Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2016., 00:34   #3581
Quote:
mama h. kaže: Pogledaj post
Bok svima, imam pitanje.
Otvorio sam j.o.o.o. i nisam u sustavu PDV-a.
Kupovao bi robu od Slovenske firme koja je u sustavu slovenskog PDV-a i prodavao u HR.
Ukoliko sam dobro shvatio, ja kupujem robu u slo i plaćam slovenski pdv, a u HR prodajem robu sa računima bez PDV-a i moram paziti da godišnje ne pređem 77000 kn kupljene robe u slo zajedno sa njihovim PDV-om.?
hvala
Dobro si shvatio.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 08:53   #3582
Hvala!!!
mama h. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 09:41   #3583
Šta nije 77.000,00 kn u 2 godine
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 10:17   #3584
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Šta nije 77.000,00 kn u 2 godine

Ou jeees, prije nego prijeđe prag od 77.000,00 kn (u koji ulazi i stjecanje od prethodne godine) mora se registrirati za potrebe PDV-a
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 14:42   #3585
gleda se samo tekuca godina
__________________
FORZA MILAN FINO ALLA MORTE!!! - Gennaro Ivan Gattuso
rossonero_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 16:27   #3586
Synesis - ino računi koji imaju onaj EU VAT broj gdje ih knjižite ? P.O. bez sjedišta u RH ??
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 23:08   #3587
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Synesis - ino računi koji imaju onaj EU VAT broj gdje ih knjižite ? P.O. bez sjedišta u RH ??
Imala sam to ranije i išla sam prek bez sjedišta...
senssia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 23:10   #3588
Dragi forumaši u čemu je razlika knjiženja na konta 1331-potraživanja od članova za privatne troškove i na 4 4892-troškovi povlastica i drugih oblika imovinskih koristi - porezno nepriznato??
senssia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 13:28   #3589
Je li netko mozda ima iskustva sa naknadnim odobrenjima kupaca cija je ovjera zaprimljena u godini koja slijedi iza one u kojoj je odobrenje poslano?

Znaci u slucaju kad ne zaprimim ovjeru u istoj godini knjizim storno kupca, storno prihoda, a pdv stavljam na trosak.
E sad ako taj prihod stavim na storno prodane robe po stopi od 25%, a pdv na trosak, u tom slucaju mi 7ica pomnozena sa 25% nece odgovorat kontu obveze za pdv po stopi od 25%. I onda se na kraju godine sludim kod kontrole. Jel mozda netko to uredio drugacije?
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 16:34   #3590
Quote:
senssia kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši u čemu je razlika knjiženja na konta 1331-potraživanja od članova za privatne troškove i na 4 4892-troškovi povlastica i drugih oblika imovinskih koristi - porezno nepriznato??
Pa kad ti član društva vrati novac na račun zatvaraš
jedinicu P.
Ako staviš na 4, koje bi ti bilo knjiženje kod uplate člana društva?

Quote:
ladak kaže: Pogledaj post
Je li netko mozda ima iskustva sa naknadnim odobrenjima kupaca cija je ovjera zaprimljena u godini koja slijedi iza one u kojoj je odobrenje poslano?

Znaci u slucaju kad ne zaprimim ovjeru u istoj godini knjizim storno kupca, storno prihoda, a pdv stavljam na trosak.
E sad ako taj prihod stavim na storno prodane robe po stopi od 25%, a pdv na trosak, u tom slucaju mi 7ica pomnozena sa 25% nece odgovorat kontu obveze za pdv po stopi od 25%. I onda se na kraju godine sludim kod kontrole. Jel mozda netko to uredio drugacije?
Takva knjiženja navodim u specifikaciji razlika između prihoda i predanih obrazaca PDV. A što se tiče stope 25% nije nužno da su sve sedmice oporezive baš tom stopom ili da su uopće oprezive .
__________________
Sve je važno.
Miaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 16:46   #3591
Quote:
anamia69 kaže: Pogledaj post
Pa kad ti član društva vrati novac na račun zatvaraš
jedinicu P.
Ako staviš na 4, koje bi ti bilo knjiženje kod uplate člana društva?


Takva knjiženja navodim u specifikaciji razlika između prihoda i predanih obrazaca PDV. A što se tiče stope 25% nije nužno da su sve sedmice oporezive baš tom stopom ili da su uopće oprezive .

Jasno da nije nuzno.
Samo gledam kako da si olaksam na kraju godine, jer kad idem kontrolirat odmah se zapitam je li razlika samo u tome, i da nije kakva druga greska u pitanju. Onda sam se bavila mislju da otvorim konto na sedmici na koji cu knjizit samo ta odobrenja. Al onda mi sedmica bude u minusu, sto nema logike. Volila bi da mi sve bude transparentno kako bi i samoj sebi olaksala pracenje. Reci mi samo je li tu specikaciju saljes kod slanja zavrsnog racuna? Ovo mi je prva godina da se susrecem sa tim, pa ne bi volila nesto preskocit.
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 17:02   #3592
Quote:
ladak kaže: Pogledaj post
Jasno da nije nuzno.
Samo gledam kako da si olaksam na kraju godine, jer kad idem kontrolirat odmah se zapitam je li razlika samo u tome, i da nije kakva druga greska u pitanju. Onda sam se bavila mislju da otvorim konto na sedmici na koji cu knjizit samo ta odobrenja. Al onda mi sedmica bude u minusu, sto nema logike. Volila bi da mi sve bude transparentno kako bi i samoj sebi olaksala pracenje. Reci mi samo je li tu specikaciju saljes kod slanja zavrsnog racuna? Ovo mi je prva godina da se susrecem sa tim, pa ne bi volila nesto preskocit.
Ja si u toku godine usput vodim pomoćnu evidenciju o takvim sedmicama i prilažem jedan dopis sa specifikacijom završnom računu.
Neke PU ne traže to nego bruto bilancu. Ovisi. Uglavnom ako im ne daš ništa zvati će te kod obrade prijave
__________________
Sve je važno.
Miaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 19:40   #3593
Pozdrav,
Molim vas za pomoc, znaci imam racun koji je placen za 50 lipa vise nego sto je trebalo, kako da proknjizim da mi dode dobavljač na nulu? Stavim na trosak, 4 a sto s druge strane?
Jos sam nova u ovom tako da moliim pomoc
purple storm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 00:06   #3594
Quote:
anamia69 kaže: Pogledaj post
Pa kad ti član društva vrati novac na račun zatvaraš
jedinicu P.
Ako staviš na 4, koje bi ti bilo knjiženje kod uplate člana društva?


Takva knjiženja navodim u specifikaciji razlika između prihoda i predanih obrazaca PDV. A što se tiče stope 25% nije nužno da su sve sedmice oporezive baš tom stopom ili da su uopće oprezive .
Znam zatvaranje 1331, nego koja je razlika zaduženja 1331 ili te 4 u istom poslovnom događaju...ne kužim zašto za istu stvar postoje takve dvije opcije?
senssia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 09:31   #3595
Quote:
senssia kaže: Pogledaj post
Znam zatvaranje 1331, nego koja je razlika zaduženja 1331 ili te 4 u istom poslovnom događaju...ne kužim zašto za istu stvar postoje takve dvije opcije?
Ako imaš :
220 P
4XX D
a direktor ti vraća sredstva,moraš imati i:

1331 D
1331 P


@purple storm, ja zatvaram dobavljača točno kako je, a razlike do kune na ostala usklađenja.
Ako se radi o "čestom " dobavljaču, stavim punu uplatu na dobavljača, a idući račun umanjim za toliko.
Ako je u pitanju veći iznos, na krive doznake i tražim povrat.
__________________
Sve je važno.
Miaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 10:04   #3596
Quote:
anamia69 kaže: Pogledaj post
Ja si u toku godine usput vodim pomoćnu evidenciju o takvim sedmicama i prilažem jedan dopis sa specifikacijom završnom računu.
Neke PU ne traže to nego bruto bilancu. Ovisi. Uglavnom ako im ne daš ništa zvati će te kod obrade prijave
To znam da će zvat.
A ne želim da me zovu, pa je bolje da se naoružam sa svim sredstvima :klap:

Još me zanima jedna stvar.
Imam odobrenja koja su ovjerena potpisom, ali ne piše datum ispravka pretporeza.

Šta radiš u tom slučaju.
Ispraviš obvezu za PDV, ili ne?
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 11:39   #3597
Quote:
anamia69 kaže: Pogledaj post
Ako imaš :
220 P
4XX D
a direktor ti vraća sredstva,moraš imati i:

1331 D
1331 P


@purple storm, ja zatvaram dobavljača točno kako je, a razlike do kune na ostala usklađenja.
Ako se radi o "čestom " dobavljaču, stavim punu uplatu na dobavljača, a idući račun umanjim za toliko.
Ako je u pitanju veći iznos, na krive doznake i tražim povrat.
Imaš pp
senssia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 12:36   #3598
Knjiženje ulazne fakture iz trećih zemalja

Dragi forumaši!
Molim pomoć oko knjiženja uvoza trgovačke robe iz trećih zemalja (radi se o žici). Naime, imamo uvoz iz Indije. Primljena je faktura dobavljača na iznos od 20.0000,00 Eur-a (karikiram), te faktura špeditera za troškove prijevoza, carine, pdv-a i ostalo. Kako to proknjižiti. Inače radim u Pupili i znam da moram kroz URU - obračunani PDV pri uvozu. Znači tu bih knjižila:
6600/2210dobavljač
1406/2200.
Problem mi je faktura špeditera (carina, pdv, ležarina, prijevoz, i ostale takse).
Molim pomoć.
Hvala
Lily35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 12:42   #3599
Osiguranje zaliha i imovine

Pozdrav,
Imam pitanje oko knjiženja osiguranja. Trgovačko društvo je sklopilo ugovor za osiguranje viljuškara, robe od krađe i požara. Faktura osiguravajuće kuće je plaćena u cijelom iznosu. Mogu li cijeli iznos proknjižiti na 4?
Hvala
Lily35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 21:54   #3600
kako se knjiže kupovina uz popuste na naš račun npr. kod autobusnog prijevoznika ili svaki 5.kupovina gratis ? jasan mi je postupak umanjenja marže, ali može li biti i negativna ? kako to pravdaju poreznoj da nije prodaja na crno, odn. sivo s obzirom na osjetno niže cijene ?
kako bi se knjižili besplatni pregledi kod privatnog stomatologa ?
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:28.