Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2012., 00:10   #3561
Quote:
jul5 kaže: Pogledaj post
Djevojčice moje dobar dan

Draga Leeloo, baš imam potrebu tebi prvoj odgovoriti. Ne bih htjela pametovati, ali nemoj si željeti to što pišeš. Naše misli i ono što izgovaramo ima puno veću moć nego što možemo zamisliti. Jasno mi je da ti je dosta svega, ispucaj se i izjadaj, nama ovdje znaš da uvijek možeš...ali nemoj sebi željeti loše mila moja. Pokušaj tražiti od dr. injekcije b vitamina, pomoći će. Odi na kontrolu, nekako mi se čini da jako dugo nisi bila, neka te ispregledaju tako da znaš što je posrijedi. Znam da si protiv kortića...i sama sam imala snažan otpor...ali evo za sad nemam baš nikakve nuspojave. Mlada si i svjesna sam da te vjerojatno ni ljudi oko tebe ne razumiju jer im je nepoznato kako to može gadno biti. Glavu gore djevojčice

Renchi draga, ako kupuješ b12, najbolja forma je methilkobalamin u kapima. Pogledaj na www.cenaverde.com. Ja sam sinu taj dugo davala i puno je efikasniji nego druge forme.

Ljinesice, kako je prošlo danas?

Draga Zizice, beskrajno mi je drgo što je Lanetu KS ok! Ljubi ga puno!

Draga Pjetra, sretno na kontroli!

Ivice mila naša, fale tvoji jutarnji eseji, ali ti se samo čuvaj, pisat ćeš kad bude bolje.

Ja sam sina ispratila i sad će mi doći iz agencije za kuću.
Brufen sam zamijenila Movalisom i on mi bolje djeluje.

Čitam jako zanimljivu knjigu, Vadim Zeland, Transurfing - toplo preporučujem

Panda svima
Draga Jul hvala ti sto si uvijek spremna pruziti i rijeci utjehe jer znam kako one mogu pomoci i gode. Nadam se da je Simon zadovoljan u skoli, jer vam je sad i malo otoplilo. Reci mu da mu i jaran ima iste pape i uziva u njima a nadam se da i Simonu uspiju ugrijati noge jer moje Lane je imalo stvarno noge hladne kao Led a sad cim dodje iz skole odma ide u svoju sobu i obuva ih. razmisljam da mu jedne takve posaljem i u skolu i ako on i tamo ima tople futrovane i kazu pedagozi da ih uvijek nosi i da cak u njima izleti i na ljuljacku koja im je u dvoristu ali je ispod sve poplocano pa me strah da se ne oklizne ako mu kupim ove kao kod Simona jer one nisu predvidjene za plocice. Ma samo nek su oni zadovoljni a nema toga sto za srecu djeteta ne bi uradila svaka od nas.
A na kom jeziku je ova knjiga ako je nema na nasem prevodu ili na danskom mogu zaboraviti na uzivanje uz nju.
ljubimo vas Lane i ja i grlimo snaznim pandinim

Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
Drage moje,

prvo da kazem Renchi01,

ja sam uzimala vitamin B12 u sastavu sa B1 i B6 u velikim kolicinama(milgammaN), te tablete pomazu jacanje nerava, kod metabolizma, na kutiji cak pise i da pomazu kod bolova. Sam B12 pomaze kod anemija, regeneracije jetre itd.


Leeloo,

mene je tako bolilo na pocetku dok jos nisu znali sta mi je, a ne znaju ni sad, hihi. Proslo je samo od sebe nakon izvesnog vremena, ali bolovi su bili nesnosni, ja sam samo legla i nisam mogla ni da se pomerim, jecala sam od bolova.

Zakazala sam sutra pregled kod endokrinologa, pa onda imunolog i na kraju neurolog. Interesuje me sta ce mi sutra reci za tu neuropatiju.

Pozdrav svima!
Bas ti hvala na ovom bas cu pogledati ima li ih kod nas u apotekama i ako sam ja bas zadovoljna ovim tabletama a posebno me obradovalo ovo sto si napisala da obnavljaju jetru pa bi onda to davala i Lanetu jer i njemu i meni su jetreni enzimi jos uvijek povecani pa vjerujem da bi pomoglo mozda i tome posto Lane ne smije uzimati puno mlijecnih proizvoda zbog Kandide i ako sam ja njemu davala surutku i mislim da mu je to snizilo ove jetrene enzime od proslog puta. Ma draga nasa Iva ona nama svasta korisno napise neka dragi Bog dadne da nam sto prije ozdravi.
A i sto se tice B vitamina i nerava i to mi je dobro doslo jer ponekad stvarno odlijepim i ne znam dal sam dosla ili posla.
Drzim ti fige da ti sutra kod endokrinologa a i na svim drugim pregledima bude OK i da te obraduju lijepim vijestima.

Ljubi moju plavooku ljepoticu sto puta a i tebi pusa i pandica


Quote:
sudoku22 kaže: Pogledaj post
Bok svima..Ziza jucer je i meni jedan post otisao u PM,a kako sam imala dogovor nije mi se dalo ponovo sve tipkat..ugl.i mene neki umor hvata,ne svidjaju mi se ove nagle promjene vremena i temperature,jucer i danas mi bas tesko disat iako imam alergijsku astmu koja se na prolice aktivira,a mozda mi je to psihicki jer moram na novu turu detaljnih pregleda a nemam energije..danas sam skuhala rucak s puuunoo povrca,bas volim "jela sa zlicom" inace onaj osip zasad jos uvijek mazem s krememom koju sam dobila od dr.o.p. pa cu vidit ako se ne povuce onda mozda nisu ozebline nego urtikarije..Iva pocela sam gledat one klipove o lupusu,mene te slike bacaju u depru..trebam si nabavit i novu dozu b kompl.i željeza pa se nadam da cu imat vise energije..pozz svima,nadam se da mi sad nece zastekat i normalno poslat post
Draga moja nije to nista novo u zadnje dvije sedmice ali tu je nasa draga Leeloo pa ako nesto i ode dva puta ona to ispravi dusica nasa draga. nadam se da je danas bolje.
sto se tice umornog stanja i bolova to nam je svima ovih dana izgleda zajednicka boljka. Moj sestric ima alergijsku astmu i ima iste probleme kao ti a i on ovih dana nesnosno kaslje i samo govori da mu fali zraka i da mu mama da pumpicu a to cini bas kad mu dogusti. A koristis li ti inhalatore ili samo uzmes tablete. Inace ovih dana je i bolje jesti kasikom a i moji svi vole i ako sam ja danas probala napraviti pitu po prvi put nakon 20 godina i bila je odlicna.
ako je koristis vec 7 dana trebala bi ti ta krema do sada pomoci ali opet pitaj doktora, meni su mijenjali nekoliko njih dok nisam potrefila na pravu koja mi odgovara za onaj osip na vratu sto sam pisala, koji mi se i sada javi ako je previse hladno i bas je neprijatan.
ja imam po dlanovima i tabanima neke kao crvene fleke koje toliko svrbe da bi to poderala.

Mila moja a mozes li uzeti malo bolovanja dok su ove zime a i da se malo odmoris a ne gledaj nista sto ti moze pogorsati stanje i baciti te u depru.


ljubim te i grlim velikim pandinim
Ziza Kovacevic is offline  
Old 28.02.2012., 00:23   #3562
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Joj drage moje

Kao prvo, LJINES DRŽI NAM SE!!! nadam se da će sve proći ok.

Zizo moja predivna nije to želudac. Ja imam problema sa želucem, znam kakvi to odvratni bolovi znaju biti (ne bi ih poželila ni najgorem neprijatelju, doslovce se znam prevtrati po krevetu, blijeda i u znoju kad me tako ščapi) i imam ljekarije za to (controloc, ranital) koje pijem po potrebi, tako da znam 100% da nije od želuca. A i sad sam mogla točno napipati taj spoj di je nateklo, ko zglob kad natekne tak je i ovo. I bolilo bi samo kod dubljeg disanja, smijanja, kašljanja i sl. I prošlo na voltaren gel (ko god da ga je izmislio ljubim ga, to me spašava i izvlači kad god me ščapi bilo šta )

Ivice naša, i ti nam se drži. Koliko još dugo moraš imati braunilu?

Renchi osobe koje imaju problema sa štitnjačom mogu imati manjak b vitamina jer se on slabije apsorbira (negdje sam naletila na članak pa sam to zapamtila a nemogu se sad sjetiti gdje, isto tako je pisalo da nam se slaboje aposrbiraju kalcij i magnezij a ja vidim po sebi da je istina jer znam imati nenormalne grčeve kad napravim brzi iznenadni pokret). Probaj biti b komplex pa vidi hoće li ti pomoći. Meni djeluju samo ih ja ne volim piti stalno jer b vitamin otvara apetit pa onda tako u krug idem. restanem piti pa neko vrijeme bude ok i onda mi počne faliti, pa pijem neko vrijeme pa budem ok i tak stalno.

Jul
ne želim si ja to, ne brini se. Al vjerujem da nam svima dođe period kad nam se svega skupi i kad nam proleti kroz glavu ovako nešto. Ili sam ja samo takva.

Betili, da kod tebe se sjećam da su ti nalazi tj. antitijela u redu. A ne znam, meni taj moj sjogren ipak nekako smrducka na lupus. Sve me strah da će mi ipak za npr. 5 godina doći i reći e čuj to je stalno bio lupus ali se skrivao iza ovoga. Ne bi bila ni prva ni zadnje kojoj se to dogodilo.
Ma ovo se na svu sreću ne događa često, tako da se da izdržati. Al kad uhvati, doslovce čovjek jeca.
Quote:
mino54 kaže: Pogledaj post
Ziza draga, super sam, uzivam u zimskim radostima U zadnje vrijeme malo me zglobovi zezaju, ali ih ignoriram, bar do kontrole u Sa.
Ja sam od onih što više čitaju.
E draga moja ako mozes napipati to da je oteceno onda ti je najbolje da odes doktoru da se jos nesto ne podkrade a sve sto se pocne lijeciti na pocetku ima vise sansi da se izlijeci.
Ja se sjecam kad sam imala one grozne bolove o kojim sam pisala da nisam mogla ni udahnuti kako treba a kao da mi je krompir bio u grlu ali sam taj dan jela bijelog luka onako svjezeg u kiselom mlijeku i vjerovatno je od toga. U pravu si grozne su muke kad zeludac boli i zbog toga me i brine tako jako kolike bolove podnosi Lane kad pokazuje ono na stomak a primijetila sam da se tada i znoji jako dusa moja draga. ma za mene nije toliko ni bitno i vjeruj mi da nisam sebi ni na pameti kad njega to uhvati, ali Bogu hvala ovaj Omeprazol mu pomaze ne ureklo se puj.puj.

Mila moja nadam se da si danas u boljem raspolozenju i evo pisala ti je i Jul ali to nije nikakva kritika ni pametovanje vec dobronamjerni sestrinski savjet, da sto manje razmisljas na one ruzne stvari koje si pominjala, jer sam se ja na svom primjeru da kad god sam pomislila Boze ja ovo vise ne mogu izdrzati i najbolje bi bilo da me nema u narednim danima sam zalijegala na krevet i borila se sa zivotom, a sada uvijek kazem ima ne dao Bog i gore i dragi Boze ako mi podaris lose podari mi i snage i strpljenja da to izdrzim.

mila moja necu te vise smarati oko toga ti si nasa pametnica i super se nosis sa svojim mukicama kako im nasa Iva tepa i neka ti dragi Bog podari samo bolje.
ljubi te tvoja Ziza i svu srecu ovog svijeta ti zelim mila nasa Leeloo.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 28.02.2012., 00:23   #3563
Thumbs up

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma na biopsiju mislim da neću ići jer sam čitala da nalaz ovisi i o tome jel je pogođena zahvaćena žlijezda ili ne. Ovaj schimerov test nije tako invazivan, a i mislim da će mi biti pozitivan s obzirom na moju dijagnozu sa očnog.

Inače ovo su moji ena nalazi:

ENA screen - POZITIVAN
Anti-SS-A/Ro - 859 (pozitivno iznad 120)
Anti-SS-B/La - 314 (pozitivno iznad 120)
Anti-Sm - 156 (pozitivno iznad 120)
Anti-Sm/RNP - 407 (pozitivno iznad 120)
Anti-Jo-1 - 33 (negativno ispod 100)
Anti-Scl-70 - 118 (granično od 100 do 120)
Anti-histoni - 129 (pozitivno iznad 120)
Antitijela na centromere - 93 (negativno ispod 100)

Joj sad sam se sjetila, imala sam i ja to govno, jedno 2-3 puta. Bilo je na ruci i ja sam to mazala sa becutan kremom i nemojte me držati za riječ ali mislim i sa nevenovom masti i prošlo mi je.

Noc cure !

Draga Leeloo,
meni su hteli prosle godine raditi biopsiju pljuvacnih zlezda i ja rekla da NE ZELIM i za 15 min.sestra donese sterilnu bocicu i kaze "skupljaj pljuvacku 10 min. i ja tako i uradim i odmah su potvrdili SJOGREN.....

Shimerov test se radi i za RA i to sam obavila i dg.konjuktivitis zbog RA..... jbt. tu mora covek biti stvarno pametan da bi ih razumio. Bitno je da, ako je suhoca ociju onda je pripisuju i Sjogrenu i RA (tako su mi rekli na vazduhoplovnoj medicini)- jbg.oni bas dobro znaju....

Jedno vece sam citala tvoj post u dva-tri navrata i sve te tegobe koje navodis - kao da sam ti ja diktirala ... sve to osecam ali MOJE GODINE ..... TI SI MLADA I VIDECES DA CE SE TO STABILIZOVATI...... (Ono sto si pominjala u predelu rebara, ajme, majko moja nemogu se pomeriti kada uhvati tako da te apsolutno razumem.... Mudri kazu "seta RA" a sto malo ne spava , sto vazda seta????


Ivo draga, nedaj se ..... da vise maknu tu braunilu pa da nam lepo otvoris dan uz tvoju kaficu.....

Betili draga, jel si ti pomenula ekcem..???

Meni za to rekose, nagli pad imuniteta.... ja sam to sanirala za par dana vitaminimeviplex i malo joda povidona i kvit.

E sad, opet je sve individualno.... ali draga moja, mlada si a mlad organizam hvala dragom Bogu sve preboba. Bice dobro ne jedi se !

Ljines, nasa draga Ljines, renchi, luna mn, ziza mila, Mino, .......... lepu i mirnu noc !

Leeloo, oprosti mila ako sam nesto krivo napisala - ne pravim poredjenje, mogu ti majka biti vec samo od srca zelim da te tegobe prestanu i da nam danas, sutra rodis jednog valjanog bebca kao i druge mlade mamice sa foruma. Normalno, zelim da napravis lepu svadbu, da izaberes coveka svog zivota a bebac ce stici, dok se okrenes , obrnes evo i trudnoce.....e ja ti to zelim od srca i zato mila moja, razmisljaj o tim lepim trenucima, a kad zaboli znaj i da ce proci.....

Topao poljubac za sve !
idakrizanRU is offline  
Old 28.02.2012., 00:39   #3564
Quote:
mino54 kaže: Pogledaj post
Ziza draga, super sam, uzivam u zimskim radostima U zadnje vrijeme malo me zglobovi zezaju, ali ih ignoriram, bar do kontrole u Sa.
Ja sam od onih što više čitaju.
Hvala dragom Bogu da si super i to je nesto najljepse za procitati. Sto se tice zglobova to je normalno pri ovako naglim oscilacijama i promjenama vremena.
Ma samo ti citaj ali nam se i ponekad javi ako nista da nam kazes da si dobro jer i nama to podize volju da idemo dalje. A ovo Sa jel to znaci da ides u Sarajevo na kontrole, a kad bi trebala ici i ides li na trecu Internu. Ja sam tamo radila kontrole dok sam zivila u Sarajevu. Meni je bila doktorica Mahic a ko je tvoj doktor.
Zelim ti da ti sto duze ostane to super stanje a i da ti ti bolovi u zglobovima prestanu a hoce dat ce dragi Bog sad kad otopli da bude bolje.

pusa i grlim te pandinim zagrljajem



Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam ne može naškoditi jer se višak izbacuje iz organizma (vitamin B nije kao vitamin A, E, K i D topiv u mastima a oni su zeznuti ako ih se napucamo jer se ne izbacuju iz organizma), tako da nemaš straha da ćeš si naškoditi. Najbolje ti je uzeti cijeli b komplex pa ne moraš brinuti jer dobar omjer i jel si s kojim pretjerala i narušila ravnotežu između ostalih vitamina.

Jedino si računaj da će ti se malo apetit povećati. Moja legica kaže kad počne piti vitamine da se deblja nenormalno jer joj stalno traži jesti. Ja dosta često znam po mjesec, dva ih piti pa nemam takvih problema.
meni se nije od njih ni apetit popravljao dok nisam pocela ovo sa debljanjem a ni sada ne jedem onoliko koliko mi se prima.

Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
Leeloo,

ja isto imam dijagnozu Sjogren sy na osnovu ostecenih pljuvacnih, parotidnih zlezda, neuropatije itd., ali su mi SVA antitela negativna, pa su mi govorili da i tako nesto postoji, da 40% sjorgenovaca nema pozitivna antitela.

Nego, ti si dugo bila bez dijagnoze, kad su ti i na osnovu cega dali Sjogren sy???

Jel su ti antiRo/La at pozitivna???
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
Cure,

ima li koja od vas problema sa ekcemima, crvenim pecatim po telu? Ja imam jedan vec duze vreme na desnoj saci, a danas sam uocila jos tri ekcema na levoj ruci, lakat, podlaktica i saka. Ja sam imala velikih problema s tim pre nekoliko godina, secam se Elocom kreme da sam koristila, drugog se i ne secam i ne znam sta mi je na kraju pomoglo.

To sranje se siri poput gljiva posle kise, dajte neki savet ako znate?

Pusa!
Meni nikada nisu rekli za ta antitijela kakva su i zbog toga mi ide na zivce sto ne mogu dobiti svoju kopiju nalaza. vec onako opcenito kazu dobro je ako je dobro ili u granicama je normale a njihove normale mozes misliti.
sto se tice ovih ekcema imam ih ja vec nekoliko godina i neke od njih su mi zamrzavali onim sprejom pa vise ne svrbe ali su ostale fleke a i dolaze nove,
meni trenutno ponovo na listu noge tri, iznad lakta i na gornjem dijelu sake a i na dlanu imam dvije male crvene gutice. E i ja sam mazala tom kremom ali se ovdje zove Elocon ali meni nije pomagala.
nema ti za to nekog savjeta jedino sto sam ja primijetila je da ako manje kvasim manje dolazi i ja to cistim samo onim bezalkoholnim maramicama a kad se kupam to lijepim flasterom.

mila moja evo po drugi put pusica


drage moje druzice sve koje nisam imenovala i stigla vam odgovoriti mislim na vas i sve vas grlim i ljubim a nasoj Ljines i Ivi ekstra pusice,a i Leeloo ljubi Ziza tamo gdje boji da petane, tako kaze moje Lane.

Svima mirnu i laku noc zelim i lijepe snove i prepustam nasem ranoraniocu dragoj Ivi da nam podvikne dobar dan i kaze da je bar malo bolje.

pusa svima i koji nas citaju a ne stignu ili ih nesto drugo sprijeci da se jave.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 28.02.2012., 07:45   #3565
Dobro jutro, milo moje drustvance,
jos kuckm, dok dr ne kaze da prestanemo sa infuzijama...
Toliko bih vam toga napisala, sa vama pricam, uzivam, citajuci...
samo par stvari (ako je to ikako moguce u mom sluxaju):
Srecno Pjetraaaaa! I da nam se lepo vratis iz ZG, a pozdravis nasu Gogu tamo.

B12, u kapima, pijem vec 2 godine, posle one moje anoreksicne faze (jetr. enzimi po 600 bili, organi poceli da otkazuju, ja na transfuziji krvi...),od tada sve , pored kozje surutke i B 12 pocelo bolje sa nalazima krvi. Pijem svaki dan, po 1/3 pipete.

Sto se tice koze, ima mast Cuterid (kod nas se pravi pod licencnim imenom Didermal)-kombinacija-anitbakterijaska, antifungucidna i sa korticima u sebi. Pomaze!

Ne mogu vise, ali vam saljem ovu divnu pesmu sa ovim recima, koje su i moja maksima:
http://www.youtube.com/watch?v=HPcgM1MnDnI

Pusica, pandica, otvoren dan!

Hvala vam svima na bodrenju i lepim mislima koje i ja svima vama saljem!
iva64 is offline  
Old 28.02.2012., 14:47   #3566
draga iva pjesma je predivna,želim ti što brži oporavak.znači i ti uzimaš B12.ziza naša sviju nas ušuškala i svima se obratila u njenom stilu,sviju ohrabri .hvala ti draga na tvojim riječima za sve nas imaš vremena.lelo u tebe je dosta toga pozitivno,pa kako ti onda ne mogu odredit dijagnozu?a mislim da ni oni sami ne znaju sve u vezi imunoloških bolesti,uvijek im nešto ostaje nepoznato.pusa za sve vas!!!!!
renchi01 is offline  
Old 28.02.2012., 14:50   #3567
Ziza

Ići ću ako Bog da za 20-tak dana u Sa, a ne idem na internu već na nefrologiju.
Ne mogu izdvojiti nijednog doktora kao lično svog, ali bitno mi je da svi pomažu kad zatreba. Svi su mi tamo dragi i volim ih, kao familiju

Ja sam sada valjda u remisiji, nadam se da će potrajati što duže.:rolleyes

PoZz svima
mino54 is offline  
Old 28.02.2012., 14:57   #3568
Brzinski mah s posla

Kako je cure drage?

Zizice, Simon isto jako uživa u papučama jer su baš meke i udobne a noga mu se ugrije u njima, dok inače ni više pari čarapa ne pomaže. One su baš posebne a ta toplina ne stvara nervozu nogu jer je prirodni materijal i koža fino diše. Ma ljubimo vas sto puta

Knjiga koju sam spomenula je prevedena, može se skinuti u pdf formatu.

Što se vitamina tiče, ja isto pijem neke multi koji imaju dosta visoku koncentraciju b vit. Pijem i Macu, draga Iva...sigurno si čitala u onoj knjizi.

Od kožnih simptoma imam leptira koji se opet pojačao, crvene zanoktice i općenito zanimljiv kolorit ruku, ponekad osip kao od komaraca...i ponekad me jednostavno sve svrbi pa se malo počešem a onda se pojave ogromne fleke koje ostaju tako satima. I od sunca dobijem crvene fleke.

Vidim da vas dosta ima pridruženog sjorgena s lupusom. Kako se on tretira, isto kortićima?

Pusa svima i budite mi dobro...opet se vrijeme mijenja.

Ivice, pjesma je predivna, hvala ti. Čuvaj se. Ide li na bolje?

Zadnje uređivanje jul5 : 28.02.2012. at 15:03.
jul5 is offline  
Old 28.02.2012., 22:23   #3569
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Dobro jutro, milo moje drustvance,
jos kuckm, dok dr ne kaze da prestanemo sa infuzijama...
Toliko bih vam toga napisala, sa vama pricam, uzivam, citajuci...
samo par stvari (ako je to ikako moguce u mom sluxaju):
Srecno Pjetraaaaa! I da nam se lepo vratis iz ZG, a pozdravis nasu Gogu tamo.

B12, u kapima, pijem vec 2 godine, posle one moje anoreksicne faze (jetr. enzimi po 600 bili, organi poceli da otkazuju, ja na transfuziji krvi...),od tada sve , pored kozje surutke i B 12 pocelo bolje sa nalazima krvi. Pijem svaki dan, po 1/3 pipete.

Sto se tice koze, ima mast Cuterid (kod nas se pravi pod licencnim imenom Didermal)-kombinacija-anitbakterijaska, antifungucidna i sa korticima u sebi. Pomaze!

Ne mogu vise, ali vam saljem ovu divnu pesmu sa ovim recima, koje su i moja maksima:
http://www.youtube.com/watch?v=HPcgM1MnDnI

Pusica, pandica, otvoren dan!
mila moja Generacijo i mi jedva cekamo da ti doktor kaze da mozes prestati primati infuziju jer bi to znacilo da je stanje bez bakterija a to najvise zelimo da nam ozdravis dusice nasa draga, ali strpljivo ko ceka i doceka.
Hvala ti na ovom za mast bas cu probati mazati one svoje ekceme po nogama jer su mi oni najgori a vidim sad imam i na prsima i bas izgleda ruzno. ne sjecam se jesam li ti pokazala kad sam bila kod tebe ove na nogama. fleke i dalje postoje ali bar ne svrbi i nije onako crveno vec su smedje fleke. Pomirila sam se s tim da vise minic necu moci obuci osim na skroz debele tamne carape ali samo neka dragi Bog cuva od goreg ovo se moze podnijeti i trpiti.
Lane i ja isli malo prosetati jer sam primijetila da mi prija kad izadjem malo navece a i njega preznojim a i meni nije na odmet da se malo preznojim a i mozda ce mi pomoci da bolje spavam.
Hvala ti sto si podijelila ovu pjesmu s nama a sve sto je tvoje rado ce mo i mi prisvojiti, pa jesmo li virtualna porodica a to nije mala stvar.
Milo moje sunasce zelim ti da ti mudri sto prije kazu da su te dosadne bakterije nestale. Zapamti da na te modrice poslije kad ti izvade kanilu istucas luka i privijes na to pomaze provjereno.

Ljubim te mila moja i neka mi te dragi Bog cuva i sto prije te obraduje boljim zdravljem a ti ne brini pisat ce mo mi tebi imat ces sta citati a ti nemoj opterecavati ruku.


Quote:
renchi01 kaže: Pogledaj post
draga iva pjesma je predivna,želim ti što brži oporavak.znači i ti uzimaš B12.ziza naša sviju nas ušuškala i svima se obratila u njenom stilu,sviju ohrabri .hvala ti draga na tvojim riječima za sve nas imaš vremena.lelo u tebe je dosta toga pozitivno,pa kako ti onda ne mogu odredit dijagnozu?a mislim da ni oni sami ne znaju sve u vezi imunoloških bolesti,uvijek im nešto ostaje nepoznato.pusa za sve vas!!!!!
Uh sto me nafali mila moja evo postidih se. ne pretjerujem nista i vi ste takvo obracanje zasluzile ali mi svakako prijaju ove rijeci i vi ste te koje mi dajete vjetar u ledja pa i kad posustanem nadjem neki post od vas evo kao ovaj i onda kazem sama sebi mozes ti to a prosla si i gorih stvari, a vjeruj mi da je bilo momenata kad nisam imala strpljenja da sjednem sa gostima a mislim da ste to i primijetile kad sam se manje javljala, ne da ja to nebi podijelila s vama vec nisam imala mira sjediti i pisati o tome, ali proslo je hvala dragom Bogu i ne povratilo se vise nikada a i nikome se ne desilo.
U pravu si i ja isto mislim da ni sami doktori nisu bas sigurni osim Shjogrena kod Leeloo a i jako je tesko jer svaka autoimuna bolesti ima slicnosti po parametrima jedna drugoj.

I tebi pusa a i tvojim klincima i veliki zagrljaj od Laneta i mene
Quote:
mino54 kaže: Pogledaj post
Ziza

Ići ću ako Bog da za 20-tak dana u Sa, a ne idem na internu već na nefrologiju.
Ne mogu izdvojiti nijednog doktora kao lično svog, ali bitno mi je da svi pomažu kad zatreba. Svi su mi tamo dragi i volim ih, kao familiju

Ja sam sada valjda u remisiji, nadam se da će potrajati što duže.:rolleyes

PoZz svima
a ja mislila da ces draga ici ovih dana i da ides na trecu internu. meni su na nefrologiji davali plazma ferezu doduse davno a od tada su se mnogi doktori i promijenili jer je to bilo prije skoro 25 godina. I tada su svi doktori bili divni i jako su pomagali pacijentima. Zelim ti puno srece i da ti kazu da si i dalje u remisiji a i da vjecno ostanes u remisiji zaista je lijepo. I ja sam u remisiji sto se tice glomerulonefritisa i Shjogrena, RA a nadam se da sam na dobrom putu i sto se tice lupusa.
eh da sam u Sarajevu majke mi bi dosla da se upoznamo ali bit ce prilike, znam da si pisala ali sam zaboravila gdje ono ti zivis, sjecam se da si pisala da u Sa ides samo na kontrole.

pusa i pandin zagrljaj i veliki pozdrav

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 28.02.2012. at 23:46. Reason: popravak quotova
Ziza Kovacevic is offline  
Old 28.02.2012., 22:36   #3570
Quote:
jul5 kaže: Pogledaj post
Brzinski mah s posla

Kako je cure drage?

Zizice, Simon isto jako uživa u papučama jer su baš meke i udobne a noga mu se ugrije u njima, dok inače ni više pari čarapa ne pomaže. One su baš posebne a ta toplina ne stvara nervozu nogu jer je prirodni materijal i koža fino diše. Ma ljubimo vas sto puta

Knjiga koju sam spomenula je prevedena, može se skinuti u pdf formatu.

Što se vitamina tiče, ja isto pijem neke multi koji imaju dosta visoku koncentraciju b vit. Pijem i Macu, draga Iva...sigurno si čitala u onoj knjizi.

Od kožnih simptoma imam leptira koji se opet pojačao, crvene zanoktice i općenito zanimljiv kolorit ruku, ponekad osip kao od komaraca...i ponekad me jednostavno sve svrbi pa se malo počešem a onda se pojave ogromne fleke koje ostaju tako satima. I od sunca dobijem crvene fleke.

Vidim da vas dosta ima pridruženog sjorgena s lupusom. Kako se on tretira, isto kortićima?

Pusa svima i budite mi dobro...opet se vrijeme mijenja.

Ivice, pjesma je predivna, hvala ti. Čuvaj se. Ide li na bolje?


Nemas pojma koliko mi je drago da su i simonu te pape tako ucinkovite jer znam kako je kuburiti sa hladnim nogama meni su godinama bile hladne ali to poslije operacije ne dao Bog nikome. Meni ove fleke po nogama sto imam kazu da su od toga sto su mi kao prilikom operacije stavili unutra vise one zastitne tecnosti, fali mi kako da se izrazim, jer mi je ta lijeva noga vise puta operisana pa su se bojali infekcije, sto je i moguce da je od toga jer po ovoj drugoj nema nista.
sta god da je jako je neprijatno pogotovo ljeti jer izgleda ruzno kao da bolujem od side ne dao Bog.
Shjogren se tretira isto korticima a i vjestackom pljuvackom i vjestackim suzama ali ako se uzimaju antimalarici uz to moraju se jako cesto svako tri mjeseca provjeravati pigmenti oci.
Eh da ja od 08.03. idem kod novog ocnog ljekara jer mi ne pada na pamet da ovima placam kazne ako ne mogu doci i jako su grubi sa pacijentima pogotovo sekretarice, a kod ovog novog je bilo Lane i ima divan pristup pacijentu a meni je to jako vazno.
Jos uvijek nismo dobili onu analizu na Risperdal ali cu sutra ici fizioterapeutu pa cu svratiti do doktora da trazim kopiju nalaza jer to moram poslati ekspertu i ako bi to doktor opste prakse trebao uraditi ali vise im nista ne vjerujem otkako su mi otkazali nefrologa bez da me obavijeste i pitaju.

Ljubi Simona a i tebi pusa od Laneta i mene.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 28.02.2012., 22:42   #3571
Druzice moje drage i Pero svima vam zelim mirnu i laku noc i da sanjate lijepe snove a sutra Ivica nasa da povikne na budjenje.

Ljines sto si nam se usutila.

Pjetra kako je proslo na kontroli nadam se da si cula zadovoljavajuce vijesti i da je OK sa nalazima.
Goga i ti nam se nisi par dana javljala kao ni Lunica i Bella. Leeloo kakva si mi danas. Svima bas svima puse i veliki pozdravi jer moram kratko ova prva dva posta sam poslala od 5 puta a onda napise kao da je dupli, ali sto rece Sudoku juce dobro je da su otisli.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 28.02.2012., 22:51   #3572
Ma forum krepava. Ništa ne mogu, jedva mi prolaze postovi a da ne pričam da ne mogu moderirati. Tako da vas ja samo pozdravljam, budem tipkala kad ovo govno dođe malo k sebi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 29.02.2012., 07:16   #3573
Dobro jutro,milo drustvance,

jos sam uvek samo za kratko javljanje,
pa vam zato saljem ove klipove kao neke moje maksime i omiljene pesme.

Juce sam pokusavala da udjem na Forum, nece, pa nece, srecom, od jutros opet radi, pa me evo uz kaficu i uz vasa divna slovca i milosne misli.
Nasa Ziza se svih seti, uvek me ganu tvoja nesnost i briga,kao i renchi, julijica, leellooo, ma svi vi, divni, ljudi, zato, evo, sad samo hvala svima i ljubim vas,
pisite vi, kad vec ne mogu ja, da me p;oduprete
nadam se da je svima juce dobro proslo-Pjetra, Ljines...ostali

Pusica, pandica

http://www.youtube.com/watch?v=DelzI...layer_embedded
iva64 is offline  
Old 29.02.2012., 10:46   #3574
Dobro jutro,drago drustvance!Evo i mene u jutarnjim satima,danas se malo odmaram od puta,a bas mi i treba,naporno je ovako,cilu noc u busu,cekanje na pregled,pa nazad...ali sama tako odaberem,imam di ostati,sina,tetu,rodice,ali mi se ne ostaje.Pregled ko pregled,uglavnom,th se nastavlja ista,Medrol mi nije smanjila,izvadila sam krv pa za dva,tri miseca kad budu nalazi,ce viditi,uglavnom,nista novog.Vidim da se Iva pomalo vracas,nadam se da ces brzo premostiti ove probleme,sto ti od srca zelim.Goga nam se usutila ovih dana,pa nisam nista ni dogovarala da se mozda sretnemo,ima dana i kontrola pred nama.Renchi,ja ti idem kod dr Sentic u Zg,i zadovoljna sam.Jul,jesi pocela raditi,bas dobro da Simon uziva u Zizinom pokloncicu.A nasa Ziza,nema je na kugli takve,vec sam rekla sto puta,ali opet cu,ona i Iva,duse foruma!Leeloo mi se nesto ne cini raspolozena,ne spominje mace,dragog,to mi se ne svidja,ajde malo,znam da te to raduje,pisi,oraspolozi se!Ljines se stvarno usutila,morat cu sutra viditi sta je s njom.Da ne bude esej,lipo vas sve pozdravljam,Idu,Lunu,Sanju,Sudoku,Mino,Betilli i prekrasnu plavooku curicu,nasu Bellu i njenu bebicu,Peru i naravno sve koji cituckaju a nece da se javljaju!Panda!
Pjetra is offline  
Old 29.02.2012., 12:36   #3575
Quote:
Pjetra kaže: Pogledaj post
Leeloo mi se nesto ne cini raspolozena,ne spominje mace,dragog,to mi se ne svidja,ajde malo,znam da te to raduje,pisi,oraspolozi se!
Ma nisam neraspoložena. Ubija me ovaj forum zadnjih par dana, moraš sve teme pregledati a forum šteka ko lud.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 29.02.2012., 17:35   #3576
drage moje i meni nije jučer htjelo stranicu otvorit,kaže preoptereceno.ziza nas opet ušuškala a iva probudila.pjetra slažem se s tobom da su iva i ziza duše foruma.one nam daju snagu da idemo dalje.kupila sam danas B12 bilo u ljekarnoj samo od Natural Wealth,pa sam te uzela.pjetra ti si kod Senticke,ona je isto super.a mmogu mislit da ti je bila gnjavaža sa autobusom i još čekat na hodniku dr.tako ti i ja isto idem.
renchi01 is offline  
Old 29.02.2012., 17:36   #3577
Evo mene tko kaže da me nema , imala feštu mužu rođendan ,pa forum šteka pa malo lijenost vidim Pjetra bila u Zg ,draga Pjetra kad dođeš na kontrolu moramo se sresti.
Iva draga vidim postovi sve manji al ti uz sve svoje muke nađeš vremena da se bar malo javiš.Ziza nas bodri i ušuškava,a naša Ljines zanima me kako je prošla ugradnja katetera.
Sad se vrijeme proljepšava ,a s njim i raspoloženje ,a vjerujem i našim curama više neće biti hladno pa će i njima biti bolje.Mislim na sve i da mi budete veseliji i zdraviji.Panda.
goga52 is offline  
Old 29.02.2012., 20:34   #3578
Pozdrav djevojčice..
evo me..nisam se ušutila..nego nisam mogla doć do vas..forum šteka sve u 16...
a i moj komp isto..
...evo raporta..
Naručena u 8 sati na kirurški odjel...do 9 čamila čekajući, pa me smjestilo u krevet ..i tamo nastavila čekati ..do 13 sati pa u salu...kad tamo..
znate ono sto baba, kilavo dite...
3 internista, kirurg, anesteziolog, 2 sestre...svi se sjatili..
i da znate..išlo je na lokalnu anesteziju...
ali..
bolje bi bila opća..sa ništa ne čujem..
jer išlo je otprilike ovako..ja bi da luk ide ovako, a može li malo niže..
ma daj...bolje je ovako, šta vi mislite doktore..
zadnji put sam bio zadovoljniji..
a nije ni ovo loše..pa nešto pspspšsps... šta..
cijeli sat..
a ja gola...sa nekom papirnatom haljinom...koju su parali kako je kome trebalo mjesta..
sestre mi pronašle..papirnato odijelo..koje koriste u sali... to ste trebali vidit..
veli dr. aaaaaaaa maškare su prošle..
iza toga na rendgen..da se vidi položaj katetera..pa opet u sobu....
do 16..onda na dijalizu...kateter onako, radi..ali nije neko ludilo....sestre su bile na oprezu..
iza toga noćenje..na internom odjelu..
a tu tek komedije..
soba prazna, balkonska vrata širom otvorena..samo stolić i 2 stolice..
od kreveta ni k..
i onda sestre dovukle TRANSPORTER....namjestile ga i tu sam legla..udobno.."dormeo-daska"...
ali su zato raspaljot klimu..da mi ne bude zima..

kroz jutro sam otišla doma..

sad slijede nove pretrage..
i opet gibanje put Zg da profesor odluči..šta i kad se vadi...


toliko..
a imate cilu komediju..
skoro vam je bilo lipše kad nisam tipkala..
cilom mom narodu velika
a dječici...većoj i manjoj..posebno velika
Ljines is offline  
Old 29.02.2012., 22:30   #3579
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Dobro jutro,milo drustvance,

jos sam uvek samo za kratko javljanje,
pa vam zato saljem ove klipove kao neke moje maksime i omiljene pesme.

Juce sam pokusavala da udjem na Forum, nece, pa nece, srecom, od jutros opet radi, pa me evo uz kaficu i uz vasa divna slovca i milosne misli.
Nasa Ziza se svih seti, uvek me ganu tvoja nesnost i briga,kao i renchi, julijica, leellooo, ma svi vi, divni, ljudi, zato, evo, sad samo hvala svima i ljubim vas,
pisite vi, kad vec ne mogu ja, da me p;oduprete
nadam se da je svima juce dobro proslo-Pjetra, Ljines...ostali

Pusica, pandica

http://www.youtube.com/watch?v=DelzI...layer_embedded
Hvala ti dusice na ovome pa stvarno da te nemamo trebali bi te izmisliti a Bogu dragom hvala dio si ove divne druzine bez kojih stvarno ne znam kako bi. Ma druzice moje meni se vise ne ide navece nigdje samo cekam kad ce cumurcic sjesti da gleda svoju serija a ja odma ovama u druzenje s vama.

Cuvaj ti tu svoju rucicu a nadoknadit ces kad mudri kazu da je dosta. bas si uvidjavna i primijetila si da smo bar nas nekoliko ovih dana aktivniji da ti pravimo drustvo hi.hi. pazi na sebe mila Generacijo i zelim ti da sto prije ozdravis i da ti izvade to cudo iz ruke.
Jubeka te Lane i ja do eba i adne zezde teta Ijo.

Quote:
Pjetra kaže: Pogledaj post
Dobro jutro,drago drustvance!Evo i mene u jutarnjim satima,danas se malo odmaram od puta,a bas mi i treba,naporno je ovako,cilu noc u busu,cekanje na pregled,pa nazad...ali sama tako odaberem,imam di ostati,sina,tetu,rodice,ali mi se ne ostaje.Pregled ko pregled,uglavnom,th se nastavlja ista,Medrol mi nije smanjila,izvadila sam krv pa za dva,tri miseca kad budu nalazi,ce viditi,uglavnom,nista novog.Vidim da se Iva pomalo vracas,nadam se da ces brzo premostiti ove probleme,sto ti od srca zelim.Goga nam se usutila ovih dana,pa nisam nista ni dogovarala da se mozda sretnemo,ima dana i kontrola pred nama.Renchi,ja ti idem kod dr Sentic u Zg,i zadovoljna sam.Jul,jesi pocela raditi,bas dobro da Simon uziva u Zizinom pokloncicu.A nasa Ziza,nema je na kugli takve,vec sam rekla sto puta,ali opet cu,ona i Iva,duse foruma!Leeloo mi se nesto ne cini raspolozena,ne spominje mace,dragog,to mi se ne svidja,ajde malo,znam da te to raduje,pisi,oraspolozi se!Ljines se stvarno usutila,morat cu sutra viditi sta je s njom.Da ne bude esej,lipo vas sve pozdravljam,Idu,Lunu,Sanju,Sudoku,Mino,Betilli i prekrasnu plavooku curicu,nasu Bellu i njenu bebicu,Peru i naravno sve koji cituckaju a nece da se javljaju!Panda!
pa dobro je mila moja nalazi nisu losiji nalazi i to je nesto samo nek ne ide ka gorem jer kad bivamo stariji sve smo manje otporni, i ako smo mi tek tinejdzerke jel tako Generacijo, Gogo a ima ih jos ali ne mogu da se sjetim.

uh ti mene nahvali HVALA ti do neba na ovim divnim rijecima i ako ja mislim da smo mi svi na svoj nacin dobrice samo sto neko to ne ispolji evo ko nasa divna Lunica mozda ce mi se naljutiti ali Luna izvini moram spomenuti da nisam ja jedina koja bi za svaku od vas uradila sto bi mogla, i Luna je poslala mom Lanetu dvije divne knjige, koje mi jako koriste kod rada s njim pa Iva isto tako divne poklone i svakoga se sjetila i bas divnog Kena s kojim on sad spava.
Samo ti nama pisi eseje meni jako prija citati a tvoji su mi postovi bas simpaticni ma vise kao konstatacije ali se sjetis svih.
Bas sam danas razmisljala ako se ne javis da ti pisem PP i pitam za nalaze. Ne brini sto nisu bolji bit ce dat ce dragi Bog a On je najmilostiviji i cuva sve nas.
Ja u petak idem po Lanetove analize na onaj lijek i onda ganjati dogovor sa ekspertom. Ma ja sam ti ovih dana ko navijeno kolo vise ne znam ni odakle mi snaga da uradim sve ovo, ali ko mi je kriv kad nikome ne vjerujem vise nego sebi kad je Lane u pitanju a i mama mijenjala doktora pa i s njom trkala ovih dana jer ona ne govori danski.
Nadam se da ce ovoliki post proci.
ljubim te i grlim pandinim


Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma nisam neraspoložena. Ubija me ovaj forum zadnjih par dana, moraš sve teme pregledati a forum šteka ko lud.
Ma koga mi to smatraju smetnje sa forumom ljubi te Ziza. Nemoj se nervirati ako te nervira napusti to ali svoje zivce ne daj ni za sto na svijetu. Kako ti je necakinja dodje li kod svoje tete. poljubi je a i tebi pusa i pandica
Ziza Kovacevic is offline  
Old 29.02.2012., 22:41   #3580
Quote:
renchi01 kaže: Pogledaj post
drage moje i meni nije jučer htjelo stranicu otvorit,kaže preoptereceno.ziza nas opet ušuškala a iva probudila.pjetra slažem se s tobom da su iva i ziza duše foruma.one nam daju snagu da idemo dalje.kupila sam danas B12 bilo u ljekarnoj samo od Natural Wealth,pa sam te uzela.pjetra ti si kod Senticke,ona je isto super.a mmogu mislit da ti je bila gnjavaža sa autobusom i još čekat na hodniku dr.tako ti i ja isto idem.
Hvala ali vi ste sve moje duse i osjecam vas kao veliku porodicu. Pa te su super ja sam ih pila prosle godine u Sarajevu jer sam ove moje zaboravila ponijeti ali da znas da ti oni nece odma pokazati boljitak mora se piti par sedmica pa da osjetis.
evo izgleda ne ureklo se da cu vam ja iz danske popraviti to stekanje, meni otislo iz prve a bas je ovaj prethodni post bio dug.
zao mi nase Leeloo sto nam se nervira jer znam kako je ona osjetljiva i sve utice na nju.
Ljubi klince a i tebi pusa od Laneta i mene


Quote:
goga52 kaže: Pogledaj post
Evo mene tko kaže da me nema , imala feštu mužu rođendan ,pa forum šteka pa malo lijenost vidim Pjetra bila u Zg ,draga Pjetra kad dođeš na kontrolu moramo se sresti.
Iva draga vidim postovi sve manji al ti uz sve svoje muke nađeš vremena da se bar malo javiš.Ziza nas bodri i ušuškava,a naša Ljines zanima me kako je prošla ugradnja katetera.
Sad se vrijeme proljepšava ,a s njim i raspoloženje ,a vjerujem i našim curama više neće biti hladno pa će i njima biti bolje.Mislim na sve i da mi budete veseliji i zdraviji.Panda.
A znaci veseli provod (proslava muzicevog rodjendana) opravdan razlog sto nisi pisala, ma daj boze samo lijepih povoda za slavlja pa ce mo se mi medjusobno mijenjati i prozivati. U pravu si cim je vrijeme ljepse odma smo raspolozeniji a kod nas danas bilo 12 u plusu, ali i ove velike oscilacije temperatura nisu dobre. Ovdje nekoliko virusa hara sada a najcesci je onaj tzv. svedski protiv koga smo se svi cijepili a taj je i najopasniji jer se s njim lezi i po mjesec dana.

I ja tebi zelim dobro zdravlje i na dalje i da ostanes u trajnoj remisiji.

pusa
Ziza Kovacevic is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:49.