Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2009., 12:48   #1
Lambda sonda

Dakle... Na vozilu je tvornički instalirana uskopojasna "Titania" lambda sonda s 4 žice, koja je usput rečeno nenormalno skupa (1800 kn.x2 ) E sad mene zanima ukoliko bi ugradio "Zirconia" lambdu hoće li uspješno korigirati smjesu ili će ju ECU u potpunosti izbaciti iz parametara.
Evo što veli wikipedia..."In automotive applications the titania sensor, unlike the zirconia sensor, does not require a reference sample of atmospheric air to operate properly. This makes the sensor assembly easier to design against water contamination. While most automotive sensors are submersible, zirconia-based sensors require a very small supply of reference air from the atmosphere. In theory, the sensor wire harness and connector are sealed. Air that leaches through the wire harness to the sensor is assumed to come from an open point in the harness - usually the ECU which is housed in an enclosed space like the trunk or vehicle interior" Napominjem da je "Zirconia" i do 50% jeftinija. Info o vozilu: BMW 520i E39. Hvala
MWerke is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 13:10   #2
nece,barem nije meni pasala boshova zamjensaka sonda.imao sam 523 e39,vjeruj mi to je promasena investicija,ili kupi orginal ili polovne
ghostrider750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 13:21   #3
Odi u amcz servis u Dubravi i naći će ekipa sigurno nešto polovno za tebe...A imam ti broj Dean-099/2311-333 koji tamo radi pa probaj.
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.