Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2011., 18:17   #101
Ja se u zadnje vrijeme uz svoju bebu osjećam kao rock zvijezda i to mi je super.
Kad pjevam, on me gleda zadivljeno, smije se... Kao da nikad lijepši zvuk nije čuo.

Sad znam kako je Miši Kovaču.
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 20:42   #102
kad mi sjedi u krilu i "citamo" slikovnice, sva se ugnijezdi i gusta i lista i pokazuje prsticem
kad se probudi ujutro, pa kaze mama i baci se na mene da se pomazimo
kad joj se spava pa se primi za glavu (to joj je znak za spavanje) pa idemo pavati
kad cica pa se odmakne i uperi prstom u drugu cicu sto bi znacilo da je vrijeme da ju presaltam
ma joj sva je lijepa, i pametna i njezna i meka i ne mogu vjerovat da je moja
lovelyjubbly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 22:26   #103
Najviše me veseli kad me curka od 4,5 godine zagrli i kaže da me voli najviše na svijetu.A neki dan mi je rekla dam sam joj najbolja prijateljica

I maleni od 8 mjeseci kad se stisne uz mene i mazi


I mislim se kako sam sretna uz njih
neurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 23:55   #104
veseli me kad klinac kaže: "gu", to je prva riječ koju je izgovorio i makar sad brblja sve i svašta na svom jeziku, kad kaže gu ja se rastopim

Inače me veseli puno stvari, ja naime s klincem ponovo proživljavam djetinjstvo, ponovo se igram kao dijete i samo smišljam kako ćemo se zabavljati.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 23:59   #105
Quote:
"maslinica" kaže: Pogledaj post
Mali mi je nedavno napravio prve korake, sto sam ja naravno propustila jer sam pocela raditi. Vec ga tjedan dana "nagovaram" da pokaze koji korak i za mamu al bez uspjeha. Danas dok sam mu radila dorucak se odvazio i prosetao kojih 7-8 koraka ja sam se prvo cerila pa onda rascmoljila od srece. Mali me prvo zbunjeno pogledao pa onda iz kolegijalnosti briznuo u plac. Sunce moje malo!
tak i moj uredno plače iz kolegijalnosti.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 22:10   #106
Od kad sam mama veselu me takve sitnice za koje nisam ni mogla sanjati da ceme veseliti. Od zadovoljne face ujutro kad ju dignem, gorljivog pogleda ka boci kad ju nosim prema njoj, te kako se hlapljivo baci na nju, pa do cereka koji baci kad mirisim pelenu da vidim jel kakala... isto tako i ispustim suzu radosnicu, primjerice kad je niknuo prvi zub. Sad razumijem zasto su svi govorili da je to nesto najljepse na svijetu i zbilja se ne da opisati dok se ne osjeti....
ciguli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 22:14   #107
Joj ne znam kolika je tvoja bebacica, moja ima 9 mjeseci i nije joj mazenje bas nesto. Evo tek u zadnje vrijeme, ali sve u sitno i to tako kratko traje, a onda me samo odgurne i zvrla, skakuce, kao da mi hoce reci ne trosi mi vrijeme. Kad sam bila trudna stalno sam govorila da jedva cekam roditi da ju mogu zagrliti i poljubiti, a eto moja se bebacica ne voli maziti ona bi radije skakala .
Quote:
lovelyjubbly kaže: Pogledaj post
kad mi sjedi u krilu i "citamo" slikovnice, sva se ugnijezdi i gusta i lista i pokazuje prsticem
kad se probudi ujutro, pa kaze mama i baci se na mene da se pomazimo
kad joj se spava pa se primi za glavu (to joj je znak za spavanje) pa idemo pavati
kad cica pa se odmakne i uperi prstom u drugu cicu sto bi znacilo da je vrijeme da ju presaltam
ma joj sva je lijepa, i pametna i njezna i meka i ne mogu vjerovat da je moja
ciguli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 22:41   #108
sad na dojenju mi se moj sinek od 10,5 mj onako uspavan i topli odmaknuo od cice, pogledao me onim svojim okicama i rekao punim glasom MA MA i nasmijao na glas geeeeeeee

onda sam ga digla i izljubila cijelog po lićeku a on se onako privinuo uz moje lice i "dao mi pusu" tj. onako zaslinio po licu al nježno i rekao baaaa (to nam je poljubac)


mali očito ima neki plan da me satare večeras ljubavlju
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 00:22   #109
ma sve,sta ide stariji slađi mi je,iako je veliki zlocko od kad puze mi je presladak,ona guzicica u pelenama.pa kad brzo puze,kako ju mice,onda frfljanje,nista ne govori jos,samo neki svoj jeziksmije se stalno,cim se probudi je nasmijan jos onako pospan,onda sta god pokazuje prstice,nesto zeli sve govori bbbbbbbsad ga ulovila faza da bi se mazio,pakad ga uzemem u krilo se nagne meni onako iza i glavicu mi pod vrat stavi i umiljava,zvukove ispusta,onaj slatki glasic,ma jednostavno pojela bi ga cijelog
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 13:36   #110
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ma sve,sta ide stariji slađi mi je,iako je veliki zlocko od kad puze mi je presladak,ona guzicica u pelenama.pa kad brzo puze,kako ju mice,onda frfljanje,nista ne govori jos,samo neki svoj jeziksmije se stalno,cim se probudi je nasmijan jos onako pospan,onda sta god pokazuje prstice,nesto zeli sve govori bbbbbbbsad ga ulovila faza da bi se mazio,pakad ga uzemem u krilo se nagne meni onako iza i glavicu mi pod vrat stavi i umiljava,zvukove ispusta,onaj slatki glasic,ma jednostavno pojela bi ga cijelog
joj i moj ima taj "svoj" jezik (ljubomorna sam na lizianthus jer njen govor mama )! Mazan, dosta se smije al se ne budi nasmijan!

Sad je u fazi hodanja (mami da rukicu, još se ne pušta) pa me vodi gledati one konje za dicu ( u trgovačkim centrima).

Ova faza mi je predivna, sve upijaju... Voli biti u centru pažnje.
ivana0906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 23:33   #111
Quote:
ivana0906 kaže: Pogledaj post
(ljubomorna sam na lizianthus jer njen govor mama )! :
stani u red, i tata je isto ljubomoran

a danas me ponovo oduševio jer je opalio čagicu na muziku da smo legli na pod od smijeha. tu je bilo vrtenja guzom, tijelom, mahanja rukama, pa pljeskanja i na kraju klimanja glavom...ma
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 00:01   #112
Quote:
ivana0906 kaže: Pogledaj post
joj i moj ima taj "svoj" jezik (ljubomorna sam na lizianthus jer njen govor mama )! Mazan, dosta se smije al se ne budi nasmijan!

Sad je u fazi hodanja (mami da rukicu, još se ne pušta) pa me vodi gledati one konje za dicu ( u trgovačkim centrima).

Ova faza mi je predivna, sve upijaju... Voli biti u centru pažnje.
moj zadnja 2,3 dana poceo kaka tata i tako stalnoali mislim da to jos nema nikakvog smisla,ja kazem ajde reci mama ,ma kakvi,a mama s njim 24h na dan,tatu en vidi po pol dana i vise ali zove ga,to tako obicno i budevi ste vec u fazi hodanja?mi makakvi,ni na noge se ne postavlja jos,lijencina dalmatinska
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 11:53   #113
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
vi ste vec u fazi hodanja?mi makakvi,ni na noge se ne postavlja jos,lijencina dalmatinska
nemoj tako, mi smo dalmatinci!

maleni od cure što je sa mnom rodila još ne puže... Možda to preskoči i odma prohoda. Ide s njim na vježbice sve je OK, dalmatinci!

Mene moj prije par dana počeo grliti! Kad uđem u prostoriju a nije me vidio po ure oće zagrljaj!
ivana0906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 19:54   #114
Quote:
ivana0906 kaže: Pogledaj post
nemoj tako, mi smo dalmatinci!

maleni od cure što je sa mnom rodila još ne puže... Možda to preskoči i odma prohoda. Ide s njim na vježbice sve je OK, dalmatinci!

Mene moj prije par dana počeo grliti! Kad uđem u prostoriju a nije me vidio po ure oće zagrljaj!
znam da si dalamtinka,i muzeva strana je onda cu reci ko crnogorac
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 19:58   #115
sve, sve, sve, al posebno osmjehić kad joj dođem kad se probudi
sleepless is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 23:36   #116
njezine spontane izjave. tipa tata ti ci doba. mama ljuta
zagrljaj kojeg se ona iz čistog mira ili usred igre sama sjeti. ili tata ju nagovara da tek otvoreni bananko da njemu. ona automatski stavi u svoja usta i vidjevši njegov izraz lica ne zagrize nego ponudi njemu ipak. njezine rečenice. njezin smijeh. njezin doživljaj svijeta oko sebe. malo je reć da ju obožavam...
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 12:53   #117
Faca. Kad složi facu kad je ljuta ili prije plača, ja pucam od smijeha u sebi.
__________________
1. Vagica 10/2010 ; 2. Vodenjak 1/2014
_gabrijelana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 09:39   #118
sad kad vise i nije beba (22 mj), kad pocinje pokazivati svoju osobnost i logiku....
kad nas ispravlja ako bilo sto pogrijesimo (npr. stavimo njene cipele na krivu policu, ostavimo otvorena neka vrata ili nedajboze vidi nekoga da udje u stan u cipelama ).. kad po nekoj svojoj logici slaze recenice (preskace prijedloge, brka redoslijed rijeci, mijesa spolove pa dobije tvorbe tipa "mama daj kitty-ja", "vidi d'ije pase" (dva psa) i slicno).. ili kad krene pjevati jednu pjesmicu, prijedje na drugu i zavrsi na trecoj (krene s malenim juju pa se pcela zvala maja, najednom se trese sva suma hohohohoho )....
evo takve stvari me naprosto odusevljavaju!
__________________
02-2010, 12-2012
tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 16:05   #119
Ovo je najlijepša tema na cijelom forumu.
Mene veseli sve (dobro neke stvari bi da su drugačije, naravno u moju korist... npr.spavanje), ali toliko je prekrasno bit mama da nemogu ništa izdvojit. Toliko sam savršenih momenata doživila u ovih 10 mjeseci, da ponekad imam osjećaj da će mi srce eksplodirat od ljubavi. Od najobičnijeg osmijeha kojeg dobijem milijun puta dnevno a svaki put me obori kao da je prvi, do maženja, načina kako spava, njenog pljeskanja, mahanja, brbrljanja, dojenja, čak mi je slatko i kako se ljuti kad nije po njenom...dođe mi da puknem od smijeha...ma sve je savršeno.

Zadnje uređivanje *SunceMojeMalo* : 10.01.2012. at 16:46.
*SunceMojeMalo* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 23:48   #120
Moja curica (20 mjeseci) se nikuda ne mice bez dvije igracke, psa (vauvau) i tigra (mijau mijau), i njih troje stalno razgovaraju i njezine diskusije s njima su mi za umrijeti od smijeha.

Kad jedu svi troje sjede oko njezinog malog stola i prvo njih ponudi pa onda ona jede. kad crta oni je gledaju. Kad gleda crtice svi sjede na sofi.

(doduse nocas smo imali i dramu jer je jucer vauvau zavrsio s njom u bazencicu, pa se morao susiti i nije mogao u krevet s njom--probudila se usred noci i plakala za njim i grlila mijaumijau)

Uglavnom jako mi je slatka kad se brine o njima
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.