Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2006., 11:41   #41
treba puštat jingle bells i odmah ti je hladnije
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 11:46   #42
Quote:
raliSHA kaže:
treba puštat jingle bells i odmah ti je hladnije

Pa da kaj to nikad niste radili???
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 12:15   #43
Quote:
sibi kaže:
Autosugestijom do ugodne hladnoće usred ljeta!!!!!!!

Nije mi vruće...
Nije mi vruće...
Nije mi vruće...
Nije mi vruće...
Nije mi vruće...
Eto sad mi je i hladno, još u se prehladiti.
Opusti se... udobno se smjesti!
Nemoj misliti na VRUĆINU!
Nemoj misliti na VRUĆINU!

__________________
The truth is out there...
konj111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 14:02   #44
Quote:
alexxx kaže:
želim arhitekta arapa.
pa ideju imas, tebi treba gradjevinac
__________________
They won't let me join their games...
H5N1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 15:50   #45
Iskopa tvoj frend rupu. Ne mora biti preduboka. Nekih 15-20 metara. Dole je vec cisto hladno. I onda ode tvoje frend zivjet u rupu.

Ovo funkcionira ako tvoj frend zivi na najnizoj etazi ili ako je njezin vlasnik. Ako pak nije, onda moze otici u obliznji park.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 15:52   #46
Eh, da. Moze tvoj frend iskoristiti cijenu vode, uzeti par slusalica za tus i isfurati jir multifontane(ugradi par slivinka u stanu), da sve sprica na sve strane. Ako tvoj frend zivi u zgradi onda ce cijena ovog nacina hladjenja biti ok za njegov djep.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 21:42   #47
Ako se Marko odluči na provjetravanje kuće noću neka pazi na komarce, naravno ako ih ima tamo gdje Marko živi.

Nije ugodno kada u polusnu čuješ zujanje komaraca kraj uha, a probudiš se sa pet kvrga po tjelu. (mrzim komarce!!!! )

Neka Marko obuče potpuno mokru majicu (može ju prije staviti u frižider - da bude još hladnija).
Anonimna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 23:38   #48
Quote:
Anonimna kaže:
Neka Marko obuče potpuno mokru majicu (može ju prije staviti u frižider - da bude još hladnija).
Neka marko dobije i upalu pluća...
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 00:38   #49
Otusiraj se marko, pa onda jos jednom te upali ventilator za 40 kn na naslabije.
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 13:34   #50
još jedna ideja. koja djeluje. slabo. ali djeluje.

ako živiš u kući koja ima podrum, kat i potkrovlje (dakle sveukupno 4 kata) a moraš biti na prvom katu kao ja, otvori vrata koja spajaju prizemlje i podrum, te prozore od podruma koji gledaju na sjever.

onda otvori sva vrata koja bi priječila nespetani put zraka do potkrovlja. onda otvori krovni prozor i prozor od potkrovlja.

to će stvoriti blagi efekt dimnjaka. zrak će ti ući kroz podrum u kuću, zagrijati se, krenuti gore, grijati se, i strujati gore prema krovu gdje će se snažno zagrijati i iscuriti vani, što će stvoriti podtlak na prvom katu, koji će dopustiti prodor daljnjeg donjeg zraka itd.
to stvori struju koja usisava hladniji zrak iz podruma i šalje ga prema krovu. pakao iz potkrovlja neće silaziti dolje jer je rjeđi, te zato jer nailazi svježiji zrak koji ga gura vani.

evo, to sam učinio i djeluje. slabo, ali ipak se lakše diše. najbolje kombinirati sa zatvaranjem prozora na osunčanoj strani, kako sam prije napisao.

kvragu, treba mi ventilator, ugušit ću se...

BTW, pazi samo da ti se ne dogodi požar, jer ovako horizontalno zatvorena a vertikalno otvorena kuća pri zapaljenju ode u 3PM. pazi!
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 13:51   #51
Najbolje rjesenje je-bolja izolacija (u spiljama duboko pod zemljom je niska temperatura).
U nasem slucaju treba izvana izgraditi jos jedan oblog kuce (dupli zid) sa razmakom izmedju, gdje ce zrak biti izolator.

No ima i jeftinije rjesenje.
Ozenis se razmazenom tatinom (po mogucnosti Direktorovom kceri).
Pa pocnes sa zajednickim zivotom.
Znojis se, radis, znojis se kada joj pokusavas ugoditi a posebno se znojis i bude nepodnosljivo kada racuni dodju na naplatu.

Onda se razvedes i odjednom ti kuca, u kojoj si se samo znojio , postane mir Bozji i oaza divote, nikada vise se ne znojis od topline....

Lijepi pozdrav!
V
FrozenDiamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 15:32   #52
Quote:
medeja kaže:
Na prozore staviš rešetkasti kamen, po njemu curi voda koja isparavanjem troši toplinu.
Viđeno u haremu u Turskoj.
Ovo me je kopkalo.
Pa ovako isparava se voda i pritom se hladi.
E sada gdje Marko živi? Ako živi tamo gjde je jako suho kao u pustinji to je skorz ok. Ali ako živi tamo gdje je vlažnosti 80% onda će mu taj hladniji zrak zasićen vodom/parom stvoriti vlažnost od 95 % i doslovno ga ubiti (vruče ti je onoliko koliko je toplo, vlažno i puše vijetar)
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 15:44   #53
Quote:
nukac kaže:
Jedno kemijsko rjesenje problema.
Uzmi veliku kantu vode i otapaj u njoj amonijev klorid. Otapanje amonijevog klorida je egzotermni proces, i voda se pocinje hladiti.
Kad otopis sav amonijev klorid, stavis van na sunce da se voda ponovno upari... Vrlo ekoloski, jedini problem je kaj ipak malo smrdi.

Ili popij 3 hladne pive. I dalje ce ti biti vruce, ali ce ti, od tolke pive, biti svejedno.
Valjda si mislio reć da je endotermni proces?

Enivej, razmišljao sam o ovom, zvuči kao dobra metoda "izbacivanja topline" iz sustava, ajmo napravit konkretni račun za nju.

Soba od 50m^3, ostale vrijednosti za temperaturu i vlažnost uzmete copy-pasteajući današnje vrijednosti i recimo da imate 5m^3 vode i onoliko amonijevog klorida koliko se da otopoiti u toliko vode pri toj temperaturi.

Koje nam vrijednosti fale, pa da počnemo s izračunom? Toplinski kapaciteti? Što još?
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 15:53   #54
Sustav cijevi koje poput određenih ventila djeluju samo u jednom smjeru - prema van. Jednom upuhnuti hladan zrak zauvijek se prenosi cijevima po stanu. Perpetum mobile hladnog zraka..

Eto, što vrućina učini.
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 16:10   #55
Smile

U Rijeci u jednom cafeu postoji klimauredjaj , izmjenjivac (hladnjak kao u autu) , ventilator , i kroz hladnjak prolazi voda iz vodovoda (7m3/h) skupo rjesenje? , posto je voda?

Odi u Istru , Labinstinu i vidi kako je klimu rjesio Musolini u rudarskim kucama , na tavanu je bio plitki limeni bazen , ispunjen vodom koja je hlapila i hladila krov i strop.( posto je cijena pocincanog ili bakrenog lima)

Kupi jeftinu klimu!!!!
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 16:30   #56
Quote:
Endimion17 kaže:
BTW, pazi samo da ti se ne dogodi požar, jer ovako horizontalno zatvorena a vertikalno otvorena kuća pri zapaljenju ode u 3PM. pazi!
Ajd ne brljaj, pa nisu naše kuće WTC da će se srušit čim ih malo vatrica isplahne...
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 16:32   #57
Imam ja recimo prijedlog...možeš plastificirat sve predmete u kući, a onda instalirat odvod i tuš u svaku sobu.
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 21:42   #58
KEX!!!

__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 00:47   #59
U podrumu je cool, ne?

Treba vam podrum zapremine 3x veće od prostorije koju želite hladiti i onda možete ventilatorima i cijevima tjerati hladan zrak iz podruma u tu prostoriju. Trošak energije je zanemariv (ventilator).
GoodOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 01:10   #60
to je dobra ideja, samo uskoro bi ti se podrum zgrijao.

evo još jedna ideja - plastično odijelo u koje nalijete vodu
i to još dvoslojno. ne znam zašto, ali dobro zvuči

i npr. da je prozirno i da ga nosi neka ženska.

šljap šljap ROFL
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.