Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2011., 02:27   #361
Quote:
razer92 kaže: Pogledaj post
kaj oces s tim rec da sam ja nekakav vjernik? hahahah
To je slika koja prikazuje budućnost koja je sve bliža.
CroatianWarrior is offline  
Old 28.06.2011., 02:28   #362
razer92 is offline  
Old 28.06.2011., 02:30   #363
Quote:
CroatianWarrior kaže: Pogledaj post
sve 5 druže



Quote:
CroatianWarrior kaže: Pogledaj post
To je slika koja prikazuje budućnost koja je sve bliža.
ako oces za to rec da je takva budućnost sve bliža...moja podrška takvoj budućnosti
razer92 is offline  
Old 28.06.2011., 02:30   #364
Quote:
source_null kaže: Pogledaj post
jos raspravljate ?
dakle CRO vidis li zvijezdu onakvom kakva trenutno je ?
Ipak ne, iako još nisam do kraja siguran.

Ali, tek na 14. stranici, čovjek je to jasno objasnio. Al dobro.

Kažem da nisam još siguran zato jer trebaju razne mogućnosti ostati otvorenima.

Moguće je da u budućnosti kad budu dalje istraživali svemir, da otkriju nešto neočekivano.

Inače, mislim da mi je ovo malo pomoglo u daljnjem dorađivanju moje revolucionarne teorije o panteizmu koja će promijeniti svijet.
CroatianWarrior is offline  
Old 28.06.2011., 09:58   #365
neka mod zatvori temu, čovjek trolla već danima
__________________
Grunf: ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, ko ne vrijedi ne leti
daniyel is offline  
Old 28.06.2011., 11:25   #366
... i meni je nakon par stranica sve izgledalo nestvarno, a istovremeno nekako poznato, pa sam se sjetio ovoga:
http://ohinternet.com/Troll_science
samo nakon ovakve teme, nikad nisam siguran tko misli ozbiljno (iako bi ovdje dežurni cenzori već odavno uredovali da ne znaju o čemu se radi)...

... zanimljiv eksperiment, CW


... nego, ovaj post bih nekako izdvojio kao nešto najinteresantnije što je isplivalo:
Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post
Quote:
svejednokajgod kaže:
Broj fotona koji dopiru do neke površine (uzmimo npr. površinu zjenice oka) opada kvadratom udaljenosti od izvora. Da stojiš na Erisu i gledaš u Sunce, vidio bi nekakvu točku i tako sve slabije i slabije kako se udaljavaš. Ako si jako daleko, tu i tamo ti koji foton upadne u oko, samo je problem što ti oko nije dovoljno osjetljivo da to i uočiš. Zato se i koriste teleskopi. oni skupljaju svjetlost na većoj površini nego oko, a još promatraš i dulje vrijeme da se fotoni s vremenom skupe i ostave vidljivu sliku na filmu. Zato se udaljene galaksije i snimaju s jako dugom ekspozicijom i jako velikim teleskopima. Teoretski bi mogao vidjeti i jednu običnu zvijezdu iz druge galaksije, ali bi valjda ekspozicija trebala trajati godinama. Fotoni dolaze malo po malo s izvora.
Iz ovog se može zaključiti, da u svakom kubičnom centimetru prostora postoje
fotoni iz cijelog svemira.
To me podsjeća na kristalnu kuglu u kojoj se nalaze sve informacije
Mala kristalna kuglica je naše oko, a velika kristalna kugla je teleskop.
Ako idemo u ekstreme, onda bi to značilo da svaka točka svemira sadržava
informaciju iz svake druge točke svemira.
Da, ali to bi vrijedilo samo za one fotone koji su imali dovoljno vremena da dosegnu te točke (s obzirom na početak svemira i brzinu svj.)... predviđanje o kraju otvorenog svemira (koji se vječno širi) i govori da će sve (materija i energija) završiti kao ravnomjerno pozadinsko zračenje... ako se dobro sjećam...
haram is offline  
Old 28.06.2011., 11:37   #367
@haram

ot

pm
ray of light is offline  
Old 28.06.2011., 11:44   #368
...da revolucionarna teorija haha,očito da samo tebi funkcioniraju ti zakoni..ljudi ti lijepo i strpljivo objašnjavaju u nadi da ipak imaš trunke logike u glavi ali ne opet kenjaš po svom i s tom aberacijom svjetlosti si napunio jaja i bogu...poveži dvije stvari vec jednom,..svjetlost emitiraju zvijezde koje do do tvog oka stže brzinom od 300000km/s,pošto je udaljenost nezamislivo velika za neke objekte trebaju milijuni i milijarde godina da dođu do tvog oka i glavna stvar je da bez te faking svjetlosti nemožeš vidjet ništa kako u svemiru tako ni u svojoj sobi..SVJETLOST=VID i amen
banarama is offline  
Old 28.06.2011., 12:15   #369
... pa čovjek (CW) je na prethodnoj stranici priznao grešku...
haram is offline  
Old 28.06.2011., 12:21   #370
omg kako nisam ranije vidio ovaj topic ovo mora ić u anale foruma zadnjih godina
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is online now  
Old 28.06.2011., 12:25   #371
Quote:
raliSHA kaže: Pogledaj post
omg kako nisam ranije vidio ovaj topic ovo mora ić u anale foruma zadnjih godina

sizif vs CW...
banarama is offline  
Old 28.06.2011., 13:44   #372
Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post
Iz ovog se može zaključiti, da u svakom kubičnom centimetru prostora postoje fotoni iz cijelog svemira.
Ne, od kud ti to? Pa fotoni putuju, ne ostaju u svakoj točki prostora zauvijek.
svejednokajgod is offline  
Old 28.06.2011., 13:51   #373
Hvala CroatianWarrioru što nas je nasmijavao u ova tužna vremena ali tema ide pod ključ.

__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.