Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2010., 19:15   #1061
software za knjigovodstveni servis

Pozdrav,
Planiram otvoriti knjigovodstveni servis i zanima me koji od brojnih programa odabrati.
Da li tko ima koji savjet iz prakse?
cody10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 19:37   #1062
Quote:
cody10 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Planiram otvoriti knjigovodstveni servis i zanima me koji od brojnih programa odabrati.
Da li tko ima koji savjet iz prakse?
Tehno programi su ti najbolji
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 05:58   #1063
Quote:
cody10 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Planiram otvoriti knjigovodstveni servis...
Zbog (naravno) činjenice da se ja patim sa Synesisom, surađujem sa 3 servisa koji koriste Synesis, ali verziju za servise. E sad, oni tvrde da im je super, da nemaju primjedbi, ali... tu je kvaka!! Synesisov knjigovodstveni dio tu i tamo zabrlja, (neznam zašto, možda jer imam više skladišta, pa mi neki račun krivo rasknjiži) ali podnošljiv je. Izgleda da je ta verzija za servise ipak i nešto bolja - i skuplja.
Muke su u materijalnome dijelu, a izgleda da je problem upravo kad program interpretira npr 14,995, pa ne dobiješ 15,00 nego 14,99. Ili, nekad je to 15,01. Premda nekome to možda ne smeta, mene iritira, pa ima ručnog rada da ipak račun ne bude 1.280,01 kn! A kako servisi ne koriste materijalno - vrijedi negdje pogledati.

Mislim da Tehno ima istu koncepciju, pa vjerujem da ni tu nema problema u knjigovodstvenome dijelu. Svi izgleda škripe u materijalnom, odnosno prijenosu iz materijalnog. Ali, to je kada govorimo o SW koji košdta do desetak tisuća. O onima od 100 tisuća pitaj one koji ih koriste ili za te pare zaposli stalno, ali na 4 sata, malog genijalca, pa neka "teše" program 2 godine... Ja imam adr ne odveć skupog stranog sourcea koji samo treba "pohrvatiti" i eto...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 09:40   #1064
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Mislim da Tehno ima istu koncepciju, pa vjerujem da ni tu nema problema u knjigovodstvenome dijelu. Svi izgleda škripe u materijalnom, odnosno prijenosu iz materijalnog.
Tehno nema istu koncepciju (ako si pod tim mislio da im skladišni dio programa nije važan, jer istu pažnju poklanjaju i tom dijelu i imaju tu odličnih rješenja). Zato te molim (pošto si isprobavao program) navedeš konkretno što ne valja u skladišnom dijelu Tehno programa. Pa barem ti inzistiraš na konkretnom...
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 08:36   #1065
Program plaće

Na ovom djelu foruma nisam baš aktivan, ali ga pratim
Jedno pitanje, koji od ponuđenih programa ima mogućnost unosa "radnog staža" i obračun plaće (eventualno i otpremnine) automatski sa pripadajućim povećanjem (0,5%) za svaku navršenu godinu radnog staža.
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 18:24   #1066
Pa svaki BI trebao to imati jer to nije neko mudro slovo bar danas a za Synesis znam da ima jer ga ja koristim.I ne reklamiram ga,meni je dobbar ali ima nedostataka kao i svaki drugi.Svaki knjigovođa nađe što ne štima,pa pokuša riješiti sa programerom a ak ne ide snalazi se kako znaš.Dubo i ja smo već o tome raspravljali prije mislim prošle godine.
__________________
Oni koji se brzo obogate,u velikoj su pogibelji da brzo osiromaše
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 18:53   #1067
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje, koji od ponuđenih programa ima mogućnost unosa "radnog staža" i obračun plaće (eventualno i otpremnine) automatski sa pripadajućim povećanjem (0,5%) za svaku navršenu godinu radnog staža.
Ja to ne koristim, ali koliko vidim u uputama programa Tehno (Platko) na slici unosa podataka o radniku ima polje Min.rad%, to je valjda to. Najbolje probati demo...
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 21:18   #1068
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
Ja to ne koristim, ali koliko vidim u uputama programa Tehno (Platko) na slici unosa podataka o radniku ima polje Min.rad%, to je valjda to. Najbolje probati demo...
Jesam, daunlodao sam ga, vidio sam to polje, ali sam ga doživio na način da ga moram ažurirati postotkom u mjesecu kada neki radnik navrši godinu staža i tako za svakog radnika. Ako je to tako, onda to nije rješenje kojim bih bio zadovoljan, a nisam vidio neko polje za unos npr. dosadašnjeg staža, početak rada kod poslodavca i sl. Možda netko od korisnika ili sami autori mogu pomoći
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 20:11   #1069
Quote:
covjek-od-leda kaže: Pogledaj post
Tehno programi su ti najbolji
Netko mi je reko da pogledam na n-lab4b što se tiče programa. Ima li tko iskustva s tim programom?

Zadnje uređivanje lili p. : 21.09.2010. at 20:37. Reason: brisan link-reklama
cody10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 22:51   #1070
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
Kod Tehna me je odbilo što su nuđena nekakva spajanja staro knjigovodstvo, (ili novo?) a materijalno obrnuto, pa je neka nova verzija u izradi, ali nema demo, pa... pa sam na koncu ja odustao od tako kompliciranog programa. Problem je bio i količina podataka, te ovaj modul bi mogao, onaj nebi itd... Možda je danas, nakon godinu dana, sve to sređeno, pa ima odgovarajuće module, možda je poboljšano u novoj verziji, ali ta stara je bila loša, sve skupa nedorečeno i nisam se previše s njom zamarao. Ono što sam vidio u tome demou koji sam mogao dobiti - nije bilo dovoljno dobro da mijenjam Synesis.
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 19:03   #1071
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Jesam, daunlodao sam ga, vidio sam to polje, ali sam ga doživio na način da ga moram ažurirati postotkom u mjesecu kada neki radnik navrši godinu staža i tako za svakog radnika. Ako je to tako, onda to nije rješenje kojim bih bio zadovoljan, a nisam vidio neko polje za unos npr. dosadašnjeg staža, početak rada kod poslodavca i sl. Možda netko od korisnika ili sami autori mogu pomoći
Mislim da to nema tako kako ti želiš, ali zato pitaj kod njih mogu li ti to prilagoditi. Ako je to jedini nedostatak, onda je lakše tražiti dopunu nego koristiti drugi program koji ima 100 većih nedostataka.
Zdenamut is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 19:07   #1072
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
pa sam na koncu ja odustao od tako kompliciranog programa.
ovo mi je nevjerovatno, još nisam čula da se netko žalio da mu je Tehno kompliciran. Moguće da si ti imao komplicirane zahtjeve? A pogotovo mi je teško vjerovat da je sinesis jednostavniji. To je pak meni komplicirano ubi bože.
Drugo je pitanje dali se isplati sada prelaziti. Ovisi o konkretnom slučaju, ali ja bi uvijek rađe tehno.

I zašto ti ne kvotaš dio teksta na koji odgovaraš?
Zdenamut is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 19:37   #1073
Čini mi se da je ova rasprava spala na razinu - moje je bolje, a tvoje ne valja. Cijenim kad netko isproba program, te navede kako se s njim snašao. Mislim da su to najvrijedniji postovi. Iskustvo iz prve ruke.
Probajmo temu držati na razini koja priliči ovako vrijednoj temi. Jer je ovo jedna od najvrjednijih tema, bar kako ja vidim, na ovom podforumu.
Hvala svima koji konstruktivno sudjeluju u raspravi


E da, Zdenamut, pitaš zašto dubo ne quota post na koji odgovara...Probaj pročitati prvo pravila podforuma, a onda probaj KLIK na strijelicu gdje piše Posl3k kaže, pa nam javi je li dubo quotao sukladno pravilima ili nije quotao post na koji odgovara
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 05:00   #1074
Pa neka netko reče da admini ne mogu biti čak i "oni pravi"!!
Evo, nema quote, pa nek se snalazi ko umije!

A da ipak odgovorim samo malo: ako sam tražio 5.000 artikala (imali smo tada 4600 aktivnih) pa zato nije mogao ovaj modul, nego je trebao onaj, ali cijena je...itd, sve lijepo - ali neodgovarajuće, pa ako je to nevjerojatno, zbilja nisam kriv, jer ni ja ne vjerujem da su mali zeleni tu oko nas. Pa što?
Ima i drugi razlog: ova moja stara ekipa je tu tako dugo da sve razumiju i bez kvocanja.
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 08:36   #1075
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Cijenim kad netko isproba program, te navede kako se s njim snašao. Mislim da su to najvrijedniji postovi
Meni su to bezvrijedni postovi ako napiše da je morao ići na skupi modul radi 5000 artikala što sigurno, iz prakse, znam da nije istina. Očito se čovjek nije snašao jer se nije znao ili nije htio snaći. Baš bi voljela čuti iskustva programera s njim. Čini mi se da je bilo vrlo zanimljivo (ili možda vrlo žalosno) vrhunski se truditi oko čovjeka koji očito niti nije imao namjeru kupiti.

Quote:
E da, Zdenamut, pitaš zašto dubo ne quota post na koji odgovara...Probaj pročitati prvo pravila podforuma, a onda probaj KLIK na strijelicu gdje piše Posl3k kaže, pa nam javi je li dubo quotao sukladno pravilima ili nije quotao post na koji odgovara
kad kliknem na tu strelicu dobijem cijelu stranicu. Možda nešto krivo radim ali to mi je zbunjujuće.
I logičnije mi je da se kvota samo dio komentara na koji se odgovara, lakše je pratiti diskusiju. Barem meni.
Zdenamut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 08:39   #1076
Knjigovodstveni program

Quote:
cody10 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Planiram otvoriti knjigovodstveni servis i zanima me koji od brojnih programa odabrati.
Da li tko ima koji savjet iz prakse?
Ima nekoliko dobrih programa na tržištu od kojih je nekoliko opisano i preporučeno u ranijim postovima. Funkcionalnosti, barem one osnovne su manje više iste kod večine. O onom što je najvažnije se na žalost rijetko govori a to su firme koje stoje iza tih programa. Meni osobno je, gledajući dugoročno, najvažnija korisnička podrška i to na dvije razine: Na razini pomoći koju ja tražim ako imam neke probleme u korištenju a tu mi treba pomoć ODMAH i SAD! I na razini nadogradnji u programu, pogotove zakonski određenih a bez kojih se ne može radit ako nisu ažurne. Rasprava se vodi i oko načina plaćanja. Ja koristim program koji plaćam mjesečno, kao što plaćam i sve druge troškove svog poslovanja. Uvijek mogu raskinuti suradnju, bez naknade i dok god koristim program dostupna mi je telefonska i on-line korisnička podrška. U firmi koja mi renta program rade stvarno dragi ljudi, uvijek se jave na telefon i uvijek mi pomognu čim mi to zatreba. Inaće program koji koristim, a to sam spomenuo već 100 puta - ispast će da reklamiram je Faros. Uostalom, i ako ispadne reklama program to svakako zaslužuje.
MrBB is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 08:47   #1077
Quote:
Zdenamut kaže: Pogledaj post
Mislim da to nema tako kako ti želiš, ali zato pitaj kod njih mogu li ti to prilagoditi. Ako je to jedini nedostatak, onda je lakše tražiti dopunu nego koristiti drugi program koji ima 100 većih nedostataka.
Slažem se, sa 100 nedostataka mjenjao bih program odmah. Za moj gušt u programu koji koristim fale mi dvije stvari; prvu sam rekao (i to mi je veći problem, jer za 100 radnika treba voditi evidenciju kada mu se povećava koeficjent za 0,5% za navršenu godinu staža), a druga je korištenje službenog auta u privatne svrhe (to je za sada rjeđi slučaj u mom poslovanju)- da li tehno ima to uključeno u programu plaća?
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 08:57   #1078
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Slažem se, sa 100 nedostataka mjenjao bih program odmah. Za moj gušt u programu koji koristim fale mi dvije stvari; prvu sam rekao (i to mi je veći problem, jer za 100 radnika treba voditi evidenciju kada mu se povećava koeficjent za 0,5% za navršenu godinu staža), a druga je korištenje službenog auta u privatne svrhe (to je za sada rjeđi slučaj u mom poslovanju)- da li tehno ima to uključeno u programu plaća?
da li bi ti bilo bed da mi u par riječi objasniš specifičnost i poseban zahtjev kod evidencije te stavke na plaći i kako se obračunava (brutto, netto....)
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 09:20   #1079
Quote:
covjek-od-leda kaže: Pogledaj post
da li bi ti bilo bed da mi u par riječi objasniš specifičnost i poseban zahtjev kod evidencije te stavke na plaći i kako se obračunava (brutto, netto....)
To su primici u naravi, a ima tri mogućnosti mjesečnog obračuna:
- 1% nabavne vrijednosti vozila (plus pdv)
- 20% rate leasinga (kada je rječ o operativnom leasingu)
- 2 kn/km ako se radi obračun po stvarnom opsegu korištenja
Više u pravilniku o porezu na dohodak nn 95/05 čl.16.
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 09:24   #1080
e da, i to je neto primitak radnika na kojeg treba obračunati porez, prirez, doprinose iz i na plaću
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.