Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2014., 15:41   #2061
Novac je stvoren da bude posrednik u razmjeni dobara i kao takav je odigrao presudnu ulogu u unapređenju podjele rada i poslijedično razvoju trgovine, no njegova vladavina je pri kraju kao i onih koji su se njegovim kontrolom bogatili.

Danas je moguć digitalni transfer vlasništva bez posrednika, on već funkcionira i kao novi čimbenik ulazi u arenu svjetske trgovine. To je bitcoin čiju ekvivalentnu vrijednost u nekoj od državnih valuta možete pratiti na nekoliko financijskih internet portala.

http://www.coindesk.com/bitcoin-goes...yahoo-finance/
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.

Zadnje uređivanje glosa : 13.06.2014. at 15:52.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 20:04   #2062
Evo još jednog savjeta za feformu monetarnog sustava:

"The Institute of Economic Affairs (IEA) has today released a report stating that the UK should privatise the pound and replace it with cryptocurrencies".

http://www.coindesk.com/thinktank-uk...ryptocurrency/
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 19:55   #2063
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Evo još jednog savjeta za feformu monetarnog sustava:

"The Institute of Economic Affairs (IEA) has today released a report stating that the UK should privatise the pound and replace it with cryptocurrencies".

http://www.coindesk.com/thinktank-uk...ryptocurrency/
Da ne kažem na što mi ovo miriši. Bankari su sje...li ovaj sustav pa će sada to riješiti kriptovalute. Ovo mi liči kao potez bankara da se zaborave krivci za sadašnje stanje i krene u rješenje koje je makroekonomski šit. Tko će voditi monetarnu politiku, ako država nema kontrolu nad izdavanjem?
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 02:22   #2064
Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
Da ne kažem na što mi ovo miriši. Bankari su sje...li ovaj sustav pa će sada to riješiti kriptovalute. Ovo mi liči kao potez bankara da se zaborave krivci za sadašnje stanje i krene u rješenje koje je makroekonomski šit. Tko će voditi monetarnu politiku, ako država nema kontrolu nad izdavanjem?
Monetarnu politiku najbolje vodi slobodno tržište a najbolja reforma monetarnog sustava je da se dopusti konkurencija monopolističkim valutama.

Ipak se kreće. U Kaliforniji je bitcoin postao legalni novac. Zakon AB 129 je odobrio senat i skupština.

http://leginfo.legislature.ca.gov/fa...201320140AB129
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 18:10   #2065
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Monetarnu politiku najbolje vodi slobodno tržište a najbolja reforma monetarnog sustava je da se dopusti konkurencija monopolističkim valutama.

Ipak se kreće. U Kaliforniji je bitcoin postao legalni novac. Zakon AB 129 je odobrio senat i skupština.

http://leginfo.legislature.ca.gov/fa...201320140AB129
A koji su argumenti? Kome odgovara privatni novac? Hajmo uključiti klikere.

Što je ova tema? Smetlište za libetarijanske ideje?

Privatni novac bi jednako dobro funkcionirao kao i kapitalizam. Nema razlike. On ne može biti u funkciji svih. A mi trebamo rješenje za sve u državi, a ne samo za one koji se mogu "snaći". Jer ti koji se mogu snaći i ne trebaju posebno rješenje.

Osim toga, ponavljate uvijek iste glupe teze o kriptovalutama i inim glupostima. Dajte si napravite jednu simulaciju sa manjim brojem ljudi. Jedni će raditi i proizvoditi, a drugi će hladiti jaja i producirati novac? Jel to to rješenje? Jer privatni novac sigurno neće osobno raditi, nego će to raditi mašine.
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 19:51   #2066
Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
Privatni novac bi jednako dobro funkcionirao kao i kapitalizam. Nema razlike. On ne može biti u funkciji svih. A mi trebamo rješenje za sve u državi, a ne samo za one koji se mogu "snaći". Jer ti koji se mogu snaći i ne trebaju posebno rješenje.
zar opet druže nostrađuruse?
kapitalizam jest rješenje za sve jer u njemu svi žive bolje.
on, istina, nije rješenje koje omogućava da svi imaju jednako (a to je ono što tebe muči), ali to nije ni potrebno budući da svi ni ne rade jednako.
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 19:55   #2067
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
zar opet druže nostrađuruse?
kapitalizam jest rješenje za sve jer u njemu svi žive bolje.
on, istina, nije rješenje koje omogućava da svi imaju jednako (a to je ono što tebe muči), ali to nije ni potrebno budući da svi ni ne rade jednako.
Opet na pamet pričate: http://www.advance.hr/vijesti/istakn...i-o-ekonomiji/

Ne slušajte bogate kapitaliste kada vam prodaju trojanske konje. Razmislite malo i svojom glavom. Svi se vi nadate da ćete biti goniči robova ili uspješni radnici - koji imaju troškove manje od prihoda. A danas ne mogu svi imati troškove manje od prihoda ma koliko bili sposobni.
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 20:05   #2068
Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
Opet na pamet pričate: http://www.advance.hr/vijesti/istakn...i-o-ekonomiji/

Ne slušajte bogate kapitaliste kada vam prodaju trojanske konje. Razmislite malo i svojom glavom.
kod mene je priča upravo suprotna... dok nisam mislio glavom, slušao sam socijaliste i bio socijalist... kad je počela kriza, počeo sam mislit glavom i postao desničar.

Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
Svi se vi nadate da ćete biti goniči robova ili uspješni radnici - koji imaju troškove manje od prihoda. A danas ne mogu svi imati troškove manje od prihoda ma koliko bili sposobni.
to ti tvrdiš... ja ne vidim da je to tako niti u to ne vjerujem.
baš suprotno, vidim da puno ljudi ne radi ništa a ipak se živi, neki možda i skromno (sa ovako malo rada kao u hrvatskoj ni ne može bolje), ali se živi.
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 20:39   #2069
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
kod mene je priča upravo suprotna... dok nisam mislio glavom, slušao sam socijaliste i bio socijalist... kad je počela kriza, počeo sam mislit glavom i postao desničar.
A desničar može biti samo plaćenik kapitaliste ili sam kapitalista.

Quote:
to ti tvrdiš... ja ne vidim da je to tako niti u to ne vjerujem.
baš suprotno, vidim da puno ljudi ne radi ništa a ipak se živi, neki možda i skromno (sa ovako malo rada kao u hrvatskoj ni ne može bolje), ali se živi.
Pa uvjerite se: https://www.youtube.com/watch?featur...&v=ffkVgfnWzCY

Tako prolaze oni koji rade sa gubitkom.
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 20:48   #2070
Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
A desničar može biti samo plaćenik kapitaliste ili sam kapitalista.
a može i onaj tko razumije nešto o ekonomskim i političkim režimima i psihologiji društva... (nije da pretendiram da sam ikakav stručnjak, ali neke stvari su mi jasne).

Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
Pa uvjerite se: https://www.youtube.com/watch?featur...&v=ffkVgfnWzCY

Tako prolaze oni koji rade sa gubitkom.
to nije dokaz ničega... eventualno nesređenosti države, ali ne govori ništa o kapitalizmu.
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 21:11   #2071
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
a može i onaj tko razumije nešto o ekonomskim i političkim režimima i psihologiji društva... (nije da pretendiram da sam ikakav stručnjak, ali neke stvari su mi jasne).
Svi koji nisu ljevica se zalažu za socijalne razlike. A tada mogu preživjeti (relativno uspjeti) samo goniči robova (plaćenici kapitalista) i kapitalisti. To nema veze sa ničim drugim (znanjem ili neznanjem). Može naravno i manji dio radnika koji imaju manju konkurenciju i veću plaću. Ostaje velika većina. Statistika kaže da brojčano najviše siromašnih živi u razvijenim kapitalističkim državama.

Quote:
to nije dokaz ničega... eventualno nesređenosti države, ali ne govori ništa o kapitalizmu.
To je pravi i nesputani kapitalizam u službi kapitalista. Kako ste misli da to drugačije izgleda. Ne događa se odmah, ali mnogima će se to dogoditi prije ili kasnije. Ne može biti koncentracije kapitala, ako nema gubitnika koji kapital gube. A ovako to izgleda kod običnog čovjeka. Kod malog poduzetnika je malo drugačije. Obično radnici ne dobiju plaću, vjerovnici izvise, a poduzetnik sačuva privatnu imovinu. :-) Da bi mogao ponovo u kocku sa tuđim životima.
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 21:49   #2072
Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
Svi koji nisu ljevica se zalažu za socijalne razlike.
ja se ne zalažem za socijalne razlike, one nisu nikakav cilj... nisam čak ni protiv socijalne države kako obično za mene pretpostavljaju... ali smatram da su određene socijalne razlike nužne za uspješnu ekonomiju jer ljudi moraju biti nagrađeni proporcionalno svom doprinosu, inače nisu motivirani doprinositi.

Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
A tada mogu preživjeti (relativno uspjeti) samo goniči robova (plaćenici kapitalista) i kapitalisti. To nema veze sa ničim drugim (znanjem ili neznanjem). Može naravno i manji dio radnika koji imaju manju konkurenciju i veću plaću. Ostaje velika većina.
ovo nije istina... kapitalisti ne otimaju vrijednost nikome nego je stvaraju... također stvaraju i radna mjesta.

Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
Statistika kaže da brojčano najviše siromašnih živi u razvijenim kapitalističkim državama.
to si pročitao na onom sajtu kojeg si linkao gore i odnosi se na kinu i indiju, ali kina i indija nisu razvijene kapitalističke zemlje, iako su na dobrom putu, zahvaljujući kapitalizmu.

inače, ima na tom sajtu još laži i poluistina.

Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
To je pravi i nesputani kapitalizam u službi kapitalista. Kako ste misli da to drugačije izgleda. Ne događa se odmah, ali mnogima će se to dogoditi prije ili kasnije.
ne. to je nesređenost države. u uređenoj državi bi se to riješilo na vrijeme i do tih scena ne bi ni došlo... to nema veze s kapitalizmom.

Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
Ne može biti koncentracije kapitala, ako nema gubitnika koji kapital gube. A ovako to izgleda kod običnog čovjeka. Kod malog poduzetnika je malo drugačije. Obično radnici ne dobiju plaću, vjerovnici izvise, a poduzetnik sačuva privatnu imovinu. :-) Da bi mogao ponovo u kocku sa tuđim životima.
ovo je opet isto kao gore... nije istina da jedni moraju gubit da bi drugi dobili... količina novca nije konstantna, novac se stvara radom i zato ljude treba motivirati na rad.
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 14:15   #2073
Novac bez duga postaje glavna tema. Međutim ova tema nikako da postane tema naših sabornika. Oni žive socijalizam koji radnici nisu nikad živjeli. Njima promjene ne treba.

http://www.nexus-svjetlost.com/kolum...bout-the-money

Quote:
Znanstvenik Stojan Nenadović predložio je ovo: 'Država može poklanjati mirovine umirovljenicima i dječje dodatke i druga socijalna davanja. Ako je razvijenija može plaćati prosvjetu i zdravstvo ili ulagati u infrastrukturu. Ako je nerazvijena, može ulagati u povećanje proizvodnje. Najbolje je da se polovica novca ulaže u povećanje proizvodnje, a polovina novca u povećanje potrošnje. Kako se ljudsko društvo razvija, tako raste proizvodnja pa je potrebno sve više novca u opticaju. Ali kako raste proizvodnja, tako raste i dohodak. Ljudi postaju bogatiji pa mijenjaju strukturu potrošnje, što vodi usporenju brzine opticaja novca i smanjenju potražnje. Novac kao da nestaje, pa je potreban novac koji bi nadoknadio taj nedostatak novca. Otprilike, koliki je porast proizvodnje, potrebno je dva puta toliko više novca. Ako je porast proizvodnje 5%, porast količine novca u opticaju treba biti 10%. Za povećanu proizvodnju treba 5% novca, a 5% novca treba kupiti proizvodnju koja se ne bi mogla prodati zbog usporenja brzine opticaja novca i smanjenja tražnje. Sva proizvodnja bit će prodana po nepromijenjenim cijenama. Neće ostati neprodanih proizvoda.U cijenama neće biti troškova koji se odnose na vraćanje kredita, kamate i neke poreze. Cijene će biti manje za potrošače (kupce). Njima će ostati nepotrošen novac, kao njihova dobit, odnosno potrošački višak. Proizvođači (prodavatelji) će prodati po cijeni koja će biti znatno viša od uloženog troška. Ostvarit će profit, koji će biti puno veći od profita kojeg danas ostvaruju. Potrošači će moći štedjeti iz potrošačke dobiti, a proizvođači iz profita, ako neće ulagati u povećanje proizvodnje. Od banaka će dobiti kamatu za uloženu štednju. Tko je zainteresiran za kredit, moći će dobiti kredit i platiti kamatu za dobiveni kredit. Ali i ušteđeni novac i dobiveni kredit potiču od novca koji je u opticaj ušao kao poklon. Novac kao poklon može davati samo najviša vlast u nekoj državi. Banke mogu čuvati štednju koju im netko povjeri na čuvanje i mogu davati kredite samo iz tako prikupljene štednje. Ako tako rade, nikad ne mogu doći u krizu u kakvoj se sada nalaze, a ni nitko drugi ne može doći u krizu.'
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 16:24   #2074
Evo još jedne analize monetarne unije EU:

http://www.advance.hr/vijesti/lucian...ustvena-kriza/

Quote:
S ovom dugom i razrađenom analizom profesor Luciano Vasapollo daje svoj prijedlog rekonstrukcije krize, koja potresa svjetski kapitalizam. To je prije svega politička kriza, iz koje neće biti izlaza nikakvim ublažavajućim receptima, već jedino radikalno alternativnim prijedlogom.
Sadašnju krizu, nemire i potrese u Europi, koji se događaju za profesora primijenjene ekonomije, Luciana Vasapolla i direktora Cestes - Proteo (Studijskog Centra USB), treba promatrati unutar vrlo dugog histrijsko-ekonomskog procesa, o kojem treba precizno voditi računa, kako bi se shvatio njegov stvarni doseg.
Međutim, nije dovoljna nacionalizacija banaka. Slovenija je imala nacionalnu banku NLB i štanga. Potrebno je uvesti emisiju novca bez duga. A to neće proći kao europska ideja jer je upravo izostanak novca bez duga temelj za koncentraciju i jačanje kapitala nad radnicima.

Članak je dobar i treba ga pročitati.
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 22:40   #2075
Nacrt ustava Republike donjeck i monetarna emisija

Quote:
2.. Monetarna emisija provodi isključivo središnje banke države u granicama od strane Vrhovnog vijeća Narodne Republike Donjeck, prilikom usvajanja proračuna u korist državne regulacije i gospodarskog razvoja Republike.
izvor:

http://red-sovet.su/post/21425/the-d...oples-republic

Koristite google prevoditelj!
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize

Zadnje uređivanje Nostrađurus : 30.06.2014. at 23:24.
Nostrađurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 16:40   #2076
Nekreditni novac u Švicarskoj?

Isprva sam pomislio da se ne radi o nekredinom novcu jer je napis na advance.hr bio nejasan - http://www.advance.hr/vijesti/kontra...ntralna-banka/ . Međutim, našao sam više tekstova koji kažu da se ipak radi o nekredinom novcu.

http://www.initiative-monnaie-pleine.ch/english/

Quote:
Pripreme za proljeće lansiranja su u punom tijeku, uključujući i nacrta prijedloga izmjena švicarskog Ustava. U orah ljuske, prijedlog proširuje postojeći ekskluzivno pravo Švicarske Konfederacije za stvaranje novca i bilješke, kako bi također uključuju depozite. S punom snagom novog stvaranja novca isključivo u rukama Švicarske narodne banke, poslovne banke ne bi više imala moć stvoriti novac kroz kreditiranje. Primarna uloga Švicarske nacionalne banke postaje upravljanje novčane mase u odnosu na produktivno gospodarstvo, dok je odluka o tome kako novi novac uvodi dug-besplatno (debt-free) u gospodarstvo bi se nalaziti s vladom. Kao što je vidljivo iz gore navedenog, MoMo monetarna reforma Inicijativa bitno temelji na monetarnu reformu zagovara PositiveMoney.
Također to piše i ovdje: http://www.worldeconomicsassociation...rarticles/momo

Quote:
A great advantage of the sovereign money system is that money would be issued debt-free by the monetary authority and would therefore not carry interest
Sve to se može naći i na ovom linku: http://www.vollgeld-initiative.ch

Sve naravno ovisi o referendumu u Švicarskoj. Ipak se kreće. Možda uspije?
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 08:35   #2077
Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
Sve naravno ovisi o referendumu u Švicarskoj. Ipak se kreće. Možda uspije?
Volio bih da uspije, ali sumnjam u to. Švicarci su već na referendumima odbili ograničavanje raspona između najviših i najnižih plaća, produljenje godišnjeg odmora i sl. pod utjecajem propagande da bi to štetilo ekonomiji.

Mogu misliti kakva će tek protukampanja krenuti za ovo: vikat će se da bi to uništilo najprepoznatljiviji i najkonkurentniji švicarski sektor - onaj bankarski. Mislim da su minimalne šanse da ovo prođe. Volio bih da sam u krivu.
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 12:34   #2078
Vjerujem da nema velike vike jer je to u fazi prikupljanja potpisa. TO ćemo vidjeti kada dođe do referenduma.
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 13:02   #2079
Vidim da se ovdje spominju ekonomski modeli i koji je bolji od kojega. Kada proučavamo kapitalizam i komunizam u teoriji, oba su kvalitetna rješenja. Teško možeš pronaći nešto s čime se u potpunosti ne slažeš i da smatraš da je krivo i loše.

Komunizam i kapitalizam mogu biti jednako dobra rješenja, ali naravno da postoji problem. Koliko puta su isprobana oba sustava pa do sada skoro pa niti jednom se ti sustavi nisu pokazali najsretnijim rješenjem. Države, ekonomije i sustavi su bili u konstatnim krizama, siromaštvo, raspadi sistema i urušavanja država. Povijest je dovoljno pokazala.

Kako se ti sustavi, u teoriji dobra rješenja, uvijek pokažu neefikasnima i neuspješnima? Sve moguće reforme, promjene strategija, mozganja političara, financiranje ovoga ili onoga, ništa nije spasilo ekonomsku(e) krizu(e).

Sve je pokušano i isprobano, osim ozbiljnih monetarnih reformi. Monetarna reforma je budućnost. Ovaj naš općeprihvaćeni kapitalizam neće više moći ovako dugo. Sustavi su nastajali, kratko cvali i dugo propadali. Nemojmo se čuditi da će za jedno 50ak godina u udžbenicima o ovom vremenu pisati kao o mračnom dobu u rangu kmetskog feudalnog srednjeg vijeka. Doduše, ja i priželjkujem da će tako biti jer to znači da ćemo se izvući iz ove ekonomske p.zdarije koja nam je vješto podvaljena.
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 18:46   #2080
Quote:
Phlegma kaže: Pogledaj post
Vidim da se ovdje spominju ekonomski modeli i koji je bolji od kojega. Kada proučavamo kapitalizam i komunizam u teoriji, oba su kvalitetna rješenja. Teško možeš pronaći nešto s čime se u potpunosti ne slažeš i da smatraš da je krivo i loše.

Komunizam i kapitalizam mogu biti jednako dobra rješenja, ali naravno da postoji problem. Koliko puta su isprobana oba sustava pa do sada skoro pa niti jednom se ti sustavi nisu pokazali najsretnijim rješenjem. Države, ekonomije i sustavi su bili u konstatnim krizama, siromaštvo, raspadi sistema i urušavanja država. Povijest je dovoljno pokazala.

Kako se ti sustavi, u teoriji dobra rješenja, uvijek pokažu neefikasnima i neuspješnima? Sve moguće reforme, promjene strategija, mozganja političara, financiranje ovoga ili onoga, ništa nije spasilo ekonomsku(e) krizu(e).

Sve je pokušano i isprobano, osim ozbiljnih monetarnih reformi. Monetarna reforma je budućnost. Ovaj naš općeprihvaćeni kapitalizam neće više moći ovako dugo. Sustavi su nastajali, kratko cvali i dugo propadali. Nemojmo se čuditi da će za jedno 50ak godina u udžbenicima o ovom vremenu pisati kao o mračnom dobu u rangu kmetskog feudalnog srednjeg vijeka. Doduše, ja i priželjkujem da će tako biti jer to znači da ćemo se izvući iz ove ekonomske p.zdarije koja nam je vješto podvaljena.
Sa stanovništva efikasnosti svaki sustav koji koristi izrabljivanje je efikasniji od onoga koji to pokušava izbjeći. Pitanje je da li trebamo efikasan sustav ili sustav po volji čovjeka. Vjerujem da niste o tome razmišljali.
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:08.