Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2004., 17:08   #1
Zašto se matematičari, kemičar i fizičari "tuku"? :)

Ne, nije nikakav vic.

Stavite ovo troje na jedan skup i spomenite Avogradovu konstantnu, i letjet će stolice kroz prozore.

Karikiram, no tako je. Nekako sam od profesora dobio dojam da više cijene svoju granu od drugih te da suptilno pljuju po drugima. Fiziča ne podnosti kemičara, matematičar fizičara, kemičar misli da su svi kreteni

Zašto? Ajde, ljudi od struke
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 17:12   #2
Svi mi znamo da su fizicari bogovi. E i onda dodju umisljeni matematicari i treba ih spustit na zemlju. A kemicari samo muckaju nes pa ni nemaju sta radit u raspravi
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 17:20   #3
S fizičarima se jednostavno ne isplati raspravljati jer svaki problem "aproksimiraju" do totalne neprimjenjivosti na stvarni problem. S matematičarima se ne može raspravljati jer im mozak uopće ne funkcionira na materijalnom nivou...





Bez uvrjede, zajebavam se naravno : p
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 17:24   #4
Quote:
AxMi-24 kaže:
Svi mi znamo da su fizicari bogovi. E i onda dodju umisljeni matematicari...
Ti si matematičar koje se bavi fizikom?
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 17:26   #5
Nadam se da je svima jasno da su kemičari bogovi.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 17:31   #6
Quote:
*_spike kaže:
Ti si matematičar koje se bavi fizikom?
Ja sam fizicar koji rastura kemicare
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 17:40   #7
Quote:
AxMi-24 kaže:
Ja sam fizicar koji rastura kemicare
Ili si mozda kemicar koji je umislio da je fizicar .
matematicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 18:08   #8
Nije mi jasno što si svi ti matematičari, kemičari i fizičari umišljaju kad je očito da sam Ja bog.

A što se "tuče" tiče, nije li to svrha življenja?

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 20:56   #9
Fizika ne bi ni postojala bez matematike. To je samo jedna primjena matematike. Kemija ionako nije vrijedna pomena. Matematika je kraljica nauka.
__________________
Ja sam mladić u najboljim godinama i čovjek za sutra, a nekad sam bio sretno dijete. U mojoj općini problema nema, jer rade veze i poznanstva.
Shadowman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 20:57   #10
kemija je najsveobuhvatnija znanost od te tri, ali bez matematike i fizike ne postoji. meni su najgori kemicari koji tvrde da im ne treba matematika i fizika...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 23:22   #11
Quote:
Shadowman kaže:
Fizika ne bi ni postojala bez matematike. To je samo jedna primjena matematike. Kemija ionako nije vrijedna pomena. Matematika je kraljica nauka.
Nemoj da te bijem bre To je i math tvrdila samo da znas

Svi mi znamo da je fizika broj jedan. Matematika je alat i nis vise. Samo je fizika prava znanost. Ovo ostalo je samo buckanje kemikalijama ili tamo nekim bakterijama i sl ljigavostima
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 00:12   #12
A jeste ludi to je ustvari sve jedna te ista stvar koje samo zajedno mogu funkcionirat, samo mislim da su matematika i fizika malo blize dok je kemija zabrazdila na muckanje.
morsk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 01:15   #13
Quote:
justapixel kaže:
Nije mi jasno što si svi ti matematičari, kemičari i fizičari umišljaju kad je očito da sam Ja bog
Lijepo Me citiraš.


Ima jedna zgodna rečenica (koliko ima veze s istinom, sami odlučite): Svi biolozi misle da su kemičari, svi kemičari da su fizičari, svi fizičari da su bogovi, a Bog ponekad misli da je matematičar.


Što ja znam, fizičari su strašno neprecizni i nekad su mi znali ići na jetra (sad ih žalim ) s onim stavom "to je samo matematika".


Moje mišljenje je da je matematika jedina znanost u kojoj su dokazi dokazi.
I jedina me zbilja oduševljava iznova i iznova. Toliko je fenomenalna da me uopće nije briga što mnogi za nju kažu "Matematika je alat i nis vise" (AxMi-24), tko im je kriv što ne vide. Ono što sam dosad vidio - najbolji fizičari koje znam nikad ne bi rekli tako nešto niti se slažu s tim.


S druge strane, svi znate da fizika bez matematike nema nikakvog smisla i da ne bi uopće postojala.


Ma matematika je možda nastala da bi objasnila fiziku, pa su se neki ljudi malo zanijeli...
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 03:16   #14
Hmmmmm...rekao bih da su matkematika i fizika nešto jače od kemije i to samo zato jer se kemija svodi na fiziku (sve se svodi na sile među česticama). Matematika je savršenstvo, ali kao takva se nigdje u praksi ne javlja i ne koristi. Fizika se primjenjuje na svijet, ali nije savršena i ljudi su još dakeko od otkrića svih tajni fizike, dok se u matematici gotovo sve već zna...

Dakle: 1. Fizika 2. (za ušicu ušice igle) Matematika 3. Kemija

Sorry kemičari, ali po meni je kemija samo grana fizike
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 06:54   #15
Ti bogca ovdje ima vise matematicara nego sto bi covjek rekao. Sramota za forum. Dok je secundus i ekipa jos ok ali matematicari ....

Neznam zasto tako matematicarima smeta da se kaze za matematiku da je alat???

Sama po sebi je absolutno bezvrijedna. Tek kad se primjeni unutar fizike, kemije ili biologije dobiva nekakvo znacenje.

Znate onaj vic.

Idu dva tipa balonom i pogube se totalno. Spuste se oni malo nize i vide tipa. I tu naravno pitaju.
-Molimo vas recite nam gdje smo.
Tu tip stane i razmisli dobro i kaze.'
-U balonu.

Tu jedan od ovih u balonu kaze
-ovaj je matematicar
-zasto?? cudi se drugi
-Kao prvo je razmislio, kao drugo je rekao absolutnu istinu i kao trece od toga nije bilo absolutno ikakve koristi
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 07:45   #16
Quote:
robybaggio kaže:

dok se u matematici gotovo sve već zna...

Vidi se da nisi matematicar. U matematici se MASU toga ne zna. Zna se beskonacno mnogo vise nego prije par stotina godina, ali sve je to gotovo nista u odnosu na stvari koje se ne znaju . Cinjenica je da se zna dovoljno matematike da fizicari i astrofizicari mogu modelirati svoje djidja-midje, ali toliko toga jos ima. "Jedini" je problem sto su ti nereseni problemi nekoliko nivoa tezi od ovih rijesenih.
matematicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 10:14   #17
Quote:
AxMi-24 kaže:

Neznam zasto tako matematicarima smeta da se kaze za matematiku da je alat???
Zato sto matematika NIJE alat. OK je ako vi fizicari koristite matis kao alat, ali ona je vise od toga.

Quote:

Sama po sebi je absolutno bezvrijedna. Tek kad se primjeni unutar fizike, kemije ili biologije dobiva nekakvo znacenje.
Jeste, tako ti i poljoprivrednik moze reci o fizici i mnogim drugim znanostima.

Quote:

Idu dva tipa balonom i pogube se totalno. Spuste se oni malo nize i vide tipa. I tu naravno pitaju.
-Molimo vas recite nam gdje smo.
Tu tip stane i razmisli dobro i kaze.'
-U balonu.

Tu jedan od ovih u balonu kaze
-ovaj je matematicar
-zasto?? cudi se drugi
-Kao prvo je razmislio, kao drugo je rekao absolutnu istinu i kao trece od toga nije bilo absolutno ikakve koristi
Oprosti, ali dobar dio vica uopce nisam skuzio. Kraj (poantu) jesam .
matematicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 11:57   #18
A sad bez zajebancije (jer pretpostavljam da je ovo bila zajebancija). Jel doista medju vama ima onih koji "kompariraju" vrijednost fizike, kemije i matematike? Spike je dobro rekao da mnogo starijih profesora "bez zajebancije" tako razmisljaju, jel medju mladjima ima raje koja je isto tako ufurana?
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 14:50   #19
Quote:
Stribor cumez kaže:
A sad bez zajebancije (jer pretpostavljam da je ovo bila zajebancija). Jel doista medju vama ima onih koji "kompariraju" vrijednost fizike, kemije i matematike? Spike je dobro rekao da mnogo starijih profesora "bez zajebancije" tako razmisljaju, jel medju mladjima ima raje koja je isto tako ufurana?
Ofskroz. Fizika prije svega

Ma to ti je ko i ona fora da mozes svu biologiju izracunat pomocu QED teorije. Naravno cisto teoretski mozes ali niko nije lud da to radi.

Sve je to samo specijalizacija u odredjenom polju. Samo mi nekako matematika tu nesjeda. Ali to je vjerojatno jer ju volim ko dobit kugu
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 15:48   #20
Jel vi to ozbiljno raspravljate o tome koja je od tih znanosti važnija??

Valjda je očito da svaka od njih ima mjesto pod suncem. Sve ostalo je liječenje frustracija i uzdizanje osobnih afiniteta u nekakvu općenitu i objektivnu istinu. Svatko od vas bavi se nekom znanošću i svatko od vasima nekakve razloge zašto mu se to sviđa. Sami ti razlozi nisu univerzalni, netko voli fiziku iz jednog razloga, netko iz drugog.... netko prezire matematiku iz jednog, netko iz drugog Zato mi je cijela ova rasprava nekako infantilna i bezidejna.

Volio bih ja da mogu sam drugima nametnuti svoje stavove o svemu ovome, ali budući da mrzim sve tri discipline, sumnjam da ću naći sljedbenike.



.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.