koja je šansa da ostvarimo bilo kakvu financijsku pomoć od države?
Situacija ovakva, sklapamo brak za dva tjedna. Ja hrvatska državljanka, 19 god, nezaposlena, bez ikakvih registriranih prihoda. On slovenski državljanin, oženjen hrvaticom, 25 godina, nezaposlen, bez ikakvih registriranih prihoda. Oboje prijavljeni na istu adresu u iznajmljenom stanu u Zg.
Znači u očima obje države prihodi našeg kućanstva su 0 kuna. Trenutno još ne ostvarujemo nikakve naknade za ništa
Djece nemamo niti ćemo imati

Kome se obratiti i kakve su nam šanse, centru za soc rad? Prijaviti se na burzu? Znamo da imamo bolje šanse za ostvariti nešto ako smo u bračnoj zajednici.
Pomoć, iskustva?
Unaprijed hvala
__________________
I travel the world looking for understanding
of the time that we live in...
Cleo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 23:46   #214
Quote:
Cleo28 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, koja je šansa da ostvarimo bilo kakvu financijsku pomoć od države?
Situacija ovakva, sklapamo brak za dva tjedna. Ja hrvatska državljanka, 19 god, nezaposlena, bez ikakvih registriranih prihoda. On slovenski državljanin, oženjen hrvaticom, 25 godina, nezaposlen, bez ikakvih registriranih prihoda. Oboje prijavljeni na istu adresu u iznajmljenom stanu u Zg.
Znači u očima obje države prihodi našeg kućanstva su 0 kuna. Trenutno još ne ostvarujemo nikakve naknade za ništa
Djece nemamo niti ćemo imati

Kome se obratiti i kakve su nam šanse, centru za soc rad? Prijaviti se na burzu? Znamo da imamo bolje šanse za ostvariti nešto ako smo u bračnoj zajednici.
Pomoć, iskustva?
Unaprijed hvala
Kako ćete sklopiti brak ako je on beć oženjen
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 00:27   #215
Quote:
forumnickxy kaže: Pogledaj post
Kako ćete sklopiti brak ako je on beć oženjen
Mislim na brak koji sklapamo, situacija koja će biti nakon vjenčanja.
__________________
I travel the world looking for understanding
of the time that we live in...
Cleo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 00:43   #216
pozdrav ne zbnam da li sam u tocnu temu usla ali imam problem, zivim s ocem vec 8 godina u stanu koji on otplacuje vosjci,sad mi je 26,a on je zadnje dvije godine opet poceo piti,sto dovodi do toga da on od 7000 mirovine nema za kruh gdje i ja ispastam, nadalje uopce mi ne dopusta socijalni zivot,nit smije doci decko kod mene da se druzimo niti ista slicno,zivci su mi jako tanki i bojim se da cu puknuti i poslat ga u ,takoder mi je prijetio da ce zvat socijalnu sluzbu i policiju da me izbace iz stana. e sad je stvar ovakva, ja imam 4,5 ozbiljnih bolesti s kojima se ja mogu napraviti nesposobnom za rad, da li on mene ima pravo izbaciti iz stana? da znam na vrijeme traziti.
Daenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 19:08   #217
Ovako ja bi se proglasio ludim i nesposobnim za rad i da imam neku naknadu, imam li kakve šanse za to? vjerojatno je to teško ostvariti ... imam
31 g. probao sam puno poslova i na svakome obično izdržim jedan dan i puknem ..

čini mi se neizvedivo i nemoguće raditi te šljakerske poslove koje mrzim iz dna duše -.-

također me kičma ubija na takvim poslovima .. nisam ja za tu fizikaliju, a nemam faks pa da radim nešto lakše

sestra mi je isto nezaposlena jer ima mijasteniju gravis, pa je većinom slabo pokretna i teško diše .. ona nema još nikakvu socijalu, treba ići to
srediti ..

a mene je strah kad mi roditelja više ne bude od čega ću živjeti, hvata me panika kad se toga sjetim, ne želim umrijeti od gladi, i da mi isključe struju,
vodu itd.

poznam neke likove što nemaju ni dan radnog staža, sad već imaju 50 + godina, roditelji im preminuli .. i sredili su da imaju penziju njihovu, kao
proglasili se ludima itd. piju antidepresive i tak ..

pa je li mogu nešto sebi srediti, potvrda od doktora, psihijatra i sve što treba
da sam nesposoban za rad ... jer teško da ću ja 10 g. odraditi, toliko je
minimum za mirovinu ako se ne varam .. kad ja jedva 2 dana odradim

samo na jednom poslu sam izdržao 2 mjeseca, a to je zato jer se nije radilo svaki dan, inače puknem na poslu, dođem doma prvi dan i ne mogu živjeti od kičme .. iskrivio sam je na kompu godinama

znam da svi pate i rade da bi preživjeli, ali ja jednostavno dobijem živčani slom i ne dođem sutradan na posao ..
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 01:07   #218
Quote:
Stranger kaže: Pogledaj post
.....
jel se liječiš na psihijatriji, imaš li dijagnozu, ili su ti živčani slomovi tvoja subjektivna procjena?
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 01:43   #219
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ima li samohrana majka, 2 djece, nezaposlena, vlasnica stana u kreditu kojega neredovito otplačuje, sa blokadom na fini od 40 tis. kn minusa, sa zaštićenim računom na koji prima dječji, pravo na soc. pomoć?
Problem je stan, boji se dati zahtjev u centru da ju ne odbiju, kao aha vi imate nekretninu pa automatski nemate pravo na stalnu soc. pomoć( nekretnina koja u biti i nije njezina već je od banke, otplatila je 5 god od 20god stambenog kredita i više nema za rate kredita i otuda i blokada na fini, a svakim mjesecom dug se i povećava, stvarno gadna situacija) tj želi se informirati se prije, ako je moguće da si poveća šanse da je uvedu u sustav soc pomoći.
Ima mogućnost sa djecom otići kod roditelja, i to bi bile opet neke nove stavke , da li bi joj odvjetnik mogao tu pomoći, čitao sam u novinama i da je zakon o soc pomoći fleksibilan
Ako netko ima ideju, može i na pm.
Neće je odbiti, imaš pravo na 1 nekretninu u kojoj živiš. Mogu raditi probleme samo ako ima dodatnu nekretninu (a ni onda ako navede da ista nije "prodavljiva" tj. da se ne može naći kupac, da ju nitko ne bi kupio)

Quote:
Cleo28 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, koja je šansa da ostvarimo bilo kakvu financijsku pomoć od države?
Situacija ovakva, sklapamo brak za dva tjedna. Ja hrvatska državljanka, 19 god, nezaposlena, bez ikakvih registriranih prihoda. On slovenski državljanin, oženjen hrvaticom, 25 godina, nezaposlen, bez ikakvih registriranih prihoda. Oboje prijavljeni na istu adresu u iznajmljenom stanu u Zg.
Znači u očima obje države prihodi našeg kućanstva su 0 kuna. Trenutno još ne ostvarujemo nikakve naknade za ništa
Djece nemamo niti ćemo imati

Kome se obratiti i kakve su nam šanse, centru za soc rad? Prijaviti se na burzu? Znamo da imamo bolje šanse za ostvariti nešto ako smo u bračnoj zajednici.
Pomoć, iskustva?
Unaprijed hvala
Dobre su vam šanse, obratite se centru za socijalni rad, trebat ćete se prijaviti na burzu i još neke stvari, to će vas sve uputiti u centru što trebate napraviti.

Quote:
Daenys kaže: Pogledaj post
pozdrav ne zbnam da li sam u tocnu temu usla ali imam problem, zivim s ocem vec 8 godina u stanu koji on otplacuje vosjci,sad mi je 26,a on je zadnje dvije godine opet poceo piti,sto dovodi do toga da on od 7000 mirovine nema za kruh gdje i ja ispastam, nadalje uopce mi ne dopusta socijalni zivot,nit smije doci decko kod mene da se druzimo niti ista slicno,zivci su mi jako tanki i bojim se da cu puknuti i poslat ga u ,takoder mi je prijetio da ce zvat socijalnu sluzbu i policiju da me izbace iz stana. e sad je stvar ovakva, ja imam 4,5 ozbiljnih bolesti s kojima se ja mogu napraviti nesposobnom za rad, da li on mene ima pravo izbaciti iz stana? da znam na vrijeme traziti.
To njih ne zanima, ako u kućanstvu žive 2 odrasle osobe, a prihod kućanstva je 7000 kuna, to je 3500 kuna po osobi - što je puno previše za bilo kakvu socijalnu pomoć.

Možeš se iseliti i onda dobiti pomoć kao osoba bez prihoda ili čak još veću naknadu ako imaš teži invaliditet (moraš ić na vještačenje u Zavod za vještačenje...)

Ako ti utvrde teški invaliditet, onda imaš pravo na invalidninu, neovisno o prihodima kućanstva tj. oca i ako se odseliš možeš imat socijalnu pomoć jer nemaš prihoda i ujedno i tu invalidninu.

Napomena: razlika je između teži i teški invaliditet.

Quote:
Stranger kaže: Pogledaj post
Ovako ja bi se proglasio ludim i nesposobnim za rad i da imam neku naknadu, imam li kakve šanse za to? vjerojatno je to teško ostvariti ... imam
31 g. probao sam puno poslova i na svakome obično izdržim jedan dan i puknem ..

čini mi se neizvedivo i nemoguće raditi te šljakerske poslove koje mrzim iz dna duše -.-

također me kičma ubija na takvim poslovima .. nisam ja za tu fizikaliju, a nemam faks pa da radim nešto lakše

sestra mi je isto nezaposlena jer ima mijasteniju gravis, pa je većinom slabo pokretna i teško diše .. ona nema još nikakvu socijalu, treba ići to
srediti ..

a mene je strah kad mi roditelja više ne bude od čega ću živjeti, hvata me panika kad se toga sjetim, ne želim umrijeti od gladi, i da mi isključe struju,
vodu itd.

poznam neke likove što nemaju ni dan radnog staža, sad već imaju 50 + godina, roditelji im preminuli .. i sredili su da imaju penziju njihovu, kao
proglasili se ludima itd. piju antidepresive i tak ..

pa je li mogu nešto sebi srediti, potvrda od doktora, psihijatra i sve što treba
da sam nesposoban za rad ... jer teško da ću ja 10 g. odraditi, toliko je
minimum za mirovinu ako se ne varam .. kad ja jedva 2 dana odradim

samo na jednom poslu sam izdržao 2 mjeseca, a to je zato jer se nije radilo svaki dan, inače puknem na poslu, dođem doma prvi dan i ne mogu živjeti od kičme .. iskrivio sam je na kompu godinama

znam da svi pate i rade da bi preživjeli, ali ja jednostavno dobijem živčani slom i ne dođem sutradan na posao ..
Ne trebaš potvrdu psihijatra, dovoljno je da si nezaposlen, da nemaš nikakve prihode, da nemaš ekstra nekretninu - i možeš dobit socijalnu pomoć. Trebat ćeš se javljat na oglase za posao, ali sve što trebaš je naći način kako da te poslodavci ne izaberu za zapošljavanje.

Što se tiče puta preko psihijatrijske dijagnoze, ne bih ti preporučila ulaženje u taj sustav i uzimanje tih tableta, ali ti kako hoćeš. Psihijatri su vrlo spremni napisati ti koju god želiš dijagnozu nakon 2 minute razgovora, ali ono što ti treba je utvrđen teži ili teški invaliditet (po toj osnovi možeš dobit i neka veća prava tj. nešto malo veće iznose) - a za to ćeš trebati proći komisiju Zavoda za vještačenje.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 21:04   #220
Može li mi netko objasniti imam li pravo na išta kao nezaposlena majka djeteta s poteškoćama u razvoju?
Savjetnik u HZZ-u i djelatnica u CZSS su mi objasnili da on nema teže oštećenje i s tim ne mogu ostvariti ništa.
Konkretno, raspitivala sam se za mogućnost zaposlenja na pola radnog vremena, s obzirom da mi dijete 4x tjedno u različitim terminima ide na terapije i nije baš da mogu izostajati toliko s bilo kakvog posla.
Druga stvar je i nekakva novčana naknada s obzirom da nakon skoro godinu dana hodanja po specijalistima ne možemo dobiti terapije više od 30min tjedno te ostavljamo po 3000kn mjesečno privatnicima da osposobimo dijete.
Prihodi kućanstva su oko 1700kn po osobi. Trenutno ne primamo ništa, doplatak i sl., iskreno ne znam baš niti kome se trebam obratiti da mi barem pobliže objasni što spada pod teže poteškoće, treba li ići na vještačenje, ima li to uopće smisla?
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.