Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2012., 19:26   #141
Uf Britanci....moj prvi susret s njima prije par godina....silazak sa broda u Killingholme ( nasuprot Hull-a) .....dolazak na "granični prijelaz, dok čekam na red već psima njuškaju oko kompozicje ....pružam putovnicu.....hrvatsku naravno.....bez problema kaže....pratite ovo vozilo ....neki osobni auto ..u neko industrijsko skladište ...scena dostojna mafijaškog susreta u filmu....odbor za doček ...da što vozim ....autodijelove za NISSAN u Washington! Hoće vidit ..nema problema....otvorim vrata a ono palete s plastičnim boxevima 3m u visinu, 2,5m u širinu ..da što je unutra? Reko pogledajte, ja imam CMR i dostavnice a vi sad ako ćete otvorit svaku plastičnu kutiju ...GO FOR IT!

Drugi plazi po kabini, mada moram reč da je pital smije li u kabinu ...nezna otvorit bočno spremište ....traži da ja otvorim! No kad su se uvjerili da solidno govorim engleski i da nema ništa odjednom su postali MED I MLIJEKO!

Catch 22 je bila MOJA HRVATSKA PUTOVNICA! Previše je kosovara i BiH ušlo s lažnim hrvatskim putovnicama u GB ..i zatražili AZIL!

Danas je GB puna tih bosanskih izbjeglica koji su došli sa HR putovnicama!
Mahom su svi na "socijali" i ne mrdaju ni milimetra čak i kad su "legalizirali" boravak!

Rumunji su sredinom 90ih masovno preplavili Njemačku i svi do jednoga dobili IZGON ....i zabranu ulaska u Njemačku ....a samim time i za svaku EU državu, no opet dolaze i preplavljuju istu!

Kad jednom dobiješ izgon i šupiraju te ....moraš ako misliš legalno putovat zatražit skidanje zabrane od strane uprave za strance koja te šupirala....što u pravilu podrazumijeva i plaćanje ondašnjih troškova deportacije!

Od kada su Rumunji u seobi naroda opet ....opet pojačano kradu aute i provale u mom kraju!

Mislim da GB neće biti restriktivna bar ne potpuno za HR građane....jer radne snage im treba....pogotovo stoga što sad povlače "svoje vojnike" iz Njemačke, ali ovi masovno ostaju u Njemačkoj živit i radit! Pitanje je samo "koliko će platit" a i socijalna sigurnost u GB nije na nivou Njemačke! O pravima radnika da ne govorim....

Neki dan sam pričao s jednim 45 godišnjakom, došao ko klinac jer mu je otac bio u vojsci ..on je radio u vojsci kao civil.....i kaže nema šanse da se vrne......možda kad ode u penziju!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 13:13   #142
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ne znam tko kontrolira putovnice na aerodromima u UK, valjda policija, to su jako bezobrazni ljudi koje ne zanima istina, rade iskljucivo po svojim bezobraznim uvjerenjima.

Ja sam se vise puta u to uvjerio na svojoj kozi, na vise aerodroma, iako sam imao uredne papire zadrzavali su me bez ikakvog razloga i pri tome bili izuzetno bezobrazni, uopce ih nije zanimalo sto ja kazem niti sto sto pise u mojoj putovnici.

Plus, auto su mi okrenuli naopako kad sam prvi put isao za Irsku a imao sam urednu tranzitnu vizu za UK.

Tako da to sto si napisala nije tocno niti u teoriji, plus procitaj na temi o Engleskoj iskustva drugih koji su prosli slicno kao ja.
Putovnice u UK kontrolica UKBA, http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/

Točno je i u teoriji i u praksi to što sam napisala. Kakvo je to "bezobrazno" ponašanje koje spominješ? Jesu te pustili vani na hladnom i kiši sat i pol dok su proučavali što s tobom i kako te kazniti a ti kasniš na avion? Jesu ti grubo odbrusili ako si zamolio za čašu vode? Jesu ti ponudili prevoditelja ako nisi razumio jezik? Jesu ti dali da potpišeš nešto bez objašnjenja i prijevoda?
Sve što sam navela su prekršaji koje je granična policija napravila meni. Hrvatska granična policija.
Da to naprave Britanci, znaju da mogu ostati bez posla i kažnjeni.

Ne kažem da su anđeli, ali često putujem tamo i znam da mi je veća mučnina na našim granicama, a da ne spominjem neke bliže susjede i njihovu primitivnu policiju.

Zadnje uređivanje Mrs Cookie : 28.05.2012. at 13:28. Reason: link
Mrs Cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 13:26   #143
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Cudi me onda kako to da imaju takve dvostruke kriterije prema ostalim ilegalcima koji bjeze iz zemalja 3. svijeta pa ih uz uvrede i gotovo gestapovskim pristupom deportiraju u najhitnijem roku...
Dakle svašta, mi čija je policija tako fina i uljudna, nadasve kulturna i načitana, baš možemo reći nešto poput "uvreda i gestapovskog pristupa" za britansku policiju. Joj daj...

Pogledaj na Youtube što si ljudi dozvoljavaju i kako daleko idu u provokacijama britanske policije. Dođe ti da se sažališ nad njima.

Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Rumunje bi isto tako rado sutnuli van ali moraju pojesti to govno jer su Rumunji u EU, a i primili su ih u EU zbog geostrateskih interesa koji nadilaze sve te probleme koje bi i oni najgori kriminalci iz tih ex Soviet block zemalja i radili... Nekako mi je nategnuto da je carinu briga za tvoja ljudska prava...
Točno, carinu nije briga za moja ljudska prava, nego ih je briga da poštuju zakon. Zakon štiti ljudska prava.

Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
S druge strane, ti Rumunji su radili u registriranim britanskim tvrtkama ilegalno... Nekako sumnjam da ce vlasnik tvornice Englez pun novca odgovarati za to... Platiti ce neku globu i onda ce naci neke nove jadnike koji su spremni derati perje sa ubijenih pilica za kikiriki...
U pravilu oni ne rade za lokalne vlasnike nego za svoje zemljake. Malo koji Britanac bi zaposlio stranca bez papira. Generaliziraš...
Mrs Cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 13:32   #144
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Drugi plazi po kabini, mada moram reč da je pital smije li u kabinu ...nezna otvorit bočno spremište ....traži da ja otvorim! No kad su se uvjerili da solidno govorim engleski i da nema ništa odjednom su postali MED I MLIJEKO!
Mali offtopic, jel to legalno?

A s druge strane, da nisi dao, onda bi možda rekli da si sumnjiv i zadržali te dok ne dobiju nalog ili štaveć...
method_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 13:56   #145
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Mali offtopic, jel to legalno?

A s druge strane, da nisi dao, onda bi možda rekli da si sumnjiv i zadržali te dok ne dobiju nalog ili štaveć...
Na što misliš da je legalno? Na bočni spremnik? Naravno da je legalno, svi kamioni za daljinski promet imaju u kabini ormariće ( pretince) iznad vjetrobrana, zatim ispod kreveta ( obično frižider i ladica) te spremišta koja su dostupna iz kabine dizanjem kreveta i izvana ( ta ista spremišta) ...

a sad ne odobrit, u pravu si, odmah si sumnjiv, a njima dobit nalog je stvar možda sat-dva, i u pravilu samo ti gubiš, jer stojiš i čekaš ..i nećeš obavit svoj posao u roku....a to čekanje može biti i više sati jer njima se ne žuri!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 15:15   #146
Quote:
Mrs Cookie kaže: Pogledaj post
Dakle svašta, mi čija je policija tako fina i uljudna, nadasve kulturna i načitana, baš možemo reći nešto poput "uvreda i gestapovskog pristupa" za britansku policiju. Joj daj...

Pogledaj na Youtube što si ljudi dozvoljavaju i kako daleko idu u provokacijama britanske policije. Dođe ti da se sažališ nad njima.
Ja sam govorio o ponasanju prema ljudima koje pronadju na dnu nekog brodskog kontejnera, a takvi su obicno raspolozeni samo za bolnicu, a ne za kakve okrsaje s policijom... Nisam se referirao na domace huligane koji zloupotrebljavaju zakone... Netko tko je riskirao goli zivot, dao zadnju krpu sa sebe da plati put do Britanije, vjerojatno pristao i na robovsko iskoristavanje prilikom dolaska u "obecanu zemlju", vjerujem da nema namjere ici na nogometne utakmice i kasnije demolirati grad... To su krajnje ocajni i siromasni ljudi spremni na bilo kakvu vrstu rada samo da ne moraju ostati u domicilnim zemljama gdje je situacija jos visestruko gora...

Quote:
Mrs Cookie kaže: Pogledaj post
Točno, carinu nije briga za moja ljudska prava, nego ih je briga da poštuju zakon. Zakon štiti ljudska prava.
I u tom zakonu pise da se prema svim "neprihvatljivim" nacionalnostima treba ponasati kao prema zivotinjama??? Ako i ne pise to ne znaci da se prema ljudima treba odnositi s visoka... Pitam se kako bi oni reagirali da ih se tretira onako kako oni tretiraju "nepozeljne"... Vjerujem da bi im se svidjelo, not...

Quote:
Mrs Cookie kaže: Pogledaj post
U pravilu oni ne rade za lokalne vlasnike nego za svoje zemljake. Malo koji Britanac bi zaposlio stranca bez papira. Generaliziraš...
Ovdje je vlasnik bio domaci Englez koji je iskoristavao emigrante... To nije nista neobicno... U Spanjolskoj je gotovo tradicija da ilegalci koje su prakticki izvukli iz mora, rade na plantazi naranci za jedva 3 Eura po danu, kada im dosade, deportiraju ih i opet uzmu novu skupinu kada im zatrebaju... U Italiji sezonce iz istocne Europe koji se prijave za berbu pomidora drze kao taoce i robovsku radnu snagu pod oruzjem i ustroj je gotovo identican onome iz Auschwitza... Da to se dogadja u toj civiliziranoj Europi... Ne kazem da je to u pravilu tako, ali treba covjek biti malo realan i na zemlji... Da ljudska prava, molim te saberi se...

http://espresso.repubblica.it/dettag...50/&print=true

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/5193948.stm
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 19:22   #147
Quote:
Mrs Cookie kaže: Pogledaj post
Putovnice u UK kontrolica UKBA, http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/

Točno je i u teoriji i u praksi to što sam napisala. Kakvo je to "bezobrazno" ponašanje koje spominješ? Jesu te pustili vani na hladnom i kiši sat i pol dok su proučavali što s tobom i kako te kazniti a ti kasniš na avion? Jesu ti grubo odbrusili ako si zamolio za čašu vode? Jesu ti ponudili prevoditelja ako nisi razumio jezik? Jesu ti dali da potpišeš nešto bez objašnjenja i prijevoda?
Sve što sam navela su prekršaji koje je granična policija napravila meni. Hrvatska granična policija.
Da to naprave Britanci, znaju da mogu ostati bez posla i kažnjeni.

Ne kažem da su anđeli, ali često putujem tamo i znam da mi je veća mučnina na našim granicama, a da ne spominjem neke bliže susjede i njihovu primitivnu policiju.
Evo konkretan primjer jos dok su bile potrebne vize:

Prijatelj i ja smo doletili na Stansted iz Trsta, imali smo oko 3 sata do sljedeceg leta, za Dublin, uredno isprintane karte za Ryanair, u putovnicama udareni pecati iz Irske , u dzepu kartice o potvrdi boravka u Irskoj.

Nadobudna kontrolorka prvo pita gdje su nam vize za UK, znam engleski, odgovaram da smo samo u tranzitu i da nam ne trebaju (sto i je bilo tocno) na sto ona pocne vikati: kako se ti to ponsas, sad cu te poslati nazad odakle si dosao.

Ja pitam, u cemu je problem, pitali ste, ja vam odgovorio, tako je, ne trebaju nam vize za tranzit, ovdje samo presjedamo.

Ona se dere: suti, nisam te nista pitala.

Onda trazi isprintanu kartu, karticu o boravku u Irskoj, sve je uzela i rekla nam da sjednemo i cekamo i otisla iza, u neki kao ured.

Nakon pola sata molim da nas puste da uzmemo prtljagu, da ne bi osiguranje mislilo da je tko zna cija i unistilo je.

Pored nas sjedi jedan covjek, iz Splita je bio, imao je urednu vizu za UK ali su ga svejedno natjerali da sjedi i ceka dok oni provjeravaju tko zna sto.

Prolazi vrijeme, nama se blizi kraj check-ina za drugi let, ja idem traziti supervizora da mi objasni zasto smo zadrzani bez razloga, nadobudna baba nam samo vrati dokumente bez obrazlozenja zasto smo zadrzani, bez isprike i kaze da mozemo ici, stigli na check-in skoro pa u zadnji trenutak, covjek iz Splita je ostao sjediti tko zna jos koliko dugo.

Na Lutonu skoro ista stvar, doletili iz Zagreba, hvatali avion za Dublin, drzali nas vise od dva sata, jedva stigli, tada su vize vec bile ukinute.

Na Heathrowu slicna situacija, ovaj put sam imao radnu vizu za UK, drzali nas skoro tri sata bez ikakavog objasnjenja i isprike.

Znam sto je razlog, HR putovnica, nista drugo, mrze nas, ne znam zasto.

Najradije bih probusio veliku rupu na sred otoka da probije voda i da potonu u pizdu materinu, steta sto to nije moguce.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 20:16   #148
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Znam sto je razlog, HR putovnica, nista drugo, mrze nas, ne znam zasto.
Smjesno zvuci, ali mislim da to ima neke veze sa Srbima. Znam da su oni slizani sa Srbima bili jos otkad je zadnji njihov kralj pobjegao u Englesku i od tada njih preferiraju. To se vidjelo i u zadnjem ratu.

Iskreno, ne pada mi niti jedna druga stvar na pamet osim njihove poveznice sa Srbima...
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 00:19   #149
Ne radi se tu o ljubavi i mrznji.

Da se ne ponavljam, dio je vec napisao Gordon_Gekko u
jednom od postova prije.

Drugi dio problema je funkcioniranje HR kao pravne drzave u kojoj svaki
znacajniji balkanski kriminalac dobiva legalnu HR putovnicu, saroliki likovi puni casha su isplivali u HR drustvu (nesto slicno ruskom modelu), drustvene vrijednosti poremecene, politicari polupismeni ....

Ukratko Evropska birokracija jednostavno ne vjeruje Hrvatskoj kao pravnoj drzavi i njezinim ljudskim resursima.

S tim srbi nemaju nikakve veze jer iskreno receno onaj tko ne zivi na balkanu nas i srbe bas i ne razlikuje.


Quote:
MaliZeleni10 kaže:
Znam sto je razlog, HR putovnica, nista drugo, mrze nas, ne znam zasto.
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
Smjesno zvuci, ali mislim da to ima neke veze sa Srbima. Znam da su oni slizani sa Srbima bili jos otkad je zadnji njihov kralj pobjegao u Englesku i od tada njih preferiraju. To se vidjelo i u zadnjem ratu.

Iskreno, ne pada mi niti jedna druga stvar na pamet osim njihove poveznice sa Srbima...
angelfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 02:28   #150
Sasvim sigurno nisam jedina koja nikad, baš niti jednom, nisam imala problema sa svojom hrvatskom putovnicom pri ulasku u UK, a bilo je poprilično tih ulazaka.

Sorry, ne vjerujem da je stvar u našoj putovnici.

A isto tako, mogli su me masirati kao što to čine drugima ali nisu, jer znam njihova pravila i poštujem ih. Kao što poštujem i druga. Možda nije baš uvijek kriv netko drugi...
Mrs Cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 03:00   #151
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Ja sam govorio o ponasanju prema ljudima koje pronadju na dnu nekog brodskog kontejnera, a takvi su obicno raspolozeni samo za bolnicu, a ne za kakve okrsaje s policijom... Nisam se referirao na domace huligane koji zloupotrebljavaju zakone... Netko tko je riskirao goli zivot, dao zadnju krpu sa sebe da plati put do Britanije, vjerojatno pristao i na robovsko iskoristavanje prilikom dolaska u "obecanu zemlju", vjerujem da nema namjere ici na nogometne utakmice i kasnije demolirati grad... To su krajnje ocajni i siromasni ljudi spremni na bilo kakvu vrstu rada samo da ne moraju ostati u domicilnim zemljama gdje je situacija jos visestruko gora...
Rado bih vidjela gdje si ti vidio te "uvrede i gestapovsko deportiranje" takvih ilegalaca. Slobodno ostavi link.

I ne razumijem čemu ovako milosrdan opis ilegalaca, normalno da se sažališ nad takvim ljudima ali gle, sigurna sam da u krugu 500m od svoje spavaće sobe imaš bar jednu obitelj koja spada u takav opis. Jesi i prema njima tako sažaljiv? Skidam kapu ako jesi i svaka ti čast ako im pomažeš.

Inače, ako su željni samo nekakve zarade da spase obitelj, pa od Pakistana do UK ima falabogu prilično zemalja gdje mogu zaraditi na crno, od Hrvatske nadalje. U UK se ide ciljano, zbog azila i funte i fino organizirane benefit mafije. A to već prilično nervira jer se dira u porezni sustav koji je tamo svetinja.

Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
I u tom zakonu pise da se prema svim "neprihvatljivim" nacionalnostima treba ponasati kao prema zivotinjama??? Ako i ne pise to ne znaci da se prema ljudima treba odnositi s visoka... Pitam se kako bi oni reagirali da ih se tretira onako kako oni tretiraju "nepozeljne"... Vjerujem da bi im se svidjelo, not...
Ti očito ne znaš kako se Britanci odnose prema životinjama. Puno, puno bolje nego mnogi oko nas prema ljudima. Ako postoji reinkarnacija, neka sam pas u Britaniji, nitko sretniji od mene.

Btw, nadam se da je bar tebi jasno što želiš reći, jer meni nije. Britanske javne službe rade po njihovom zakonu i amen. Ako misliš da krše zakon ili tvoja ljudska prava, imaš se potpuno pravo žaliti i oni su toga svjesni, pod pritiskom gubitka radnog mjesta. Točka.

Kad se kod nas ljudi budu tretirali kao tamo, tuć ću se nogom u dupe od sreće. Do onda sanjam da naši državni i javni službenici barem budu svjesni odgovornosti posla za kojeg su plaćeni i zakona koje bi trebali poštivati.

Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Ovdje je vlasnik bio domaci Englez koji je iskoristavao emigrante... To nije nista neobicno...
I tako ti veliš... A ja tvrdim da to jest neobično i da ilegalce zapošljavaju uglavnom stranci u UK, ne domaći Britanci. Pa eto.

Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
U Spanjolskoj je gotovo tradicija da ilegalci koje su prakticki izvukli iz mora, rade na plantazi naranci za jedva 3 Eura po danu, kada im dosade, deportiraju ih i opet uzmu novu skupinu kada im zatrebaju... U Italiji sezonce iz istocne Europe koji se prijave za berbu pomidora drze kao taoce i robovsku radnu snagu pod oruzjem i ustroj je gotovo identican onome iz Auschwitza... Da to se dogadja u toj civiliziranoj Europi... Ne kazem da je to u pravilu tako, ali treba covjek biti malo realan i na zemlji... Da ljudska prava, molim te saberi se...

http://espresso.repubblica.it/dettag...50/&print=true

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/5193948.stm
Ako igdje na svijetu možeš "trenirati" ljudska prava, to je UK. Svakodnevno. Od vraćanja jabuka u dućanu jer nisu okusa kojeg bi trebale biti, do najvišeg nivoa sloboda koje će ti javno braniti osviještena javnost. Dokaži mi da sam u krivu i naklonit ću ti se.
Mrs Cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 20:32   #152
Ovdje kod mene na sjeveru generalno ljudi ne vole strance.imala sam dosta slucajeva gdje su starija generacija engleza,uglavnom generacija koja ne voli ici abroad,koja ne voli probati nikakvo drugo jelo osim engleskog,koja je needucirana,close minded,,,pokazivala otvoreno na javnim mjestima da mrze strance,ukljucujuci i mene. Ali to su takav tip ljudi za koje mi se zivo fucka i cije me misljenje uopce ne zanima.
Pustim ih da zive u svojem malom svijeu.
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 22:22   #153
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Evo konkretan primjer jos dok su bile potrebne vize:

Prijatelj i ja smo doletili na Stansted iz Trsta, imali smo oko 3 sata do sljedeceg leta, za Dublin, uredno isprintane karte za Ryanair, u putovnicama udareni pecati iz Irske , u dzepu kartice o potvrdi boravka u Irskoj.

Nadobudna kontrolorka prvo pita gdje su nam vize za UK, znam engleski, odgovaram da smo samo u tranzitu i da nam ne trebaju (sto i je bilo tocno) na sto ona pocne vikati: kako se ti to ponsas, sad cu te poslati nazad odakle si dosao.

Ja pitam, u cemu je problem, pitali ste, ja vam odgovorio, tako je, ne trebaju nam vize za tranzit, ovdje samo presjedamo.

Ona se dere: suti, nisam te nista pitala.

Onda trazi isprintanu kartu, karticu o boravku u Irskoj, sve je uzela i rekla nam da sjednemo i cekamo i otisla iza, u neki kao ured.

Nakon pola sata molim da nas puste da uzmemo prtljagu, da ne bi osiguranje mislilo da je tko zna cija i unistilo je.

Pored nas sjedi jedan covjek, iz Splita je bio, imao je urednu vizu za UK ali su ga svejedno natjerali da sjedi i ceka dok oni provjeravaju tko zna sto.

Prolazi vrijeme, nama se blizi kraj check-ina za drugi let, ja idem traziti supervizora da mi objasni zasto smo zadrzani bez razloga, nadobudna baba nam samo vrati dokumente bez obrazlozenja zasto smo zadrzani, bez isprike i kaze da mozemo ici, stigli na check-in skoro pa u zadnji trenutak, covjek iz Splita je ostao sjediti tko zna jos koliko dugo.

Na Lutonu skoro ista stvar, doletili iz Zagreba, hvatali avion za Dublin, drzali nas vise od dva sata, jedva stigli, tada su vize vec bile ukinute.

Na Heathrowu slicna situacija, ovaj put sam imao radnu vizu za UK, drzali nas skoro tri sata bez ikakavog objasnjenja i isprike.

Znam sto je razlog, HR putovnica, nista drugo, mrze nas, ne znam zasto.

Najradije bih probusio veliku rupu na sred otoka da probije voda i da potonu u pizdu materinu, steta sto to nije moguce.
jel si ti prelazio sa jednog na drugi aerodrom dok si hvatao avion za Dublin?

mene mrzi pisati seminarski o priljateljima koji su bez problema ulazili u UK sa hr putovnicom.putovao sa autom svake godine nekad 2-3 puta godisnje.prvi put nakon povratka u UK i silaska sa ferry zamolili da skrenem,postavili par pitanja, 5 min trajalo. nema tu sta da se ja bunim i njemu odgovaram zasto me zaustavio, kakva su to ljudska prava.covjek pita, ima svoj sistem, ti mu samo ljubazno odgovoris i putujes dalje.
__________________
"I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it"
vagrant is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 22:24   #154
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
Ovdje kod mene na sjeveru generalno ljudi ne vole strance.imala sam dosta slucajeva gdje su starija generacija engleza,uglavnom generacija koja ne voli ici abroad,koja ne voli probati nikakvo drugo jelo osim engleskog,koja je needucirana,close minded,,,pokazivala otvoreno na javnim mjestima da mrze strance,ukljucujuci i mene. Ali to su takav tip ljudi za koje mi se zivo fucka i cije me misljenje uopce ne zanima.
Pustim ih da zive u svojem malom svijeu.
ona kaj je imala ispad u podzemnoj je osuđena na 5 mjeseci
http://www.index.hr/black/clanak/ras...nu/617750.aspx
bloomberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 00:14   #155
eu

nego vidim da se je malo skrenulo sa teme zaposljavanja u EU
mene zanima dali netko zna podatke ako nam npr.. NJemci stave odredene restrikcije tj zabranu rada na odredeno 2. 5. 7 godina. Dali postoji mogucnost da ipa otvore radna mijesta za odredena zanimanja a da nisu visoke strucne spreme. npr medicinske sestre, kuhari ili vec sta im fali.
Kuhara se naprimjer svake godine preko biroa rada na vizu od 6mj u njemacku zaposli stotine sto znaci da im treba te struke pa vijerujem da ce se takvim strukama dozvoliti rad odmah.
pa ako netko zna kakva je praksa bila prije u kojoj zemlji?
dejan358 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 00:20   #156
Njemacka nije jos objavila hoce li uvesti prijelazno razdoblje ili ne.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 00:45   #157
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Njemacka nije jos objavila hoce li uvesti prijelazno razdoblje ili ne.
ma znam ja da nije ali ako netko zna kakva je bila praksa kada su ulazile ostle clanice prije par godina. Znaci dali su dopustali nekim strukama koje im fale rad odmah
dejan358 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 16:46   #158
Sve "istocne" drzave koje su dosada usle u EU 2004. i kasnije su imale prijelazno razdoblje od 7 godina.

Ako imas srece, i sad mozes dobiti papire, makar samo privremene, ovisi i koje si struke.

Imas posebnu temu o Njemackoj pa se tamo raspitaj.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 21:13   #159
Konobari i kuhari se već godinama mogu relativno jednostavno zaposliti u Njemačkoj.Postoji godišnja kvota radnih dozvola za radnike u ugostiteljstvu koja se svake godine slabo popunjava.Razlog tomu je plaća od kojih 800-1200 Eura koja je jedva dostatna za troškove života.
Ne vidim šta če ulazak u EU promijeniti u činjenici da se sa 800-1000 Eura mjesečno u Švabiji jedva preživljava.
Poljaci i ostala ekipa žive po 10 u jednom stanu ili po kamp prikolicama tako da nešto uštede.Ko voli nek izvoli.
FotherMucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 01:24   #160
Quote:
FotherMucker kaže: Pogledaj post
Konobari i kuhari se već godinama mogu relativno jednostavno zaposliti u Njemačkoj.Postoji godišnja kvota radnih dozvola za radnike u ugostiteljstvu koja se svake godine slabo popunjava.Razlog tomu je plaća od kojih 800-1200 Eura koja je jedva dostatna za troškove života.
Ne vidim šta če ulazak u EU promijeniti u činjenici da se sa 800-1000 Eura mjesečno u Švabiji jedva preživljava.
Poljaci i ostala ekipa žive po 10 u jednom stanu ili po kamp prikolicama tako da nešto uštede.Ko voli nek izvoli.
gle ja ves duze vrijeme radim u njemackoj i zadovoljan sam sa placom ovdije ali papire mogu imati samo na 6 mj pa ako bi odma dozvolili kuharima da rade za stalno onda bi a ulazak u EU bi promijeni to da onda mogu stalno raditi.
a te papire na 6mj moze dobiti svako nemoras biti ni kuhar ni konobar da ih dobijes cura kod mene pere sude frizerka je po zanimanju i imam papire na 6mj. a placa koju si gore naveo je za kuhare koji stvarno nista neznaju.
dejan358 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.