Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2010., 19:41   #81
ps.
Kad je bio rat ja sam bio u nižim razredima osnovne škole.......
Ko što sam rekao, muče te hercegovci pa si došao ovamo pametovat.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 09.07.2010., 19:44   #82
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
ps.
Kad je bio rat ja sam bio u nižim razredima osnovne škole.......
Ko što sam rekao, muče te hercegovci pa si došao ovamo pametovat.
Čudi me da si još uvijek na istom intelektualnom nivou
pop84 is offline  
Old 09.07.2010., 20:11   #83
dali rasprava moze da se vrati na temu
johndon0000 is offline  
Old 09.07.2010., 23:20   #84
Quote:
pop84 kaže: Pogledaj post
Nema potrebe za različite nickove , valjda admin ili moderator to može vidjeti .
Točan odgovor " tenkovi ispod plastova sijena " datuma se zbilja ne sjećam , ali sjećam se da nije bilo maskirnih uniformi , nego uniforme od bivše JNA ,samo traka oko ruke za prepoznavanje
Igrom slucaja bas sam bio na par kilometara od Malovana prema Kupresu
kad se je desilo da je dio nasih snaga ostao odsjecen od Malovana prema Cajusi.
Nakon toga smo prolazili sumskim stazam i tom prilikom smo na tri mjesta
presjecali zemljanu utabanu cestu na kojima su se vidjeli tragovi prolazaka tenkova.
Tim zemljanim putem su preko Cincara prosli tenkovi u nase zaledje i usli u Gornji Malovan.
Pricu sa tenkovima sam cuo taj isti dan kada su se pojavili u ta dva sela,
doduse nitko tko mi je pricao o tome , nije vidio da su tenkovi bili skriveni ispod sijena ," nego da je bila ispod jednoga stoga sijena skrivena zemunica iz koje su izasli pjesaci".
Do sada sma pricu o tenkovima ispod sijena smatrao izmisljotinom,sada mi je drago sto ipak ima svjedoka da se je to i stvarno desilo.
Ziv ti meni bio .

Datume pamtim , jerbo je tada bio 10. travanj i upoznao sam dan ranije Vukovarce .
__________________
اللعنة عليك الأم
front is offline  
Old 09.07.2010., 23:37   #85
[QUOTE=ajduk a šimić;27712329]ps.
Kad je bio rat ja sam bio u nižim razredima osnovne škole.......
Ko što sam rekao, muče te hercegovci pa si došao ovamo pametovat.[/QUOT

Zbilja nastojim ostati objektivan.Kad bih počeo iznositi mišljenje o HVO na temelju vlastitih iskustava koja i nisu baš ograničena doveo bih se u poziciju kao i pop84 koji,iako se ponekad izleti nije zaslužio napadanja i to s više strana.
Jeli bi na ovo trebalo odgovoriti da tebe muče Moslavci ili da unosiš razdor među ljude koji svakako trebaju biti na istoj strani itd itd.
Iako sam mišljenja da pop nije posve u pravu,čovjek se tamo barem borio.
I ponavljam,dao sam pozitivno mišljenje za HVO pa ako se u tome nisam pokolebao od 92. do 95.kad sam tamo dragovoljno sudjelovao neću ni sada.
AnteNaš is offline  
Old 10.07.2010., 03:48   #86
Jadno.

Vidim da je vrag uzeo šalu. Tema je zalutala. Ako se ne možete dogovoriti, razgovarajte putem privatnih poruka. Tema je o HVO-u, a ne o gardijskim brigadama koje su branile Hercegovinu ili Hercegovcima koji su bili u HV-u. Lijepo otvorite temu i razgovarajte do mile volje (široko vam polje), jer je to tema sama za sebe. Ako se ovako bude nastavilo, morat će moderator zaključati temu. K vragu!

Zadnje uređivanje LostWisdom : 10.07.2010. at 03:58.
LostWisdom is offline  
Old 10.07.2010., 10:40   #87
Pozitivan!
dobrila12 is offline  
Old 10.07.2010., 12:23   #88
Dobro ,valjda smo to riješili .Napisao sam moje viđenje svega , a ne što sam čuo od nekoga drugoga . Ako sam neke ljude uvrijedio , ispričavam se
pop84 is offline  
Old 10.07.2010., 12:25   #89
Quote:
pop84 kaže: Pogledaj post
Kako te nije stid uspoređivati Vukovarce i dangube iz HVO-a . Vukovarcima svaka čast , klanjam im se do poda , tko god da ga je branio slavonac ,dalmatinac ili hercegovac . Nisam bio u Vukovaru niti za tim žalim . Nikako nebih bio tim ljudima u koži . Opet si pobrkao pojedince i ovu temu HVO NEGATIVAN ILI POZITIVAN . Nemoj glumiti nekakvog teškog intelektualca . Ne podliježem nikakvoj propagandi , Tutinu i Štelinu bojnu vidio sam na djelu na Makljenu između Prozora i Vakufa ( i slavnog generala Praljka ) Trebali su nam napraviti smjenu , ali kada su vidjeli , gdje smo i da se tu nema šta za ukrasti , isti trenutak su se okrenuli i otišli . Tako da te proljeve što pišeš , možeš pričati svojim gastarbajterima koji su u NJemačkoj . I daj više zajebi specijalce . Daj mi bar reci koji su i kako su se zvali ti specijalci iz hercegovine
Kako te nije sramota tako govoriti za pripadnike HVO-a? Jel ti znaš položaj HVO-a u BiH u odnosu na druge vojske? Vukovarcima svaka čast ali lašvanska dolina je godinu dana bila u totalnom okruženju i obranila se. Bolnica se nalazila u crkvi u N.Biloj. Municija jedino dolazila helikopterom. Masa izbjeglica...
Jel ti misliš da cijeli HVO možeš uspoređivati sa šakicom ljudi iz neke bojne?
srednja_bosna is offline  
Old 10.07.2010., 13:08   #90
Quote:
srednja_bosna kaže: Pogledaj post
Kako te nije sramota tako govoriti za pripadnike HVO-a? Jel ti znaš položaj HVO-a u BiH u odnosu na druge vojske? Vukovarcima svaka čast ali lašvanska dolina je godinu dana bila u totalnom okruženju i obranila se. Bolnica se nalazila u crkvi u N.Biloj. Municija jedino dolazila helikopterom. Masa izbjeglica...
Jel ti misliš da cijeli HVO možeš uspoređivati sa šakicom ljudi iz neke bojne?
Već sam napisao , ako sam koga uvrijedio , još jednom se ispričavam , sad moram napisati i ovo sreo sm se sa konvojem za Novu Bilu . Čini mi se da su to nazivali bijeli put ( nemojte me držati za rijeć ) negdje u zimu 93.g . Nisam bio u Lašvanskoj dolini , nego smo se sreli na Vran planini između Tomislavgrada i Rame , pa sam čuo priče ljudi koji bili tamo .
pop84 is offline  
Old 10.07.2010., 13:38   #91
Pope,mi smo tamo dolazili i odlazili,a većina ljudi iz HVO-a tamo je bila stalno.I sam sam vidio neke bijedne postupke od pojedinaca ili neke grupice iz HVO,ali ne mogu na temelju toga i još podgrijanog u pojedinim novinama ili olako davanim izjavama i prosudbama,kao što ti radiš donositi zaključke.Da sam iz Lašvanske doline,kao što je pretpostavljam forumaš Srednja Bosna sigurno bih se s pravom okomio na tebe.
Neki od Hercegovaca,naglašavam neki,za koje ajduk šimić veli kako su bili u HV bili su samo na papiru,jer sam takvih nekoliko imao na popisu postrojbe,a da ih nikada nisam vidio.Mogu progutati pope što govoriš za Tutu i co.ali nemoj na Praljka,pa i Šuška ostavi na miru ako hoćeš biti konstruktivan u temi.Ovdje se radi o HVO-u,ne o pojedincima pa se ne spuštajmo na razinu rekla-kazala.
AnteNaš is offline  
Old 10.07.2010., 14:03   #92
Ante ako znaš svakog istinskog vojnika onda svaka čast, međutim ako imenom i prezimenom ne znaš svakoga ko je bio u HV-u i HVO-u i odakle je molim te nemoj i ti početi.........................................
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 10.07.2010., 14:11   #93
Quote:
pop84 kaže: Pogledaj post
Istina je što kaže AnteNaš . Ja sam vidio hercegovinu , ne boj se , možda ti nešto znači Gornji i Donji Malovan ? Tenkovi iz plasta sijena ? Poanta je ako se dvije strane uspoređuju ( HV I HVO ) netko mora imati veću kvalitetu , a to definitivno nije HVO . Mogli ste više samo da ste htjeli .
Ukljucujem se u raspravu kao indirektni sudionik jednog dijela ovih događaja.
Za pocetak, niti Šuica, a pogotovo Malovani ne spadaju u Hercegovinu. HVO sve do sukoba s Muslimanima nije ni izgledao kao ozbiljna vojska. Nesto slicno ZNG-u. Isto tako Muslimani su cijeli rat izgledali prejadno.
Što se tice percepcije HVO-a kroz kafice u Livnu, ti ljudi ti vecinom nisu bili ni vojnici. Ili ako vec jesu ondu su to bili oni sa dugim prstima koji idu u 3. valu napada.
Sto se tice teme, HVO je definitivno bio pozitivan faktor jer je predstvljao interese Hrvata u BIH. Jebiga, onda se jedino oruzje slusalo.
Pugsley Adams is offline  
Old 10.07.2010., 15:46   #94
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Ante ako znaš svakog istinskog vojnika onda svaka čast, međutim ako imenom i prezimenom ne znaš svakoga ko je bio u HV-u i HVO-u i odakle je molim te nemoj i ti početi.........................................
Otkud meni moć da znam svakog istinskog vojnika,a i da znam ove druge sve po imenu i prezimenu.Naravno da puno znam ovih prvih,a nešto i ovih drugih.Možda nisam najjasniji u izražavanju,ali ponovit ću:Svoje prosudbe ne donosim na temelju jedino vlastitog iskustva nego slušam i druge pa odvagujem.A u svakom slučaju ignoriram galamdžije,"vitezove" i nečije igrače,točnije uvlakače.Kad bi mi bilo do iznošenja kojekakvih tračeva onda bih potražio drugu temu.I prije bih se sam predstavio nego iznosio ovdje imena,pa bilo to i u pozitivnom smislu.
AnteNaš is offline  
Old 10.07.2010., 19:24   #95
Quote:
pop84 kaže: Pogledaj post
ako si već napisao ad hominem , nisi trebao dodavati iza toga " napada " . I nije mi bila namjera deskriditirati . Uopće me ne zanima tko ih je ubio i koliko ih je ubijeno . Važno je da je sranje završilo . Ali definitivno si nekakav klinjo , koji voli filmove tipa Rambo , i misliš da sve funkcionira kao na filmu . Kada bi imao priliku pokazao bih ti njima čija majka crno runo prede . I nebi preživio pola sata puškaranja . Ili bi bio negdje na pristojnoj udaljenosti i bilježio statistiku . Ne znam od kuda ti hrabrost da me ubjeđuješ u nešto , što sam osobno proživio dok si ti još bio u tekućem stanju .
TI KLON ONOG KOKE,širiš laži na savkoj temi, a nisi ni branitelj nego neki srbo ili orjunaš...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 10.07.2010., 20:30   #96
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
TI KLON ONOG KOKE,širiš laži na savkoj temi, a nisi ni branitelj nego neki srbo ili orjunaš...
Ma nema problema , u tvojim godinama i ja sam bio najpametniji na svijetu . Ako ma već optužeješ da sm lažov , navedi mi bar jednu laž .
pop84 is offline  
Old 10.07.2010., 22:19   #97
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
TI KLON ONOG KOKE,širiš laži na savkoj temi, a nisi ni branitelj nego neki srbo ili orjunaš...
Potkrijepi to što tvrdiš i skidamo ti kapu. Čovjek je napisao svoje doživljaje i viđenje, možda nešta malo pregrubo, ali meni djeluje poprilično istinit !
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Old 11.07.2010., 02:55   #98
Ja ovom ne vjerujem nista, niti jedne. Slabo je ovaj istinit rodjane ali kako hoces. Meni nije odgovorio ni na jedno pitanje a prica o stvarima o kojima pojma nema. Prica o Hercegovini a spominje Grahovo, Bihac, Knin, Malovane. Mislim da je nesto nacuo ili procitao pa prica po internetu. Pa daj stari evo ja ti se izvinjavam javno ako sam te uvrijedio ali reci gdje si bio 1992 u Hercegovini, koja postrojba? Na kojem si pravcu bio? Zasto si izletio da su Pume oslobodile Hercegovinu? Mislim ima toga koliko hoces, samo te citam i neda mi se ulaziti u ovakve rasprave ali zbog drugih ljudi ti moram odgovoriti. Daj mi neke dokaze, cinjenice, reci nesto sto se i gdje uistinu dogodilo a ne mi spomonjat plastove sijena. Puno se vaznijih stvari u ljeto 1992 dogodilo. Reci mi nesto o lipanjskim zorama. Reci mi tko je i gdje prvi presao na drugu stranu Neretve i to od recimo Mostara do Capljine. Moze? U kojoj si postrojbi bio, na kojem pravcu si bio i odakle ti recimo info da su Pume najzasluznije za oslobadjanje Hercegovine. Mislim hocu biti uljudan ali s tobom momcino ne ide. Nemoj mi samo odgovoriti sa Dubrovnikom i juznim bojistem, odgovori mi konkretno na kojem si pravcu bio da te pitam neke stvari jer nema bojne i satnije u Hercegovini a da ja ne znam po par ljudi.
dobrila12 is offline  
Old 11.07.2010., 12:53   #99
Quote:
dobrila12 kaže: Pogledaj post
Ja ovom ne vjerujem nista, niti jedne. Slabo je ovaj istinit rodjane ali kako hoces. Meni nije odgovorio ni na jedno pitanje a prica o stvarima o kojima pojma nema. Prica o Hercegovini a spominje Grahovo, Bihac, Knin, Malovane. Mislim da je nesto nacuo ili procitao pa prica po internetu. Pa daj stari evo ja ti se izvinjavam javno ako sam te uvrijedio ali reci gdje si bio 1992 u Hercegovini, koja postrojba? Na kojem si pravcu bio? Zasto si izletio da su Pume oslobodile Hercegovinu? Mislim ima toga koliko hoces, samo te citam i neda mi se ulaziti u ovakve rasprave ali zbog drugih ljudi ti moram odgovoriti. Daj mi neke dokaze, cinjenice, reci nesto sto se i gdje uistinu dogodilo a ne mi spomonjat plastove sijena. Puno se vaznijih stvari u ljeto 1992 dogodilo. Reci mi nesto o lipanjskim zorama. Reci mi tko je i gdje prvi presao na drugu stranu Neretve i to od recimo Mostara do Capljine. Moze? U kojoj si postrojbi bio, na kojem pravcu si bio i odakle ti recimo info da su Pume najzasluznije za oslobadjanje Hercegovine. Mislim hocu biti uljudan ali s tobom momcino ne ide. Nemoj mi samo odgovoriti sa Dubrovnikom i juznim bojistem, odgovori mi konkretno na kojem si pravcu bio da te pitam neke stvari jer nema bojne i satnije u Hercegovini a da ja ne znam po par ljudi.
U ljetu 92 bio sam oko Rame i Prozora . Bio sam pripadnik jedne postrojbe iz Hrvatske ( ustvari samo , dio postrojbe , nas petorica ) Zadaća je bila obuka HVO-a i ABIH , jer još onda nisu bili u sukobu . A točan položaj je bio na jednoj planini koja se ( mislim ) zvala Radelja ili Raduša , j.bg. zaboravio sam . Što su lipanjske zore ,iskreno pojma nemam . Nikada nisam rekao da su Pume oslobodile hercegovinu . Poanta onoga što sam htio reći je da nisu u bosnu došle gbr iz hrvatske , svi skupa bi nestali sa zemljopisne karte . I nema potrebe za ispričavanjem , ljudi kao ti ne mogu biti uljudni ako im se kaže nešto što im ne ide pod kapu . Tko je prešao Neretvu prvi isto tako ne znam ( možda Tito sa ranjenicima ) A pravo da ti kažem , zemljopisno ni ne znam točne granice hercegovine . Mostar , Sarajevo , Banja Luka , Čapljina sve mi je to isti kurac : Bosanci . Predlažem ti da otvoriš novu temu : HV u bosni pozitivan ili negativan , pa da vidimo reakcije
pop84 is offline  
Old 11.07.2010., 15:25   #100
Quote:
quick_nickk kaže: Pogledaj post
Posto sam svjedok dogadjanja u Srednjoj Bosni zelio bih da se osvrnem na onaj clip od PL BiH vezano za suradnjo HVO & VRS koja je bila ali iskljucivo u mjestima gdje HVO bio u totalnom okruzenju tada je kao logicni izbor se nametnula suradnja HVO s VRS jer je bjesnio rat sa ABiH i bila je prijeko potrebna pomoc u MTS da bi se OBRANILI od "multikulti" Armije. Ali realno gledajuci ABIH je u Mostaru suradjivala sa VRS bez obzira na to sto je imala teritorijalnu i operativnu povezanost sa drugim jedinicama i da joj je bilo "stani-pani" mogla je dovuci pojacanje ali NIJE nego je lakse bilo naruciti od VRS par stotina granata na Hrvate.

Naravno da je uloga HVO pozitivna cinjenica da se obranila Lasvanska dolina i veci dio Srednje Bosne govori tome u prilog. Oni su branili Hrvatski narod u tim gradovima i mjestima.

Takodjer svaka cast HVO-u Hercegovine , Livna i Duvna ..itd.. jer su i oni odigrali svoju ulogu u proslom ratu. Hrvatski narod je ispao naivan jer je nasjeo na muslimanske propagande kao jadnika i pacenika ma da svakom ozbiljnom "vojniku" je jasan takticki polozaj HVO i ABIH a potom i VRS eh da i da se ne zaboravi doprinos HVO-a u akcijama 95-e godine.

Da da, nek' se zna, da je HVO srednje Bosne suradjivao sa VRS-om!
Zna se i gdje: Maglaj, Zepce, Zavidovici, da ne bi "ceda" s Ozrena, bili bi svi Zepcaci i okolina dijaspora i imigracija od Aljaske do Australije!
udbaguy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.