Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za ukidanje vjeronauka u školama?
DA 661 71.46%
NE 209 22.59%
Svejedno mi je 55 5.95%
Glasovatelji: 925. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2017., 18:16   #6261
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
o bože
kaj ti sve razvezuješ na odgovor zašto bi ateisti poslali dijete na vjeronauk
Ah, pa nitko te ne tjera da čitaš. Tebi to možda ništa ne znači, ali meni znači. Takvi ateisti samo još dodatno podupiru učvršćivanje položaja vjeronauka u hr školama. Za mene je konformizam poguban razlog za slanje djece ateista na vjeronauk i gotovo. Nadam se da se slažeš da ne moramo svi o tome jednako misliti kao ti.

Zadnje uređivanje north wind : 12.05.2017. at 18:27.
north wind is offline  
Old 12.05.2017., 18:31   #6262
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Da li je bas u koliziji?
Jeste.

Quote:
Ljudska potreba za religijom je stara koliko i samosvijest u covjeka. Ona se pojavila u odredjenom stupnju razvoja ljudske vrste bez obzira na prostor, pa tako imas intercivilizacione dodirne tocke u drevnim religijama Maya i Egipta.
Al ga petljaš...vjerovao ili ne postoje intercivilizacione dodirne točke između Hopi indijanaca i minojske kulture (vidi ovo i ovo) i kakve to ima veze sa religijom kao obaveznim uvjetom za propitivanjem smisla života? Ateisti to ne mogu?
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 12.05.2017., 18:39   #6263
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Pa i nije, to su dijelovi za odrasle koji znaju misliti. Djeca trebaju znati osnove , a kasnije se mogu detaljnije obrazovati po pitanju vjere.
Rili?
Ja se jako dobro sjećam vjeronauka u vrijeme kad sam imala 7-9 godina i sve krvave detalje koje smo učili.
I sjećam se da sam bila zapanjena, zbunjena i tužna, jer nikako nisam mogla shvatiti zašto je Abraham umalo ubio svog sina jer mu je dobri bog tako naredio () i zašto su tako strašno mučili i pribili na križ takvu jednu divnu personu kao što je Isus. Sjećam se i da sam plakala ko kiša kad smo gledali film o tome.

Ali dobro, valjda sam se čeličila.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 12.05.2017., 18:54   #6264
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
I sad, je li tebi religija smiješna jer si vlastitim RAZMIŠLJANJEM i PROUČAVANJEM došla do zaključka da je smiješna ili zato što SE priča, misli SE da je religija smiješna?
Meni je religija smijesna jer bi ista takva prica i tebi bila smijesna samo da se ne zove religija nego bajka i da te nisu od malih nogu programirali da je ta prica istina.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 12.05.2017., 18:57   #6265
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Meni je religija smijesna jer bi ista takva prica i tebi bila smijesna samo da se ne zove religija nego bajka i da te nisu od malih nogu programirali da je ta prica istina.
I to je to.

Kao što bi većina njih, da pročitaju nešto o npr. scijentologiji, rekli kako je to obična pizdarija i ridiculously stupid.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 12.05.2017., 18:59   #6266
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Meni je religija smijesna jer bi ista takva prica i tebi bila smijesna samo da se ne zove religija nego bajka i da te nisu od malih nogu programirali da je ta prica istina.
Nije me nitko programirao, postao sam religiozan kao odrastao. Inače, onda su i velikani poput Tome Akvinskog i Augustina smiješni i isprogramirani tipovi, to hoćeš reći?
P.S. Scijentologija nema ni povijest ni mit. Kršćanstvo ima. U tome je razlika.
USAisfreedom is offline  
Old 12.05.2017., 19:06   #6267
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
P.S. Scijentologija nema ni povijest ni mit. Kršćanstvo ima. U tome je razlika.
Da, istina, kršćanstvo ima povijest mita (i korupcije).
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 12.05.2017., 19:06   #6268
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Nije me nitko programirao, postao sam religiozan kao odrastao. Inače, onda su i velikani poput Tome Akvinskog i Augustina smiješni i isprogramirani tipovi, to hoćeš reći?
P.S. Scijentologija nema ni povijest ni mit. Kršćanstvo ima. U tome je razlika.
Svejedno ima stotine tisuca jednako uvjerljivih prica na koje bi odmahnuo rukom.

Scientologija i krscanstvo razlikuju se jedino po tome sto u krscansku pricu ljudi vjeruju mnogo dulje vremena, slazem se.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 12.05.2017., 19:10   #6269
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Da, istina, kršćanstvo ima povijest mita (i korupcije).
Mit nije isto što i laž ili bajka. Ako baš hoćete, i neka bajka, bilo dječja kao Snjeguljica, ili bajka za odrasle kao Gospodar Prstenova, ima istinit moment, ukoliko je dobra bajka.
Biblija je više od bajka, ona je mit. Znači, ne možeš potegnuti klasičan ateistički argument "Vjerovati u Boga/Kršćanstvo je isto što i vjerovati u Djeda Božićnjaka." jer Djed Mraz ima samo dječju fantaziju, a Isus dva tisučljeća proučavanja i mišljenja...i povijesti.
USAisfreedom is offline  
Old 12.05.2017., 19:10   #6270
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Scientologija i krscanstvo razlikuju se jedino po tome sto u krscansku pricu ljudi vjeruju mnogo dulje vremena, slazem se.
Uostalom, imaju i grčki i rimski bogovi (a bogami i skandinavski) povijest i mit i sve potrebno, pa opet.. nekako ne bih rekla da kršćani apruvaju.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 12.05.2017., 19:12   #6271
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Uostalom, imaju i grčki i rimski bogovi (a bogami i skandinavski) povijest i mit i sve potrebno, pa opet.. nekako ne bih rekla da kršćani apruvaju.
Imaju. Ali njih je potisnuo jači mit, kršćanski. Zato i jesu danas na margini. Naravno, kao i sva mitologija, i stare poganske religije imaju i istinit moment, možda ne samo jedan.
USAisfreedom is offline  
Old 12.05.2017., 19:14   #6272
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Mit nije isto što i laž ili bajka. Ako baš hoćete, i neka bajka, bilo dječja kao Snjeguljica, ili bajka za odrasle kao Gospodar Prstenova, ima istinit moment, ukoliko je dobra bajka.
Biblija je više od bajka, ona je mit. Znači, ne možeš potegnuti klasičan ateistički argument "Vjerovati u Boga/Kršćanstvo je isto što i vjerovati u Djeda Božićnjaka." jer Djed Mraz ima samo dječju fantaziju, a Isus dva tisučljeća proučavanja i mišljenja...i povijesti.
Kao sto Vajli veli, Zeus ima jos dulju tradiciju.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 12.05.2017., 19:16   #6273
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Kao sto Vajli veli, Zeus ima jos dulju tradiciju.
Kao što sam rekao, Zeus ima tradiciju...ali nije opstao. Kršćanstvo jest.
USAisfreedom is offline  
Old 12.05.2017., 19:16   #6274
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Imaju. Ali njih je potisnuo jači mit, kršćanski. Zato i jesu danas na margini. Naravno, kao i sva mitologija, i stare poganske religije imaju i istinit moment, možda ne samo jedan.
Da, nasu autohtonu tradicionalnu religiju nasilno je zamijenila agresivnija bliskoistocna religija. I ti sada u nju slijepo vjerujes zato jer je stara i mnogo ljudi u nju vjeruje.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 12.05.2017., 19:18   #6275
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Kao što sam rekao, Zeus ima tradiciju...ali nije opstao. Kršćanstvo jest.
Sve se može agresijom i nasiljem.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 12.05.2017., 19:18   #6276
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Kao što sam rekao, Zeus ima tradiciju...ali nije opstao. Kršćanstvo jest.
I zato mi je tvoje vjerovanje smijesno.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 12.05.2017., 19:19   #6277
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Da, nasu autohtonu tradicionalnu religiju nasilno je zamijenila agresivnija bliskoistocna religija. I ti sada u nju slijepo vjerujes zato jer je stara i mnogo ljudi u nju vjeruje.
Ne, nego zato jer u njoj uviđam istinu.
I ne, nije nasilje jedini razlog zašto se danas vjeruje u Isusa, a ne Peruna i Velesa. Da je poganski mit opstao u narodu, nikakvi osvajači ne bi mogli nametnuti kršćanstvo i ono bi s vremenom nestalo.
USAisfreedom is offline  
Old 12.05.2017., 19:28   #6278
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
I ne, nije nasilje jedini razlog zašto se danas vjeruje u Isusa
Ajde dobro, nije JEDINI.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 12.05.2017., 19:30   #6279
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Ajde dobro, nije JEDINI.
Nije ni glavni.
Inače, tebi se više sviđaju Perun, Veles, Svarog, Baba Jaga....?
USAisfreedom is offline  
Old 12.05.2017., 19:38   #6280
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Nije ni glavni.
Inače, tebi se više sviđaju Perun, Veles, Svarog, Baba Jaga....?
Ne, meni je to sve ista pizdarija skupa s kršćanstvom.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.