Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2007., 23:35   #1
Snovi kojima nismo dorasli

Što s njima? Sa snovima koji nam nisu dostižni? Biti racionalan, praktičan i pomiriti se sa nuždom njihove dekonstrukcije i bacanja u more....ili ih ostaviti negdje, u nekom jedva primjetnom kutku psihe (ili duše ak se tak nekom više sviđa), i povremeno im se u tajnosti vraćati i sanjati ih?
Meni se čini da nas ovaj drugi impuls, ako ništa drugo, nekako štiti od sirovosti.
A možemo li mi uopće odlučiti o odgovoru na ova pitanja, ili se to "odlučuje samo"?
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 23:44   #2
U zadnje vrijeme (ili te ranije jednostavno nisam primijetila) otvaraš puno zanimljivih tema

Uvijek sanjam, i o dostižnom i o manje dostižnom. Bez toga život i ne bi imao smisla. Dakle, "ostaviti" ih, drugu mogućnost i ne vidim.

Postoji mnogo vanjskih okolnosti zbog kojih ljudi govore da odustaju od nečega, ali mislim da su to često samo povodi. Uzrok su na kraju ipak oni sami.
Nešto je ostvarivo, a nešto baš i nije, ali ne znam zašto ne bismo sanjali. Dok god nas to potiče.
klobuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 23:44   #3
naravno da ti odlučuješ
al da, neke snove valja i dalje nastavit sanjati..ovisi,jel, kak snjarenje utječe na kvalitetu života..
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 23:46   #4
Quote:
lund kaže: Pogledaj post
Što s njima? Sa snovima koji nam nisu dostižni? Biti racionalan, praktičan i pomiriti se sa nuždom njihove dekonstrukcije i bacanja u more....ili ih ostaviti negdje, u nekom jedva primjetnom kutku psihe (ili duše ak se tak nekom više sviđa), i povremeno im se u tajnosti vraćati i sanjati ih?
Meni se čini da nas ovaj drugi impuls, ako ništa drugo, nekako štiti od sirovosti.
A možemo li mi uopće odlučiti o odgovoru na ova pitanja, ili se to "odlučuje samo"?
biti racionalan, praktičan i pomiriti se sa nuždom njihove dekonstrukcije i bacanja u more a proživljavat ih intenzivno i kreativno i 200/h u snovima
sve dok ne skužiš da su trnci u stomaku zapravo bili samo od tog šta misliš da je nešto nedostižno. nedostižno nije ništa egzotično. kao ni sve drugo na svijetu al svejedno ne znači da se ne treba olešit od sanjanja, ak se već nikako drugačije ne može doseć
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 23:47   #5
O, da, imam jedan takav san...

Možda sam ga već nekoliko puta i spomenuo na ovom forumu...
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 23:49   #6
Quote:
dmj kaže: Pogledaj post
O, da, imam jedan takav san...

Možda sam ga već nekoliko puta i spomenuo na ovom forumu...
ma da. a što to?
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 23:49   #7
Quote:
dmj kaže: Pogledaj post
O, da, imam jedan takav san...

Možda sam ga već nekoliko puta i spomenuo na ovom forumu...
a daj jebi se više

tačno sam znala

edit, ne začatavajmo odličnu temu (hvala lund) dmjovim egoizmom. tako neće projebat nikad, samodovoljni ljenjivac
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 23:52   #8
Quote:
klobuk kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme (ili te ranije jednostavno nisam primijetila) otvaraš puno zanimljivih tema
Hvala...mora da nisi puno gledala, bio sam već i predmet sprdnje zbog tog otvaranja tema, otvoren je ne tako davno i neki topic.
Ali....meni je ona tvoja tema "gulim koru od mandarine" najdraža trenutno, i jedna od najdražih otkad sam na forumu. Divna je
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 23:54   #9
Zašto sanjati nešto čemu nismo dorasli? Jer, ako znaš da nisi dorasao tom nekom snu, znači da ništa ne radiš da se isti ostvari. Dakle, nije da sanjaš, nego sereš. Ne vidim koji bi to snovi mogli bit, osim dobitka na lotu.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 23:56   #10
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Zašto sanjati nešto čemu nismo dorasli? .
nemoj se pretvorit u waltera, molim te
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 23:59   #11
Quote:
cap_insaino kaže: Pogledaj post

edit, ne začatavajmo odličnu temu (hvala lund) dmjovim egoizmom.
Hvala na hvalama....mene ne smeta malo chata....pa poslije opet malo na posezanje za zvijezdama (tj. snove iz naslova)
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 00:03   #12
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Zašto sanjati nešto čemu nismo dorasli? Jer, ako znaš da nisi dorasao tom nekom snu, znači da ništa ne radiš da se isti ostvari. Dakle, nije da sanjaš, nego sereš. Ne vidim koji bi to snovi mogli bit, osim dobitka na lotu.
da pobjegnes, da se zakukuljis.

tocno, seres, ali mozda je sranje jedino za sto si trenutno sposoban. zasto sanjati? - ne biras uvijek ''e sad idem...'' ili ''e bas necu sanjati''. jbg, sanjarenje je cesto odgovor na stres, a sam sadrzaj snova debelo psiholoski motiviran. to je jednostavno obrambeni mehanizam, a neki ljudi su mu skloniji... samo sto taj obrambeni mehanizam cesto zna biti ne bas konstruktivan ako preuzme kontrolu i ne probudis se. i to je jedna vrsta ovisnosti, jedan oblik bijega. nije da opijate & co. smatram necim laksim, al' jbg od alkohola se bar nekako maknes. pobjegnes. ono...izbjegavas odredjeno drustvo, odredjene police u trgovini i tak'... a sa sanjarenjem k'o i sa grizenjem noktiju - ne mozes pobjeci sam od sebe.

btw, jel' gled'o tko ili citao knjigu? cini mi se zanimljivo: ekscesivni daydreamer
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 00:06   #13
ja znam često sanjarit da dobijem na lotu.
al nikad nisam igrala loto,niti ću ikad igrat loto.
al dobar je filing razmišljat kaj bi napravila sa recimo 20 milijuna kuna..
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 00:10   #14
Quote:
cap_insaino kaže: Pogledaj post
biti racionalan, praktičan i pomiriti se sa nuždom njihove dekonstrukcije i bacanja u more a proživljavat ih intenzivno i kreativno i 200/h u snovima

Ali nikako ih se ne odreći.

Quote:
sve dok ne skužiš da su trnci u stomaku zapravo bili samo od tog šta misliš da je nešto nedostižno. nedostižno nije ništa egzotično. kao ni sve drugo na svijetu
Ma trnci dolaze kada pomisliš da bi ti snovi bili ostvarivi.
ja se naježim na samu pomisao.
Onda se uhvatim kako se glupavo smješkam i meškoljim.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 00:11   #15
Neću chatati...

Samo sam se prisjetio da sam o ovoj temi napisao svojedobno na blogu tekst kojeg i danas smatram jednim od svojih najboljih upisa ondje. Ako koga zanima...
Nažalost, ispalo je da sam mnogo bliži onome za što sam tada tvrdio da nisam, i nisam ostvario ništa od predviđanja i obećanja...

Previše sanjarenja, valjda.
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 00:13   #16
Quote:
cap_insaino kaže: Pogledaj post
nemoj se pretvorit u waltera, molim te
Pa ne pretvaram se u waltera. On brije da je "sanjanje" o tim stvarima generalno kurac, a ja brijem da se tak ne treba "sanjat" ak niš ne radiš da bi ostvario te stvari.

Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
da pobjegnes, da se zakukuljis.

tocno, seres, ali mozda je sranje jedino za sto si trenutno sposoban. zasto sanjati? - ne biras uvijek ''e sad idem...'' ili ''e bas necu sanjati''. jbg, sanjarenje je cesto odgovor na stres, a sam sadrzaj snova debelo psiholoski motiviran. to je jednostavno obrambeni mehanizam, a neki ljudi su mu skloniji... samo sto taj obrambeni mehanizam cesto zna biti ne bas konstruktivan ako preuzme kontrolu i ne probudis se. i to je jedna vrsta ovisnosti, jedan oblik bijega. nije da opijate & co. smatram necim laksim, al' jbg od alkohola se bar nekako maknes. pobjegnes. ono...izbjegavas odredjeno drustvo, odredjene police u trgovini i tak'... a sa sanjarenjem k'o i sa grizenjem noktiju - ne mozes pobjeci sam od sebe.

btw, jel' gled'o tko ili citao knjigu? cini mi se zanimljivo: ekscesivni daydreamer
Pa ne moraš birat "E, sad idem..." jer se ne moraju sve stvari radit u afektu, iako većma u afektu živomo. I ne, nemreš pobjeć sam od sebe, ali od onih najjednostavnijih snova kao što su dobitak na lotu, do kompliciranijih tipa životne želje treba bit svjestan jedne stvari - kupi jebenu srećku.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 00:13   #17
Quote:
lund kaže: Pogledaj post
Što s njima? Sa snovima koji nam nisu dostižni?
uz uvjet da sam ih prepoznala za takve nastavim ih dobrovoljno vući kroz život ne bi li njima ukrasila dokolicu ili se, jednostavno, slatko uspavala
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 00:16   #18
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Ali nikako ih se ne odreći. :
nikad nikad. tj, barem dok te trnci drže

Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Ma trnci dolaze kada pomisliš da bi ti snovi bili ostvarivi.
ja se naježim na samu pomisao.
Onda se uhvatim kako se glupavo smješkam i meškoljim.
a to voooooliiiim
jebe me to što svi s vremenom prestaju.
sreća pa uvijek nailaze novi
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 00:25   #19
Quote:
cap_insaino kaže: Pogledaj post
a to voooooliiiim
jebe me to što svi s vremenom prestaju.
sreća pa uvijek nailaze novi
Istina.
Srećom pa Aston Martin svako malo izbaci neki novi model...
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 00:28   #20
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
I ne, nemreš pobjeć sam od sebe, ali od onih najjednostavnijih snova kao što su dobitak na lotu, do kompliciranijih tipa životne želje treba bit svjestan jedne stvari - kupi jebenu srećku.
a i ja funkcioniram na racionalizaciju, 99% vremena, al sam si ipak ostavila jedan nerealni trip kutak. sebično crpim high iz njega to je u slučaju kad su recimo sve srećke rasprodate

edit:aj dobro, lažem. 90% vremena
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.