Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 00:57   #401
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Joj, Wiki... Prenaporan si mi.. Jest, znam da je demokracija nastala u staroj Grčkoj, u Ateni, u antici..Nije mi povijest nepoznanica. Ne moraš svakom loncu biti poklopac, jednostavno ne podnosim kad netko mora stalno dokazivati da je jako načitan, da sve zna (u odnosu na druge) , i šta li već.. I drugi su se obrazovali, imali su povijest u školi, itd..
NE PODNOSIM KAD NETKO MORA SVAKOM LONCU BITI POKLOPAC!!!

Poanta je da razmišljaš eurocentrično, a to baš i nije najpametniji smjer
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 09:07   #402
Ferengiji to ne skrivaju dok Klingonci to skrivaju pod raznim političkim floskulama "čast, hrabrost...." a politički vrh im je pun korupcije i nepotizma.Svaka sličnost je slučajna
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 12:44   #403
Ova od sinoć/jutros epizoda je vrh

Ima sličnosti s erizodom Voyagera s hologramom od profesora morijatija ali ovo je ipak bolje
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:45   #404
Stiže i idući ponedjeljak i svemu je nažalost...
kraj.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 00:14   #405
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Stiže i idući ponedjeljak i svemu je nažalost...
kraj.
DS9 i Kardasija su ti u VOY odmah u utorak, Quark također
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 15:07   #406
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
DS9 i Kardasija su ti u VOY odmah u utorak, Quark također
Ček malo, zar prva epizoda Voy-a nije s skrbnikovom mrežom koja ih baci u još neistraženi svemir
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 13:37   #407
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Ček malo, zar prva epizoda Voy-a nije s skrbnikovom mrežom koja ih baci u još neistraženi svemir
da, ali početak je na DS9
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 19:48   #408
jel to VOY nastavlja gdje DS9 staje? znači od utorka pratimo Janewayicu?
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 20:20   #409
Quote:
Garfieldica 007 kaže: Pogledaj post
jel to VOY nastavlja gdje DS9 staje? znači od utorka pratimo Janewayicu?
Ne, Voyager nastavlja negdje od pola DS9 (kronološki, barem).
Jer inače ne bi imala Maquije na brodu (u DS9 ih je Dukat sve istrijebio).
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 22:43   #410
Najveća nelogičnost kraja serijala mi je kako to da Worf sam ne traži ubojicu voljene Jadzie... Očito je žrtva scenarističke "velike priče". Nemoguće bit na dva mjesta istovremeno.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 23:39   #411
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Najveća nelogičnost kraja serijala mi je kako to da Worf sam ne traži ubojicu voljene Jadzie... Očito je žrtva scenarističke "velike priče". Nemoguće bit na dva mjesta istovremeno.
Jadzia mu je rekla da je to bio Dukat
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 02:40   #412
Vraga je sutra zadnja epizoda, pričekat ću 2-3 mjeseca i ako HTV ne stavi Deep Space Nine kao što je stavio TNG jer ionako nema što prikazivati idem lijepo na Netflixu od prve gledat.
__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 20:11   #413
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Jadzia mu je rekla da je to bio Dukat
Ma je al nekako bi bilo u Klingonskom stilu da on (udovac) osveti ženu.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 23:30   #414
Napokon završava DS9 i počinje odlični VOY, koji se zasigurno može pohvaliti i boljim likovima, i većom raznolikošću u pojavnosti raznih vrsta, i dinamikom.. Jedva čekam Borga, Kazonce, zavrzlame sa Chakom i kardasijskom špijunkom!
I naravvno, one epke sa kukcolikom ubojitom vrstom sa više spolova..
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 00:22   #415
šteta što nije bilo rečeno što će biti s Kardasijom - vjerojatno će Garak biti novi Gul
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 00:36   #416
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
šteta što nije bilo rečeno što će biti s Kardasijom - vjerojatno će Garak biti novi Gul
Da, to bi bilo fora
Ili puppet-master figura iz sjene
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 00:44   #417
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Napokon završava DS9 i počinje odlični VOY, koji se zasigurno može pohvaliti i boljim likovima, i većom raznolikošću u pojavnosti raznih vrsta, i dinamikom.. Jedva čekam Borga, Kazonce, zavrzlame sa Chakom i kardasijskom špijunkom!
I naravvno, one epke sa kukcolikom ubojitom vrstom sa više spolova..
O bože.

Voyager je daleko najgora serija, ali ajd ukusi su različiti no reći da su Neelix, Tuvok, Chakotay ili Harry Kim bolji likovi od Garaka, Weyouna, Damara, Quarka, Oda, Bashira, O'Breina

Nadam se da će opet puštati DS9 kad prestanu s TNG-om.
__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 09:17   #418
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ne, Voyager nastavlja negdje od pola DS9 (kronološki, barem).
Jer inače ne bi imala Maquije na brodu (u DS9 ih je Dukat sve istrijebio).
Pa nije baš Dukat, prije Federacija i Sisko
Sparrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 09:20   #419
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Najveća nelogičnost kraja serijala mi je kako to da Worf sam ne traži ubojicu voljene Jadzie... Očito je žrtva scenarističke "velike priče". Nemoguće bit na dva mjesta istovremeno.
da istina, mogao je bar otići skupa sa Siskom u vatrene špilje, ali hm hm možda nije znao da je tamo Dukat

najgore mi je šta u zadnjem Worfovom flashbacku nigdje nije bilo Jadzie, onak wtf?! nego glupa Ezri koja mu nije bila ništa manje-više... ok samo konkubina u jednom navratu
Sparrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 09:29   #420
Generalno mi nekako od svih Star Trek serija, DS9 ima najtužniji kraj.., ok, nisu svi likovi pomrli, ali ono svi su se razišli, Sisko ostao u nekom zrakopraznom prostoru, Worf otišao na Qonos, a Odo je izgleda zauvijek otišao na homeplanet, iako mi nije jasno kako to da nijednom rečenicom nije spomenuto da će se možda jednog dana vratit Kiri, a kao ono njegova najvećaaa ljubav za kojom je patio cijelu seriju (malo glupo)...
A najnerealnije mi je kako se u sekundi Odo i Kira pojave na homeplanetu Osnivača koji je na drugom kraju galaksije, mogli su bar napisat 2 days after ili tako nešto...

Sve ostale serije mi imaju donekle ljepši kraj ili super lijepi kraj (Voy se vraća kući, TNG ima onu uvrnutu seriju s 3 razdoblja u kojoj se ljudska vrsta dokazuje Q-u, ENT se više ne sjećam, ali znam da nije bila nešto tužna, iako mislim da Tucker na kraju umire pa T'pol cmizdri, jel tako?)
Sparrow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.