Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2011., 09:15   #41
Ta Lidlova freza me je prošle godine zainteresirala, ali je brzo prodana. Upravo sam nabavio Einhelovu električnu frezu od 1300 W i 15 kg, ali je još nisam isprobao (još je na putu).
I ja imam svega par gredica (paradajz i luk), pa mi ne treba velika freza, a preferiram električni alat jer nema zafrkancije ono 2 x godišnje kad hoću nešto napraviti. Ne razmišljam je li motor brigsov ili neki drugi, da li je mješavina stara ili ne, kakve su svjećice, ništa. Kada mi treba uštekam i vozim.
Imam jedan motorni trimer s kojim se namučim ko Krist, skoro da bih noktericom prije ošišao ono malo trave. Kupio Einhel za 150 kn i kosio s njim 4 godine. Kada se nešto pokvarilo otišo i kupio isti takav (ovaj put za 130 kn).
Što će reći da alat treba biti primjeren potrebama, a ja imam takve potrebe da me za sada električni alat u potpunosti zadovoljava.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 12:25   #42
Nemoj se brinuti za motor, jer on nije problem. Problem je u pužnom prijenosu, koji na 3000rpm motora kratko traje. To je inače najveći problem svih takvih freza.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 13:38   #43
ja ne kuzim termine "motokultivator" i "freza" .. jel to jedno te isto?
ono kaj meni treba je stroj koji će mi vrt preštihati u jesen, a na proljeće ga usitniti. Da li to radi motokultivator? I ako da kojeg mi preporučujete za vrt od recimo 100 hvati? (malo me jedino brine situacija u budućnosti s benzinom, a vas?)
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 14:42   #44
Motokultivator (MTK) = jednoosovinski traktor, odnosno pogonski stroj (motocultivator, single axle tractor, 2-wheeled tractor)
Freza = kopačica, priključak motokultivatoru (tj. na MTK ostaju kotači) (tiller, rotavator)
Motorna kopačica = jednoosovinski traktor, koji umjesto kotača ima montiraju motike (ili noževe) (motor hoe)

Često se sve to zove freza, pa je teško reći o čemu se govori.

Za tu površinu ti treba motorna kopačica. Najpoznatija i najraširenija ti je Honda, MIO Standard Osijek.
Imaš i drugih marki (Labinprogres Adria).
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 17:28   #45
Quote:
Ja Osobno kaže: Pogledaj post
Ta Lidlova freza me je prošle godine zainteresirala, ali je brzo prodana. Upravo sam nabavio Einhelovu električnu frezu od 1300 W i 15 kg, ali je još nisam isprobao (još je na putu).
I ja imam svega par gredica (paradajz i luk), pa mi ne treba velika freza, a preferiram električni alat jer nema zafrkancije ono 2 x godišnje kad hoću nešto napraviti. Ne razmišljam je li motor brigsov ili neki drugi, da li je mješavina stara ili ne, kakve su svjećice, ništa. Kada mi treba uštekam i vozim.
Imam jedan motorni trimer s kojim se namučim ko Krist, skoro da bih noktericom prije ošišao ono malo trave. Kupio Einhel za 150 kn i kosio s njim 4 godine. Kada se nešto pokvarilo otišo i kupio isti takav (ovaj put za 130 kn).
Što će reći da alat treba biti primjeren potrebama, a ja imam takve potrebe da me za sada električni alat u potpunosti zadovoljava.
mozes li mi reci gdje si kupio einhelovu frezu i koliko kosta?
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 09:02   #46
Nakon što sam propustio ovo u Lidlu tražio sam u HR ali nigdje nisam našao električnu frezu. Onda sam malo proguglao (vidio pozitivne reakcije korisnika) i vidio da za sitne novce u bijelom svijetu ima Einhell, a da su freze renomiranijih marki slabije i skuplje. Ja sam zamolio rođaku u Njemačkoj da mi to nabavi i pošalje, a može se nabaviti i u bjelosvjetskim internet trgovinama.
Einhell ima 2 tipa el. freza koji su identični osim po širini zahvata.
EINHELL BG-RT 1326 M ima zahvat od 26 cm, a EINHELL BG-RT 1340 M zahvat od 40 cm. Ja sam nabavio EINHELL BG-RT 1326 M jer imam doista malu površinu, pomalo sam u godinama pa mi ne treba stroj s kojim ćiu se previše mučiti i pretpostavljam da se isti stroj manje opterećuje ako ima uži zahvat. To je koštalo 79Eur. Čini mi se da taj model izlazi iz prodaje i da ga zamjenjuje EINHELL BG-RT 1340 M koji košta od cca 120 Eur na više. I od njega se može napraviti manji zahvat ako mu se skinu 2 noža
Interesantno da su cijene na e-bay-u dosta više od drugih.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 18:03   #47
Quote:
Ja Osobno kaže: Pogledaj post
Nakon što sam propustio ovo u Lidlu tražio sam u HR ali nigdje nisam našao električnu frezu. Onda sam malo proguglao (vidio pozitivne reakcije korisnika) i vidio da za sitne novce u bijelom svijetu ima Einhell, a da su freze renomiranijih marki slabije i skuplje. Ja sam zamolio rođaku u Njemačkoj da mi to nabavi i pošalje, a može se nabaviti i u bjelosvjetskim internet trgovinama.
Einhell ima 2 tipa el. freza koji su identični osim po širini zahvata.
EINHELL BG-RT 1326 M ima zahvat od 26 cm, a EINHELL BG-RT 1340 M zahvat od 40 cm. Ja sam nabavio EINHELL BG-RT 1326 M jer imam doista malu površinu, pomalo sam u godinama pa mi ne treba stroj s kojim ćiu se previše mučiti i pretpostavljam da se isti stroj manje opterećuje ako ima uži zahvat. To je koštalo 79Eur. Čini mi se da taj model izlazi iz prodaje i da ga zamjenjuje EINHELL BG-RT 1340 M koji košta od cca 120 Eur na više. I od njega se može napraviti manji zahvat ako mu se skinu 2 noža
Interesantno da su cijene na e-bay-u dosta više od drugih.
Znaci kupio si einhell od 1300w i 26cm za 80e, a lidlov je 700w-isto toliko cijena..
Daj kad probas javi kako radi stroj
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 09:06   #48
Bum!
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 10:00   #49
Quote:
Ja Osobno kaže: Pogledaj post
Bum!
nemojte me krivo shvatiti, jedan prijateljski savjet, zbog jednog nesretnog slučaja sam jako protiv kupovine električne freze, dooooobro pazite na kabel da vam se ne mota oko nogu pa da ga nedaj Bože, precvikate...
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 13:47   #50
Hvala.
Bum! (pazio)
A paziti ću već i zato što sam s električnim škarama za živicu svoj lijepi kabel od 15m našnitao tako da je sada ostao frankenštajn od 5m.
Inače, ne junačim se previše, ali me je struja već dosta puta u mojem mladom životu zdrmala. Nije bilo pogubno, ali nije ni ugodno.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 16:24   #51
Evo ja sam riskirao i kupio kultivator iz lidla
Mogu reci da sam zadovoljan, super je usitnio zemlju
Cura i mama su jos sretnije jer nisu morale motikom
Uglavnom super stvarcica
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 16:10   #52
Čestitam!
A moj je pristigao u Hrvatsku pa ću i ja valjda doskora imati iskustva s njim.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 18:18   #53
bok

ima jedan problem. kupio sam frezu jos prije 3 god i samo sam je jednom upalio i sad nakon 3 god sam je htjeo upaliti ali nista. Honda model: gcv 135/160 e 0m , zanima me vase misljenje zasto nece da upali Hvala
Mato Pranjic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 19:24   #54
Nakon toliko godina, jesi li siguran da znaš kako se pali?
Najjednostavnije je: skini svjećicu, ulij malu žlicu benzina, vrati svjećicu i probaj upaliti.
Ako "kresne" pa se ugasi - nema dotoka goriva.
Ako ne "kresne" - nema struje na svjećicu (pazi da nije zalivena gorivom ili masna, u tom slućaju malo je zapali na plinskom plameniku peći)
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 15:16   #55
Nakon tri godie treba friški benzin, treba sve malo očititi, možda su membrane na fergazeru otišle....
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 00:47   #56
ajde da se i ja ugulim dok se topic još nije ohladio...

deda kupio neki mali kineski kultivator za 1500 kn (piše talijanski al je made in china) , i nama dvojci dopalo da s njime obradimo ono 100 metri vrta kaj imaju... inače čvrsta ilovača (osim ono 10-ak m pod ugarom)... brate, ja se držao motike... jedno vrijeme išao pred frezom da olabavim zemlju, tako je lakše...
al problem je što čupa i vuče, neće se ukopati, a ako se pak ukopa, stane...
pa onda skužio da je onaj rep najbitniji, njime reguliraš dal se ukopa ili ide...

ovo

ugl, ok je ako je naučiš "zauzdati"...
vojnik švejk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 08:22   #57
Quote:
vojnik švejk kaže: Pogledaj post
ajde da se i ja ugulim dok se topic još nije ohladio...

deda kupio neki mali kineski kultivator za 1500 kn (piše talijanski al je made in china) , i nama dvojci dopalo da s njime obradimo ono 100 metri vrta kaj imaju... inače čvrsta ilovača (osim ono 10-ak m pod ugarom)... brate, ja se držao motike... jedno vrijeme išao pred frezom da olabavim zemlju, tako je lakše...
al problem je što čupa i vuče, neće se ukopati, a ako se pak ukopa, stane...
pa onda skužio da je onaj rep najbitniji, njime reguliraš dal se ukopa ili ide...

ovo

ugl, ok je ako je naučiš "zauzdati"...

gdje je kupljena ta freza za 1500,00 kunića, baš mi se sviđa cijena i ne tražim ništa extra za moj vrt. Nisam skužila "onaj rep"... kako se to regulira s njim? Mislim, neću ja frezati, ali da znam objasniti mm ako budemo kupili takvu frezu. Mi svaku jesen preštihamo zemlju pa nije problem na proljeće prefrezati, ali mi se ne da više plaćati za to...
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 08:33   #58
Quote:
zunzara kaže: Pogledaj post
gdje je kupljena ta freza za 1500,00 kunića, baš mi se sviđa cijena i ne tražim ništa extra za moj vrt. Nisam skužila "onaj rep"... kako se to regulira s njim? Mislim, neću ja frezati, ali da znam objasniti mm ako budemo kupili takvu frezu. Mi svaku jesen preštihamo zemlju pa nije problem na proljeće prefrezati, ali mi se ne da više plaćati za to...
nemojte kupovat taj jeftikaner. Ja sam pokrenuo ovaj topic, i tada sam pitao da li se to isplati - odgovor je: isplati se kad se stvar nebi potrgala.
Uglavnom, radio je cca 20 sati a onda su mu se podrobili zupčanici. Problem je u tome što se taj sklop neda otvoriti nego je sve zavareno dole gdje su zupčanici. Uglavom, bacio sam 1300kn (tada) - bio je to jeftikaner iz Bauhausa.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 11:07   #59
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
nemojte kupovat taj jeftikaner. Ja sam pokrenuo ovaj topic, i tada sam pitao da li se to isplati - odgovor je: isplati se kad se stvar nebi potrgala.
Uglavnom, radio je cca 20 sati a onda su mu se podrobili zupčanici. Problem je u tome što se taj sklop neda otvoriti nego je sve zavareno dole gdje su zupčanici. Uglavom, bacio sam 1300kn (tada) - bio je to jeftikaner iz Bauhausa.
hvala, prihvaćam savjet.
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 09:04   #60
Evo isprobao. Zadovoljan.
Uređivao sam zapušteni travnjak na dosta teškom glinovitom tlu, a bilo je i korijenja i kamenja. Najprije sam ogulio postojeću vegetaciju, a zatim se ukapao. Jeste da traje ali sam uspio sve obaviti. Osobita je prednost oko stabala gdje korijeni vire, pa je potreban filigranski alat.
Gredicu koja je za prošlu sezonu bila preštihana (i koju i je bila tlaka obraditi - usitniti) obradio pjevajući.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.