Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2009., 21:18   #1001
cestitke svim sretnicima koji su dobili isti mail
evo, samo da javim da se i meni javio Gianluca. i ja sam na aptitude listi....
i, kaj sad? dalje cekamo, opet novi razgovori, testovi...?
seahorsehr is offline  
Old 10.11.2009., 21:19   #1002
Quote:
nesh_ti kaže: Pogledaj post
Evo da ne bi ispalo da smo baš svi "zadovoljili" na onom razgovoru i testiranju u rujnu, moj ključni dio toliko očekivanog maila glasi:
"I regret to inform you that you are not among the candidates, whose names were put on the aptitude list by the Selection Committee."


U biti, uopće ne znam da li sam razočarana, tužna, što li već.. Samo znam da mi je drago da sam napokon nekakav odgovor dobila. Svaka čast vama koji ste spremni toliko ustrajati na tome, meni ovo iščekivanje stvarno nema smisla. I još ovo što su vam napisali tj. što još ništa od konkretne ponude posla...hmmm..svaka vam čast i bome sretno vam bilo!
For what it's worth, meni je zbilja žao ti je takav mail došao. Nekako sam se nadao da je poslan generički reply na sve participante interviewa, jer po onome što sam u Aristosu vidio, ta pozitiva kod ljudi i nada....bilo je zbilja ugodno biti u takvom društvu.

Mislim osobno da je ogromna većina ljudi pozvanih na interviewe u biti zaslužila taj posao (i objektivno i subjektivno), ali i da su teške nijanse zapravo odlučivale o tome tko će se proći na slijedeći nivo, a tko ne.

Koliko ja razumijem procedure EPSO-a, mislim da si ostala u bazi, a uskoro će i EK početi odabir tako da....don't lose hope yet, možda te uskoro ugodno iznenadi jedan mail!

Imam neki osjećaj da ples tek počinje....
__________________

======
Simplicity is the ultimate sophistication. (LdV)
Quantum is offline  
Old 10.11.2009., 22:01   #1003
Ajde, ako ništa drugo, omožda će nas valjda na te dodatne intervjue EP zvati gore, all expenses paid!?
frks is offline  
Old 10.11.2009., 22:29   #1004
evo da javim da sam i ja shortlisted
još nije sve gotovo al nadam se da će uskoro biti... Prema onom što su meni rekli na interviewu prvi ljudi trebali bi pristizati u Luxembourg već u siječnju... Znam, znam, dokazali su se kao institucija koja se baš ne pridržava rokova, ali za sad još uvijek vjerujem da će biti tako. Forever the optimist.

čestitke svima!
B4U is offline  
Old 10.11.2009., 22:44   #1005
Quote:
frks kaže: Pogledaj post
Ajde, ako ništa drugo, omožda će nas valjda na te dodatne intervjue EP zvati gore, all expenses paid!?
Pa bio bi red barem to, majku mu staru

Nešto piše o tim refundacijama i u onim pravilnicima, ali bestraga i sve ako se više i otprilike sjećam u kojima...

EDIT: Također i od mene, čestitke svima!
__________________

======
Simplicity is the ultimate sophistication. (LdV)
Quantum is offline  
Old 10.11.2009., 23:06   #1006
Quote:
Quantum kaže: Pogledaj post
Pa bio bi red barem to, majku mu staru

Nešto piše o tim refundacijama i u onim pravilnicima, ali bestraga i sve ako se više i otprilike sjećam u kojima...

EDIT: Također i od mene, čestitke svima!
Piše, piše puno toga u pravilnicima, ali možda im je jeftinije opet ponoviti izlet u Zagreb, kupiti škare na Hreljiću i nanovo nas ošišati, a mi sretni, s osmjehom na licu ćemo platiti. Imaju valjan razlog za takav postupak...recesija je!

Good luck svima!
pozitivo is offline  
Old 10.11.2009., 23:16   #1007
Quote:
nesh_ti kaže: Pogledaj post
Evo da ne bi ispalo da smo baš svi "zadovoljili" na onom razgovoru i testiranju u rujnu, moj ključni dio toliko očekivanog maila glasi:
"I regret to inform you that you are not among the candidates, whose names were put on the aptitude list by the Selection Committee."


U biti, uopće ne znam da li sam razočarana, tužna, što li već.. Samo znam da mi je drago da sam napokon nekakav odgovor dobila. Svaka čast vama koji ste spremni toliko ustrajati na tome, meni ovo iščekivanje stvarno nema smisla. I još ovo što su vam napisali tj. što još ništa od konkretne ponude posla...hmmm..svaka vam čast i bome sretno vam bilo!
Žao mi je radi maila. Kada si već došla ovako daleko nadam se da nećeš odustati jer s vremenom bi se trebale otvoriti nove prilike (iako ne vjerujem, ipak se nadam da možda već i u natječaju za Komisiju).

Zadnje uređivanje gliby : 10.11.2009. at 23:25.
gliby is offline  
Old 10.11.2009., 23:38   #1008
da se javim, da sam i ja dobio odjeb....al kao pozitivni...
svima sretno što su prošli i nadam se da će počet uskro nudit ugovore, al u svakom slučaju se vidimo gore samo u drugim ulogama

pozd
bosanac077 is offline  
Old 11.11.2009., 00:54   #1009
Kak misliš pozitivni odjeb?
gliby is offline  
Old 11.11.2009., 10:09   #1010
I would add that the Selection Committee's decision with regard to this selection procedure does not preclude you from being contacted for testing by the other EU institutions or from taking part in any future competitions organized by the European Personnel Selection Office.

evo ovako mislim pozitivni odjeb....kao bit će tu još sveg i ne odustajte...
bosanac077 is offline  
Old 11.11.2009., 10:17   #1011
Hvala na odgovoru. Svakako se slažem da i dalje imate dobru priliku i da ne treba odustati.
gliby is offline  
Old 11.11.2009., 16:26   #1012
Meni su osobno rekli da ce prvo javit rezultate testiranja, a tek ce onda uskoro slijedit ponude. I sam sam se tad iznenadio da postoji jos jedan dodatan korak u svemu tome. Ocito da to nisu svima rekli, ali kao sto vidimo, nisu ni svi prosli. Zato bi mi koji jesmo trebali biti sretni.
Oni koji nisu prosli nek razmisle o kontaktiranju Komisije, ako im se uskoro sama Komisija ne javi
mirkobogovic is offline  
Old 12.11.2009., 11:15   #1013
Pa onda ću morati kontaktirati Komisiju...
Histrion is offline  
Old 13.11.2009., 10:30   #1014
Bok svima,

u duhu suradnje, javljam se iznova
Malo sam se raspitala uokolo i dobila informaciju da ovo nipošto nije finalna lista i da predstoji još jedna selekcija. Dakle, intervju neće biti samo upoznavanja radi... (što sam ja, naivna, na trenutak i pomislila). A ni posao ne mora biti u Luxu nužno.
više od toga stvarno nisam saznala, ali barem postoji okvir za dalje. Što valjda znači da ni posao ne bi trebao krenuti baš odmah iza nove godine. (ja sretna, nemojte me ubiti)
austrijanka is offline  
Old 13.11.2009., 10:43   #1015
Hvala na informaciji.
Što misliš koliko ti je pouzdan izvor? Ono tipa 100% netko iz administracije odgovoran za zapošljavanje ili više nešto iz druge, treće ruke?
Da li si pitala za određeno zanimanje ili generalno?
Da li će uopće itko biti pozvan oko nove godine?

Ja bih volio znati da li smo stvarno radi ovih iz Parlamenta izgubili priliku za Komisiju ili ne. Samo to da nam kažu.

Pozdrav

Zadnje uređivanje gliby : 13.11.2009. at 10:50.
gliby is offline  
Old 13.11.2009., 12:04   #1016
Evo jedan link na jako zanimljiv tekst koji sam sada pronašao. Iako se radi o natječajima za stalne poslove za nove članice, mislim da bi trebalo biti dosta slično i kod nas.

Evo samo 2 citata:
Gender
One very obvious difference between the people joining the European Union
institutions from the new member states and those already serving is gender. People
coming from the CEE countries are much more likely to be female, at all levels. Table 2
provides the overall numbers by country, as published by the Commission on January 1,
2007. The table includes data for all the CEE countries that joined in 2004, the average
for the whole Commission staff, and, for comparison, the percent female from the three
countries at the very bottom of the list.
There are several reasons for this difference. The first is that the earliest hiring
was for translators and interpreters. In many countries, these are positions that are more
likely to be held by women…

ili

Some of the colleagues that would have grown up and been educated during the
Communist regimes carry some psychological baggage with them, which means
that they carry the scars, and I'm not sure how aware of that they are. Because
their attitudes towards hierarchy, towards taking initiatives, or being seen to take
initiatives, my observations are that in some cases they can be quite passive. If
you tell them that this is what I want you to do, they work very hard, but there is a
very clear generational split. Those above 40- 45, some of them recognize it, and
to struggle to overcome it. There are others that don't even recognize they are
carrying that baggage, but those younger than 35 are some of the best colleagues I
have worked with.[DG ENV 15]….

Preporučio bih da preskočite prve stranice i krenete od 3. ili 4. stranice

http://unpan1.un.org/intradoc/groups...NPAN027526.pdf
gliby is offline  
Old 13.11.2009., 12:17   #1017
Što se toliko bunite kad vam Europski parlament nije naveo nikakav rok. Ne bi se ni zapošljavali tu da imate mogućnost zaraditi približno toliku plaću u Hrvatskoj. Plaće u EU administraciji su takve kakve jesu samo zbog toga da privuku koliko toliko kvalitetne kandidate iz zapadnih zemalja. Obično u EU birokraciju iz Engleske idu oni koji nisu u stanju dobiti mjesto u njihovom fast streamu. Koliko znam institucije EU dobili ste 10 puta lakše testove od onih koji su za EU concours, a to je opet dosta lakše od prijama u bilo koju jaču korporaciju jer se i u pravim concoursima ide na najniži zajednički standard. Bolje bi vam bilo umjesto da se mislite oko rokova da se pripremate za razgovore sa čelnicima odjela, da vam se ne dogodi da baš vi zapnete na zadnjoj stepenici.
Business Woman is offline  
Old 13.11.2009., 12:37   #1018
Draga poslovna ženo,

Koliko sam upoznat, jedino što nedostaje u ovom našem ispitu za Parlament za prevođenje je esej. Nisam siguran da li bi zbog toga ovo nazvao lakšim ispitivanjem, ali što se tiče samog testa prevođenja ljudi iz EPSO-a koji su bili na usmenom su rekli da je bio poprilično težak. Ako pogledaš dokument koji sam priložio gore vidjet ćeš da su ljudi koji se prijavljuju iz ovog dijela Europe u prosjeku daleko obrazovaniji i znaju bolje jezike od svojih zapadnih kolega.

Iako nismo zemlja članica, ne smatram da je ok to što se finalna lista kandidata na objavljuje javno kao kod zemalja članica i što je proces generalno netransparentan, a komunikacija loša. Ne vidim razlog zašto na forumu koji to služi ne bih podijelio svoje mišljenje o tome i drugim stvarima.
Što se tiče priprema , zašto misliš da se nismo/ne pripremamo... pa sigurno neću biti slabije spreman jer tražim podatke na internetu. BTW, iz dokumenta poput ovog gore mogu malo bolje razumjeti koja su njihova očekivanja i kako da im se predstavim u slučaju intervjua ili usmenog.
gliby is offline  
Old 13.11.2009., 12:55   #1019
bojim se da su oni ovim najnovijim međukorakom "kupili" dosta dodatnog vremena, i da smo sad "mirni" od bilo kakvih obavijesti i poziva za intervju najmanje do iza nove godine.
frks is offline  
Old 13.11.2009., 13:08   #1020
Quote:
Business Woman kaže: Pogledaj post
Što se toliko bunite kad vam Europski parlament nije naveo nikakav rok.
Dakle, smatraš da je to u redu?

Quote:
Ne bi se ni zapošljavali tu da imate mogućnost zaraditi približno toliku plaću u Hrvatskoj.
Hvala što si nas to podsjetila.

Quote:
Plaće u EU administraciji su takve kakve jesu samo zbog toga da privuku koliko toliko kvalitetne kandidate iz zapadnih zemalja. Obično u EU birokraciju iz Engleske idu oni koji nisu u stanju dobiti mjesto u njihovom fast streamu. Koliko znam institucije EU dobili ste 10 puta lakše testove od onih koji su za EU concours, a to je opet dosta lakše od prijama u bilo koju jaču korporaciju jer se i u pravim concoursima ide na najniži zajednički standard.
I ovi podaci nam pomažu....kako?

Quote:
Bolje bi vam bilo umjesto da se mislite oko rokova da se pripremate za razgovore sa čelnicima odjela, da vam se ne dogodi da baš vi zapnete na zadnjoj stepenici.
Relativno upotrebljiv savjet, ali ne vidim gdje si dobila ideju da uopće radimo drugačije?

Sve u svemu, nisam shvatio svrhu tvog posta, ali mi je pomalo smiješan tvoj snishodljivi ton u postu kojim impliciraš da ili nismo dostojni uopće takvog radnog mjesta ili da bismo trebali pasivno čekati da se stvari riješe per se bez da otvoreno govorimo o onome što smatramo da nije dobro.
__________________

======
Simplicity is the ultimate sophistication. (LdV)
Quantum is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.