Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2011., 21:53   #21
Markotros krivo si shvatio. ta je dividenda od dobiti fonda i uplacivala bi se u fond ne ljudima.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 21:56   #22
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Očekivano, pobuna mirovinaca. http://www.business.hr/hr/Naslovnica...acionalizacija

Mislim da to nismo ovdje komentirali, ali taj dio prijedloga zakona i je vrlo sporan. Nemo'š nekom preko noći uzeti 50% vlasništva bez naknade, koliko god to bilo pravedno (jer su do sada nabrali para a za nikakve rezultate). Protuustavno je, što je je.
Ma mogu se oni bunit koliko hoće, njihovo vlasništvo niko ne dira a i dobit će im biti kompenzirana

http://hr.seebiz.eu/fondovi/hanfa-or...-fond/ar-3671/

Quote:
Praktično vlasničko sudjelovanje članova Fondova Hanfa zamišlja tako da oni budu »ovlaštenici na poslovnom udjelu, odnosno dionicama na koje otpada 50 posto temeljnog kapitala obaveznog mirovinskog društva«. Kako se predlaže, sva dobit koju obvezno mirovinsko društvo isplaćuje raspodijelila bi se tako da se polovica dobiti rasporedi izravno fondu, a time i njegovim članovima. Druga polovica bi pripala osnivačima društva. »Štoviše, ako će u razdoblju od 5 godina od stupanja na snagu Zakona društvo isplaćivati dobit, ona će se rasporediti tako da 30 posto pripada fondu, a preostalih 70 posto starim osnivačima društva«, objašnjava se. Tako bi se s vremenom kompezirala vrijednost udjela koji više ne bi pripadali sadašnjim osnivačima društava.
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 22:28   #23
Nisam te ubra ruby, kako im niko ne dira njihovo vlasništvo?
Jedino što mi pada na pamet je da su to zamislili ko nekakav porez od 50% na dobit koju ostvare društva za upravljanje mirovinskim fondovima, samo što taj "porez" ne bi išao državi nego bi ga uplaćivali nazad u fond (dakle članovima). Tako nekako formulirano ne bi bilo protuustavno.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 22:41   #24
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Markotros krivo si shvatio. ta je dividenda od dobiti fonda i uplacivala bi se u fond ne ljudima.
pa sto se do sad radilo s tim novcem?
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 23:18   #25
Ide vlasnicima fonda tj bankama i osiguravajucim drustvima
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 23:18   #26
Ko i svaka druga dividenda.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 23:24   #27
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Nisam te ubra ruby, kako im niko ne dira njihovo vlasništvo?
Jedino što mi pada na pamet je da su to zamislili ko nekakav porez od 50% na dobit koju ostvare društva za upravljanje mirovinskim fondovima, samo što taj "porez" ne bi išao državi nego bi ga uplaćivali nazad u fond (dakle članovima). Tako nekako formulirano ne bi bilo protuustavno.
Pa tako nešto, ne porez ali novi zakon, koji, pojednostavljeno rečeno, određuje da mirovinski fondovi moraju 50% dobiti dijeliti s članovima fonda. A kome se ne sviđa neka zatvori fond i uputi njegove članove zajedno s njihovom imovinom u drugi koji će poslovati pod tim uvjetima.
A ako žele nastaviti pod tim uvjetima s vremenom će im se njihov dio isplatiti s navedenom raspodjelom dobiti 30:70.

__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 13:40   #28
znaci svu dobit od dividende izvanredne i redovne koju ostvare fondovi ide banci vlasniku fonda a nista u fond, a ljudi koji uplacuju novac u fond mogu eventualno zaraditi na povecanju vrijednosti cijene dionica koje taj fond posjeduje a gube svu dividendu?

jel isto tako s dionickim i mjesovitim fondovima koji su u vlasnistvu banaka?

jel to opce poznato? jer meni je ovo prvi glas i to onda uopce nije normalno. da banka dize profit na temelju mog ulaganja u mirovinu?

jel to praksa i u europi?
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 13:51   #29
markotros huh pa i fond je dioničarsko društvo, koje pruža usluge investiranja i vođenja fonda nama budućim penzićima, to naplaćuju neznam kolika je cifra ali kad od toga odbiješ troškove ostane ti dobit koja ide vlasnicima. Ne i ne dividenda poduzeća koje je fond kupovao.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 13:52   #30
mirovinci funkcionirao kao i ostali fondovi, imaš ulaznu izlaznu naknadu i trošak upravljanja.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 14:27   #31
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
znaci svu dobit od dividende izvanredne i redovne koju ostvare fondovi ide banci vlasniku fonda a nista u fond,...
Ovo nije točno. Mislim da brkaš društvo za upravljanje fondovima i sam fond. Društvo za upravljanje fondovima ostvaruje dobit iz naknada i ta dobit bi se trebala dijeliti fifti-fifti između društva za upravljanje i fonda.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 14:35   #32
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
markotros huh pa i fond je dioničarsko društvo, koje pruža usluge investiranja i vođenja fonda nama budućim penzićima, to naplaćuju neznam kolika je cifra ali kad od toga odbiješ troškove ostane ti dobit koja ide vlasnicima...
OMF i DMF nisu dionička društva, ali jesu zasebna pravna osoba.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 15:14   #33
Oće smjenit Samodola? http://www.jutarnji.hr/direktora-han...a-mol-/947264/
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 15:18   #34
meni to više liči na plaćeni članak a hoće li tko zna.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 15:46   #35
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
pa sumljam sa velikim LJ da se antiša navikel tak samoinicijativno dejstvovat od kad je na čelu ove institucije da bi se sad raspištoljil bez da je bjeloglava kokoš upoznata sa situacijom
mislim da se ne bi usudil naručit ni jamničku s okusom marelice
__________________
Ljubav nas može dovesti u pakao ili u raj, ali uvijek nas nekamo odvede. Treba je prihvatiti jer je ona hrana našega postojanja.
Zadranka Mišel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 15:48   #36
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
meni to više liči na plaćeni članak a hoće li tko zna.
cehić u zadnje vreme nam se mišljenja totalno preklapaju...možda smo stvoreni jedno za drugo
__________________
Ljubav nas može dovesti u pakao ili u raj, ali uvijek nas nekamo odvede. Treba je prihvatiti jer je ona hrana našega postojanja.
Zadranka Mišel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 15:50   #37
Pa počeo je raditi svoj posao, konačno, bilo je za očekivat da se oni koje je "ogrebao" neće predati tek tako.
Bit' će još napada, ovo je tek početak

EDIT nisam vidila da je mišel već sve lipo objasnila
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 16:20   #38
Quote:
nulakuna kaže: Pogledaj post
Ovo nije točno. Mislim da brkaš društvo za upravljanje fondovima i sam fond. Društvo za upravljanje fondovima ostvaruje dobit iz naknada i ta dobit bi se trebala dijeliti fifti-fifti između društva za upravljanje i fonda.
dakle, nulakuna, mozes mi molim te objasnit ovo:

do sad sam bio uvjeren da dividenda od dionica koje kupi dionicki fond sjeda na racun fonda i fond onda s tim novcem dize vrijednost udjela fonda kupujuci jos dionica.

ceha kaze da ta dividenda ide na racun banke i da udjelicari fonda nemaju nista od toga.

kolko ja znam fond se naplacuje fiksno godisnje uzimajuci odreden postotak od ukupnog portfelja fonda i onda se tim novcem placaju svi troskovi kao place radnicima i trezor odnosno racuni kod banke kod koje je taj fond otvoren.

kako je onda na kraju?
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 16:32   #39
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
do sad sam bio uvjeren da dividenda od dionica koje kupi dionicki fond sjeda na racun fonda i fond onda s tim novcem dize vrijednost udjela fonda kupujuci jos dionica.

ceha kaze da ta dividenda ide na racun banke i da udjelicari fonda nemaju nista od toga.
dividenda ide na račun fonda ko što si napiso a ceha je mislio na dobit jebenog poduzeća koje upravlja fondom ..pa već su ti napisali
__________________
Ljubav nas može dovesti u pakao ili u raj, ali uvijek nas nekamo odvede. Treba je prihvatiti jer je ona hrana našega postojanja.
Zadranka Mišel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 16:32   #40
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
dakle, nulakuna, mozes mi molim te objasnit ovo:

do sad sam bio uvjeren da dividenda od dionica koje kupi dionicki fond sjeda na racun fonda i fond onda s tim novcem dize vrijednost udjela fonda kupujuci jos dionica.

ceha kaze da ta dividenda ide na racun banke i da udjelicari fonda nemaju nista od toga.

kolko ja znam fond se naplacuje fiksno godisnje uzimajuci odreden postotak od ukupnog portfelja fonda i onda se tim novcem placaju svi troskovi kao place radnicima i trezor odnosno racuni kod banke kod koje je taj fond otvoren.

kako je onda na kraju?
boldana nisam rekao čitaj pažljivije.
italik od toga im ostane za dividendu (pola od toga bi po prijedlogu trebalo završiti nazad u fondu).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:01.