Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2010., 17:04   #3801
Quote:
prodaja-1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure.
Pocela sam piti diane, ginekologica mi je preporucila da ih pijem 3+1 tjedan pauze.

19. mi je bila zadnja tableta od prve kartice koju sam popila , medutim sa 18. na 19. je decko svrsio u mene. nakon toga sam popila zadnju tabletu,zanima me dal postoji mogucnost da sam ostala trudna posto mi je sad 7 dana pauze i ja bi trebala dobiti menstruaciju u tom roku ( pitam zbog teorije da spermij može prezivjet i do 4 dana u zenskom tijelu)?

Ovo boldano nije preporuka, nego pravilo!
A zaštićena si i tijekom pauze, pa ako ih kroz tri tjedna piješ pravilno, sve je u redu i četvrti tjedan (7 dana pauze nije dovoljno vremena da ti se jajnici pokrenu do mjere da dođe do ovulacije - nema ovulacije, nema trudnoće).
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 18:43   #3802
Ima li pozitivan nalaz za eritrocite/ hb u urinu veze sa trudnoćom?
nataliccch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 21:18   #3803
Quote:
nataliccch kaže: Pogledaj post
Ima li pozitivan nalaz za eritrocite/ hb u urinu veze sa trudnoćom?
Postojećom ili mogućom?
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 21:21   #3804
mogućom, znači da li je to znak trudnoće ?
nataliccch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 21:35   #3805
Quote:
nataliccch kaže: Pogledaj post
mogućom, znači da li je to znak trudnoće ?
Po čemu bi to bio znak trudnoće? Nije li logično da bi se onda testiralo na to a ne na betu? Malo logike . Prije je znak menstruacije ili bolesti, a ne trudnoće.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 17:54   #3806
Stara godina je i.. Ne mogu vjerovati da sam na ovom topicu.. Ja sam ta koja pazi strahovito, koja koristi kontracepciju otkako zna za seksualne odnose i.. Uglavnom, otkako sam prestala piti pilule (zbog HPV-a) pogubila sam se u brojanju svog ciklusa.. Otprilike, traje 27 - 32 dana, a danas je 35. ili 36. dan i nema mi menstruacije.. Ima li razloga za brigu? Dečko i ja koristimo kondome, nismo imali ni jedan odnos bez zaštite.. Hm, molim nekoga da me umiri jer mi zadnjih 5 godina (dok sam pila pilule) nije kasnila menstruacija, bar nije kasnila ovako drastično..
Ovako, je li moguće da kondom pukne, a da se to ne primjeti (napominjem, paranoična sam, provjeravala sam ih nakon korištenja )??

P.S. Nadam se da će nekoga ovaj post nasmijati i da nemam razloga za brigu, već da su mi samo hormoni još zbunjeni.. (prestala sam piti pilule u listopadu)

P.P.S. Mogu li napraviti test u ponedjeljak ako mi preko vikenda ne dođe menstruacija?!
__________________
live fast, die pretty! ;)
Khalli is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 19:06   #3807
Quote:
kaeli kaže: Pogledaj post
Stara godina je i.. Ne mogu vjerovati da sam na ovom topicu.. Ja sam ta koja pazi strahovito, koja koristi kontracepciju otkako zna za seksualne odnose i.. Uglavnom, otkako sam prestala piti pilule (zbog HPV-a) pogubila sam se u brojanju svog ciklusa.. Otprilike, traje 27 - 32 dana, a danas je 35. ili 36. dan i nema mi menstruacije.. Ima li razloga za brigu? Dečko i ja koristimo kondome, nismo imali ni jedan odnos bez zaštite.. Hm, molim nekoga da me umiri jer mi zadnjih 5 godina (dok sam pila pilule) nije kasnila menstruacija, bar nije kasnila ovako drastično..
Ovako, je li moguće da kondom pukne, a da se to ne primjeti (napominjem, paranoična sam, provjeravala sam ih nakon korištenja )??

P.S. Nadam se da će nekoga ovaj post nasmijati i da nemam razloga za brigu, već da su mi samo hormoni još zbunjeni.. (prestala sam piti pilule u listopadu)

P.P.S. Mogu li napraviti test u ponedjeljak ako mi preko vikenda ne dođe menstruacija?!
Pa evo, stara godina je i ja odgovaram na post, pa.... Bez obzira na korištenje kondoma, šansa za trudnoću postoji. Prvo, bitno je da li ste imali uopće odnose u vrijeme tvojih plodnih dana. Ako ne, nisi trudna. Ako da, postoji mala mogućnost. Ima na cybermedu tema doktorice o tome kako do trudnoće može doći usprkos savršenoj upotrebi kondoma (ništa nije 100%). Dakle, čim se ima odnose u vrijeme plodnih dana, postoji šansa za trudnoću. Pa kako god mala ili velika bila. Ne možemo ti reći sa sigurnošću jesi ili nisi trudna, vidovite nismo. Ali....evo, ja imam cikluse 28-34 dana i svakih dvije godine mi se dogodi ciklus od 40 recimo. Razlog? Samo nebo zna.

Da bi napravila test treba proći najmanje 14 dana od odnosa koji je mogao rezultirati trudnoćom. A najbolje je da prođe 19 dana, onda se rezultat može smatrati 100% točnim. Iako se neki testovi kunu u točnost rezultata nakon 10 dana od odnosa. Ako ti je prošlo više od 14 dana, kupi test, napravi, nemoj kupovati Clearblue, bacanje novaca, kupi Gravignost bilo koji ili Babycheck ili Sign test, ovaj zadnji je najjeftiniji, a sasvim OK.
Sretno.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 18:56   #3808
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Pa evo, stara godina je i ja odgovaram na post, pa.... Bez obzira na korištenje kondoma, šansa za trudnoću postoji. Prvo, bitno je da li ste imali uopće odnose u vrijeme tvojih plodnih dana. Ako ne, nisi trudna. Ako da, postoji mala mogućnost. Ima na cybermedu tema doktorice o tome kako do trudnoće može doći usprkos savršenoj upotrebi kondoma (ništa nije 100%). Dakle, čim se ima odnose u vrijeme plodnih dana, postoji šansa za trudnoću. Pa kako god mala ili velika bila. Ne možemo ti reći sa sigurnošću jesi ili nisi trudna, vidovite nismo. Ali....evo, ja imam cikluse 28-34 dana i svakih dvije godine mi se dogodi ciklus od 40 recimo. Razlog? Samo nebo zna.

Da bi napravila test treba proći najmanje 14 dana od odnosa koji je mogao rezultirati trudnoćom. A najbolje je da prođe 19 dana, onda se rezultat može smatrati 100% točnim. Iako se neki testovi kunu u točnost rezultata nakon 10 dana od odnosa. Ako ti je prošlo više od 14 dana, kupi test, napravi, nemoj kupovati Clearblue, bacanje novaca, kupi Gravignost bilo koji ili Babycheck ili Sign test, ovaj zadnji je najjeftiniji, a sasvim OK.
Sretno.
Hvala što si mi odgovorila (na staru godinu )! Menstruacija mi je upravo došla tako da.. Uf, olakšanje!! Uglavnom, došla je na 37. ili 38. dan.. Uistinu neobično! Valjda je dugi niz godina korištenja kontracepcijskih pilula napravio svoje..
__________________
live fast, die pretty! ;)
Khalli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 14:24   #3809
pozdrav svim!
htjela bih pitati nakon koliko dana od začeća je moguće testom beta hcg utvrditi je li netko trudan ili ne?

moj slučaj je slijedeći: imam policistične jajnike i izostanak menstruacije, zbog čega mi je ginekolog prepisao provera tablete ( za izazivanje menstruacije). četvrti dan uzimanja tih tableta spavala sam s dečkom (koristili smo kondom), a četiri dana nakon toga sam dobila menstruaciju.
mjesec dana poslije nisam dobila menstruaciju, te sam napravila test beta hcg, koji je bio ispod 3, što znači da nisam trudna.
zanima me je li test mogao pogriješiti, budući da mi je tad menstruacija izostala tek mjesec dana?
(kako spomenuh, imam policistične jajnike i bila sam pod velikim stresom. također, prije neki dan sam napravila kućni test za trudnoću koji je bio negativan. danas sam dobila neko malo krvarenje za koje još nisam sigurna je li menstruacija ili ne. znam da sam paranoična, ali trenutno ne mogu protiv toga
LiSao is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 14:34   #3810
Piše ti iznad tvog posta kad se može raditi kućni test. U laboratoriju se može i prije.

Svaka sexualno aktivna osoba trebala bi znati neke osnove. U suprotnom je neodgovorna.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 15:28   #3811
Sigurna, znam osnove. na kućnom testu piše kad se može koristiti. znam da sve upućuje da nisam trudna, no paranoična sam i tražim mišljenje ljudi koji možda više znaju od mene. je li to teško shvatiti ili je odmah potrebno osuđivati?

pitala sam za beta hcg. ako znaš, molim te mi reci, u protivnom, mislim da ili nisi dobro pročitala post ili mudruješ.

ponavljam pitanje: nakon koliko dana od mogućeg začeća je test beta hcg pizdan?
LiSao is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 09:33   #3812
evo i mojeg pitanja.. inače su mi ciklusi jako neredoviti, zadnjih par mjeseci mi je 30, 31, 36, 28 dana pa se opet tako ponavlja... maksimum u zadnje 2 godine mi je bilo 49, ali to sada ne bih trebala uzimati u obzir jer je bilo tako davno zar ne?
s dečkom sam imala nezaštićeni odnos tijekom zadnjeg dana menge i svršio je u mene i poslije toga uglavnom nezaštićene odnose ali nije svršio u mene. danas mi je 37. dan ciklusa a mengu nisam dobila, nemam apsolutno nikakve simptome, nit me grudi bole, nikakvi grčevi, ni prištevi, samo jako kremast iscjedak recimo, i menge nigdje. planiram danas napraviti test.. što da još radim? jel moguće da sam trudna?
__________________
Now is the time for us to shine, the time when our dreams are in reach and possibilities, vast. Now is the time for all of us to become the people we always dreamed of being. This is your world. You're here. You matter. The world is waiting.
heidigirl1606 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 20:17   #3813
Quote:
heidigirl1606 kaže: Pogledaj post
evo i mojeg pitanja.. inače su mi ciklusi jako neredoviti, zadnjih par mjeseci mi je 30, 31, 36, 28 dana pa se opet tako ponavlja... maksimum u zadnje 2 godine mi je bilo 49, ali to sada ne bih trebala uzimati u obzir jer je bilo tako davno zar ne?
s dečkom sam imala nezaštićeni odnos tijekom zadnjeg dana menge i svršio je u mene i poslije toga uglavnom nezaštićene odnose ali nije svršio u mene. danas mi je 37. dan ciklusa a mengu nisam dobila, nemam apsolutno nikakve simptome, nit me grudi bole, nikakvi grčevi, ni prištevi, samo jako kremast iscjedak recimo, i menge nigdje. planiram danas napraviti test.. što da još radim? jel moguće da sam trudna?
Odi ujutro u ljekarnu po test.. Ako ne dobiješ kroz par dana, javi se ginu i to je to

Btw. zadnji dan menstruacije i slično nije pametno za takav sex ako ne želiš ostati trudna..
Snowblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 20:55   #3814
Molim vas da se suzdržite moraliziranja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 18:22   #3815
Quote:
LiSao kaže: Pogledaj post
pozdrav svim!
htjela bih pitati nakon koliko dana od začeća je moguće testom beta hcg utvrditi je li netko trudan ili ne?

moj slučaj je slijedeći: imam policistične jajnike i izostanak menstruacije, zbog čega mi je ginekolog prepisao provera tablete ( za izazivanje menstruacije). četvrti dan uzimanja tih tableta spavala sam s dečkom (koristili smo kondom), a četiri dana nakon toga sam dobila menstruaciju.
mjesec dana poslije nisam dobila menstruaciju, te sam napravila test beta hcg, koji je bio ispod 3, što znači da nisam trudna.
zanima me je li test mogao pogriješiti, budući da mi je tad menstruacija izostala tek mjesec dana?
(kako spomenuh, imam policistične jajnike i bila sam pod velikim stresom. također, prije neki dan sam napravila kućni test za trudnoću koji je bio negativan. danas sam dobila neko malo krvarenje za koje još nisam sigurna je li menstruacija ili ne. znam da sam paranoična, ali trenutno ne mogu protiv toga
meni prije tih tableta ginx radio taj test, bez da me pitao kada i kako sam imala odnose, već je zaključio da 100% nisam trudna samo na temelju nalaza
mislim da se već u prvom tjednu trudnoće vrijednosti rastu
theorema is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 19:58   #3816
Smile

BOK! OVAKO KASNJENJE MENSTRUACIJE JE JEDAN OD RIZIKA KOD POLICISTIČNIH JAJNIKA.,ISTO TAKO MOZE PROUZROCITI I SPONTANE POBACAJE , TEST JE 99% DA JE TOCAN!! POTREBNO JE POVEČENJE FIZIČKE AKTIVNOSTI TE AKO STE PUSAC PODHITNO PRESTATI PUSITI ISTO I S ALKOHOLOM REDOVITO PITI PREPISANE LJEKOVE
STRES ISTO TAKO MOZE PROUZROCITI KASNJENJE MENSTRUACIJE I NIZ TOGA DRUGOG .PODHITNO SE RJESITI STRESA I PRIDRZAVATI SE PRAVILA PREPISANIH OD VASEG LJECNIKA/CE
dr.opče med is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 14.01.2011., 21:03   #3817
Quote:
dr.opče med kaže: Pogledaj post
....
Pisanje CAPS LOCKom smatra se deranjem. Ovaj put samo upozorenje, ubuduće karton. Molim te da prije pisanja tu na ŽZ malo proučiš pravila

Isto tako, quotaj osobu kojoj odgovaraš jer ovako djeluje zbunjujuće. Pretpostavljam da si se referirao na post od LiSao koja je pitala za pozdanost testa beta i govorila o izostanku menstruacije. Mislim da nije baš jednostavno poslušati savjet ''podhitno se riješi stresa'', kao da je to nešto što možemo tek tako odbaciti kroz prozor. Svi znamo da je stres bitan faktor koji utječe na zdravlje, ali u današnjem užurbanom tempu života, nije lako osloboditi se stresa.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 21:29   #3818
Quote:
dr.opče med kaže: Pogledaj post
BOK! OVAKO KASNJENJE MENSTRUACIJE JE JEDAN OD RIZIKA KOD POLICISTIČNIH JAJNIKA.,ISTO TAKO MOZE PROUZROCITI I SPONTANE POBACAJE , TEST JE 99% DA JE TOCAN!! POTREBNO JE POVEČENJE FIZIČKE AKTIVNOSTI TE AKO STE PUSAC PODHITNO PRESTATI PUSITI ISTO I S ALKOHOLOM REDOVITO PITI PREPISANE LJEKOVE
STRES ISTO TAKO MOZE PROUZROCITI KASNJENJE MENSTRUACIJE I NIZ TOGA DRUGOG .PODHITNO SE RJESITI STRESA I PRIDRZAVATI SE PRAVILA PREPISANIH OD VASEG LJECNIKA/CE
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Pisanje CAPS LOCKom smatra se deranjem. Ovaj put samo upozorenje, ubuduće karton. Molim te da prije pisanja tu na ŽZ malo proučiš pravila

Isto tako, quotaj osobu kojoj odgovaraš jer ovako djeluje zbunjujuće. Pretpostavljam da si se referirao na post od LiSao koja je pitala za pozdanost testa beta i govorila o izostanku menstruacije. Mislim da nije baš jednostavno poslušati savjet ''podhitno se riješi stresa'', kao da je to nešto što možemo tek tako odbaciti kroz prozor. Svi znamo da je stres bitan faktor koji utječe na zdravlje, ali u današnjem užurbanom tempu života, nije lako osloboditi se stresa.
dobro ok sad razumjem tek sam prvi put tu paa se ne snalazim bas najbolje al svejedno hvala na savjetu!!
dr.opče med is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 21:18   #3819
meni će od sutra kasniti, a inače imam cikluse ko urica i danas bi već trebala umirati od bolova u cicama i od pms-a, ali ništa, tako da znam da još sigurno 5 dana neću dobiti jer mi se sva ta upozorenja javljaju otprilike toliko ranije. imala sam nezaštićeni odnos 19. dan, ali nije svršio u mene i inače bi bila sigurna da je opasnost prošla, ali sam par dana pred ovulaciju i za vrijeme bila bolesna,a meni kad sam bolesna i dlake prestaju rastu, menga se odgađa i sve staje. tako da je moguće da je 19. dan bila ovulacija, a moguće je i da je sve skupa odgođeno za idući mjesec.
i svi se već zajebavamo kako sam trudna, a nikome nije smiješno. mislim da je prerano da radim test, ne želim bacati novce, budem ga radije za tjedan dana napravila, a opet tako sam nestrpljiva, a opet tako škrta.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Mg.Aloisis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 12:50   #3820
bok svima imam pitanje!

Dobar dan, imam pitanje, zadnja 3 ciklusa su mi bila tocna (27dana), i sada je menstruacija trebala doci a kasni vec 4 dana. Dva dana sam vidjela nakon mokrenja rozi mlaz cak i sukrvav. Nisam se zastitila tokom odnosa sa deckom jer planiramo dijete. Napravila sam vec dva puta test na trudnocu i negativan je. Citala sam o vanmatericnoj trudnoci i strah me toga..nadam se da je sve u redu i sto je najbolje kada da ponovim test ? Jesu li uopce pouzdani ti jeftini kucni testovi ? Hvala!
nanalica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.