Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2011., 22:17   #941
Quote:
_N_ kaže: Pogledaj post
Razmišljam i ne znam što napraviti.
Imat ću parket od 21mm, a pločice od 8mm visine.
Mogu dignuti pločice za 13mm da budu u nivou parketa (hodnik, kuhinja će imati pločice). Rekao mi je majstor, da, ako bi digli pod za 13mm, ta podloga nikada neće biti tako dobra kao originalna koja je sada.

Što je bolje, podignuti pod (sa onim cementom koji se sam izravna) ili živjeti sa stepenicom između parketa i pločica .
masa za izravnavanje košta ko suvo zlato
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 22:20   #942
.

Quote:
_N_ kaže: Pogledaj post
Razmišljam i ne znam što napraviti.
Imat ću parket od 21mm, a pločice od 8mm visine.
Mogu dignuti pločice za 13mm da budu u nivou parketa (hodnik, kuhinja će imati pločice). Rekao mi je majstor, da, ako bi digli pod za 13mm, ta podloga nikada neće biti tako dobra kao originalna koja je sada.

Što je bolje, podignuti pod (sa onim cementom koji se sam izravna) ili živjeti sa stepenicom između parketa i pločica .
Mijenjaj majstora..
Nikako ne pristati na život sa stepenicom!!
Prajmiraj postojecu glazuru kvarcnim prajmerom i neka ti majstor nivelira 10 mm podlogu samonivelirajucom masom ( objekt plus Murexin ili mapei ) i to ti je to..miran si narednih 50 godina..na nivelirani pod flexibilno ljepilo i nema kaj da se dogodi..
8 mm pločica + 10 mm nivelirka + 3 mm ljepilo = 21 mm ( visina parketa )

__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 23:19   #943
Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
Mijenjaj majstora..
Nikako ne pristati na život sa stepenicom!!
Prajmiraj postojecu glazuru kvarcnim prajmerom i neka ti majstor nivelira 10 mm podlogu samonivelirajucom masom ( objekt plus Murexin ili mapei ) i to ti je to..miran si narednih 50 godina..na nivelirani pod flexibilno ljepilo i nema kaj da se dogodi..
8 mm pločica + 10 mm nivelirka + 3 mm ljepilo = 21 mm ( visina parketa )

opet ja sa malim detaljima oko cijene.

naravno da neće ostavit stepenicu

ja bi napravio slijedeće, ozvadio stari estrih i napravio novi, puno jeftinije nego nivelirat 10mm

i to nije uopče problem, sve je plivajuče
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 07:57   #944
Quote:
_N_ kaže: Pogledaj post
Razmišljam i ne znam što napraviti.
Imat ću parket od 21mm, a pločice od 8mm visine.
Mogu dignuti pločice za 13mm da budu u nivou parketa (hodnik, kuhinja će imati pločice). Rekao mi je majstor, da, ako bi digli pod za 13mm, ta podloga nikada neće biti tako dobra kao originalna koja je sada.

Što je bolje, podignuti pod (sa onim cementom koji se sam izravna) ili živjeti sa stepenicom između parketa i pločica .
odmah nek lijepi keramiku na 13mm ljepila i digne pod il dan prije navuce zupcastim gleterom od 1cm ljepilo i drugi dan lijepi kad se to posusi i rijesio si stvar ako budes imao stepenicu na tom mjestu zena ce te ubit hehe
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 20:12   #945
.

@ivankeramicar

pa ovo kaj ti savjetuješ čovjeku je čista improvizacija i fušanje posla tj. fušersko rješenje.
Da se razumijemo, i tako se može napraviti, samo je pitanje što time dobiva?
Da li dobiva na brzini, na cijeni ili na kvaliteti.
Po meni , sa tvojim savjetom ne dobiva ni na čemu.
Zašto ?
Zato jer razliku od 10 mm mora svakako nadomjestiti, a ako umjesto nivelir mase ide sa flexibilnim ljepilo cijena je po m2 gotovo pa ista. Zato jer kvalitetno flexibilno ljepilo košta isto kao i nivelir masa, dakle dođe mi na isto..osim ako to radi sa obicnim ljepilom, ali to je već drugi nivo kvalitete !!

Jedan dan navuče zupčastim gleterom pa drugi dan preko toga lijepi...UŽAS !!
Koliko ravno i jednakomjerno možeš navuci ljepilo sa gleterom širine 30 cm, a ako znamo da se glazure izvlače al. letvom 2 m !!
Baš se pitam zašto glazure ne izvlače letvama od 30 cm !!
Pitanje je , da li si ti kad čuo za tankoslojna ljepila i ljepila sa kojima se može ljepiti do 3 cm debljine nanosa...
Znaš li koliko košta vreča od 25 kg ljepila kojim se može ljepiti do 3 cm debljine...
E fakat ne da mi se više...

Uostalom, nije na meni da ti ja sad tu nešto bez veze bla bla bla....
Svatko za svoj posao odgovara...ili ne odgovara ako to radi u fušu...

Glavno je da ljudi dobiju raznolikost rješenja njihovih problema, pa onda neka sami odaberu ono za koje misle da je za njih najbolje.
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 21:05   #946
Ovako, s kuhinjskog poda (3m2) smo povadili stare pločice, pokrpali rupe i spremamo se naliti samonivelirajuću smjesu da poravnamo podlogu.
U trgovini gdje smo kupovali sav materijal, za niveliranje su nam dali od Henkela Ceresit CN70, kupili smo za svaki slučaj dvije vreće po 25kg, kažu da bi jedna trebala biti dosta ali pod je stvarno jadan, pa nek se nađe.

Pločice su gres, velike 50x50 cm. Ljepilo za njih su nam dali od Keracolla Relax, nekakvo kvarcno.

Keramičari su nas redom otezali i odgađali zbog tako male površine pa smo odlučili da ćemo sami nastojati srediti stvar.

Dajte mi neke cake i savjete jer bi mi bilo žao dvaput raditi isti posao.

Što da upotrijebimo za malo rasporediti nivelir masu? Koliko dugo da ju ostavimo da stoji prije ljepljenja pločica? piše da je dovoljno 24 sata, jel to stvarno dovoljno?

Muči me i što su pločice velike pa ne znam kako postavljati ljepilo, da li da idemo jednu po jednu, red po red ili kvadrat po kvadrat. U tlocrtu nam idu tri reda po četiri pločice, s tim da zadnji red uz zid moramo malo odrezati. Također, ne znam kako se režu tako velike pločice, imamo posuđen onaj rezač ali meni se nekako čini da to neće tek tako ići. Mogu li se rezati brusilicom?
E da, i križići koje su nam dali za tako velike pločice su 8 mm, nije li to malo prevelika fuga?

Zahvaljujem na svim savjetima
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 21:10   #947
Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
@ivankeramicar

pa ovo kaj ti savjetuješ čovjeku je čista improvizacija i fušanje posla tj. fušersko rješenje.
Da se razumijemo, i tako se može napraviti, samo je pitanje što time dobiva?
Da li dobiva na brzini, na cijeni ili na kvaliteti.
Po meni , sa tvojim savjetom ne dobiva ni na čemu.
Zašto ?
Zato jer razliku od 10 mm mora svakako nadomjestiti, a ako umjesto nivelir mase ide sa flexibilnim ljepilo cijena je po m2 gotovo pa ista. Zato jer kvalitetno flexibilno ljepilo košta isto kao i nivelir masa, dakle dođe mi na isto..osim ako to radi sa obicnim ljepilom, ali to je već drugi nivo kvalitete !!

Jedan dan navuče zupčastim gleterom pa drugi dan preko toga lijepi...UŽAS !!
Koliko ravno i jednakomjerno možeš navuci ljepilo sa gleterom širine 30 cm, a ako znamo da se glazure izvlače al. letvom 2 m !!
Baš se pitam zašto glazure ne izvlače letvama od 30 cm !!
Pitanje je , da li si ti kad čuo za tankoslojna ljepila i ljepila sa kojima se može ljepiti do 3 cm debljine nanosa...
Znaš li koliko košta vreča od 25 kg ljepila kojim se može ljepiti do 3 cm debljine...
E fakat ne da mi se više...

Uostalom, nije na meni da ti ja sad tu nešto bez veze bla bla bla....
Svatko za svoj posao odgovara...ili ne odgovara ako to radi u fušu...

Glavno je da ljudi dobiju raznolikost rješenja njihovih problema, pa onda neka sami odaberu ono za koje misle da je za njih najbolje.
kako ti mozes mene ucit kako se radi pogledaj moje slike od radova pa onda reci nesto,ja sam ljepio keramiku na 5 cm ljepila jer covjek nije htio ni glazuru ni nista osim ljepila i to flex murexin i keramika je bila 7mm debela i to su u garazu isle plocice
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 21:25   #948
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Ovako, s kuhinjskog poda (3m2) smo povadili stare pločice, pokrpali rupe i spremamo se naliti samonivelirajuću smjesu da poravnamo podlogu.
U trgovini gdje smo kupovali sav materijal, za niveliranje su nam dali od Henkela Ceresit CN70, kupili smo za svaki slučaj dvije vreće po 25kg, kažu da bi jedna trebala biti dosta ali pod je stvarno jadan, pa nek se nađe.

Pločice su gres, velike 50x50 cm. Ljepilo za njih su nam dali od Keracolla Relax, nekakvo kvarcno.

Keramičari su nas redom otezali i odgađali zbog tako male površine pa smo odlučili da ćemo sami nastojati srediti stvar.

Dajte mi neke cake i savjete jer bi mi bilo žao dvaput raditi isti posao.

Što da upotrijebimo za malo rasporediti nivelir masu? Koliko dugo da ju ostavimo da stoji prije ljepljenja pločica? piše da je dovoljno 24 sata, jel to stvarno dovoljno?

Muči me i što su pločice velike pa ne znam kako postavljati ljepilo, da li da idemo jednu po jednu, red po red ili kvadrat po kvadrat. U tlocrtu nam idu tri reda po četiri pločice, s tim da zadnji red uz zid moramo malo odrezati. Također, ne znam kako se režu tako velike pločice, imamo posuđen onaj rezač ali meni se nekako čini da to neće tek tako ići. Mogu li se rezati brusilicom?
E da, i križići koje su nam dali za tako velike pločice su 8 mm, nije li to malo prevelika fuga?

Zahvaljujem na svim savjetima
zamjesaj nivelir masu al oba dvije vrece odjednom mora ti bit jako rijetka i prolij po podu i razvuci zupcastim gleterom od 1cm kad se posusi tj suha je kad posvjetli i stisne se ,zamjesas ljepilo i razvuces ga zubcastim gleterom i ides red po red,posto nemas profi rezac odrezi ih flexom,i radi fugu 1mm ,taj ko ti je dao 8 mm krizice nek ih sebi u kuhinju stavi
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 21:48   #949
Quote:
ivankeramicar kaže: Pogledaj post
zamjesaj nivelir masu al oba dvije vrece odjednom mora ti bit jako rijetka i prolij po podu i razvuci zupcastim gleterom od 1cm kad se posusi tj suha je kad posvjetli i stisne se ,zamjesas ljepilo i razvuces ga zubcastim gleterom i ides red po red,posto nemas profi rezac odrezi ih flexom,i radi fugu 1mm ,taj ko ti je dao 8 mm krizice nek ih sebi u kuhinju stavi
fuga 1 mm,plocice na 5 cm ljepila
to se odmah vidi da puno znas o keramici a ne ovi neki sto se tu javljaju a poima nemaju,lako je postaviti plocice na 8-10mm ljepila ali samo pravi majstori su u stanju postaviti plocice na 5cm ljepila.
hrforum=yuforum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 21:58   #950
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
masa za izravnavanje košta ko suvo zlato
i to sa razlogom.

Po meni redoslijed bi trebao biti: primer, masa za samoniveliranje (u potrebnoj visini), ljepilo, pločica.
vldxmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 22:04   #951
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Dajte mi neke cake i savjete jer bi mi bilo žao dvaput raditi isti posao.

Zahvaljujem na svim savjetima
Ako želiš DIY onda radije pokuša sa nećim lakšim.
Ovakve pločice (50x50) nije kajo postavljati, pogotovo ako nemaš praktičnog iskustva. Radije se još malo potrudi pa nađi majstora koji će ti to napraviti.
Inaće si izabrao najgori dio godine za radove. Majstori sada (do početka ljeta) odrađuju najbolje (plaćene) poslove, pa nije ni čudo što im se ne da raditi 3-4 m2. On za 3 kvadrata mora nositi čitav alat i opremu, i odraditi pripremu kao da radi 30 ili 60 m2.
Ponavljam, pokušaj naći nekakvog majstora, a ako zaista želiš pokušati sam... pa u tome te nitko ne može zaustaviti. Strpljivo i sretno!
vldxmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 22:50   #952
Quote:
vldxmr kaže: Pogledaj post
i to sa razlogom.

Po meni redoslijed bi trebao biti: primer, masa za samoniveliranje (u potrebnoj visini), ljepilo, pločica.
Upravo sam to i napisao i predložio čovjeku...ali ima kv majstora koji su strucniji od mene, ljepe keramiku na 5 cm ljepila i na 1 mm fugu, tako da molim da se mene i moje savjete prihvaca sa dozom opreza!
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 23:01   #953
Ma moramo ići DIY jer nemamo više mogućnosti čekati, uskoro nam dolazi kuhinja na montažu.
Dobili smo preporuku da pločice svakako režemo brusilicom.

U kojoj debljini da stavljamo ljepilo ispod tako velikih pločica? Fugu ćemo ostaviti veliku, ako bude grešaka da ih lakše prikrijemo

Gleter imamo sa velikim zubcima, a vidim i da pločice sa stražnje strane imaju blago nazubljenu površinu
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 00:59   #954
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Ma moramo ići DIY jer nemamo više mogućnosti čekati, uskoro nam dolazi kuhinja na montažu.
Dobili smo preporuku da pločice svakako režemo brusilicom.

U kojoj debljini da stavljamo ljepilo ispod tako velikih pločica? Fugu ćemo ostaviti veliku, ako bude grešaka da ih lakše prikrijemo

Gleter imamo sa velikim zubcima, a vidim i da pločice sa stražnje strane imaju blago nazubljenu površinu
plocice 50x50 su za tako malu kuginju definitivno pre velike ali ok,stvar vaseg ukusa.ljepilo za tako velike plocice stavljati u debljini 10mm,fuga od 8mm je ok.
predlozio bih ti da plocice postavljate dijagonalno i da za soklin stavite lajsnu od punog drva i lakiranu u boji fuge.
hrforum=yuforum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 07:27   #955
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Ma moramo ići DIY jer nemamo više mogućnosti čekati, uskoro nam dolazi kuhinja na montažu.
Dobili smo preporuku da pločice svakako režemo brusilicom.

U kojoj debljini da stavljamo ljepilo ispod tako velikih pločica? Fugu ćemo ostaviti veliku, ako bude grešaka da ih lakše prikrijemo

Gleter imamo sa velikim zubcima, a vidim i da pločice sa stražnje strane imaju blago nazubljenu površinu
razvuces ljepilo sa tim zubcima i gleter stisnes sto jace da ti ostane ravnomjerna visina ljepila pa premazes plocicu sa ljepilom skroz na tanko i samo je spustis na ljepilo i tako samo ides i poravnas ih da nema zubova na fugama
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 09:21   #956
Nećemo se zezati s dijagonalnim postavljanjem, jer smo početnici, iako se slažem da bi to bilo puno ljepše. Ne kužim to za drvenu lajsnu, misliš onu ukrasnu koja zatvara šupljine ispod elemenata? Jer po zidovima imamo pločice koje su skroz do tla, tamo ništa nećemo stavljati.

Znači i pločicu je dobro malo zamuljati s ljepilom odostraga prije polaganja?
Za poravnavanje ćemo koristiti gumeni čekić i letvu.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 13:44   #957
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Nećemo se zezati s dijagonalnim postavljanjem, jer smo početnici, iako se slažem da bi to bilo puno ljepše. Ne kužim to za drvenu lajsnu, misliš onu ukrasnu koja zatvara šupljine ispod elemenata? Jer po zidovima imamo pločice koje su skroz do tla, tamo ništa nećemo stavljati.

Znači i pločicu je dobro malo zamuljati s ljepilom odostraga prije polaganja?
Za poravnavanje ćemo koristiti gumeni čekić i letvu.
drvenu lajsnu sam mislio do zida ali ako su plocice onda ok stim da u tom kutu treba silikonska fuga.
ako je pod sasvim ravan mozes postavljati samo da ljepilo stavis na pod 10mm ako nije onda treba i pod i plocicu mazati ljepilom 8mm.
hrforum=yuforum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 14:13   #958
Super, hvala!
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 15:45   #959
Quote:
hrforum=yuforum kaže: Pogledaj post
plocice 50x50 su za tako malu kuginju definitivno pre velike ali ok,stvar vaseg ukusa.ljepilo za tako velike plocice stavljati u debljini 10mm,fuga od 8mm je ok.
predlozio bih ti da plocice postavljate dijagonalno i da za soklin stavite lajsnu od punog drva i lakiranu u boji fuge.
plocice 50x50 za tako malu kuhinju su po meni idealne pogotovo ako su polirani gres! Fugu od 8mm nisam u životu vidio da netko ima na keramici i mislim da izgleda katastrofa.
salazar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 18:20   #960
Evo da se pohvalim, stavili samonivelirajuću smjesu (prije toga akrilnom emulzijom premazali pod), potrošili smo točno vreću i pol materijala, dakle nekih 38 kg, po kalkulaciji proizvođača to ispada da smo dali gore nekih 7mm.
Dosta sporo se suši, proizvođač kaže da se nakon 24h može hodati a daljnja obrada od 3-6 dana....hm hm. Kako znati kad je spremno za ljepljenje pločica?
Fugu ćemo ipak na koncu staviti manju, jer kad smo malo posložili "na suho" pločice s križićima, stvarno jako zijeva.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.