Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2012., 09:12   #1
Polifosfati i tvrda voda

Slučajno sam naletio na ponudu kupona za "ekološki omekšivač vode za perilice". Kako stvarno imamo doma jako tvrdu vodu čini mi se kao zgodna stvar - naravno ukoliko radi i ukoliko cijena punjenja nije astronomska.

Radi se o ovome a nešto informacija sam našao i tu.

Da li ima nekoga tko malo više o ovome zna, da li to stvarno funkcionira?
*k&k* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 09:54   #2
Ja sam svojedobno radio u jednoj takvoj firmi,i prodavali smo iste (slične) filtere za nekih 300-tinjak kn, prema tome dat 800 kuna za to je urnebes, ako imaš viška love izvoli.. 250 to je isto previše, nemoj me krivo shvatit, to radi, ali ako imaš jaaako tvrdu vodu, za misec dana ćeš morat novog kupit. AKo želiš riješiti problem s tvrdom vodom, obrati se firmama koje se bave profesionalno s time i ugradi neki sustav za omekšavanje prije ulaza u kuću / stan, veća investicija, ali daleko pouzdanija. Ovo je samo zgrtanje love, ne bi dao 50 kn za jedan filter.. Osim toga, jesi se zapitao kako ti polifosfati djeluju na tvoj organizam? Posebno doziranje? Malo sutra, a koliko toga uđe u organizam preko kože iz odjeće? Sve ti je to relativno..
__________________
May your trails be crooked, winding, lonesome, dangerous, leading to the most amazing view! May your mountains be high, reaching clouds,and your valleys be deep..
Kjuno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.