Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2006., 20:22   #21
Quote:
Inkvizitor kaže:
te općine su prepuštene. Ti hoćeš reći da su oni poginuli srpski vojnici oko Grahova, Glamoča, Drvara, Šipova i Mrkonjića bili žrtvovane budale..
Da. Nazalost.

Neki ljudi su mi pricali o tome. Nijesu dobijali municiju i sl.
choban is offline  
Old 05.01.2006., 20:24   #22
Quote:
choban kaže:
Da. Nazalost.

Neki ljudi su mi pricali o tome. Nijesu dobijali municiju i sl.
smijem li pretpostaviti da bi rasturili ustaše ko beba zvečku da su dobijali municiju...
Inkvizitor is offline  
Old 05.01.2006., 20:24   #23
Da su dobili municiju oslobodili bi Zagreb, da i da, Milosevic ih je izdao, svakako
Vanjushka is offline  
Old 05.01.2006., 20:25   #24
Quote:
Vanjushka kaže:
Cobane, kad vec sitnicavis, Donji i Gornji Hasic, Tisina, Grebnice, Novo selo, hrvatska su sela, opcine Samac, pripala su RS-u.
Tako da ono sto je ostalo u RS-u NIJE imalo srpsku vecinu prije rata, kao ni sam grad.

Najveca srpska sela opcine Samac su od grada udaljena desetak kilometara, Obudovac, Slatina, Batkusa. Jedino sto je "i prije rata bilo srpsko" su sela Crkvina i Kruskovo polje, po par puta manja od nabrojanih hrvatskih sela.
Oko Samca nema nista srpsko, da skratim.
Seres mnogo.

Racunaj:
http://www.hdmagazine.com/bosnia/census/cens-s.html
choban is offline  
Old 05.01.2006., 20:26   #25
Quote:
Vanjushka kaže:


Drzi se teme, ne spamaj
rekla sam o temi kaj sam htjela

2 dana prije pogibije srela sam tog T.K.- dragog frenda, presretan je pričao kako je dobio prekomandu borongaj.. kaos..super sad je blizu..

i onda pogine u posavini ROČNI VOJNIK.. dečko iz zagreba.. koja fuckin' bosanska posavina??? kome treba pljunut u facu zbog te odluke? ah, da sad i nikome više...



poanta priče, jer su prve izbjeglice u zgb SAME govorile o "izdaji", nije teritorij nego - "humano preseljavanje stanovništva"

a to - fakat nemrete osporiti
__________________
*
revolution is offline  
Old 05.01.2006., 20:27   #26
Quote:
Inkvizitor kaže:
smijem li pretpostaviti da bi rasturili ustaše ko beba zvečku da su dobijali municiju...
Ma bjezali su ko picke, moze tu prodavati pricu Feniksu koji to jedva ceka da procita, kako je NATO savez zapravo odradio Oluju i kako je to sve dogovor Milosevica i Tudjmana.

Ja imah srecu da ih gledam kako bjeze. Pokusali jesu, da se bore, ali kad su vidjeli da naspram njih vise ne stoje vojnici naoruzani kalasnjikovima i po dva okvira metaka, bez artiljerije, tenkova, kad su vidjeli tenkove i hrvatski grb na njima, bjezte noge usra vas guzica.
Vanjushka is offline  
Old 05.01.2006., 20:28   #27
Quote:
Vanjushka kaže:
Da su dobili municiju oslobodili bi Zagreb, da i da, Milosevic ih je izdao, svakako

pa notorna je činjenica koju zna i mali Kinez da Srbi ne mogu izgubiti rat ni bitku ako nisu izdani..
Inkvizitor is offline  
Old 05.01.2006., 20:32   #28
Quote:
choban kaže:
Donji Hasic Srba 13 Hrvata 978

Gornji Hasic Srba 35 Hrvata 967

Hrvatska Tisina Srba 23 Hrvata 917

Novo Selo Srba 154 Hrvata 918

Grebnice Srba 212 Hrvata 1917

Sta da racunam??? znas li ti hercegovac gdje su ova sela???

Oko grada, ovo su sela koja okruzuju grad. Citaj sto sam napisao.
Vanjushka is offline  
Old 05.01.2006., 20:33   #29
Quote:
choban kaže:
Srbi nijesu porazeni. Opstine koje pominjes su prepustene.
Čuj, čobane, pobjegli su glavom bez obzira sa trećine teritorije koju su kontrolirali, pa ti to zovi i pobjedom ako ti je gušt.
Quote:
choban kaže:
Ovo nije tacno. U Federaciji su ostala hrvatska sela Domaljevac, Prud i Bazik, tako da je ono sto je ostalo u RS imalo srpsku vecinu i prije rata.
To što sam ja rekao nije tačno nego točno.
Orašje i Odžak su razdvojeni. Točno je da su 2-3 sela vraćena, ali nekoliko čisto hrvatskih sela, i, što je najvažnije, općinsko središte u kojem su po rezultatima općinskih izbora bila općinska vlast i 10-15 tvornica je pripalo Srbima.
Quote:
choban kaže:
Ni ovo nije tacno. Hrvati se ne vracaju jer im je ljepse u Zagrebu, Puli, NJemackoj...
Sigurno bi se složio i da za odlazak kosovskh Srba sa Kosova nisu krivi Šiptari, jel tako?
I sigurno ti nije jasno zašto je općina Odžak od '92. do '95. bila prazna a danas je oživjela????
Quote:
choban kaže:
Osim toga Hrvatska da je zeljela njihov povratak napravila bi im kuce u Posavini, a ne u zapadnoj Slavoniji (npr. u prije rata vecinskim Okucanima). Kako su se Srbi vratili u svoj Drvar, Grahovo, Glamoc, iako su tamo uslovi za zivot gori nego u Posavini? Mozda nijesu imali izbora, ili vise vole svoj zavicaj...
Ovo je kompleksno.
Kuće posavskim hrvatima treba graditi Republika Srpska.
To da Hrvatska danas ne inzistira dovoljno i ne pritišće sve okolo da se ispravi nepravda - to je točno.
U Drvar, Grahovo i Glamoč se Srbi vraćaju iz 2 razloga:
1) Srbija je skroz neperspektivna zemlja;
2) Hrvata je tako malo u tim općinama da sto povratnika odmah uspostavi lokalnu vlast u općini a Hrvate dočekaju četnici.
Lucky Jim is offline  
Old 05.01.2006., 20:33   #30
Quote:
revolution kaže:



ako misliš na BANIJU, ona nit nije spaljena. ali JEST naseljena BiH Hrvatima te Muslimanima/Bošnjacima.


a ovi iz posavine su i po okučanima -između ostalog. to valjda ona sirotinja koja nije mogla dalje..do zagrebačkih predgrađa npr
Banovina, da, sta se ceris?
ZnaSeTkoJe is offline  
Old 05.01.2006., 20:44   #31
Po toj logici Hitler je dobio rat, naime dobio je sve Nijemce (Sudetske, Jugoslovenske i ine)u Njemacku, i ujedno rijesio se Zidova.

Jaka logika, nema sta. Agresija na drugu drzavu sa ciljem povlacenja hrvatskog elementa iz doticne drzave, zar nije prakticnije jednostavno prepustiti posavske i ostale BH Hrvate na milost i nemilost Srbima??? halo, sta ce zagrebacki rocnik u Posavini iz koje Tudjman iseljava Hrvate???

Logika???
Vanjushka is offline  
Old 05.01.2006., 20:47   #32
Quote:
Vanjushka kaže:
Donji Hasic Srba 13 Hrvata 978

Gornji Hasic Srba 35 Hrvata 967

Hrvatska Tisina Srba 23 Hrvata 917

Novo Selo Srba 154 Hrvata 918

Grebnice Srba 212 Hrvata 1917

Sta da racunam??? znas li ti hercegovac gdje su ova sela???

Oko grada, ovo su sela koja okruzuju grad. Citaj sto sam napisao.
Napisao si:
Quote:
Tako da ono sto je ostalo u RS-u NIJE imalo srpsku vecinu prije rata, kao ni sam grad.
To je laz.

Onaj dio prijeratne opštine Šamac što je ostao u RS imao je srpsku većinu i prije rata. Uvjeri se:
http://www.hdmagazine.com/bosnia/census/cens-s.html
choban is offline  
Old 05.01.2006., 20:50   #33
Quote:
Vanjushka kaže:
Po toj logici Hitler je dobio rat, naime dobio je sve Nijemce (Sudetske, Jugoslovenske i ine)u Njemacku, i ujedno rijesio se Zidova.

Jaka logika, nema sta. Agresija na drugu drzavu sa ciljem povlacenja hrvatskog elementa iz doticne drzave, zar nije prakticnije jednostavno prepustiti posavske i ostale BH Hrvate na milost i nemilost Srbima??? halo, sta ce zagrebacki rocnik u Posavini iz koje Tudjman iseljava Hrvate???

Logika???
vanja, ja kao glupo žeMsko s fertunom nit ne vidim neku logiku

pišem ovdje vrlo pojednostavljene istinite slike..

i kako vrijeme odmiče, mislim u odnosu na rat, postaje doista sve bjelodanije da je sve to bilo samo zbog bosne

miloš je htio naselit kosovo, franjo je htio demografski prpošne spermiće iz bih

franjo je pobijedio - u svakom kontekstu, čak i onom kojeg odobravam a nije tema ove teme
__________________
*
revolution is offline  
Old 05.01.2006., 20:52   #34
Ok cobane, znas li da racunas, ko je imao vecinu u selima koje sam naveo???

Pa imao si matematiku u skoli.

Ponavljam, Obudovac je dio opcine Samac ali sa gradom i okolicom nema veze, nalazi se blize Orasju ili Gradaccu nego Samcu. Daj citaj sto pise.
Vanjushka is offline  
Old 05.01.2006., 20:54   #35
Ja bi samo volio cuti koja je logika slati zagrebacke rocnike u Posavinu (dakle agresija) i u isto vrijeme iseljavati Hrvate sa tih prostora i preseljavati ih u Hrvatsku.

Definicija agresije je???

Odlucite se konacno ne moze biti oboje, ili je bila agresija ili je Franjo prodao izdao i prevario posavske Hrvate.
Vanjushka is offline  
Old 05.01.2006., 20:58   #36
Quote:
revolution kaže:
poanta priče, jer su prve izbjeglice u zgb SAME govorile o "izdaji", nije teritorij nego - "humano preseljavanje stanovništva"

a to - fakat nemrete osporiti
O kakvoj izdaji ti govoriš? Čijoj izdaji i čega?
Simba-OS is offline  
Old 05.01.2006., 20:59   #37
Quote:
Čuj, čobane, pobjegli su glavom bez obzira sa trećine teritorije koju su kontrolirali, pa ti to zovi i pobjedom ako ti je gušt.
To je bilo taktičko povlačenje. Drvar, Grahovo, Glamoč i dijelovi Kupresa i Lijevna su ponovo srpski, čiji su vazda i bili.
Quote:
To što sam ja rekao nije tačno nego točno.
Orašje i Odžak su razdvojeni. Točno je da su 2-3 sela vraćena, ali nekoliko čisto hrvatskih sela, i, što je najvažnije, općinsko središte u kojem su po rezultatima općinskih izbora bila općinska vlast i 10-15 tvornica je pripalo Srbima.
A šta bi ti? Da sva hrvatska sela budu u federaciji po cijienu da još više srpskih ne bude u Srpskoj? Ima i srpskih sela u Posavini što su pripala Pederaciji (Vučilovac, Novi Grad, Bukvik,...).
choban is offline  
Old 05.01.2006., 21:00   #38
Quote:
Vanjushka kaže:
Ja bi samo volio cuti koja je logika slati zagrebacke rocnike u Posavinu (dakle agresija) i u isto vrijeme iseljavati Hrvate sa tih prostora i preseljavati ih u Hrvatsku.

Definicija agresije je???

Odlucite se konacno ne moze biti oboje, ili je bila agresija ili je Franjo prodao izdao i prevario posavske Hrvate.
vanja, istinu sam napisala

nema potrebe ovakve stvari radit kaj radiš
__________________
*
revolution is offline  
Old 05.01.2006., 21:01   #39
Nisam ni rekao da nisi napisala istinu, nego mi objasni onda logiku agresije sa ciljem humanog preseljenja stanovnistva u drugom pravcu.

Definicija agresije??? volio bih procitati.
Vanjushka is offline  
Old 05.01.2006., 21:02   #40
Quote:
choban kaže:
Napisao si:
To je laz.

Onaj dio prijeratne opštine Šamac što je ostao u RS imao je srpsku većinu i prije rata. Uvjeri se:
http://www.hdmagazine.com/bosnia/census/cens-s.html
Što li želiš s tim dokazati nije mi jasno.
Da je svaki narod istrgavao iz svake općine Rep. Srpske dio gdje je većina, te republike ne bi bilo.

Ključno je da je općinsko središte, gdje je bila općinska demokratski izabrana vlast i sva industrija, oteta i etnički očišćena. Evo, pozabavi se i Bosanskim Brodom ...

I primjećujem da svi skreću s teme.

Osnovno je:
Je li Tuđman u Daytonu pogriješio? Je li, pored odžačke općine, mogao izboriti još ponešto?

Je li precijenio geostrateški značaj Drvara, Glamoča, Grahova?

Je li većom drskošću i zahtjevima koji pristaju vojnom pobjedniku, 'nezgodnošću' u pregovorima, mogao i geostrateški osigurati zaleđe Knina ali i u Posavini ostvariti smislenu i održivu hrvatsku cjelinu?

Ja mislim da jeste i da je to jedan od Tuđmanovih minusa, iako ga ukupno smatram pozitivnijim nego većina ljudi ovdje.
Vi recite što vi mislite....
Lucky Jim is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:07.