Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2015., 10:30   #41
Quote:
Lucid Mynx kaže: Pogledaj post
Da, to je točno. I onda kad ih se konfrontira s laži, imaju sklonost postati čak i agresivni u branjenju te "svoje" istine do granice da se zapitaš tko je tu lud. Zajebana je stvar raspetljati to klupko obmane. Rekla bih da ne ide to razgovorom, nego baš bihevioralnim uvjetovanjem - baš kao i rješavanje bilo kojeg drugog kompulzivnog poremećaja.
Upravo tako...vrlo često nakon razgovora sa takvom osobom preispituješ sam sebe i svoje stavove. Poremećaj je to i tako ga treba i tretirati. Ufff
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 10:34   #42
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja ne vidim razliku. I laž da nije bilo jogurta (istina je da je zaboravio) spada u iskrivljavanje činjenice
Kad se pokušava izgraditi povjerenje narušeno laganjem, i čak i blesava laž da nije bilo jogurta je velik problem, jer demonstrira spremnost da se laže opet.
Lucid Mynx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 10:44   #43
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Čuj nakon godina iskustva u međuljudskim odnosima izaberem manje zlo.
U ime MOG psihičkog mira koji mi sa godinama sve više postaje prioritet, ako me shvaćaš.
Ja sam inače bila ona osoba koja je uvijek morala iskomunicirati sve i sve dovesti na čistac...umorila sam se putem
Sad jednostavno prešutim ako nije od životne važnosti i sve ok.
Kužim ja to sve, ali što ako ne možeš prešutjeti? Ako te netko nešto pita
Znaš da je istina "koma", lagati nećeš, a odgovoriti moraš. Kako se onda postaviš?
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post

ali to ne možeš dokazati u rvackoj...a govorili smo o patološkim lažljivcima

da, djeca su samnom, ali to je privremena mjera
uopće ne dvojim, po mnogim stvarima koje vidim, da će na slijedećem ročištu ta mjera bit promijenjena, u korist patološke majke
Jer, ne zaboravi, u rvackoj se i nasudu čuje
"Majka je ipak majka"
Ma ne vjerujem. Znaš i da je u rvackoj sve ono što je "privremeno" zapravo trajno.
(znaš ono kad neko kupi nešto "za prvu silu" pa će kasnije ono pravo. Svaki put mu ono prvo trajno ostane )
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 10:47   #44
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Kužim ja to sve, ali što ako ne možeš prešutjeti? Ako te netko nešto pita
Znaš da je istina "koma", lagati nećeš, a odgovoriti moraš. Kako se onda postaviš?
Pa i sama si rekla...ako ne možeš prešutjeti, nećeš
Ali ako možeš, ako te nitko ne vuče za jezik...prešutiš
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 10:49   #45
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Kužim ja to sve, ali što ako ne možeš prešutjeti? Ako te netko nešto pita
Znaš da je istina "koma", lagati nećeš, a odgovoriti moraš. Kako se onda postaviš?
To i mene zanima
Kužim da muški često pribjegavaju "prešičivanje istine radi mira u kući". Ali kada direktno pitam (jel sumnjam ili sam čula), hoću direktan odgovor a ne laž. Time sam ja izabrala da ne budem "zaštićena" nego želim istinu.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 10:53   #46
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Pa i sama si rekla...ako ne možeš prešutjeti, nećeš
Ali ako možeš, ako te nitko ne vuče za jezik...prešutiš
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
To i mene zanima
Kužim da muški često pribjegavaju "prešičivanje istine radi mira u kući". Ali kada direktno pitam (jel sumnjam ili sam čula), hoću direktan odgovor a ne laž. Time sam ja izabrala da ne budem "zaštićena" nego želim istinu.

Eto, iz prve ruke ću vam reći kako sam ja to jednom riješila
Neka žena je promijenila boju kose i iskreno, stajala joj je grozno. Kako neki ljudi (u ovom slučaju redom žene) vole lagati, divili su se novoj frizuri a ja sam šutjela Onda sam (valjda kao jedina vjerodostojna) direktno upitana kako mi se sviđa. Zeznuta situacija, nemreš reći da odurno, a nemreš ni lagati da je super. Rekla sam - drukčije je (nisam je ni uvrijedila a nisam joj ni lagala). Uglavnom, žena si je nakon par dana vratila staru boju.
Istina je ipak na cijeni ispred svih onih laži bez obzira kako nekome u tom trenu sjela.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 11:01   #47
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Eto, iz prve ruke ću vam reći kako sam ja to jednom riješila
Neka žena je promijenila boju kose i iskreno, stajala joj je grozno. Kako neki ljudi (u ovom slučaju redom žene) vole lagati, divili su se novoj frizuri a ja sam šutjela Onda sam (valjda kao jedina vjerodostojna) direktno upitana kako mi se sviđa. Zeznuta situacija, nemreš reći da odurno, a nemreš ni lagati da je super. Rekla sam - drukčije je (nisam je ni uvrijedila a nisam joj ni lagala). Uglavnom, žena si je nakon par dana vratila staru boju.
Istina je ipak na cijeni ispred svih onih laži bez obzira kako nekome u tom trenu sjela.
A ne....takve stvari ne radim. Ako je grozna boja...grozna je.
Svi koji me iole malo poznaju, znali bi da lažem
I na mom licu vjeruj mi znaš odgovor na to pitanje...sama

Ja govorim o prešućivanju nekih saznanja o nečemu što mi je važno, no odlučila sam ne drviti po tome nego jednostavno pustiti.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 11:29   #48
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
A ne....takve stvari ne radim. Ako je grozna boja...grozna je.
Svi koji me iole malo poznaju, znali bi da lažem
I na mom licu vjeruj mi znaš odgovor na to pitanje...sama

Ja govorim o prešućivanju nekih saznanja o nečemu što mi je važno, no odlučila sam ne drviti po tome nego jednostavno pustiti.
Pa čim nisam komentirala moj stav je bio jasan- ne valja. A nekome reći da je odvratno (pritom recimo ovisiš o toj osobi vezano uz neki projekt) nije kulturno a u ovom slučaju ni mudro. "Drukčije" intonirano na primjeren način bilo je dovoljno. Btw nije boja grozna, nego njoj ne stoji. Prijašnja je bila bolja.
Eto ti kao plavuša razumjet ćeš da mi se ne bi svidjelo da se pofarbaš u crveno ma kako ta boja divna bila.
Ovo boldano ne mogu komentirati bez primjera. Ako je tebi važno a toj osobi nije, onda se ne radi o prešućivanju. Što nekog briga za neke tvoje stvari.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 12:35   #49
Quote:
Lucid Mynx kaže: Pogledaj post
Da, to je točno. I onda kad ih se konfrontira s laži, imaju sklonost postati čak i agresivni u branjenju te "svoje" istine do granice da se zapitaš tko je tu lud. Zajebana je stvar raspetljati to klupko obmane. Rekla bih da ne ide to razgovorom, nego baš bihevioralnim uvjetovanjem - baš kao i rješavanje bilo kojeg drugog kompulzivnog poremećaja.

Upravo ovo radi. Čim postane bahat kad ga nešto pitam i osoran prema meni,znam da nešto mulja.
I onda kreće kontranapad naravno.
I svaki puta mu dam do znanja da se baš na taj način otkrije.
Toliko sam se napričala,da mi je vrijeme da se maknem.
Možda to i jesu sitnice za njega i misli da nije ništa strašno, od mene je napravilo paranoičnu osobu.
točkatočka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 12:39   #50
Quote:
točkatočka kaže: Pogledaj post
Upravo ovo radi. Čim postane bahat kad ga nešto pitam i osoran prema meni,znam da nešto mulja.
I onda kreće kontranapad naravno.
I svaki puta mu dam do znanja da se baš na taj način otkrije.
Toliko sam se napričala,da mi je vrijeme da se maknem.
Možda to i jesu sitnice za njega i misli da nije ništa strašno, od mene je napravilo paranoičnu osobu.
A jel ti ne možeš njemu vratiti istom mjerom? Lagati mu nešto, ono da se baš iz aviona vidi da lažeš i još da mu se pritom smiješ u facu?
Ne možeš znati efekt dok ne probaš.
I nećeš se zaraziti, ne brini.
Jer, ludost je činiti istu stvar X puta a očekivati drugi rezultat (A. Einstein).
Promijeni ploču pa vidi.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 12:52   #51
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
A jel ti ne možeš njemu vratiti istom mjerom? Lagati mu nešto, ono da se baš iz aviona vidi da lažeš i još da mu se pritom smiješ u facu?
Ne možeš znati efekt dok ne probaš.
I nećeš se zaraziti, ne brini.
Jer, ludost je činiti istu stvar X puta a očekivati drugi rezultat (A. Einstein).
Promijeni ploču pa vidi.
Baš ću pokušati,ali ne vjerujem da će to išta promijeniti.
točkatočka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 13:03   #52
Quote:
točkatočka kaže: Pogledaj post
Baš ću pokušati,ali ne vjerujem da će to išta promijeniti.
Boldano ti je već prešlo u naviku, ali nemoj postati malodušna.
Klin se klinom izbija.
Meni samo nije jasno kako si ti pet godina prelazila preko toga, a sad ti odjednom smeta do te mjere da bi se rastala.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 13:21   #53
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Boldano ti je već prešlo u naviku, ali nemoj postati malodušna.
Klin se klinom izbija.
Meni samo nije jasno kako si ti pet godina prelazila preko toga, a sad ti odjednom smeta do te mjere da bi se rastala.

Jer sam počela kužiti da je to nešto što se neće promijeniti i što mi oduzima mir.
Do sad sam gajila neku nadu u promjenu ali on i ja to jednostavno ne možemo iskomunicirati.
To je nešto šta nas jako ometa u zajedničkom funkcioniranju i ako nije spreman raditi na tome bas ni malo,smatram da je sebičan i da nema hrabrosti,i kao takav mi ne treba.
No,svejedno,probati ću.
Imaš neki prijedlog,kakvim bi se lažima mogla poslužiti, ja stvarno ne znam lagati u odnosu
točkatočka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 13:29   #54
gle, taj ''klin se klinom '' je po mom mišljenju nezreo način i dokaz da nemaš petlju,pa tražiš sistem kako da nekom ''smjestiš''.
glumiti budalu da bi se sveo na status budale je jednostavno-bljak

ostavi ti ''klin'' tamo gdje je i ne gubi vrijeme jer ćeš pokakati samu sebe sirotim pokušajima da nekoga dovedeš u red...

uzimam u obzir i to da znam samo tvoju (tj. jednu) stranu priče....

i 5 godina je puno,puno vremena...
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 13:29   #55
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
A jel ti ne možeš njemu vratiti istom mjerom? Lagati mu nešto, ono da se baš iz aviona vidi da lažeš i još da mu se pritom smiješ u facu?
Jbg. honey zaista ....

Quote:
točkatočka kaže: Pogledaj post
Imaš neki prijedlog,kakvim bi se lažima mogla poslužiti, ja stvarno ne znam lagati u odnosu
Ako si iz Zagreba reci mu uz kavu da si jutros pokisla ko miš, a kad ti on kaže da je jutros bilo sunčano ...pogledaj ga, nasmješi se i reci ne, kišilo je.

EDIT: Da budeš uvjerljivija napravi jedan selfie nakon kaj kantu vode izliješ na sebe. Nećeš majci, pa da ga vidimo....
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 13:33   #56
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Jbg. honey zaista ....



Ako si iz Zagreba reci mu uz kavu da si jutros pokisla ko miš, a kad ti on kaže da je jutros bilo sunčano ...pogledaj ga, nasmješi se i reci ne, kišilo je.

EDIT: Da budeš uvjerljivija napravi jedan selfie nakon kaj kantu vode izliješ na sebe. Nećeš majci, pa da ga vidimo....
hahaha baš si me nasmijala
točkatočka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 13:34   #57
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Boldano ti je već prešlo u naviku, ali nemoj postati malodušna.
Klin se klinom izbija.
Meni samo nije jasno kako si ti pet godina prelazila preko toga, a sad ti odjednom smeta do te mjere da bi se rastala.
Zaista
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 13:37   #58
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
gle, taj ''klin se klinom '' je po mom mišljenju nezreo način i dokaz da nemaš petlju,pa tražiš sistem kako da nekom ''smjestiš''.
glumiti budalu da bi se sveo na status budale je jednostavno-bljak
Ne zato, nego zato da budala shvati da je budala. Ovako očito ne shvaća.


Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
5 godina je puno,puno vremena...
Previše vremena u kojem se prelazilo preko laži praveći se da ih nema.
Meni nije jasno zašto.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 13:40   #59
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Jbg. honey zaista ....

Ako si iz Zagreba reci mu uz kavu da si jutros pokisla ko miš, a kad ti on kaže da je jutros bilo sunčano ...pogledaj ga, nasmješi se i reci ne, kišilo je.

EDIT: Da budeš uvjerljivija napravi jedan selfie nakon kaj kantu vode izliješ na sebe. Nećeš majci, pa da ga vidimo....
Uopće nemate mašte
Nek mu veli da ima ljubavnika, onako mrtva hladna. Neće joj vjerojavati sto posto, ali mu neće ni biti svejedno.

Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Zaista
Ne, to je samo stara narodna.

Mislim da neki ne kuže da se banaliziranjem stvari do krajnjih granica gubi njihov smisao i upravo je u tome ključ rješenja. Naravno da to nije lako postići ali nije neizvedivo.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 13:43   #60
Prelazila sam preko laži jer sam nosila ružičaste naočale.
Posvađali bi se mi svaki puta oko toga,pa bih ga pustila,pa bi se opet posvađali i tako 5 godina.
Glupo ali istinito.
Očito sam imala puno strpljenja.
Ali više ga nemam,odlučila sam dati mu zadnju šansu,samo ukoliko potraži ili skupa potražimo stručnu pomoć,inače ništa od toga.
točkatočka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.