Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2011., 09:56   #881
Bok curke..može mala pomoć od Merline (uvažavam i ostala mišljenja )
Nakon prestanka pijenja kontracepcijskih pilula počela mi se jako mastiti t-zona, inače čelo koje mi je uvijek čisto mi se oprištavilo, brada, iznad usta i sljepoočnice ali samo na lijevoj strani lica. Desna strana je čista s izuzetkom čela, no to je tako još od puberteta. Inače tako problematično je bilo i prije pilula, samo na pilulama je čisto i prekrasno! S vremenom se malo smirilo.. to su baš komedoni prištevi ne akne, rijetko neki potkožni! rekla bi da imam mješovitu kožu, na obrazima čistu i mekanu.
Inače koristim već par godina jojobino ulje koje mi je u početku (odnosno na pilulama) bilo savršeno, neko vrijeme sam ga miksala sa uljem divlje ruže..tad sam na forumima našla da se jojobino ulje može koristiti samo, međutim sada vidim da je to koma!
A i osjećam da mi se lice zasitilo..
Inače se ne šminkam puno a šminku skidam micelarnom otopinom, nakon toga stavljam jojobu!
Malo sam pregledavala forum i probala bi mješavinu od:
20 ml lješnjaka
10 ml jojobe i
5 kapi palmarose
Kupila bi zelenu glinu za masku 1 tjedno te hidrolat ružmarin verbenon sa dodatkom glicerina!
Uglvnom dali bi ovo bila neka dobra kombinacija ili bi mi vi nešto drugo preporučili?
Unaprijed hvala
cumpica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 10:53   #882
Quote:
cumpica kaže: Pogledaj post
Bok curke..može mala pomoć od Merline (uvažavam i ostala mišljenja )
Nakon prestanka pijenja kontracepcijskih pilula počela mi se jako mastiti t-zona, inače čelo koje mi je uvijek čisto mi se oprištavilo, brada, iznad usta i sljepoočnice ali samo na lijevoj strani lica. Desna strana je čista s izuzetkom čela, no to je tako još od puberteta. Inače tako problematično je bilo i prije pilula, samo na pilulama je čisto i prekrasno! S vremenom se malo smirilo.. to su baš komedoni prištevi ne akne, rijetko neki potkožni! rekla bi da imam mješovitu kožu, na obrazima čistu i mekanu.
Inače koristim već par godina jojobino ulje koje mi je u početku (odnosno na pilulama) bilo savršeno, neko vrijeme sam ga miksala sa uljem divlje ruže..tad sam na forumima našla da se jojobino ulje može koristiti samo, međutim sada vidim da je to koma!
A i osjećam da mi se lice zasitilo..
Inače se ne šminkam puno a šminku skidam micelarnom otopinom, nakon toga stavljam jojobu!
Malo sam pregledavala forum i probala bi mješavinu od:
20 ml lješnjaka
10 ml jojobe i
5 kapi palmarose
Kupila bi zelenu glinu za masku 1 tjedno te hidrolat ružmarin verbenon sa dodatkom glicerina!
Uglvnom dali bi ovo bila neka dobra kombinacija ili bi mi vi nešto drugo preporučili?
Unaprijed hvala

Ovo nije loša kombinacija iako ja preferiram raditi aroma mješavine sa otprilike 5 biljnih i 2 do 3 esencijalna.
No, da pojednostavimo stvar može i ovako kako si ti napisala pa ako ti sa vremenom koža bude presuha možeš dodati i malo marelice, sjemenki grožđa, lješnjak zamijeniti kukuiem.... i tako da se tu kombinirati.

Hidrolat ružmarina verbenona je ok izbor, kao i hamamelis, no ne bi ni kadulja bila loša.
Također bih ti preporučila za dan laganu aromakremu.
Nije isto imati na licu ulje ili kremu. Aromarema ipak više štiti u ovim zimskim mjesecima kad smo svi izloženi ekstremnijim vremenskim prilikama i grijanju u zatvorenim prostorima.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 12:08   #883
super..hvala ti puno!
cumpica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 22:58   #884
Moja je koža jako osjetljiva...pa tako i na hladnoću...svaki put kad sam vani, na hladnom, a to je u ovo zimsko doba uvijek...koža oko ustiju mi reagira crvenilom, a inače sam svijetloputa i to mi ružno izgleda...

trebala bi imat masku (kapicu) preko glave kakvu nose provalnici po ovom vremenu, a još čak niti nije tako jako hladno kakvo će tek biti.

Kaj da radim?

hvala puno
ćelavapjevačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 01:43   #885
Bok cure, može pomoć. Mala je od prijateljice bila dobila na poklon neki kristal koji se navodno protrlja na akne i redovitim korištenjem nakon nekog vremena one se smanje i nestaju. I stvarno nakon 15 dana akne su gotovo sve nestale. Da li netko zna o kojem je kristalu riječ i gdje se može kupiti jer trljanjem se smanjuje a nebi voljela da ostanemo bez jer nema kreme ili tonika koji prije nismo probale i sve bi ili samo malo ublažilo akne ili bi se još više osula ili bi joj se lice perutalo. Pitale smo curku koja joj je to poklonila ali ni ona nezna jer je i ona to bila dobila na poklon ali pošto ga nije koristila proslijedila ga je dalje. Inače kristal je onako bjelkaste boje liči kao na led. Ako netko zna o čemu se radi bila bih stvarno zahvalna.
gogago is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 21:06   #886
Zanima me da li mi možete reci nešto o upotrebi ulja crnog kima. Imam suhu kožu s ponekim ispadom akni.
Inače koristim Melvitine proizvode te su mi oni savjetovali da na vlaznu kožu, navečer, koristim ulje crnog kima zbog njegovih prociscavajucih svojstava.
Sto mislite?
Hvala na pomoći!
Zhora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 11:25   #887
Ulje crnog kima možeš povremeno mazati i na lice no za kožu poput tvoje ima puno boljih kombinacija biljnih i esencijalnih ulja.


Voljela bih znati što se misli pod pročišćavajućim svojstvima?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 10:11   #888
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Ulje crnog kima možeš povremeno mazati i na lice no za kožu poput tvoje ima puno boljih kombinacija biljnih i esencijalnih ulja.


Voljela bih znati što se misli pod pročišćavajućim svojstvima?
One su mi rekle isto što i piše na site-u:
Nigella Oil is purifying and toning for the skin and it is also traditionally used to purify oily skin, thus preventing break-outs.

Imam tester i stavim ga na večer, na vlažnu kožu, par kapi. Lijepo ide i to sve. Ali ne želim dati skoro 200 kn na glupost.
A hebiga, meni se svidjelo to "pročiščavanje" kože (odmah mislim da to ulje ne čepi pore i slično : wishful thinking .

Zhora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 12:38   #889
Pozdrav

Molila bih za neki savjet, sugestiju, prijedlog za ovu situaciju u kojo sam se ja našla. Kupila sam danas ulja u Kemigu i djelatnica mi je to sve stavila u njihovu vrećicu, koja se po kiši raspala i ulja su mi pala na ulicu i razbila se.
Gledala sam tako u tu hrpu stakla na cesti i nisam mogla vjerovati.
Nazvala sam djelatnicu pitavši je što da napravim jel postoji kakvo rješenje za
ovakvu situaciju. Rekla mi je da joj je žao i da sam imala peh, ali da oni neodgovaraju za ulja kad ih kupac preuzme. Nikog ja ne okrivljujem, ali nekako
mi se čini da nisam ni ja kriva. Nikako mi nije jasno da u ovakvim situacijama nama kupcima se nekako može izaći u susret jel ja nemam ulja, a platila sam ih.
Jel ima netko ikakva iskustva u ovakvim ili sličnim situacijama. Hvala
Tamanu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 07:37   #890
tamanu- grozno baš mi je žao..bojim se da nema tu pomoći, što napraviti..šteta..a da probaš nazvati udrugu potrošača i pitati njih za savjet..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 09:42   #891
Pozdrav

Hvala na razumjevanju, nisam kontaktirala udrugu potrošaća mislim da ništa od toga. Žao mi je jel sam zaista često u Kemigu za druge i za sebe kupovala ulja, a eto ništa to valjda ne znači. Više sam tužna i razočarana nego ljuta.
Poslala sam mail Kemigu, a gospođa mi je napisala da je i njoj žao što mi se to
dogodilo, ali ne mogu oni ništa učiniti. Vrećice su prije bile plastične, ali su se kupci žalili da bi trebale biti ekološke. Slažem se u potpunosti, ali bi ipak trebale biti kvalitetnije i izdržljivije jer možda se nekom isto tako dogodi.
Tamanu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 12:07   #892
da, razumljivo mi je da oni kao "zeleni" nemaju plastične vrećice već papirnate ali bi svakako morali poraditi na njihovoj čvrstoći..i nadam se da će se zapitati malo nakon ovog tvog slučaja..vjerujem da ne bi tako reagirala (kao ni 99%nas) da se razbio primjerice ricinus koji košta 10 i nešto kuna ali pošto pišeš u množini ulja- osobno mislim da su ti trebali izaći u susret, ponajviše ako tamo kupuješ kontinuirano..ili da si donijela krhotine/ostatke bočica pa da ti iste daju za u pola cijene..bilo što, samo ne frazu- eto, žao nam je, imali ste peh..baš šteta..a jbt ga..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 13:23   #893
Nikad mi se tako nešto nije dogodilo pa nisam ni znala kako reagirati. Uzela sam 5 ulja i ja sam pomislila da kad velim što mi se dogodilo imati razumjevanja, jel od kupovine do raspadnute vrećice prošlo je otprilike pola sata.
Što je tu je, sad se tako osjećam da ne bih više nogom kročila tamo.
Nadam se da se nikom neće tako nešto dogoditi. Sve u svemu nisu ubili u meni ljubav prema prirodnim proizvodima i uljima koje obožavam.
Tamanu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 17:03   #894
Bok svima!

Danas sam u potrazi za uljem suncokreta prošla cijeli grad i jedino ulje koje sam našla je iz bio&bio dućana, kemig nema, par biljnih ljekarni nema, farmacia nema... ulje mi treba za mješavinu jojobe, lješnjaka i suncokreta, a sad me strah stavit da ne pokvarim oshadijevu jojobu i lješnjak. ulje je EKOZONA, hladno prešano, ima neke certifikate kakti, dosta je jeftino (250ml 13 kn) al sva suncokretova su relativno jeftina... jel ima neko iskustva, valja li to za lice il je isključivo za jelo?
bela87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 17:42   #895
Suncokret za kozmetiku imaš u Herbaroomu

SUNCOKRET Organic 100ml biljno ulje
Cijena je 41,60 kn


Suncokret (Helianthus annuus L. Asteraceae)


Naizgled o ulju suncokreta ne treba trošiti puno riječi, jer je ono jedno od najčešćih ulja u trgovinama.
Ipak, rafinirano ulje koje se prodaje na policama nema puno veze sa inače zdravim hladno prešanim uljem suncokreta.
Postoje dva kemotipa ovog ulja, jedan oleinski (high oleic type, preferira se u kulinarstvu te kod prženja hrane), te linolni kemotip, izvor ove esencijalne masne kiseline koji se preferira u kozmetici.
Ulje je za njegu svih tipova kože, daje glatkoću koži, a zbog povoljne cijene koriste ga maseri.
Vrlo često služi i za spravljanje ljekovitih macerata drugih biljaka.
Linolni tip sadrži 48‐74% linolne te 14‐40% oleinske kiseline. Uz njih sadrži i voskove
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 17:48   #896
Hvala Merlina, spasila si moj lješnjak i jojobu !

Ništa, biće ovo za salatu !
bela87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 22:20   #897
koja ulja je najbolje kombinirati za masnjukavo lice s dosta upaljenih akni,prosirene pore i pokoji oziljak?
zapravo najvise me zanima za akne....koja bilja i etericna ulja mi je najbolje smijesati?

hvala
navaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 13:57   #898
Neka općenita receptura za akne je
lješnjak , jojoba, macerat nevena (mogu se dodati i sjemenke grožđa te suncokret) uz dodatak mirte kemotip cineol, elemija, širokolisne lavande...

hidrolat npr čajevca uz dodatak malo glicerola...

maske od zelene gline 1 x tjedno...

uz to se naravno preporuča čaj od čička 3 tjedna...4 x godišnje
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 22:20   #899
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Neka općenita receptura za akne je
lješnjak , jojoba, macerat nevena (mogu se dodati i sjemenke grožđa te suncokret) uz dodatak mirte kemotip cineol, elemija, širokolisne lavande...

hidrolat npr čajevca uz dodatak malo glicerola...

maske od zelene gline 1 x tjedno...

uz to se naravno preporuča čaj od čička 3 tjedna...4 x godišnje
hvala Merlina .

koja od ova tri etericna je najbolje za akne?jer ne mogu si trenutno priustiti sva tri...i koliko kapi onda smijem staviti u 10 ili 30 ml mjesavine ovih baznih ulja?

glinu koristim i ona mi je najbolja )))

čaj od čička....jel postoje kontarindikacije kod nekih bolesti? i dal on obavezno prvo pogorsa stanje lica ili?

oprosti sto te mucim....vidim da znas sve o tome...a ove informacije nisam pronasla nigdje

hvala
navaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 10:15   #900
Ovdje imaš jedan jako dobar tekst o njezi masne kože sa aknama

http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=13429

pročitaj pa si sama nađi što ti najviše u ovom trenutku odgovara od ulja.

Što se tiče pitanja o čičku i "nekim bolestima" odgovor konkretan nije moguć budući ne znam o kojim bolestima se radi. No, ukoliko imaš nekih zdravstvenih problema svakako prije konzumacije čaja ili sipf-a treba provjeriti .....

Što se tiče pogoršanja, kod nekih se to desi, kod nekih ne, no po meni bitan je cilj....
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.