Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2004., 18:24   #21
Quote:
Sebastijan kaže:
Pa okoristio se. Ante Paradžik je bio tip čovjeka koji bi nakon samo jednog govora (recimo kao i FT) zapalio tisuće ljudi za svoje planove. On nije htio sukob sa muslimanima, vjerojatno se i dogovarao na svoju ruku, zajedno sa Blažom Kraljevićem, te su bili likvidirani.


ma mo'š mislit kakva je konkurencija Paradžik bio Tuđmanu... kao što je Napokon rekao, bio je konurencija Paragi u HSP-u, a ne nekom tko ima iza sebe podršku od barem 60-70 % Hrvata... a i ovo o sukobu sa muslimanima... Paradžik je ubijen, ako se ne varam, u devetom mjesecu '91 kad se u Hrvatskoj tek razbuktao rat i bilo je pitanje hoće li zemlja opstati... kakvi muslimani!?

a u vezi Kraljevića... njega su '92 ubili Tutini ljudi, a svatko 'ko misli da su Tutu kontrolirali Tuđman i Šušak je u najmanju ruku bu.. neinformiran
'94, kad je situacija u Hercegovini bila koliko-toliko normalna, Šuškovi ljudi su morali ići dolje kao tjelohranitelji zapovjedniku širokobriješke brigade jer je procijenjeno da mu prijeti realna opasnost od Tute... a kamoli '92 kad se nije znalo 'ko pije 'ko plaća
Spawn is offline  
Old 23.01.2004., 18:51   #22
napokon,

Zahvaljujem. Zadovoljan sam odgovorom.
euCro is offline  
Old 23.01.2004., 20:19   #23
Quote:
napokon kaže:
A jel tebe to vise zanima od onog sto te zanimalo u tvom prvom postu?
Nije vazno tko nego sto kaze.
Mislim da je važno tko što kaže. Možeš reći upravo zato jer ovakvu verziju poput tvoje nisam čuo.
Sebastijan is offline  
Old 23.01.2004., 21:41   #24
Quote:
cybernaut kaže:
U ono vrijeme nije bilo previse vremena za rjesavanje problema politickim sredstvima. Pri tome ne mislim da je Tudjman naredio ili znao za planiranje njegove likvidacije. Nije samo Tudjman vukao konce u ono vrijeme. Puno toga su radili i Susak, Glavas, Vukojevic i ostali...
Upravo je u tomu bit svega.

Zadnjih nekoliko godina uistinu se vode nekakve morbidne "polemike", a sve, više manje, završavaju riječima "za to je kriv Tuđman".

Mislim, čovjek je stvarno imao svojih mušica, ali ljudi božji, preko njegovih leđa su se iz sranja izvukle razne lasice iz naše "politike". Tako je Tuđman kriv za:
- rat
- propalu privatizaciju
- sranja u Bosni
- loše ekonomsko stanje

a vjerojatno je kriv i zbog toga što nas je i ove godine poharala gripa

U najmanju ruku smatram morbidnim iskorištavanje i pljuvanje mrtvog predsjednika, a dok je bio živ svi su mu jeli iz šupka....svi. Osim mentalno nestabilnog kretena, zvanog Dobroslav.
M@rio is offline  
Old 23.01.2004., 22:57   #25
Quote:
M@rio kaže:
[B]U najmanju ruku smatram morbidnim iskorištavanje i pljuvanje mrtvog predsjednika, a dok je bio živ svi su mu jeli iz šupka....svi. Osim mentalno nestabilnog kretena, zvanog Dobroslav.
Molim te mi objasni zašto je Paraga mentalno nestabilan kreten? Zašto koristiš takav riječnik? Ako imaš i ti nekakvu verziju kao "napokon", onda reci. Vrijeđati Paragu zbog izgovorenoga sada nema smisla.
Sebastijan is offline  
Old 23.01.2004., 23:00   #26
Thumbs down

Quote:
M@rio kaže:
Sukob sa Muslimanima nije htjeo niti Tuđman, toliko valjda znate.

Da ga se Tuđman htjeo riješiti mogao je to učiniti na nekoliko načina, ubojstvo bi bilo zadnja opcija.


Tebi ne bi bilo problema integrirati jednu samovoljnu vojnu formaciju u državnu?

Jednako tako, kako predsjedniku, vrhovniku oružanih snaga, ne bi smetala "jedinica" nad kojom nema nikakve ovlasti, ili da kažem "uzde"?

Da se razumijemo, ja sam jedan od onih koji HOS-ovce cijene i HSP-ovac sam, ali i dalje smatram kako Tuđman nije naredio Antino ubojstvo.
Današnji HSP je samo jedan veliki cirkus jer ga vode ljudi koji nemaju ni p od pravaštva.
Da im je predsjednik uistinu pravaš ne bi se od sramote ni kandidirao za zastupnika.
A želi biti još i župan
Da i odkad je Slaven Letica desničar ? To dovoljno govori o toj stranci.
Revolver is offline  
Old 23.01.2004., 23:06   #27
Re: PARAGA

Quote:
napokon kaže:
Jel mozem ja, ima vise nego sto ti treba?

"U vecem dijelu Hrvatske HOS je bio paravojna stranacka organizacija HSP-a.
Naime, na samom pocetku stvatranja hrvatske drzave Manolic je, sa svojim suradnicima, nastojao iz HDZ-a izbaciti sto vise drzavotvoraca i tako ojacati udbasku struju.
Kako bi drzavotvorce i dalje kontrolirao, medju njih je ubacio Paragu i jos nekoliko svojih dousnika.
Cim je postalo jasno kako je rat neizbjezan, Manolic je preko Parage poceo organizirati i naoruzavati postrojbe HOS-a koje su djelovale, prividno, izvan svih institucija, a zapravo je njima, posredno, Manolic upravljao...

Kada je prvi ratni zapovjednik HOS-a, Paradzik, shvatio o cemu se radi, sklopio je sa Suskom dogovor o uklapanju HOS-a u strukture HV-e, a sam je trebao postati ministar unutarnjih poslova.

Predsjedniku HSP-a, Paragi, ministru UP-a, Vekicu i predsjedniku Vlade, Manolicu, to nije odgovaralo.
Problem su im rijesili policajci koji su radio vezom bili uvjereni da pucaju u grupu do zuba naoruzanih cetnika"...itd.

"...Posto se americki, pro-muslimanski, lobiji nisu slagali s Carington-Cutilierovim planom kantonizacije, tj. Europskim planom, angaziran je Paraga.

Paraga je preko svojih veza, s americkim obavjestajnim sluzbama, uspio doci do Americkog kongresa...

Godine 1993. cak je uspio i bivseg pukovnika komunisticke tajne policije UDBE, Manolica, dovesti do Americkog kongresa i predstaviti ga kao borca za demokraciju.

Nakon Paraginih budalastih izjava pred Americkim kongresom, stetnih za hrvatske nacionalne interese istupio sam iz HSP-a."..itd

Štetne izjave.Za koga ? Samo za HDZ i tzv.Herceg Bosnu.Banana državu u tzv. BIH.
Revolver is offline  
Old 23.01.2004., 23:19   #28
Question

Velite da je Paraga "psihopat".
A neznam pa taj "psihopat" je govorio da je Tuđman imao namjeru djelit BIH sa Slobom.
Optuživao je cijelo zadnje vrijeme Šarinića da je i on u to upleten.
Šarinić je to sve do sada poricao.

I odjednom "surprise" veli Šarinić htio Franjo da se naš perec malo udeblja.
Revolver is offline  
Old 24.01.2004., 00:09   #29
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Informacija je tocna.

Blaz Krajevic je isto bio eliminiran, kao i grupa Hrvata koji nisu zeljeli rat u Bosni protiv Muslimana.

Na taj nacin se mogla formirati Herceg-Bosanska CORAP drzava i dati legitimitet Srbima da urade isto!

Ali, o tome se ne prica.........
pa nisi valjda toliko glup pa ti pricas
znaci mi smo srbima dali pola bosne ali eto nismo mogli to sebi osigurati bar "pola od pola" i spremali se na rat protiv talibana tako sto smo im dopustili progon hrvata iz travnika,bugojna,kaknja,varesa,konjica ,jablanice ... razbila nas "zatecena kontejner brigada" talibanske armije!!!
sto se tice blaza on nije ubijen zbog talibana vec zbog prljavih politickih i osobnih interesa koji su nas i doveli u sadasnju situaciju gdje ne mozemo odlucivati o svojoj sudbini!!!
__________________
cnemo ere rulezzz
piglu is offline  
Old 24.01.2004., 04:24   #30
cybernaut kaže:
Dobro, ti si dodao i ostale. Bilo ih je dosta.
A kad smo kod cuvara Titine tvorevine pitam te kome su isle u prilog "nepodopstine" HOS-ovaca?

Quote:
napokon kaže:
Imenovao si pogresne, o tome se radi... ali dobro, ipak im je pajdo jos predsjednik.
Kome je islo u prilog - nehotice sam ti odgovorio, ali ako nadjem upotpunit cu taj dio.
Sorry, moram ponoviti dijelove vec napisanog kako bi se dobila originalna cjelina:

"Cim je postalo jasno kako je rat neizbjezan, Manolic je preko Parage poceo organizirati i naoruzavati postrojbe HOS-a koje su djelovale, prividno, izvan svih institucija, a zapravo je njima, posredno, Manolic upravljao.
HOSovci su upucivani tamo gdje se najvise ginulo... ako netko od njih pogine - "odlicno, jedan ustasa manje!"
Ako pogine cetnik - opet "odlicno".
Da je kojim slucajem JNA uspjela pokoriti Hrvatsku, Manolic bi HOSovce i Suskove ekstremiste proglasio glavnim krivcima za rat, a on bi politicki opstao.

Kada je prvi ratni zapovjednik HOS-a, Paradzik, shvatio o cemu se radi, sklopio je sa Suskom dogovor o uklapanju HOS-a u strukture HV-e, a sam je trebao postati ministar unutarnjih poslova.
Predsjedniku HSP-a, Paragi, ministru UP-a, Vekicu i predsjedniku Vlade, Manolicu, to nije odgovaralo.
Problem su im rijesili policajci koji su radio vezom bili uvjereni da pucaju u grupu do zuba naoruzanih cetnika.
Nakon toga je Manolic uvjeravao Tudjmana kako se HOS sprema izvesti vojni udar, a da bi se, kao, to sprijecilo, potrebno je u jedinice HV-e uvesti sto vise bivsih oficira JNA-e.
Tako je udbaska struja unutar HV-e pocela jacati, a time i utjecaj Manolica na HV.
Poslije, kad je Tudjman dobio podatke o atentatu na Paradzika, Vekic je naglo smijenjen. On je ocekivao da ce ga Manolic zastititi ali se ovaj pravio Englez.
Nakon toga su se Manolic i Vekic politicki razisli."

...
Cybernat, podebljao sam samo ono sto sam prethodno bio izostavio smatrajuci ,tada, to manje vaznim.
__________________
svi ko jedan, jedan ko nijedan
napokon is offline  
Old 24.01.2004., 08:00   #31
Quote:
napokon kaže:
cybernaut kaže:
Dobro, ti si dodao i ostale. Bilo ih je dosta.
A kad smo kod cuvara Titine tvorevine pitam te kome su isle u prilog "nepodopstine" HOS-ovaca?


Sorry, moram ponoviti dijelove vec napisanog kako bi se dobila originalna cjelina:

"Cim je postalo jasno kako je rat neizbjezan, Manolic je preko Parage poceo organizirati i naoruzavati postrojbe HOS-a koje su djelovale, prividno, izvan svih institucija, a zapravo je njima, posredno, Manolic upravljao.
HOSovci su upucivani tamo gdje se najvise ginulo... ako netko od njih pogine - "odlicno, jedan ustasa manje!"
Ako pogine cetnik - opet "odlicno".
Da je kojim slucajem JNA uspjela pokoriti Hrvatsku, Manolic bi HOSovce i Suskove ekstremiste proglasio glavnim krivcima za rat, a on bi politicki opstao.

Kada je prvi ratni zapovjednik HOS-a, Paradzik, shvatio o cemu se radi, sklopio je sa Suskom dogovor o uklapanju HOS-a u strukture HV-e, a sam je trebao postati ministar unutarnjih poslova.
Predsjedniku HSP-a, Paragi, ministru UP-a, Vekicu i predsjedniku Vlade, Manolicu, to nije odgovaralo.
Problem su im rijesili policajci koji su radio vezom bili uvjereni da pucaju u grupu do zuba naoruzanih cetnika.
Nakon toga je Manolic uvjeravao Tudjmana kako se HOS sprema izvesti vojni udar, a da bi se, kao, to sprijecilo, potrebno je u jedinice HV-e uvesti sto vise bivsih oficira JNA-e.
Tako je udbaska struja unutar HV-e pocela jacati, a time i utjecaj Manolica na HV.
Poslije, kad je Tudjman dobio podatke o atentatu na Paradzika, Vekic je naglo smijenjen. On je ocekivao da ce ga Manolic zastititi ali se ovaj pravio Englez.
Nakon toga su se Manolic i Vekic politicki razisli."

...
Cybernat, podebljao sam samo ono sto sam prethodno bio izostavio smatrajuci ,tada, to manje vaznim.
Jako zanimljivo, pajdo, jako zanimljivo.
__________________
"All that Communism needs to make it successful is someone to feed and clothe it."
-'Columbia Record'
Broadway Blueshirts is offline  
Old 24.01.2004., 09:24   #32
Napokon, dao si zanimljiv odgovor. Iako ima dosta logike, ne bih sve svaljivao na Manolica i udbaske igrice. HOS je bio veliki uteg Hrvatskoj oko vrata u ono vrijeme radi toliko neophodnog medjunarodnog priznanja. Integracija HOS-a u ZNG je bila neminovna i neizbjezna i nju Manolic nije mogao zaustaviti likvidacijom Paradzika. Prije bih rekao da je likvidacijom Paradzika ubrzan proces integracije HOS-a u ZNG jer je nekima u HOS-u stavljeno do znanja da se neposluh nece tolerirati. Postojanje HOS-a samo je islo na ruku velikosrpskoj propagandi.
cybernaut is offline  
Old 24.01.2004., 09:28   #33
Quote:
cybernaut kaže:
Postojanje HOS-a samo je islo na ruku velikosrpskoj propagandi.
To je tragedija sveukupne nase povijesti. Da, postojanje HOS-a je islo na ruku velikosrpskoj propagandi. Propaganda koja se sijala i sirila kao nastavak anti-hrvatskog virusa jos iz doba Jugoslavije. Prije i poslije pocetka agresije, doslo je do vrhunca propagandistickih, klevetnickih, aktivnosti.

Tragedija je u tome sto su vecina tih decki bili iskreni i hrabri borci koji su svojima tijelima zaustavljali cetnike, i iskreno branili Hrvatsku i Hrvate od unistenja. Vecina ih je izginulo. Neka im je vjecna slava.
__________________
"All that Communism needs to make it successful is someone to feed and clothe it."
-'Columbia Record'
Broadway Blueshirts is offline  
Old 24.01.2004., 10:13   #34
Quote:
M@rio kaže:
Upravo je u tomu bit svega.

Zadnjih nekoliko godina uistinu se vode nekakve morbidne "polemike", a sve, više manje, završavaju riječima "za to je kriv Tuđman".

Mislim, čovjek je stvarno imao svojih mušica, ali ljudi božji, preko njegovih leđa su se iz sranja izvukle razne lasice iz naše "politike". Tako je Tuđman kriv za:
- rat
- propalu privatizaciju
- sranja u Bosni
- loše ekonomsko stanje

a vjerojatno je kriv i zbog toga što nas je i ove godine poharala gripa

U najmanju ruku smatram morbidnim iskorištavanje i pljuvanje mrtvog predsjednika, a dok je bio živ svi su mu jeli iz šupka....svi. Osim mentalno nestabilnog kretena, zvanog Dobroslav.
Potpuno netočno! Gdje si ti to živio ili živiš kad tvrdiš da se o tome govori tek zadnjih par godina ? Razne aspekte Tuđmanove politiku kritizirali su mnogi od samoga početka njegove vladavine. Druga je stvar što mu nisu mogli ništa jer je bio politički jak.
euCro is offline  
Old 24.01.2004., 10:25   #35
Quote:
napokon kaže:
cybernaut kaže:
Poslije, kad je Tudjman dobio podatke o atentatu na Paradzika, Vekic je naglo smijenjen. On je ocekivao da ce ga Manolic zastititi ali se ovaj pravio Englez.
Nakon toga su se Manolic i Vekic politicki razisli."
...
Vekića do sada nisam doživljavao kao "Manolićevog čovjeka". Možda uslijed nedostatka pravih indicija. Imaš li osim ovog niza zanimljvih "podudarnosti" još pokoju indiciju koja bi to dodatno podupirala? Ili se tu radilo o samo o konkretnom interesnom savezništvu na jednom slučaju (uklanjanje potencijalnog pretendenta na ministarsko mjesto) ?

Zadnje uređivanje euCro : 24.01.2004. at 11:02.
euCro is offline  
Old 24.01.2004., 10:41   #36
Quote:
Postojanje HOS-a samo je islo na ruku velikosrpskoj propagandi.
o cemu vi trabunjate! "veliko srpskoj propagandi" su na ruku isli jugovici i ono koji se nisu mogli pomiriti s hrvatskim osamostaljenjem!

na koncu, "progresivne" snage u hrvatskoj su i predsjednika tudjmana nazivali ustasom!
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Old 24.01.2004., 10:50   #37
Quote:
WeM kaže:


na koncu, "progresivne" snage u hrvatskoj su i predsjednika tudjmana nazivali ustasom!

ma kakav je on ustaša, zar nije on titov general
__________________
"your friends have a high mortality rate" Harmonica

filmovi, nogomet, politika, spletke na dvoru i sva ostala ljevičarenja...
Jesus Quintana is offline  
Old 24.01.2004., 11:01   #38
Quote:
WeM kaže:
o cemu vi trabunjate! "veliko srpskoj propagandi" su na ruku isli jugovici i ono koji se nisu mogli pomiriti s hrvatskim osamostaljenjem!
De malo pojasni ovu izjavu
Quote:

na koncu, "progresivne" snage u hrvatskoj su i predsjednika tudjmana nazivali ustasom!
Te "progresivne" snage su u najmanju ruku "progresivne" kao i one koje velicaju ustaski pokret i njihovog poglavnika. Rak rana hrvatskog drustva
cybernaut is offline  
Old 24.01.2004., 11:04   #39
Quote:
WeM kaže:
o cemu vi trabunjate! "veliko srpskoj propagandi" su na ruku isli jugovici i ono koji se nisu mogli pomiriti s hrvatskim osamostaljenjem!

na koncu, "progresivne" snage u hrvatskoj su i predsjednika tudjmana nazivali ustasom!
WeM, pokušaj ponekad razmišljati o tome kakav objektivan učinak imaju određene pojave i kome je objektivno išlo u korist nešto što se dogodilo, a ne samo kako se neke snage zovu i u koga se kunu , kako ih doživljavaju politički protivnici a kako sami govore o sebi.
euCro is offline  
Old 24.01.2004., 11:30   #40
Quote:
euCro kaže:
WeM, pokušaj ponekad razmišljati o tome kakav objektivan učinak imaju određene pojave i kome je objektivno išlo u korist nešto što se dogodilo, a ne samo kako se neke snage zovu i u koga se kunu , kako ih doživljavaju politički protivnici a kako sami govore o sebi.
Mislim da previse trazis od nekog tko je 91' jos isao u osnovnu skolu.
cybernaut is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.