Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2007., 18:03   #141
Quote:
aliteracija kaže: Pogledaj post
Razumijem što govoriš i ne možeš me razuvjeriti kad nisi u pravu. Tvoj jedini argument koji ja vidim (ukaži ako nešto propuštam) je taj da je njihova osvježavajuća, britka i rahla duhovitost = kvaliteta. Ja sam ti lijepo rekla koji su to parametri unutar kojih se takav rad vrednuje. Ovi dečki su pisali oko teme, pravili gramatičke pogreške, djela im nemaju kompoziciju itd. Nerealno je očekivati visoku ocjenu na osnovi svog smisla za humor. Smisao za humor ne podliježe ocjenjivanju.
Ja mislim da su upravo te "gramatičke pogreške" dio estetike pisanja spomenutih autora, dakle ulazi u sasvim drugu domenu. Takve autore treba usmjeravati i poticati na razvijanje stila kojim pišu, ne im dat kulju i poslat doma. Al ti to jednostavno nemreš skužit.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 18:04   #142
Quote:
aliteracija kaže: Pogledaj post
Dvjetisuć'druge, a čovjek kojeg se navodi je rođen 1918. Istinabog davno je, ali sve je to još uvijek u igri.
Pa je, u igri je. Odi na znanstvene podforume napisat da ti nije jasno zašto parni stroj nema komercijalnu primjenu.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 18:23   #143
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Ja mislim da su upravo te "gramatičke pogreške" dio estetike pisanja spomenutih autora, dakle ulazi u sasvim drugu domenu. Takve autore treba usmjeravati i poticati na razvijanje stila kojim pišu, ne im dat kulju i poslat doma. Al ti to jednostavno nemreš skužit.
Naravno da mogu. Ti si u biti za poticanje trash izražaja. Shvaćaš da je to nemoguće. Kao prvo, trash bi izgubio bit kad bi ga se u školi cijenilo i podstrekivalo. Kao drugo, kako ćeš razlikovati te talente od onih jadnih i nesretnih koji zbilja ne znaju gramatiku i na čijeg se uma pisano djelo i nevoljko moraš nasmijati? Jednima ćeš tolerirati a drugima ne? Kako ćeš im to objasniti?
aliteracija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 18:42   #144
Quote:
aliteracija kaže: Pogledaj post
Naravno da mogu. Ti si u biti za poticanje trash izražaja. Shvaćaš da je to nemoguće. Kao prvo, trash bi izgubio bit kad bi ga se u školi cijenilo i podstrekivalo. Kao drugo, kako ćeš razlikovati te talente od onih jadnih i nesretnih koji zbilja ne znaju gramatiku i na čijeg se uma pisano djelo i nevoljko moraš nasmijati? Jednima ćeš tolerirati a drugima ne? Kako ćeš im to objasniti?
Jednostavno. Individualnim pristupom, što naš obrazovni sustav neće vidjet još godinama. Jer TALENT nije bitan kriterij i osobnost nije bitan kriterij. Bitno je samo zadovoljit opće kriterije koji su više nego jadno postavljeni.

Objasnit ću to RAZLIČITOSTIMA između osoba. A taj sustav neće zaživjet na ovim prostorima NIKAD.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 18:48   #145
Dakle smo se složili da je nemoguće.
Drago mi je.


Ali Isuse na bicikli koja je ovo ustvari sitničava, cjepidlačna tema.
aliteracija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 18:56   #146
Quote:
DINAMO TUTUTU TU TU TU kaže:
Škola je najvažniji ideološki aparat države, zato jer se u školi ne uče samo znanja i vještine potrebne na radnom mjestu, nego se prenosi i ideologija. Osnovna svrha prenošenja ideologije putem škole jest to da uvjeri buduće radnike u kapitalističkom društvu u to da je njihov položaj prirodan, nepromjenjiv i opravdan. Na taj se način, prema Althusseru, radna snaga nužna za kapitalističku ekonomiju reproducira ne samo u smislu kvalifikacija (znanja i vještina) nego i u smislu vrijednosti i stavova (vladajuće ideologije). U školi se budući radnici priremaju na to da budu točni, disciplinirani i poslušni, taok da ne ugroze postojeći sustav proizvodnje i organizacije društva u cjelini.
Tako je, i tako se pripremaju radnici za rad u HEP-u, Gradskoj čistoći, a sudeći po svemu do sad napisanom - i u školi.

Vjerovala ili ne, u modernom svijetu se na boljim poslovima od zaposlenika traži kreativnost. Da, da, znam, u što se ovaj svijet pretvorio, sve je to bilo bolje za vrijeme x
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 19:00   #147
Enivej, svi su valjda čuli za onu priču kad je neki tip na zadaćnicu s temom "Hrabrost" predao 5 praznih listova i na kraju napisao "Ovo je hrabrost" i na temelju toga dobio odličan. Nije bitno je li priča istinita ili nije, ali ona je služila kao inspiracija klincima u stilu: "Da se bar ja mogu tako nečeg sjetit". Taj "tip" nije bio samo čunka, nego je pokazao i da ima mozak i inspirirao je klince diljem Zg-a (možda i šire) da naprave nešto na tu foru, a da ga ne kopiraju. Naravno, vidjevši kako je teško biti originalan, takve zadaćnice su se predavale iznimno rijetko.

Poanta je da postoje ljudi koji misle da treba nagrađivati kreativnost, a ne slijepo slušanje sustava. U svakom slučaju će bolje proć onaj koji slijedi sustav.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 19:02   #148
Quote:
*_spike kaže:
Poanta je da postoje ljudi koji misle da treba nagrađivati kreativnost, a ne slijepo slušanje sustava. U svakom slučaju će bolje proć onaj koji slijedi sustav.


Zalosno je sto moras objasnjavat sto je poanta
__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 19:03   #149
Quote:
Osnovna svrha prenošenja ideologije putem škole jest to da uvjeri buduće radnike u kapitalističkom društvu u to da je njihov položaj prirodan, nepromjenjiv i opravdan. U školi se budući radnici pripremaju na to da budu točni, disciplinirani i poslušni, tako da ne ugroze postojeći sustav proizvodnje i organizacije društva u cjelini.
Mene ovaj citat iskreno iznenađuje. Ako je škola tako perfidno zamišljena s tim ciljem, zar stvarno nije nikome zasmetalo to vidjeti ovako, crno na bijelo, u školskom udžbeniku?

I gdje tu ima mjesta za umjetnost, za znanost, za nove ideje, kad se svako skretanje s teme nastoji sasjeći u korijenu?

I da.. Sudeći po svemu, škola će još dugo biti to što si navela, upravo zbog vojske mediokriteta na čije je stvaranje orijentirana. Začarani krug.

Zadnje uređivanje velouria : 18.02.2007. at 20:58.
velouria is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 19:08   #150
Inače, da odmah sasiječem ad homineme u korijenu: ne pišem sve ovo jer sam bio izmaltretiran tijekom zadaćnica: iz velike većine svojih zadaćnica sam dobio petice, s tim da su dijelovi nekih bili čitani na satu . Jedino kad sam uspio dobio dvojku je bilo kad sam napisao da mi je Kafka bio zabavan i da ga uopće nisam jebao na onoj drugoj razini alijenacije i umjetničkog preseravanja (uz popratnu argumentaciju, naravno)
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 19:16   #151
Quote:
aliteracija kaže: Pogledaj post
Dakle smo se složili da je nemoguće.
Drago mi je.


Ali Isuse na bicikli koja je ovo ustvari sitničava, cjepidlačna tema.
Nemoguće je dokle god svijetom vladaju osobe tvoje dispozicije, koje su kadre pratit svako sranje samo zato kaj je publicirano u tiskanom obliku, od strane navodnog autoriteta, prije 100 jebenih godina. Dokle god postojiš ti i ljudi slični tebi, sustav se neće mijenjat. Fala kurcu da hr nije jedina država na svijetu...
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 19:45   #152
Quote:
aliteracija kaže: Pogledaj post
Dašta!
U mojim danima, morali smo ustajati u 3 ujutro i hodati 17 kilometara do škole, bosonogi, gdje bi nas sporadično ispremlatili šibama bez razloga.

Ali bili smo sretniji tada.
Mislite da ste bili sretniji jer ste bili mlađi, pa se sad sa sjetom prisjećate tih dana... No, vjerovatno ste u svojoj mladosti bili ljuti na istu tu aliteraciju u koju ste se s vremenom pretvorili.

Uglavnom, ti učenici su dobili tu jedinicu, koja se u vašem birokratskom svemiru smatra nečim vrijednim, ali dečki su izvojevali moralu pobjedu upravo nad vama, zamjenjivim kotačićima sistema.

Kad nemaš ideja, kad nisi kreativan, živjet ćeš život po pravilima iz raznih priručnika. Što manje ideja imaš, više ćeš biti pristalica takvog načina života.

Ti priručnici su jedini čvrst oslonac praznim glavama. Sreća da postoje.
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 19:46   #153
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Nemoguće je dokle god svijetom vladaju osobe tvoje dispozicije, koje su kadre pratit svako sranje samo zato kaj je publicirano u tiskanom obliku, od strane navodnog autoriteta, prije 100 jebenih godina. Dokle god postojiš ti i ljudi slični tebi, sustav se neće mijenjat. Fala kurcu da hr nije jedina država na svijetu...
Ma čime ona vlada, dnevnikom četvrtog be?
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 20:01   #154
Quote:
Drito Konj kaže:
Nemoguće je dokle god svijetom vladaju osobe tvoje dispozicije, koje su kadre pratit svako sranje samo zato kaj je publicirano u tiskanom obliku, od strane navodnog autoriteta, prije 100 jebenih godina.
Idemo brojati godine od tvog rođenja, ništa prije tebe ionako nije čemu.

Gledaj, s obzirom da si sad već na globalnom viđenju stvari, nitko tebi ne brani da odeš u politiku i mijenjaš (s)ustav, ili se na bilo koji način angažiraš. Imaš one zgodne transparente koje gol izneseš na Markov trg, to možda upali. Ja sigurno neću, pa me nemaš zašto trijezniti.

Quote:
walter kaže:
Ma čime ona vlada, dnevnikom četvrtog be?
Ne, ali blizu. Vladam desnom polovicom zadnje klupe do zida u učionici trećeg be. I dobro vladam. Kmetovi se ne bune, prinosi su dobri, suše nije bilo evo treća godina.
aliteracija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 20:05   #155
Quote:
aliteracija kaže: Pogledaj post
Ne, ali blizu. Vladam desnom polovicom zadnje klupe do zida u učionici trećeg be. I dobro vladam. Kmetovi se ne bune, prinosi su dobri, suše nije bilo evo treća godina.
Nije se dosad rodio netko tko je mogao vladati desnom polovicom zadnje klupe do zida, draga gospođo, nemojmo se lagati. Sudeći po onome što ste napisali, možete vladati eventualno prvim redovima, gdje sjede nevine štreberice koje će se udati za nasilnike...

Ali, zadnje klupe...

NO PASARAN!
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 20:21   #156
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Nije se dosad rodio netko tko je mogao vladati desnom polovicom zadnje klupe do zida, draga gospođo, nemojmo se lagati. Sudeći po onome što ste napisali, možete vladati eventualno prvim redovima, gdje sjede nevine štreberice koje će se udati za nasilnike...

Ali, zadnje klupe...

NO PASARAN!


Ja sam vladala lijevom polovicom zadnje klupe sve četiri godne. I bila najveći štreber u razredu. Ništa nije nemoguće.
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 20:23   #157
Ma kakva gospođa?
velouria is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 20:29   #158
Quote:
aliteracija kaže: Pogledaj post
Idemo brojati godine od tvog rođenja, ništa prije tebe ionako nije čemu.
Uvijek mi je žalosno vidjet ljude pismene i suvisle u izlaganju argumenata, ali glupe ko kurac. Ajmo koristit prvi kompjuter ikad, wrightov avion, ma zajebi kompjuter, idemo se vratit papirusu i klesanju u kamen.

Quote:
aliteracija kaže: Pogledaj post
Gledaj, s obzirom da si sad već na globalnom viđenju stvari, nitko tebi ne brani da odeš u politiku i mijenjaš (s)ustav, ili se na bilo koji način angažiraš. Imaš one zgodne transparente koje gol izneseš na Markov trg, to možda upali. Ja sigurno neću, pa me nemaš zašto trijezniti.
Pa nećeš, ja nemam problema s tim. Glupi i dosadni ljudi poput tebe postoje, to je realnost, a meni puca kurac jer se s istima ne družim. I ziher neću izlazit na markov trg zato kaj neka štreberica neće svršit do trideset i pete, kad će joj to promijenit pogled na život, pa ga počne proklinjat zbog izgubljene mladosti.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 20:31   #159
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Ma čime ona vlada, dnevnikom četvrtog be?
Podsjeća me na frajera s kojim sam išao u razred, a kojeg smo jednom uhvatili na hodniku kako sjaji pokazujuć odlične ocjene pički iz gimnazije. Naravno, tu se ništa nije događalo, naravno. Ni tad ni poslije.

Najbolji primjer njegovog štreberluka je bio kad je morao čitat nekakav seminar 2 mjeseca nakon kaj ga je napisao. I to ga je zbunilo, jer je jebiga promijenio rukopis u međuvremenu i odgovorno tvrdio da je on taj koji je napisao sastavak, ali da je zaboravio čitat stari rukopis. I ja mu vjerujem. Prolazio je s 5.0. Ah, srednja škola.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 20:49   #160
Al super mi je to kaj je aliteracija zapravo ona glupa štrebsa koju niko u razredu ne voli (osim ako nije u razredu štrebera) i jedina koja će na maturalcu pit fantu, te se došla tu nama grčit. Da sam bio takav sa 17 godina, ubio bi se po liniji racija, ne bi mi trebala pubertetska bipolarnost.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.