Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2004., 18:24   #1
Zašto muškarci imaju bradavice?

Zaista, ima li netko potpuno objašnjenje ove pojave? Čuo sam dosta objašnjenja, od toga da je to atavizam, pa do najnovijeg, kojeg sam čuo danas u 6 ujutro (bila emisija o genetici);

plod koji se još razvija do 6. tjedna može postati i muški i ženski. Sad, ako imamo Y kromosom, on aktivira određeni prekidač koji umjesto ovarija radi testise i to. Testosteron kola po čitavom tijelu i oblikuje ga u muško. Objašnjenje zašto muškarci imaju bradavice je da se one razviju prije tog famoznog šestog tjedna, pretpostavljajući da će nastati žena. Tad se uključi onaj prekidač i naše bradavice postaju - beskorisne.

Koliko je to točno, razumno i istraženo rješenje? U istoj emisiji su promatrali penis u magnetskoj komori (ispričavam se, ne znam točan naziv) i po jednom pokusu su zaključili da se svi penisi saviju tijekom snošaja. A to nije u duhu pokusa. 1 od 1 je 100%, ali ako ja bacim kovanicu i jednom padne na glavu, znači li to da će uvijek pasti na glavu?

Taj "pokus" mi je malo diskreditirao emisiju, pa me zanima što misle pravi stručnjaci - ovi s foruma.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2004., 22:54   #2
Thumbs up Re: Zašto muškarci imaju bradavice?

Quote:
*_spike kaže:
Zaista, ima li netko potpuno objašnjenje ove pojave? Čuo sam dosta objašnjenja, od toga da je to atavizam, pa do najnovijeg, kojeg sam čuo danas u 6 ujutro (bila emisija o genetici);

plod koji se još razvija do 6. tjedna može postati i muški i ženski. Sad, ako imamo Y kromosom, on aktivira određeni prekidač koji umjesto ovarija radi testise i to. Testosteron kola po čitavom tijelu i oblikuje ga u muško. Objašnjenje zašto muškarci imaju bradavice je da se one razviju prije tog famoznog šestog tjedna, pretpostavljajući da će nastati žena. Tad se uključi onaj prekidač i naše bradavice postaju - beskorisne.

Koliko je to točno, razumno i istraženo rješenje? U istoj emisiji su promatrali penis u magnetskoj komori (ispričavam se, ne znam točan naziv) i po jednom pokusu su zaključili da se svi penisi saviju tijekom snošaja. A to nije u duhu pokusa. 1 od 1 je 100%, ali ako ja bacim kovanicu i jednom padne na glavu, znači li to da će uvijek pasti na glavu?

Taj "pokus" mi je malo diskreditirao emisiju, pa me zanima što misle pravi stručnjaci - ovi s foruma.
Baš mi je pred par mjeseci u trenutku nečeg čemu ne znam ime palo ovo pitanje na pamet. Ajd pliz napiši ukratko ona objašnjenja koja si čuo ili lupi link ak ga znaš. Ne da mi se guglat.

Jedva čekam odgovore.

Bravo, spajk, majstore!
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2004., 23:08   #3
Nešto malo ima na bbc-u . Nigdje nisam našao detaljan razvoj događaja.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 19:24   #4
Koncept o svijanju penisa tijekom snosaja nije nimalo nov. Vecina je vjerojatno vidjela glasoviti Leonardov crtez koji upravo to prikazuje.

Postupak koji *_spike spominje je magnetska rezonancija. Btw, nisu snimili samo jedan par nego (koliko se sjecam) desetak.

Ako nekoga zanima, istrazivanje je objavljeno u ultra-prestiznom casopisu British Medical Journal . Poigrajte se s pretrazivanjem pa procitajte.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 23:06   #5
Re: Zašto muškarci imaju bradavice?

Quote:
*_spike kaže:
pokusu su zaključili da se svi penisi saviju tijekom snošaja. A to nije u duhu pokusa. 1 od 1 je 100%, ali ako ja bacim kovanicu i jednom padne na glavu, znači li to da će uvijek pasti na glavu?

Taj "pokus" mi je malo diskreditirao emisiju, pa me zanima što misle pravi stručnjaci - ovi s foruma.
pa čitala sam već o tom slučaju.. penis se savije zato što žene dolje imaju neku kost il nešto pa dolazi do savijanja ..niš novo i niš neobično.. dokazano
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 00:31   #6
Kud ste svi zapeli za taj glomazni penis...pogledajte topic name...zna tko nešto detaljnije?
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 00:57   #7
a zas neki imaju tri bradavice, a nijedna cura nema tri sise??
e to mene zanima????
__________________
I'm being hunted by paleface in blue
and these cracka' spooks are haunting you too ;)
grimReaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 01:47   #8
eh da ak ti još nije jasno ovo s penisom, kupi kutijicu tampona, imaš lijep slikovit priksz tog kuta od skoro 90°.... hehehee--
a gle kaj su znanstvenici dokazali, dokazali su, nitko od nas to ne istražuje dalje
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 01:48   #9
Quote:
grimReaper kaže:
a zas neki imaju tri bradavice, a nijedna cura nema tri sise??
e to mene zanima????

zato kaj bi ta cura bila čudovište s problemom u genetici, hvala Bogu da nema, ti bi je se prvi klonio
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 02:31   #10
ja sam imao jednu na ruci, a nije imala mliječne žlijezde pa su ju uklonili tekućom nekom hladnom pizdarijom iz frižidera.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 02:49   #11
Quote:
gottcha kaže:
zato kaj bi ta cura bila čudovište s problemom u genetici, hvala Bogu da nema, ti bi je se prvi klonio

ko kaze
__________________
I'm being hunted by paleface in blue
and these cracka' spooks are haunting you too ;)
grimReaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 04:21   #12
zato sto se geni koji su, 'ajde da kazemo 'odgovorni' za nastanak mlijecnih zlijezda (bradavica je skup izvodnih kanala mlijecne zlijezde) nalaze na X hromosomu, koji muzjaci takode imaju. kod zenki se mlijecne zlijezde razvijaju kasnije pod uticajem hormona, a kod muzjaka ostaju zakrzljale. eto.


(ovdje bi trebao ici onaj 'profesorski' smajli)
__________________
she dances in a ring of fire
and throws off the challenge
with a shrug
athene is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 08:42   #13
Quote:
grimReaper kaže:
a zas neki imaju tri bradavice, a nijedna cura nema tri sise??
e to mene zanima????
Nemaju one koji si ti upoznao!

(ta pojava - polimastija - postoji, ali je jako rijetka)
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 08:43   #14
Re: Zašto muškarci imaju bradavice?

Quote:
*_spike kaže:
Koliko je to točno, razumno i istraženo rješenje?
Prilicno.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 11:36   #15
Zasto ovakve teme uvijek zapocinje *_spike? Mislim, muske bradavice i svijanje penisa. Zaista...
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 16:03   #16
Quote:
The_Equilibrist kaže:
Zasto ovakve teme uvijek zapocinje *_spike? Mislim, muske bradavice i svijanje penisa. Zaista...
Emigrant s ljesa, upisao fax, pa se pokušavam uozbiljit
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 17:22   #17
Cuj, bez uvrede, ali nisi ni na LJES-u bas prosjecan korisnik Cak si i tamo malo uvrnut

Koji fax? Ako se smije pitati.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 17:40   #18
Quote:
The_Equilibrist kaže:
Cuj, bez uvrede, ali nisi ni na LJES-u bas prosjecan korisnik Cak si i tamo malo uvrnut

Koji fax? Ako se smije pitati.
To je zato jer sam emigrant s puno gorih foruma
Smije, pmf
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 22:23   #19
Quote:
*_spike kaže:
To je zato jer sam emigrant s puno gorih foruma
Smije, pmf
ah takvi su najgori
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 00:07   #20
Zato jer su muški nastali iz žene.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:08.