Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2009., 19:55   #281
Quote:
ali ovde sam zamijetila 3 poznate mi rijeci Istocnjacke terminologije za Boga, ili osnovno trojstvo Postojanja
SATYAM SHIVAM SUNDARAM
dopustite malu ispravku u prevodu
Satyam=Istina
Shivam=Dobrota ...(auspiciousness=povoljnost)...(ne 'svijest')
Sundaram=Ljepota (ne 'ljubav')
Jest, u pravu si. Sundaram se može prevesti i kao ljepota. Mada se Shivam ne može prevesti osim kao svijest... Shiva oznaćuje svijest, ili cilj yoge. "Bog" Šiva je simbolični prikaz svijesti, ili naše istinske prirode postojanja. Ne postoji personalizirani "Bog". Taj "Bog" je stanje postojanja, ili stanje spoznavanja da smo svijest.

Mada u kontekstu Sunca riječ Sundaram više odgovara označitelju za ljubav, nego za ljepotu. Kvaliteta našega jastva nema veze sa ljepotom... Javstvo ne percipira svijet na osnovu pojma "ljepota". Javstvo vibrira na frekvenciji ljubavi i istine. To su i kvalitete Sunca...
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 20:07   #282
Dobro si uočio nije greška, dakle radi se o petnaest minuta a danas o dvadeset i pet minuta.
macatoban is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 20:45   #283
čekaj malo malo objasni ako ti je prvi put kako 15 min. To mi nije jasno, ja isto gledam onako kad stignem,prvih 5,6 dana sam isto malo duže gledo možda 2,3 min. pa mi je sve bilo u magli,poslje se to sredilo.
svatiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 21:11   #284
Stvar je u tome koliko si otvoren za ono što radiš i koliko vjeruješ samome sebi.Ako dobro poznaješ sebe i svoje tijelo tada sve što radiš, radiš dok ti tijelo samo ne kaže da je dosta.Osobno prakticiram način da nešto radim sve dok se osječam ugodno, na prvi nagovještaj nelagode prestajem i to mi se pokazalo kao najbolji pokazatelj kod svega što radim.Naravno dugogodišnjim radom na sebi došao sam do te spoznaje i sada je gotovo uvijek primjenjujem i do sada me nije nikad iznevjerila.
macatoban is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 22:05   #285
vjerojatno se baviš yogom ili si neki sportski tip neznam to je ok. Ja sa dosta,dosta živio nezdravim životom pa je to možda jedan od razloga disharmonije u tijelu. Najeprije sam mislio da se zafrkavaš...
svatiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 22:25   #286
NEMOJ TO RADITI VISE MOLIM TE TAKO!!!!






1. Gledati u sunce u sigurno doba dana (prvi sat izlaska sunca i zadnji zalaska, kao i takodje bilo koji sat dana kada je UV ispod 2)

2. Gledati u sunce bosonog kad je to moguce (sad je zima, pazite da se ne prehladite, koristite mozak)

3. Ne stajati na travi ni pod kakvim uslovima

4. Gleda se prvi dan 10 sekundi i svaki sledeci po 10 sekundi vise

5. Moze se gledati i kad je sunce iza oblaka (ja to zovem "fotonsko nebo")

6. Piti sto vise vode jel vam je telo 80% voda

7. E, da zaboravio sam gore da napomenem, da je JAKO vazno da kad sklonite pogled drzite oci zatvorene, dok vam se jos vide oni imidzi i boje pred ocima. Upijajuci te zrake sunca, lecite vase telo!

cybermikan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 22:43   #287
ja ne gledam bos to radim u tenisicama isto je u redu mislim...koliko je manji efekat kad nisi bos
svatiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 22:46   #288
Kroz život su nam uvijek postavljali svakakova ograničenja bilo svjesno ili nesvjesno.Jednostavno svijet je tako funkcionirao:Međutim došlo je vrijeme kada ljudi spoznaju da su sva naša ograničenja doista naša samo zato jer smo ih bezrezervno prihvatili vjerujuči da su oni stariji, iskusniji,školvaniji,pametniji i sl i zato ih valja poslušati.Kada te životna situacija jednostavno natjera da neke stavove o svrsishodnosti života i njegovom funkcioniranju promjeniš tada te život jednostavno gura sve dalje i dalje istražujuči sebe ali i život koji živimo.I tada počinješ shvačati da je svaka ali baš svaka životna situcija rješiva a sva rješenja su u nama, pitanje je samo koje če mo rješenje odabrati i kako če se ono reflektirati na naš daljnji život.Kratko i jasno rečeno sve je stvar našeg vlastitog izbora - vjeruješ li da nešto možeš tada doista i možeš,misliš li da ne možeš tada nema šanse da to uradiš.Ovo govorim uopčeno ali vjeruj mi djeluje kako kod najmanjih sitnica tako i kod nevjerojatno velikih stvari i situacija u životu.Najteže je pak promjeniti svoja uvjerenja s kojima godinama živimo ali kad jednom počneš tada to jednostavno postaje proces koji traje.Došlo je vrijeme kada razina svijesti čovjećanstva raste i to je nezaustavljiv proces.Onaj tko ga svjesno prihvača lakše če proči kroz sve što ga čeka aoni koji se opiru biti če teško ali doči če i njihovo vrijeme.
macatoban is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 22:50   #289
NEMOJ TO RADITI VISE MOLIM TE TAKO!!!!

Kroz život su nam uvijek postavljali svakakova ograničenja bilo svjesno ili nesvjesno.Jednostavno svijet je tako funkcionirao:Međutim došlo je vrijeme kada ljudi spoznaju da su sva naša ograničenja doista naša samo zato jer smo ih bezrezervno prihvatili vjerujuči da su oni stariji, iskusniji,školvaniji,pametniji i sl i zato ih valja poslušati.Kada te životna situacija jednostavno natjera da neke stavove o svrsishodnosti života i njegovom funkcioniranju promjeniš tada te život jednostavno gura sve dalje i dalje istražujuči sebe ali i život koji živimo.I tada počinješ shvačati da je svaka ali baš svaka životna situcija rješiva a sva rješenja su u nama, pitanje je samo koje če mo rješenje odabrati i kako če se ono reflektirati na naš daljnji život.Kratko i jasno rečeno sve je stvar našeg vlastitog izbora - vjeruješ li da nešto možeš tada doista i možeš,misliš li da ne možeš tada nema šanse da to uradiš.Ovo govorim uopčeno ali vjeruj mi djeluje kako kod najmanjih sitnica tako i kod nevjerojatno velikih stvari i situacija u životu.Najteže je pak promjeniti svoja uvjerenja s kojima godinama živimo ali kad jednom počneš tada to jednostavno postaje proces koji traje.Došlo je vrijeme kada razina svijesti čovjećanstva raste i to je nezaustavljiv proces.Onaj tko ga svjesno prihvača lakše če proči kroz sve što ga čeka aoni koji se opiru biti če teško ali doči če i njihovo vrijeme.
macatoban is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 23:31   #290
32. dan (jutro) 22. mart 2009. god.
Ustao sam u 7:10 i pristupio svom sungazingu u trajanju od 5 minuta i 20 sekundi, sedeci na svom tepihu pored otvorenog prozora u svojoj iznajmljenoj sobi, kako bi mi svaki suncev zrak padao direktno na glavu i potpuno me obasjavao. Osecao sam se fenomenalno i bas ekstra, punjenje je pocelo i bio sam jako zadovoljan... nakon oko 15 minuta imao sam "bolove" ili male pritiske kako ja to zovem u predelu glave na temenu, kod slepoocnice i na celu, tih momenata video sam stvari o nasoj buducnosti i morao sam to i zapisati jel osecam da bih puko da to nisam uradio! Ovo o cemu pisem, imate moje prorocanstvo na mom sajtu u forumu pod topikom " Balkanska unija suverenih drzava " http://www.freewebs.com/cybermikan-sungazing-srbija/ pa pogledajte ko zeli Zelim da napomenem da prorocanstvo nikako nije politicki orijentisano, nego da je to nesto sto sam ja video jasno jutros!!!

32. dan (vece) 22- mart 2009. god.
Svoj sungazing sam odradio u 17:20 minuta po prvi put se videlo crveno sunce i oblaci kroz koje su se prolamali takvi suncevi zraci. Bilo je ekstra, mojih 5 minuta i 20 sekundi za danasnji dan mi je bas proslo jako brzo, gotovo da je proletelo samo tako... Pijem i dalje dosta vode, ali ponekad imam malu zelju za hranom, no ne vidim neki problem tu jel pojedem mozda pola parceta crnog ili nekog drugog hleba koje ne sadrzi belo brasno.. i dalje vam necu reci sta pojedem mozda da me ne biste vi " duhovni " 100 %- tni vegeterijanci odmah napali. Vazno je da sledis svoje telo, i da znas da si ti gospodar svog tela, a ne ono tvoj gospodar. Dakle danas jedem manje od 10% nego pre od mesec dana!


cybermikan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 23:41   #291
Quote:
macatoban kaže: Pogledaj post
NEMOJ TO RADITI VISE MOLIM TE TAKO!!!!

Kroz život su nam uvijek postavljali svakakova ograničenja bilo svjesno ili nesvjesno.Jednostavno svijet je tako funkcionirao:Međutim došlo je vrijeme kada ljudi spoznaju da su sva naša ograničenja doista naša samo zato jer smo ih bezrezervno prihvatili vjerujuči da su oni stariji, iskusniji,školvaniji,pametniji i sl i zato ih valja poslušati.Kada te životna situacija jednostavno natjera da neke stavove o svrsishodnosti života i njegovom funkcioniranju promjeniš tada te život jednostavno gura sve dalje i dalje istražujuči sebe ali i život koji živimo.I tada počinješ shvačati da je svaka ali baš svaka životna situcija rješiva a sva rješenja su u nama, pitanje je samo koje če mo rješenje odabrati i kako če se ono reflektirati na naš daljnji život.Kratko i jasno rečeno sve je stvar našeg vlastitog izbora - vjeruješ li da nešto možeš tada doista i možeš,misliš li da ne možeš tada nema šanse da to uradiš.Ovo govorim uopčeno ali vjeruj mi djeluje kako kod najmanjih sitnica tako i kod nevjerojatno velikih stvari i situacija u životu.Najteže je pak promjeniti svoja uvjerenja s kojima godinama živimo ali kad jednom počneš tada to jednostavno postaje proces koji traje.Došlo je vrijeme kada razina svijesti čovjećanstva raste i to je nezaustavljiv proces.Onaj tko ga svjesno prihvača lakše če proči kroz sve što ga čeka aoni koji se opiru biti če teško ali doči če i njihovo vrijeme.
Brate, druze, prijatelju... najmanje cu te ja sputavati u necemu sto ti osecas duboko u sebi kako trebas i sta trebas da radis, ali kad god se cujem sa masterom hrm-om preko meila, on mi uvek kaze..." samo nastavi raditi sigurni sungazing " i kad ti nesto kazem kao ono sto sam naveo na prosloj stranici, to ti govorim samo da sebe ne bi doveo u to stanje da povredis svoje oci, isto kao i da ne bi dao primer nekome ko ne moze to da isprati sto i ti radis!!!

Ali licno mislim da treba da sungazing bude proces, ti kad gledas npr. 100 sekundi vec se energija u tebi talozi ili skladisti kako bih ja to rekao, ali takodje i radi tj. struji kroz celo telo, i to treba da se postepeno povecava, nemoj misliti da ces pre i brze, ovladati parapsiholoskim sposobnostima ako gledas po nekom svom vremenu koje si sam sebi pripisao, isto tako to ti nece doprineti tome da steknes vece para sposobnosti!

to je moje misljenje, ti radi kako te tvoja intuicija vodi, jel ko sam ja da te sputavam u necemu sto je mozda tvoj put, samo dajem generalna uputstva.

cybermikan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 23:53   #292
Baš mi nekako upalo u oči da mnogi krenu sa ovom metodom radi nekih moći . Ima jedna zanimljivost u yogi, pa tako i u ovoj vrsti. Oni koji pristupaju prvenstveno nekoj metodi radi toga, najmanje profitiraju po tome pitanju... Oni koji to uopće ne traže najviše profitiraju, mada se uopće ne vežu za takve stvari.
To je naravno na kraju dobro i radi njihove dobrobiti i zdravlja. To znaći da smo još dosta nepročišćeni i nismo u stanju kanalizirati bilo koju vrste enrgije, pa tako i Sunčeve. Kada osoba izgubi žeđ za moćima ili sposobnostima to je znak da je već dovoljno čista. I energija će tada snažnije i dublje da radi na pojednicu. To je neko moje shvaćanje toga fenomena.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 23:55   #293
Quote:
macatoban kaže: Pogledaj post
Kroz život su nam uvijek postavljali svakakova ograničenja bilo svjesno ili nesvjesno.Jednostavno svijet je tako funkcionirao:Međutim došlo je vrijeme kada ljudi spoznaju da su sva naša ograničenja doista naša samo zato jer smo ih bezrezervno prihvatili vjerujuči da su oni stariji, iskusniji,školvaniji,pametniji i sl i zato ih valja poslušati.Kada te životna situacija jednostavno natjera da neke stavove o svrsishodnosti života i njegovom funkcioniranju promjeniš tada te život jednostavno gura sve dalje i dalje istražujuči sebe ali i život koji živimo.I tada počinješ shvačati da je svaka ali baš svaka životna situcija rješiva a sva rješenja su u nama, pitanje je samo koje če mo rješenje odabrati i kako če se ono reflektirati na naš daljnji život.Kratko i jasno rečeno sve je stvar našeg vlastitog izbora - vjeruješ li da nešto možeš tada doista i možeš,misliš li da ne možeš tada nema šanse da to uradiš.Ovo govorim uopčeno ali vjeruj mi djeluje kako kod najmanjih sitnica tako i kod nevjerojatno velikih stvari i situacija u životu.Najteže je pak promjeniti svoja uvjerenja s kojima godinama živimo ali kad jednom počneš tada to jednostavno postaje proces koji traje.Došlo je vrijeme kada razina svijesti čovjećanstva raste i to je nezaustavljiv proces.Onaj tko ga svjesno prihvača lakše če proči kroz sve što ga čeka aoni koji se opiru biti če teško ali doči če i njihovo vrijeme.
Svaka čast.
I mislim da je važna i motivacija zbog koje to ljudi rade.

Bilo bi fora da svatko napiše nešto o tome, zašto se je počeo baviti sungazingom.


i par tehničkih pitanja.
mora se stajati na zemlji, a jel su oke pločice na balkonu?
jel tijelo tokom sungazinga može biti u lotus položaju? tj. da večina energije cirkulira unutar tijela i da ostane tamo, ili je baš važno da ni ruke ni noge nisu prekrižene kako bi energija cirkulirala kroz tijelo u okolinu i obrnuto?

EDIT: @ashwinikumaras: kaj misliš zakaj sam pitao za motivaciju
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 00:22   #294
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Oni koji pristupaju prvenstveno nekoj metodi radi toga, najmanje profitiraju po tome pitanju... Oni koji to uopće ne traže najviše profitiraju, mada se uopće ne vežu za takve stvari.
tako je u svemu, zar ne?

Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Kada osoba izgubi žeđ za moćima ili sposobnostima to je znak da je već dovoljno čista. I energija će tada snažnije i dublje da radi na pojednicu.
ovo mi se svidja.

Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Bilo bi fora da svatko napiše nešto o tome, zašto se je počeo baviti sungazingom.
spontano. vrlo neredovito, zapravo kad osjetim potrebu.
__________________
endless

Zadnje uređivanje luiz : 23.03.2009. at 00:29.
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 00:46   #295
Quote:
macatoban kaže: Pogledaj post
Kroz život su nam uvijek postavljali svakakova ograničenja bilo svjesno ili nesvjesno.Jednostavno svijet je tako funkcionirao:Međutim došlo je vrijeme kada ljudi spoznaju da su sva naša ograničenja doista naša samo zato jer smo ih bezrezervno prihvatili vjerujuči da su oni stariji, iskusniji, školvaniji, pametniji i sl i zato ih valja poslušati.Kada te životna situacija jednostavno natjera da neke stavove o svrsishodnosti života i njegovom funkcioniranju promjeniš tada te život jednostavno gura sve dalje i dalje istražujuči sebe ali i život koji živimo.I tada počinješ shvačati da je svaka ali baš svaka životna situcija rješiva a sva rješenja su u nama, pitanje je samo koje če mo rješenje odabrati i kako če se ono reflektirati na naš daljnji život.Kratko i jasno rečeno sve je stvar našeg vlastitog izbora - vjeruješ li da nešto možeš tada doista i možeš,misliš li da ne možeš tada nema šanse da to uradiš.Ovo govorim uopčeno ali vjeruj mi djeluje kako kod najmanjih sitnica tako i kod nevjerojatno velikih stvari i situacija u životu.Najteže je pak promjeniti svoja uvjerenja s kojima godinama živimo ali kad jednom počneš tada to jednostavno postaje proces koji traje.Došlo je vrijeme kada razina svijesti čovjećanstva raste i to je nezaustavljiv proces.Onaj tko ga svjesno prihvača lakše če proči kroz sve što ga čeka a oni koji se opiru biti če teško ali doči če i njihovo vrijeme.
:klap:
lijep post
samo bi dodala da niti rjesenje nije tesko odabrati ako se prepustimo intuiciji i spontanosti, jer kao sto si i rekao =) odgovori leze u nama.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 07:11   #296
Smile

evo ja to radim iz zdravstvenih razloga jedno dva mijeseca zavisi od vremena,imam zdravstveni napredak ono smireniji,više volje itd. Sad neki specijalni razlozi me ne zanimaju niti iman neka druga iskustva.
svatiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 07:33   #297
NASTUPA NOVO MERENJE VREMENA ZA SUNGAZING PO PREPORUCI MASTER-A HRM-a, JEL JE NOVIJA METODA DELOTVORNIJA!!!
MASTER HRM KAZE DA JE MNOGO EFIKASNIJE PODLITI VREME GLEDANJA 2 PUTA NA DAN! NPR. ZA GLEDANJE OD 120 SEKUNDI, 60 SEKUNDI UJUTRO I 60 SEKUNDI UVECE, ILI ZA 5 MINUTA I 30 SEKUNDI. NPR. 3 MINUTA UJUTRO I 2 MINUTA I 30 SEKUNDI UVECE!!!

Direktno pitanje i odgovor mastera hrm
Hallo master, how are you today?

Pitanje:
- I wish ask you are you recomended to do sungazing twice time on a day? mean in the morrning and in the evening, in sunrise and sunset too, becouse i do that?

Thank you and wish you much love, peace and joy

Odgovor:
- better do at one time but for conveninece you can split half morning and half evening for better results.ok


Pitanje:
OK

- as i understand for exemple am on 5 min and 20 secunds, in the morrning can do 2.5 min. and in the evening 2.5 min + 20 sec. ?

Odgovor.
- yes, for your better results
cybermikan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 09:18   #298
Inaće ovaj način gledanja (dva puta dnevno) se prakticira u Indiji, također. Ovo je bitno stoga što takvim načinom gledanja dobivamo više vrsta frekvencija od Sunca. Jutarnje Sunce ima naglasak na zdravstveni aspekat, uz ostale. Ali, je i snažnije i direktnije. Osobe koje prethodno nisu radile energetski niti umno na sebi bolje da gledaju za početak zalazeće Sunce. Bilo bi preporučljivo da osoba ima neku pozadinu u jogi, qi gongu i sl. Takve su osobe ojačale svoje energetske tokove u sebi i energetske "živce" ili nadije. Kroz te nadije prolazi Sunčeva energija i sprovodi se po našem tijelu. Ako su oni slabi i neprotočni dolazi do njihovog poremećenog rada ili nemogučnosti da izdrže tako snažan energetski napon. Tako, se može desiti da se u osobi koja nije dovoljno energetski snažna probudi super ego, okrutnost, osjećaj "spaljenosti" i neuravnoteženosti.

Ja sam ovu vrst metode gledanja u Sunce poćeo radi toga, da vidim koja je razlika naspram drugih sličnih metoda. I naravno, u svrhu osviještavanja svoje istinske prirode postojanja.

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 23.03.2009. at 09:35.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 09:33   #299
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
tako je u svemu, zar ne?
Mislim, da jest.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 13:56   #300
Moj motiv svakako nisu neke posebne moći već prije svega zdravlje i svijesnost.Kada si zdrav tada je puno lakše raditi na sebi i podizati razinu svjesnosti, te svjesno doživljavati ovozemaljska iskustva i na taj način djelovati na razinu sveukupne svijesti i poboljšanje sveukupne kvalitete života na našoj planeti.Svijest o sebi kao sukreatoru života je ono što če mo svi iskusiti prije ili kasnije a kako je čovjećanstvo upravo sada u jednom vrlo zanimljivom i značajnom trenutku svog razvoja, bitno je da svi damo od sebe maksimalno koliko možemo ( koliko smo svjesni ) za podizanje razine sveukupne svjesnosti za bolje sutra svih nas i naraštaja ( duša ) koje dolaze poslije nas.Osim toga svaka moć, bilo ovozemaljska ili "paranormalna", nosi sa sobom izuzetno veliku odgovornost ( osobno iskustvo ), pa mislim da svatko od nas treba dobro promisliti i biti svjestan što čini u datom trenutku.Kada osvijestimo u sebi bezuvjetnu ljubav, tada više nema straha da če mo učiniti nekome nešto protiv njegove volje ("nešto loše"), jer postajemo svjesni međusobne povezanosti - svi smo mi u biti jedno sa svime - i više nikada ne činimo bilo što a da nismo zamoljeni da sudjelujemo ( sukreiramo ) u iskustvima života oko nas.
Sve Vas iskreno volim i želim Vam puno,puno ljubavi i svjetlosti!
macatoban is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:14.