Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2007., 22:04   #201
kemik, nisi čovjeku objasnila da neće morat jest paradajz jer neće baš mnogo rodit onak, empirijski

btw, ovo s čilijem je odlična ideja. jel bi ti rekli da si gej kad bi pelargoniju uzgajao?
a rabarbara - niej li ona prevelika za balkon? moja u vrtu je u promjeru imala oko 120 cm. ako ide rabarbara, onda može i artičoka
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 00:34   #202
pa mislim to i jest jedan od razloga kaj ne želim uzgajat neko cvijeće. ipak imam 17 god, a sa 17 je veoma važno kakvim vas drugi vide.

danas btw pričao malo sa frendom o vaši idejama (on se isto zanima za nešto slično) i tako smo u diskusiji došli do nekih biljaka mesožderki. al da ne bi sve stalo na tome, on čak i zna (točnije njegova stara) di se to može nabavit.

što isto nije loša ideja, al me strah za prste
__________________
"nemam nis legalno u kuci,osim mozda carapa. ali možda" - frend prek MSNa
beaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 00:44   #203
lijepo je i ČUDNO sresti nekog mojih godina (imam 19) tko voli prirodu i "bez beda" to prizna u smislu da ne skriva osjecaje zbog drugih (ja sam okorjeli metalac koji ne pusi, ne pije i koji hoda u pumicama kad mu pukne!
no da se vratimo!
preporucam onda mentu, to se pametno moze iskoristiti za vrlo ukusan sok (napisat cu recept a mislim da sam vec i pisao)!
kupi sjeme mente peperite ili tako nekako al mislim da je peperita.
ja je imam u vrtu i samo ako je dotaknem ostavi miris na prstu, nevjerojatno!
papreičice su isto cool, moj frend ima plantazu...
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 00:49   #204
a sa 17 je veoma važno kakvim vas drugi vide.

ovo nisam vidio prije. ne, bitno je kako se ti osjecas, ne sto drugi misle jer ti zivis zivot ne oni. no da ne idemo ot.

mesozderke se daju nabaviti ali tu ti treba iskustva i brige uzmi nesto malo jednostavnije tek da steknes brigu, pa kasnije mesozderke. za njih treba brige, posebna zemlja, uvjeti...jer ces se ratocarati kad uvene...
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 02:00   #205
ma neću ja to uzgajat. to je frendova ideja. on će probat sa mesožderkom, a ja ću se čuvat nečeg kaj mi nemre pojest prste dok zalijevam.

sutra idem u nabavku. ak neš ne iskrsne. pa javim kaj sam uzeo.

dvoumim se između čili papričica i ove tvoje ideje za mentu. peperita... pogledat ću.

e da, začudio bi se, ali ja se slažem sa tobom. znam i družim se sa puno više metalaca koji ne puše, ne piju, nego onih drugih, njihovim suprotnostima. tako da imam osjećaj da metal kao stil života polako izumire. al to je za neku drugu raspravu.
__________________
"nemam nis legalno u kuci,osim mozda carapa. ali možda" - frend prek MSNa
beaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 12:49   #206
pa uzmi oboje i paprike i mentu ako se dvoumis. to su ti 2 teglice... eventualno posijes mentu u sanduk da je imas vise...savrseno mirise a sok je nevjerojatno ukusan!
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 09:58   #207
Limun, mandarinu, maslinu...?
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 10:42   #208
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
Kad sam ovo vidjela d@d@, daj mi napiši nešto o rabarbari na balkonu! Pardon što kradem temu.
Kupila sam u Konzumu sjeme, pa sam to posijala u kontejner (onaj plastični okrugli 50cm promjera, dubina 30 -35 cm na najdubljem dijelu) i onda je nikla samo ta jedna. Sad već 3. godinu živi u tome, ali svake godine joj izmjenim gornju trećinu zemlje. Fora izgleda pred ulazom u kuću - obično na florartu kupim još koji cvjet pa ga stavim uz nju.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 23:38   #209
Joj super Koliko nabereš?
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 10:32   #210
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
Joj super Koliko nabereš?
Lani je bio jedan pušlek oko 5 listova, ove godine će valjda bit više. Ja to baš ne volim jesti pa samo skuhamo sok i pijemo ga kao ledeni čaj.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 16:01   #211
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
naime imam balkonić i nekako mi je pust bez zelenja. kupila bih si onu rešetkicu na koju ide ona duguljasta tegla.
kakvo mi bilje preporučate?
s ponosno objavljujem da sam nakon 2 godine (!!!!!) konačno uspjela skemijati rešetku manju sa tri biljčice na balkon.

__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 16:10   #212
Evo, kod mene u tegli na novoj rabarbari 3 lista, ide 4., nadam se da će bit kolača
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 14:37   #213
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
s ponosno objavljujem da sam nakon 2 godine (!!!!!) konačno uspjela skemijati rešetku manju sa tri biljčice na balkon.

čestitam

svaki očetak je težak
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 21:30   #214
nisam baš sigurna da vas to zanima al stigla je još jedna košarica na balkon.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 11:04   #215
ja imam vekike baklone koji se protežu s obje dvije strane od ulaznih vrata kuće
plan mi je ovakav ove godine, staviti ću 8 tegli visećih, a u njih bi pomješala puzajuće verbene, duple begonije, šarene surfinije, ono bjelo što pada mislim da se zove bacope i jednu plavu puzavicu ime ne znam(vidjela subotu na placu)
e sad, savjeti stručnijih od mene, dal bi to bilo ok takav mješung
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 11:28   #216
imam problemcic i bila bih vam jako zahvalna na korisnom savjetu. naime...pelargonije na balkonu su mi ocajne vec 2 godine...poljevam ih kako treba..gnojim jednom tjedno,na suncanoj su strani...ali... listovi se pocnu savijati i zutiti, nemaju finu zelenu boju i nekada zdrave sadnice pocnu mi venuti. stvarno se trudimo ali nam nesto ne ide od ruke.
brazilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 20:27   #217
Pretpostavljam da su kupljene bolesne biljčice. Pokušaj s onim puzajućim koje imaju jednostruki cvijet (crvene ili roza).
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 21:56   #218
Quote:
brazilka kaže: Pogledaj post
imam problemcic i bila bih vam jako zahvalna na korisnom savjetu. naime...pelargonije na balkonu su mi ocajne vec 2 godine...poljevam ih kako treba..gnojim jednom tjedno,na suncanoj su strani...ali... listovi se pocnu savijati i zutiti, nemaju finu zelenu boju i nekada zdrave sadnice pocnu mi venuti. stvarno se trudimo ali nam nesto ne ide od ruke.
a) gnojiš previše
b) pelargonije trpe samo meku vodu - kišnicu ili jako osdtajalu vodovodnu
c) zemlja se zaljeva tek kad presuši, a nikad i nikako preko lišća, pogotovo ne na suncu
d) treba dosta pjeska u zemlju

...uglavnom, mislim da su ti biljke prehranjene
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 21:19   #219
Baš su mi strava sve danas sam kupila neku vrstu neznam kako se zove.
 
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 12:10   #220
Da ne zatrpavam Forum otvaranjem nove teme, možda mi netko može ovdje dati koji savjet oko fuksija.

Imam pet tegli na terasi, prekrasno su cvale, redovito ih prihranjujem i zalijevam, pojavile su se uši ali to tretiram, međutim, zanima me da li kada se osuši cvijet moram otkinuti cijeli onaj dio s peteljkom ili je dovoljno samo suhi cvijet koji lako otpadne. Bojim se ako ostavim tu silnu hrpu ocvalih, odnosno tih zelenih bobičastih ostataka, da ću time zaustaviti ili barem usporiti daljnje poticanje cvata.

Molim savjete, da se primim posla i sve otkinem ili da te zelene dijelove ostavim (sa sjeme?)?

Hvala...
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.