Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2012., 17:50   #1
Kada sve krene nizbrdo...

iskreno neznam odkud da počnem...ali osjećam kako mi je sve u životu krenulo u krivom smjeru.

Ja i M skupa smo 7 godina, od toga 2 god u braku...
1.poslije 8 mj braka dobila sam OTKAZ...bila sam razočarana, tužna...a jedino objašnjenje koje sam dobila je da je recesija...
2.od vjenčanja udebljala sam se 15-tak kila...i od zgodne djevojke...postala očajna kućanica...svi misle da sam se opustila u braku..ali problem je štitnjača
3.već gotovo dvije godine pokušavamo dobiti bebu...i ništa...ja sam već prilično očajna...i dragi...iako to ne pokazuje kao ja(plaćem,tugujem),trenutno obavljamo sve pretrage da vidimo u čemu je problem i jakooo me strah
4.Ja sam već godinama apsolvent, i jako malo mi treba da završim faks ali uz sve ove probleme nemam snage ni volje za učiti, nije opravdanje znam.
5.Silno želim da se odselimo od njegovih...i iako smo već imali par prilika da to napravimo, njegovima uvijek nešto smeta i mješaju se u sve, tako da brzo odustanemo od svega...

Ja se bojim da padam u depresiju zbog svega jer moja su očekivanja i želje jedno,a sve ovo što se događa je drugo...posve suprotno, znači nisam završila faks, nemam posao, debela sam, bolesna, u tuđoj kući i još možda neplodna...možda pretjerujem,neznam...ali očajna sam...
simar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 17:55   #2
Prvo prestani raditi na djetetu jer nema smisla dovesti ga u ovu situaciju u kojoj se nalaziš. Zatim razmisli možete li si priuštiti samostalan život, a ako ne kad biste mogli. I odselite čim prije. Svekrva neka priča svoje, to je njezina stvar. Ali cijelo to vrijeme nemoj zanemariti zdravlje, slušaj upute liječnika i posveti se sebi. A onda i faksu.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 18:26   #3
Nabrojila si nekoliko problema i kako oni utječu na tebe osobno, a ni riječi o tome kako utječu na tvoj odnos s mužem.

Zašto si otvorila temu na Životu u dvoje?
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 18:40   #4
Quote:
simar kaže: Pogledaj post
iskreno neznam odkud da počnem...ali osjećam kako mi je sve u životu krenulo u krivom smjeru.

Ja i M skupa smo 7 godina, od toga 2 god u braku...
1.poslije 8 mj braka dobila sam OTKAZ...bila sam razočarana, tužna...a jedino objašnjenje koje sam dobila je da je recesija...
2.od vjenčanja udebljala sam se 15-tak kila...i od zgodne djevojke...postala očajna kućanica...svi misle da sam se opustila u braku..ali problem je štitnjača
3.već gotovo dvije godine pokušavamo dobiti bebu...i ništa...ja sam već prilično očajna...i dragi...iako to ne pokazuje kao ja(plaćem,tugujem),trenutno obavljamo sve pretrage da vidimo u čemu je problem i jakooo me strah
4.Ja sam već godinama apsolvent, i jako malo mi treba da završim faks ali uz sve ove probleme nemam snage ni volje za učiti, nije opravdanje znam.
5.Silno želim da se odselimo od njegovih...i iako smo već imali par prilika da to napravimo, njegovima uvijek nešto smeta i mješaju se u sve, tako da brzo odustanemo od svega...

Ja se bojim da padam u depresiju zbog svega jer moja su očekivanja i želje jedno,a sve ovo što se događa je drugo...posve suprotno, znači nisam završila faks, nemam posao, debela sam, bolesna, u tuđoj kući i još možda neplodna...možda pretjerujem,neznam...ali očajna sam...

meni se cini prevelika ova gomila..ali shvacam ..
samo je jedan svajet najbitniji a to je povratit zdravlje..ja bih na tvome mjestu stavila to na prvo mjesto,,.,znaci lijeci stitnjacu obavezno..napravi i ostale pretrage..i s obzirom na zdravstveno stanje zelis li doista pod tim okolnostima zatrudniti?' pijuci na primjer hormone za stitnjacu...

tebi treba veliki zaokret kako god..

objasni nam ako imas volje i vremena..kako je doslo sve??
detaljnije..kako je sa muzem odnosi..sa sveki..da li je stitnjaca povecana od psihe ili ??
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 19:08   #5
...radi se o smanjenom radu štitnjače...obavljam i daljnje kontrole tako da još nemam terapiju nikakvu.

e sad moja je teorija bila da ajd već kad neradim,a nisam ni sigurna hoću li naći posao u skorije vrijeme, da je možda pravo vrijeme za bebača.

odnos s m je u zadnje vrijeme poljuljan...ja sam jako živčana zbog svega,odlučili smo se za kupnju jedne kuće-starije, koju bi renovirali, ali njegovi su se jako protivili i time dosta utjecali na njega tako da smo odustali. to mi kod njega jako smeta jer je još jako neodlučan oko svega, i sluša tuđa mišljenja, iako se dogovori sa mnom jedno, uglavnom bude obrnuto. Mi smo kod njegovih u dvorišnom stanu...i kao odvojeni smo ali zapravo su stalno tu negdje...uvijek...pogotovo njegova mama. Nemogu reći da se ja s njom svađam ili nešto...ali smeta mi što smo tako svi skupa ,a imamo mogućnosti odvojiti se (imamo ušteđevinu) a ja to najviše želim, biti sama s njim,jer mislim da će se sve onda smiriti i nekako doći na svoje.
simar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 19:27   #6
Zašto ne porazgovaraš s mužem i objasniš mu otvoreno situaciju kakva je;da si nezadovoljna,tužna i da misliš da vam je vrijeme da se osamostalite pošto imate uvjete za to.
Zar je važno što se njegovi roditelji ne slažu s tim?Živite svoj život,a ne život svekija.Kako to misliš oni utječu na njega?On se priklanja njihovom mišljenju,ja ne razumijem kako na odraslu osobu itko može utjecati u tako važnim stvarima kao što je njegov život
Vjerujem da ti se nije lako nositi sa svim odjednom,ali kreni polako.
Prvo znaš i sama kada je štitnjača u pitanju da moraš zaboraviti na stres i čuvati živce.Zato na 1.mjesto zdravlje
Da samo znaš koliko parova poznajem koji su isto mislili da ne mogu imati djece,pa kad su se malo odmakli od problema i posložili životne kockice,ostali trudni bez ikakvih problema
__________________
Nije lako naći ljude s kojima ćeš voditi donekle zanimljiv razgovor.Vrijeđaju me svijet i njegove gluposti
Mirabai is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 21:49   #7
Quote:
simar kaže: Pogledaj post
e sad moja je teorija bila da ajd već kad neradim,a nisam ni sigurna hoću li naći posao u skorije vrijeme, da je možda pravo vrijeme za bebača.
A nije ti palo na pamet pokušati naći posao ili možda završiti faks? Nego na zategnutu situaciju nabaciti još jedan prilično velik zalogaj koji bi čarolijom trebao riješiti sve probleme?

Igraš li loto? Ili se samo nadaš dobitku bez da uplatiš?

Daj, pokreni se malo, napravi nešto. Čekanje boljih dana obično ne donese bolje dane.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 22:20   #8
Ne treba ti beba sada uopste! Treba ti da sredis zdravlje, diplomiras i sredis izgled!
Prvo obavi najteze stvari a onda ove koje su "lake" . Sa problemima sa stitnom zlezdom ako ostanes trudna svasta moze da se iskomplikuje. Nisi neplodna i to su iracionalni strahovi. Otidji na fakultet. Vidi koliko tacno imas ispita i nabavi knjige. Idi svaki dan u biblioteku na fakultetu da ucis. Ne kod kuce jer neces nista uraditi. Uplati teretanu\aerobik\plivanje sta god volis. Uvrsti i to u svoj nedeljni raspored. Dakle, sredi prvo sebe, svoje vreme i psihicki mir. Samim tim ce i odnos izmedju vas da se popravi. Ne insistiraj na preseljenju jer je to trenutno, po mom misljenju, najmanje znacajno. Moras se dovesti u situaciju da si zdrava zena sa diplomom koja ce imati jednog dana posao. Pa neces valjda da radis po trafikama ceo zivot pored fakulteta?
Verovatn si trenutno u depresiji ili u nekom tuzno-stresnom stanju koje ce te uvesti u depresiju. Idi kod psihologa na razgovor i trazi neki savet ili ako mislis da ti treba i neki antidepresiv. Zivot ne treba da bude mucenje vec da ga sto lakse prodjemo. Olaksaj sebi sve sto god mozes.
Najpre napravi plan i program za sebe samu. Ostalo ce se sve srediti sa time.
0106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 22:45   #9
Quote:
simar kaže: Pogledaj post
.
e sad moja je teorija bila da ajd već kad neradim,a nisam ni sigurna hoću li naći posao u skorije vrijeme, da je možda pravo vrijeme za bebača.
znaci od svih problema ti bi si naprtila jos jedan?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 23:06   #10
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
znaci od svih problema ti bi si naprtila jos jedan?
slazem se karaj toliko problema jadno je uopće i misliti dobiti djete..da se i ono pati,ma kakvu mu buducnost oboje nudite malo se zapitaj??
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 23:29   #11
Quote:
simar kaže: Pogledaj post
e sad moja je teorija bila da ajd već kad neradim,a nisam ni sigurna hoću li naći posao u skorije vrijeme, da je možda pravo vrijeme za bebača.
Krivo.

1. Sredi fax. Napiši taj diplomski i završi to poglavlje u životu. Nasili se. Ne radi na ničemu drugome nego samo na tome. To je sve skupa par mjeseci posla, a time ćeš zatvoriti veliko i važno poglavlje u životu jer ćeš si skinuti taj kamen "nesposobnosti i nedostatka samopoštovanja" sa leđa.

2. Kad predaš diplomski počni tražiti posao. Bilo kakav posao.

3. Dok tražiš posao ozbiljno porazgovaraj sa partnerom. Bez zajedničkog dogovora o vašem osamostaljivanju mislim da vama nema napretka.

4. Tek nakon što riješiš fax i odseliš se moći ćeš misliti na sebe. Zapravo, zadovoljstvo učinjenim i samom sobom rezultirat će boljitkom za tebe samu.

5. I tek tada, kad budeš zadovoljna sobom i vašim zajedničkim životom možeš razmišljati o bebi. Naravno, prije toga medicinski zaključite možete li imati dijete ili ne.

Bit će teško, ali je izvedivo. Zapravo, bit će najteže ako ćeš u svemu tome biti sama. Ako ćeš imati potporu partnera, sve će ići lakše.

Ako nemaš tu potporu, onda se možda najprije trebaš posvetiti tom problemu.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 23:30   #12
Quote:
simar kaže: Pogledaj post
...radi se o smanjenom radu štitnjače...obavljam i daljnje kontrole tako da još nemam terapiju nikakvu.
Polako. Bice sve u redu.

Kada se problemi nagomilaju, treba ih razvrstati.

- Postoji ono sto je bitno i hitno - u tvom slucaju problemi sa stitnjacom, pa to treba rijesti prvo. Od smanjene funkcije stitnjace ti potjece povecana kilaza, sklonost depresiji i problemi s plodnoscu. Dakle, prvo trebas krenuti sa hormonalnom terapijom i vremenom ce ovi problemi umanjiti i/ili nestati.

- Zatim ono sto je bitno, a nije ( toliko ) hitno. Tu spada zavrsetak fakulteta i nadam se tvoja trudnoca. Posto ti je trenutno lakse uciti nego zatrudniti, otidji do fakulteta, raspitaj se kada su ispiti, najbolje ih spremaj u fakultetskoj biblioteci, a upoznaces i neke kolegice pa ce biti lakse. Kad diplomiras, imaces bolje uvjete za trudnocu, nadam se da ce i terapija dotad uciniti svoje. U ovu skupinu spada i tvoj odnos sa suprugom, organizuj neki izlazak samo za vas dvoje, da se opustite i porazgovarte bez frke & panike.

- Zatim ono sto je manje bitno, a nije hitno. To bi bilo trazenje novog posla - priznaces da ces ga lakse naci s diplomom.

- Na kraju je ono sto je za tebe malo bitno, i nije hitno. Tu spada odnos sa svekrvom. Osmijehni joj se ponekad i nadji joj se pri ruci. Sve to ces lakse uciniti ako rijesis gornje stavke.

Sretno.

Sad vidim da smo higijenicarka i ja napisale slicne postove, s malo razlicitim sadrzajem u isto vrijeme.
Monica B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 23:58   #13
Quote:
simar kaže: Pogledaj post
iskreno neznam odkud da počnem...ali osjećam kako mi je sve u životu krenulo u krivom smjeru.

Ja i M skupa smo 7 godina, od toga 2 god u braku...
1.poslije 8 mj braka dobila sam OTKAZ...bila sam razočarana, tužna...a jedino objašnjenje koje sam dobila je da je recesija...
2.od vjenčanja udebljala sam se 15-tak kila...i od zgodne djevojke...postala očajna kućanica...svi misle da sam se opustila u braku..ali problem je štitnjača
3.već gotovo dvije godine pokušavamo dobiti bebu...i ništa...ja sam već prilično očajna...i dragi...iako to ne pokazuje kao ja(plaćem,tugujem),trenutno obavljamo sve pretrage da vidimo u čemu je problem i jakooo me strah
4.Ja sam već godinama apsolvent, i jako malo mi treba da završim faks ali uz sve ove probleme nemam snage ni volje za učiti, nije opravdanje znam.
5.Silno želim da se odselimo od njegovih...i iako smo već imali par prilika da to napravimo, njegovima uvijek nešto smeta i mješaju se u sve, tako da brzo odustanemo od svega...

Ja se bojim da padam u depresiju zbog svega jer moja su očekivanja i želje jedno,a sve ovo što se događa je drugo...posve suprotno, znači nisam završila faks, nemam posao, debela sam, bolesna, u tuđoj kući i još možda neplodna...možda pretjerujem,neznam...ali očajna sam...
Uzaludno ti je maltretirati se oko djeteta i sl. jer imas i sama problema oko sebe koji direktno imaju veze s tobom.

Prvo riješi sve probleme koji se ticu tebe, pa onda razmisljaj o djetetu.

Tebi se problemi gomilaju jedan na drugi, i dolazis do bezizlazne situacije... Kreni redom sjesavati sve, a dijete ostavi na kraju... Jer, uzalud ti dijete ako si ne popravis zdravlje, ne zavrsis fax i osiguras djetetu egzistenciju ukljucujuci i tvoga muza.

No, odseliti se, to je ok. Medutim, bilo bi ok da njegovi ili tvoji budu blizu kada se porodiš nakon što zatrudniš, jer, sigurno će ti trebati netko priskociti u pomoc, i dok djeca budu mala, htjet ćeš sigurno otići nekamo s muzem, a tada roditelji ili tvoji ili njegovi savrseno sluze...

Chill out, and solve every shit one after another.
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 12:49   #14
Quote:
simar kaže: Pogledaj post
iskreno neznam odkud da počnem...ali osjećam kako mi je sve u životu krenulo u krivom smjeru.

Ja i M skupa smo 7 godina, od toga 2 god u braku...
1.poslije 8 mj braka dobila sam OTKAZ...bila sam razočarana, tužna...a jedino objašnjenje koje sam dobila je da je recesija...
2.od vjenčanja udebljala sam se 15-tak kila...i od zgodne djevojke...postala očajna kućanica...svi misle da sam se opustila u braku..ali problem je štitnjača
3.već gotovo dvije godine pokušavamo dobiti bebu...i ništa...ja sam već prilično očajna...i dragi...iako to ne pokazuje kao ja(plaćem,tugujem),trenutno obavljamo sve pretrage da vidimo u čemu je problem i jakooo me strah
4.Ja sam već godinama apsolvent, i jako malo mi treba da završim faks ali uz sve ove probleme nemam snage ni volje za učiti, nije opravdanje znam.
5.Silno želim da se odselimo od njegovih...i iako smo već imali par prilika da to napravimo, njegovima uvijek nešto smeta i mješaju se u sve, tako da brzo odustanemo od svega...

Ja se bojim da padam u depresiju zbog svega jer moja su očekivanja i želje jedno,a sve ovo što se događa je drugo...posve suprotno, znači nisam završila faks, nemam posao, debela sam, bolesna, u tuđoj kući i još možda neplodna...možda pretjerujem,neznam...ali očajna sam...

Klasika uzroka depresije u Hrvata..običnog.
Zašto misliš da debljanje ima bilo kakve veze sa vezom..bezveze
Ako te on prihvaća kao(po tvojoj procjeni)burence..budi sretna da je tako,iako to nije razlog ničemu nego jedan od okidača tvog manjka do yaya samopouzdanja,što u sebe što u cijeli svijet..čak i u svemir možda.
Znam ljude koji 10 god pokušavaju na sve mile načine dobiti bebu..pa žive u vjeri i nadi da će jednom uspjeti..i nisu se poklali niti pali u Mrtvo more depresije i iskrivljene slike odnosa,braka.
Posao nemaš ali nema naznaka da bi ga našla završavajući taj faks..krasna nadasve prelijepa logika !
Njegovi roditelji su vaš problem koji ON mora riješiti ako može i zna(prev.-ima muda)
Tu je srž klimavog odnosa..nekad seljenje može imati negativne ekonomske posljedice ali gradite međusobno povjerenje koje ne mogu nikakvi novci kupiti...
Malo izvaži na običnom komadu papira loše i dobre strane braka..vrlo brzo ćeš se uvjeriti da si u krivu..
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 18:36   #15
Za početak, ja bih ti preporučila da prestaneš raditi na djetetu. Ja sa štitnjačom imam problema već skoro 5 godina i još uvijek mi hormoni nisu u ravnoteži. Treba dosta vremena da se oni ustabile, a manjak hormona štitnjače može jako utjecati na razvoj djeteta.
Meni je doktorica koja me liječi rekla da ću za vrijeme trudnoće (ako ikada budem trudna) morati često ići na kontrole hormona.
Prvo to riješi i tek onda razmišljaj o djetetu.

Štitnjača utječe na čitav organizam, a depresija i umor mogu također biti posljedica nepravilnog rada štitnjače. Ponavljam, to je prvo što moraš riješiti.

Što se debljanja tiče, činjenica je da ti je metabolizam sporiji. Jednostavno ćeš morati paziti što jedeš čitav život i redovito vježbati ili prihvatiti samu sebe kao krupniju osobu.

Usporen rad štitnjače također uzrokuje pad koncentracije, pa vjerojatno zbog toga imaš problema s učenjem.

Nemoj me krivo shvatiti, ne mislim da se bolest štitnjače može kriviti za sve probleme koje imaš i neće svi tvoji problemi nestati s Euthyroxom , no bolest je prvo što trebaš početi rješavati.
I razmisli koliko su ti želje realne. Treba li ti bolesno dijete (a moglo bi biti ako ostaneš trudna bez hormonske terapije) i još tko zna koliko kila viška nakon trudnoće u trenutku kad si nezaposlene i nemaš riješeno stambeno pitanje?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 18:42   #16
Quote:
simar kaže: Pogledaj post
iskreno neznam odkud da počnem...ali osjećam kako mi je sve u životu krenulo u krivom smjeru.

Ja i M skupa smo 7 godina, od toga 2 god u braku...
1.poslije 8 mj braka dobila sam OTKAZ...bila sam razočarana, tužna...a jedino objašnjenje koje sam dobila je da je recesija...
2.od vjenčanja udebljala sam se 15-tak kila...i od zgodne djevojke...postala očajna kućanica...svi misle da sam se opustila u braku..ali problem je štitnjača
3.već gotovo dvije godine pokušavamo dobiti bebu...i ništa...ja sam već prilično očajna...i dragi...iako to ne pokazuje kao ja(plaćem,tugujem),trenutno obavljamo sve pretrage da vidimo u čemu je problem i jakooo me strah
4.Ja sam već godinama apsolvent, i jako malo mi treba da završim faks ali uz sve ove probleme nemam snage ni volje za učiti, nije opravdanje znam.
5.Silno želim da se odselimo od njegovih...i iako smo već imali par prilika da to napravimo, njegovima uvijek nešto smeta i mješaju se u sve, tako da brzo odustanemo od svega...

Ja se bojim da padam u depresiju zbog svega jer moja su očekivanja i želje jedno,a sve ovo što se događa je drugo...posve suprotno, znači nisam završila faks, nemam posao, debela sam, bolesna, u tuđoj kući i još možda neplodna...možda pretjerujem,neznam...ali očajna sam...
1. nisi jedina
2. ne, nije problem štitnjača, nego hrana, ali nebitno
3. nakon problema pod 1 i 2 ti bi dijete Usput,hipoterioza može poremetiti ciklus i posljedično dovesti do problema sa začećem
4. završi faks
5. reci mužu da ne bude beskičmenjak i da je poligamija u RH zabranjena zakonom. U braku je s tobom, ne svojom širom familijom.

Quote:
simar kaže: Pogledaj post
...radi se o smanjenom radu štitnjače...obavljam i daljnje kontrole tako da još nemam terapiju nikakvu.

e sad moja je teorija bila da ajd već kad neradim,a nisam ni sigurna hoću li naći posao u skorije vrijeme, da je možda pravo vrijeme za bebača.

odnos s m je u zadnje vrijeme poljuljan...ja sam jako živčana zbog svega,odlučili smo se za kupnju jedne kuće-starije, koju bi renovirali, ali njegovi su se jako protivili i time dosta utjecali na njega tako da smo odustali. to mi kod njega jako smeta jer je još jako neodlučan oko svega, i sluša tuđa mišljenja, iako se dogovori sa mnom jedno, uglavnom bude obrnuto. Mi smo kod njegovih u dvorišnom stanu...i kao odvojeni smo ali zapravo su stalno tu negdje...uvijek...pogotovo njegova mama. Nemogu reći da se ja s njom svađam ili nešto...ali smeta mi što smo tako svi skupa ,a imamo mogućnosti odvojiti se (imamo ušteđevinu) a ja to najviše želim, biti sama s njim,jer mislim da će se sve onda smiriti i nekako doći na svoje.
Kriva ti je teorija. Po čemu bi sad bilo pravo vrijeme za bebača?

Prvenstveno, pogledaj broj 5. Reci mužu da odraste i da si mu jedina uža obitelj sad TI.
Seljenje je pametna ideja. Ali ako ne razgovaraš sa suprugom čim prije odselit ćete se nikad. Ako sad dobijete dijete - selidba je miiiiiljama daleko - već vidim: A kud ćete sad s djetetom? A treba i za dijete kupiti xyz stvari i ode ušteđevina. Pa će dijete krenuti u vrtić. Pa će doći drugo, treće, peto i opet ista priča.

Stisni zube, završi taj faks, skini jednu brigu s vrata. U međuvremenu će se iskristalizirati situacija sa štitnjačom. Riješi rodbinske probleme s mužem i odseli se.
Sad vrijeme za bebu nije. Bit će kad riješiš navedene četiri točke.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 21:16   #17
Kad se problemi nagomilaju, čini se da nema izlaza. Ali kako je već rečeno, samo ih treba razvrstati i napraviti nekakav okvirni plan od čega krenuti.
Mislim da od djeteta ne treba krenuti. To nije način na koji ćeš postići vlastitu realizaciju.
Trudiš se da nešto promijeniš, da nešto u tom životu napokon bude dobro, ali na pogrešan način. Zapravo je, u većini slučajeva, napraviti dijete krajnje jednostavno, za razliku od rješavanja svih drugih problema. Zato mnogi pribjegavaju toj opciji, posebno onda kad ne bi trebali.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 23:58   #18
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Kad se problemi nagomilaju, čini se da nema izlaza. Ali kako je već rečeno, samo ih treba razvrstati i napraviti nekakav okvirni plan od čega krenuti.
Mislim da od djeteta ne treba krenuti. To nije način na koji ćeš postići vlastitu realizaciju.
Trudiš se da nešto promijeniš, da nešto u tom životu napokon bude dobro, ali na pogrešan način. Zapravo je, u većini slučajeva, napraviti dijete krajnje jednostavno, za razliku od rješavanja svih drugih problema. Zato mnogi pribjegavaju toj opciji, posebno onda kad ne bi trebali.
Potpisujem.
Kreni sa nekim aktivnostima, ako su problem kile smanji slatko, kruh, masno, s mužem otvoreno razgovaraj o svemu, sa njegovom obitelji također budi iskrena i nedaj im da se paćaju u tvoj život. Kreni recimo od skidanja sala, tu ćeš dobiti na samopouzdanju pa ćeš biti otvorenija i voljnija i za druge promijene.
Faksu pridaj veći značaj i katkada se, ako treba, prisili na učenje.
To ti je jedini način, potruditi se i vjerovati da će rezultirati ostvarenjem cilja.

Mislim da katkada i stres i depresija mogu utjecati na plodnost, a to se da riješiti, samo se pomuči i pokreni.
Nebi bilo loše možda da se posavjetuješ sa psihologom.
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 11:35   #19
što se tiće posla naravno da tražim posao, trenutno bilo kakav,jer stvarno planiramo preseljenje i novac je prijeko potreban,i za ovo vrijeme od otkaza radila sam puno poslića,išla u nadnice u polje,brinila o starijima, i svašta drugo tako da mi to nije problem i nisam neka ljenčina koja svoje probleme rješava hranom,stvarno je problem sa štitnjačom,ali kako sam već napisala još nemam nikakvu terapiju.
ono što znam o štitnjaći i začeću naučila sam sa interneta, jer niti jedan doktor pa ćak ni moja ginićka nije mi rekla da postoji ikakva opasnost, a evo prije 5 dana sam bila kod nje sa nalazima...i naravno da nebi željela ni sebi a ponajprije svome djetetu uništiti život,ali kad se poslije 2 godine dvoje mladih trude i svaki mjesec nadaju trudnoći, morate priznat da je prilično frustrirajuće i postane još veća i jača želja.

i da udebljala sam se,nije da sam trokrilni odmar i muž me i ovakvu voli,ali meni smeta, a najviše mi smeta što ljudi koji me nisu dugo vidjeli misle da sam trudna.

a što se faksa tiče nije da neznam kakva je situacija, i nije da ništa ne poduzimam,ali da bi mogla više, istina je.

sa mužem sam razgovarala i donjeli smo neke odluke što se tiče preseljenja, poslova i sličnoga,
i da ja se inače znam nositi sa problemima i prošla sam stvarno svašta, ali ovo sve se događalo u relativno kratkom vremenu i još dosta toga je bilo uz to ( smrtni slučajevi, prepirke) tako da mi je sve na trenutke djelovalo zastrašujuće i totalno neočekivano.
simar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 13:13   #20
Quote:
simar kaže: Pogledaj post
što se tiće posla naravno da tražim posao, trenutno bilo kakav,jer stvarno planiramo preseljenje i novac je prijeko potreban,i za ovo vrijeme od otkaza radila sam puno poslića,išla u nadnice u polje,brinila o starijima, i svašta drugo tako da mi to nije problem i nisam neka ljenčina koja svoje probleme rješava hranom,stvarno je problem sa štitnjačom,ali kako sam već napisala još nemam nikakvu terapiju.
ono što znam o štitnjaći i začeću naučila sam sa interneta, jer niti jedan doktor pa ćak ni moja ginićka nije mi rekla da postoji ikakva opasnost, a evo prije 5 dana sam bila kod nje sa nalazima...i naravno da nebi željela ni sebi a ponajprije svome djetetu uništiti život,ali kad se poslije 2 godine dvoje mladih trude i svaki mjesec nadaju trudnoći, morate priznat da je prilično frustrirajuće i postane još veća i jača želja.

i da udebljala sam se,nije da sam trokrilni odmar i muž me i ovakvu voli,ali meni smeta, a najviše mi smeta što ljudi koji me nisu dugo vidjeli misle da sam trudna.

a što se faksa tiče nije da neznam kakva je situacija, i nije da ništa ne poduzimam,ali da bi mogla više, istina je.

sa mužem sam razgovarala i donjeli smo neke odluke što se tiče preseljenja, poslova i sličnoga,
i da ja se inače znam nositi sa problemima i prošla sam stvarno svašta, ali ovo sve se događalo u relativno kratkom vremenu i još dosta toga je bilo uz to ( smrtni slučajevi, prepirke) tako da mi je sve na trenutke djelovalo zastrašujuće i totalno neočekivano.
Meni je doktorica koja mi liječi štitnjaču rekla da hormone štitnjače treba imati pod kontrolom prije trudnoće i, naravno, kroz čitavu trudnoću. Nije dobro planirati trudnoću u ovakvoj situaciji. Ako sagledaš stvari realno, nije li bolje da nisi ostala trudna? Umjesto frustracije bi trebala osjećati olakšanje jer imaš vremena srediti zdravlje prije trudnoće.

A nakon zdravlja i sve ostalo. Ako razmišljate o preseljenju i treba vam novac, dijete se tu zaista ne uklapa.

Do poremećaja rada štitnjače najčešće dolazi zbog stresa. Ako si u zadnje vrijeme imala smrtni slučaj u obitelji i druge probleme, nije niti čudo da ti štitnjača ne funkcionira. Tijelo ti daje poruku da trebaš stati na loptu.
Ako imaš par ispita koji ti stalno vise nad glavom, normalno da si pod stalnim stresom. Ako tome dodaš i nezadovoljstvo uvjetima u kojima trenutno živiš i činjenicu da si nezaposlena, logično je da će se taj stres na neki način manifestirati.

Niti jedan od tih problema nije nerješiv. Samo trebaš rješavati jedan po jedan. Kako to da još nisi dobila terapiju, a dijagnosticirana ti je hipotireoza? Gdje se liječiš? Možda bi trebala promijeniti liječnika.

Ja bih da sam u tvojoj situaciji prvo počela s terapijom, a onda krenula spremati ispite za 6. mjesec. Nakon diplome bi vjerojatno imala više šanse da se zaposliš, a kad biste oboje radili mogli biste unajmiti stan.

I ne znam da li ti je liječnik rekao, no hipotireoza nije izlječiva. Terapiju ćeš trebati trajno uzimati. No nemoj se brinuti oko toga. Kad ti prilagode dozu hormona, funkcionirati ćeš sasvim normalno.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.