Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2024., 23:55   #1
Bahar


Quote:
Bahar je završila medicinsku školu, ali je odabrala porodicu umjesto karijere. Naizgled sretna porodica Yavuzoglu potresena je Baharinom bolešću i jedino je jetra muža Timura može je spasiti. Ovo potresa njihovu porodicu i testira njihove veze.


Godina: 2024
Žanr: Porodična drama
Produkcija: MF Yapim
Scenario: Ayça Üzüm
Režija: Neslihan Yesilyurt
Televizija: Show TV
Muzika: Aytekin Atas

Glumci: Demet Evgar, Buğra Gülsoy
, Mehmet Yılmaz Ak, Hatice Aslan
, Ecem Özkaya


Prva najava

https://www.showtv.com.tr/dizi/fragm...ragmani/116614

Druga najava
https://www.showtv.com.tr/dizi/fragm...ragmani/116855

Treća najava
https://www.showtv.com.tr/dizi/fragm...ragmani/116973

Prva epizoda je već prevedena i postavljena u titlovima.



Linkovi za live gledanje,Utorkom u 20:00

https://www.showtv.com.tr/canli-yayin
https://tr.canlitv.services/show-tv-canli-kesintisiz
https://www.youtube.com/watch?v=ouuCjEjyKVI
__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2024., 00:06   #2
BAHAR YAVUZOĞLU (DEMET EVGAR)




Mlada žena koja je svoj život posvetila mužu i dvoje djece... Uz težak ispit koji će joj život donijeti, ona će biti glavni lik jedne sasvim druge priče i ponovo će se roditi!


EVREN YALKIN (BUĞRA GÜLSOY)



Uspješan je profesor opće hirurgije. Njegov put koji se ukrštava s Bahar otvorit će novu eru u njihovim životima.


TİMUR YAVUZOĞLU (MEHMET YILMAZ AK)



Timur je uspješan i arogantan profesor koji svom imidžu pridaje veliku važnost. Oženio se Bahar prije dvadeset godina i iz ovog braka ima dvoje djece. Njegov odnos sa Bahar i njenom decom je dalek i hladan. Najdragocjenija mu je majka, kojoj nikada ne krši svoju riječ. Timur, koji želi da sve bude pod kontrolom, izgubit će ovu kontrolu s prijelomnom tačkom koju će Bahar doživjeti. Ući će u beskrajni obračun i sa svojom porodicom i sa Baharom. Dok pokušava da se nosi sa svom tom dinamikom, borit će se da spriječi otkrivanje tajni koje čuva.


NEVRA YAVUZOĞLU (HATİCE ASLAN)



Nevra je žena u srednjim šezdesetim koja je autoritarna, veoma pazi na svoj imidž, ima visoke standarde, snažna je i arogantna. Jedina osoba koju cijeni u životu je njen sin Timur. Nevrin red, koja je 20 godina lagodno živila zahvaljujući Baharu koji radi sve za njih, bit će uzdrman Baharinom promjenom. Iako čini sve što može da pomogne Bahar da se vrati kao domaćica, borit će se i sa vlastitom prošlošću i tajnama.


RENGİN ÇEVİK (ECEM ÖZKAYA)





Rengin je profesor akušerstva i ginekologije u svojim četrdesetima. Rođena je u bogatoj porodici, postigla je sve što je željela i postala jedna od vodećih ljekara u Turskoj. Rengin, koja je uvijek bila apsolutni pobjednik, prvi put će se suočiti s mogućnošću poraza sa ponovnim rođenjem Bahar. Baharina promjena će natjerati Rengin da se jače bori za svoje snove, a njen račun sa Bahar iz prošlosti ponovo će biti otvoren!
__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2024., 17:58   #3
Najava za drugu epizodu

https://ok.ru/video/7217539648213
__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2024., 20:26   #4
Ja toplo preporučujem!
Prvobitno nisam planirala da gledam iako mi je Buğra predrag, jer sam mislila da će biti trougao Timur-Bahar-Evren, ali sam onda naletela na scenu Timura sa ljubavnicom i svanulo mi.
Ovo je adaptacija korejske drame "Dr Cha" iz 2023. koja ima 16 epizoda. Po nekim elementima u epizodi se tačno vidi da nije turski scenario. To me brine za nastavak serije kada potroše izvorni materijal, no taj ćemo most preći kada do njega dođemo.

Iako se epizoda bavila ozbiljnim temama, nekako sam imala osećaj da gledam romantičnu komediju, ali neku dobru. Bilo je scena koje su doprinele da serija ima nek lak ton tu i tamo, čak su ubacili i muziku koja tome priliči. Serija mi deluje veoma realno, što je osvežavajuće.
Svi glumci odlično glume, Buğri je uloga izuzetno legla- Evren je prosto jedan divan čovek, kakav mislim da je i Buğra inače. Epizoda je trajala nešto manje od 2 sata, nadam se da će tako biti i sa narednim epizodama.
Hemija Demet i Bügre odlična, zaista mi deluju kao skladan par, oduševila sam se.

Što se tiče same radnje,
dopalo mi se što su odmah prikazali razliku između Evrena i Timura, Evren iako ju je upoznao pre nekih 10 minuta, odmah je primetio da nešto sa Bahar nije u redu. Dok je Bahar sama mužu rekla da su joj se pojavile fleke na rukama, što je on zanemario. Čak u kada mu je rekla da je u bolnici jer se onesvestila, on je nastavio put za Pariz. Čoveku želim sve najgore.
Jasno mi je bilo da Timurova majka ima nešto protiv Bahar, ali nisam znala šta. Bahar je brinula o pokojnom svekru, kojem je ona bila draga. Čak mislim da je moguće da je on ostavio bogatstvo/kuću Bahar, ali da su ovo dvoje sakrili to od nje. Mislim da mora biti neki razlog zašto je Timur još u braku sa Bahar iako ga Rengin pritiska duže vreme da se razvede i oženi njome. Deca su sad već velika, mada nije kao da on mari nešto za njih. To što su Rengin i Timur slavili godišnjicu dok je on u braku sa drugom ženom mi je bila komedija, saberite se.

Dopao mi se odnos Bahar i njene dece. Iako je s početka prikazano kako i oni nju uzimaju zdravo za gotovo, kako je epizoda odmicala bilo je sve više jasno koliko oni vole svoju mamu. Drago mi je da Bahar bar ima drugaricu Çağlu i svoju majku za podršku- koja deluje kao divna žena, majka i baka.

Kraj epizode je isto bio nešto drugačije, nije bila nikakva velika tajna otkrivena kao što je praksa, nikakvo ubistvo, zavera itd
Boki-smoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2024., 20:49   #5
I ja toplo preporučujem..Kad stignem napišem osvrt prve epizode..
__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2024., 21:36   #6
Od inserta koji su objavili u Kari nameravam da gledam seriju jer mi se čini da ima šta novo da ponudi, a ima i ekipu za duboki naklon .
Demet Evgar i Mehmet Yilmaz Ak znaju da izaberu dobru seriju. Bugra je glumac kog sam od glumačke podele najviše gledala i nikad me nije razočarao.

Pošto će serija imati prevod i već su ga objavili, pratiću seriju. Utiske pišem za koji dan.
bum tras is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2024., 21:40   #7
Quote:
bum tras kaže: Pogledaj post
Od inserta koji su objavili u Kari nameravam da gledam seriju jer mi se čini da ima šta novo da ponudi, a ima i ekipu za duboki naklon .
Demet Evgar i Mehmet Yilmaz Ak znaju da izaberu dobru seriju. Bugra je glumac kog sam od glumačke podele najviše gledala i nikad me nije razočarao.

Pošto će serija imati prevod i već su ga objavili, pratiću seriju. Utiske pišem za koji dan.
Kad sam samo najavu vidjela odmah sam primjetila da je ovo drugačiji kvalitet..i zato sam temu otvorila...
a Bugru posebno volim..
Volim i Mehmeta ali Bugra je poseban..

Bit će ovo dobro

@Hosgeldin i ti i Boki-smoki
__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2024., 13:43   #8
Prva epizoda osvrt.

Ovu glumicu nisam dosada gledala,čini mi se,nigdje..pravo mi je osvježenje.
Tako mi je bilo žao kad je Mehmet otišao iz Yargi ,čovjek tako lako glumi negativce i zajebatala

A Bugru volim još od Kuzey Guney.On onako malen uz onog visokog Kivu .čovjek bi rekao pa vidi nema taj muškarac šta da ponudi izgledom kad iznenadi on mene onom svojom jedinstvenom karizmom koju posjeduje...čovjeku možda fale par tri centrimetra(visine da se razumijemo )ali njegova karizma,njegovo glumačko umijeće ,njegov izraz lica i njegove oči sve to dvostruko nadoknađuju.
Ima nešto u tom tipu da bih radije izabrala njega nego zgodnog Kivu.

Bahar je otirač za sve u familiji.Ona je udajom dala svoje samopouzdanje,svoju individualnost ,svoje JA.
Kao mnogo žena prije nje a i bit će ih i poslije nje naivno misle da će im muž aplaudirati jer su ostavile karijeru koju su mogle imati zarad osnivanja toplog obiteljskog gnjiezda.
Nijedna žena ne požali što ej dobila djecu i što je svu svoju ljubav u to investirala ali jednog dana se neminovno probudi i shvati ..djeca su otišla svojim putem ,muž gleda svoj posao a gdje sam ja?
I još ne samo da taj muž niej zahvalan i da ima poštovanje prema jednoj takvoj ženi-jok ,on ju i omalovažava skoro da joj kaže da je glupača koja ništa ne zna,ništa niej uspjela u životu i tako..
Mojoj sestri je muž tako govorio jer se udala za njega a niej skroz završila školu..pa kasnije kad joj kaže glupačo jedna ne znaš ti ja poludim od muke i neminovno se posvađam s njim.On je njoj govorio da je glupača a ona pametnija u svemu od njega bila...

Takav je i Timur.Gad sebični koji je pun sebe ali je zapravo mamin sin kojim mati upravlja i navija kako želi.Slabić je zapravo.Sve ono njegovo što misli da posjeduje,,,ugled kao hirurg,novac ..sve je to kao kula od karata koja će se u jednom trenu srušiti a on ostati ogoljen kao kukavica koja jeste.


Dok ih Bahar sluša u kući za kuhinjskim stolom ,kako joj se smiju,kako ju omalovažavaju ,tako mi ju žao bilo.
Njen muž koji nema empatije,koji nema oka ,koji je doktor a ne vidi da mu je ženi loše-kad je on nju zadnji put istinski i vidio?
Pa još i kad mu kaže da je umorna i da ima fleke po rukama ,jok..nije to ništa.On već u mislima u Parizu sa švalerkom.Zapravo je ta švalerka bila njegova prva djevojka koliko sam shvatila kad je majčica pričala ali nju nije oženio jer ili je ona tad ganjala karijeru i nije još htjela ili to otac nije dozvolio.


Susret od Bahar i Evrena mi je tako simpa..svaki put kad se sretnu kaže on njoj ako je postala lutajući doktor

Pakako ju je zeznuo ,kad mu ona kaže treba ona kod doktora Evrena a on kaže dobar je doktor..Divni su mi..Kako je on pažljiv,kako u jedan tren skenira njeno raspoloženje..dok se Timur,njegova materešina i djeca prepiru ,Bahar u krevetu sjedi i gleda a Evren nju gleda..
Čovjek kukavica nije spreman da zakonitoj ženi da jedan dio sebe a ona mu dala 20 godina svog života,dala mu dvoje djece ,dala mu sve od sebe -ništa ne zadržavajući za sebe.
To muško?
To čovjek?
To je samo kukavica samoživa.

Sviđa mi se melodija ,baš ono kao da sjediš negdje u boemskom dijelu Pariza uz kafu pišeš pjesme ili slikaš dok prolaznici prolaze pored zabačenog kafića u kojem sjediš..

Evren je muškarac koji se ne boji da će ga žena dostići,da će ga zasjeniti svojom pameću...on će Bahar ohrabriti da se ponovno vrati svom poslu..Bit će joj prijatelj,,stub podrške i ,vjerujem ,i ljubav iskrena i odana.
U najavi za večerašnju epizodu vidimo da ona traži novac od kukavice da nastavi karijeru a on kaže nema novac za bacanje..
Ja na njenom mjestu bih mu sve uzela..sve do zadnje pare.Nek se podhitno razvede..
Ona će sada lagano nalaziti opet sebe,,i kako bude sebe otkrivala sve više će od njega odlaziti a to mu se neće svidjeti naravno..Svidjela mi se zadnja scena u epizodi.. kako ga djeca gledaju a on mucajući..kao još je pod dejstvom anestezije..ma jok..nije..jebat će ti majku a i tebe kad krene

Moguće je to sa nasljedstvom kako kažete..
Nešto drugo mi zapalo u oči: Jel poznaje Evren njenog svekra..da mu nije on isto neki nepriznati sin?Kad ga ona pita jel poznaje njenog muža,hirurga on kaže ne..mog svekra isto doktora Evren kaže na žalost da...

Predivan



__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2024., 18:30   #9
I ja sam danas odgledala i još sam pod utiskom. U jednoj reči PREPORUKA ko kuća.

U svom prethodnom postu sam napisala da mi je već trejler privukao pažnju, a onda i krajnje zanimljiv poster


Timur je jedan od najozbiljnijih kandidata za najvećeg ljigavca u turskim serijama, a ta titula čeka i njegovu mamu. Ovakav vid ljigavštine mislim da nije vidjen u turskim serijama. on je izneverio sve sem svoje mame: i ženu i decu i ljubavnicu. Kako serija bude odmicala mislim da će popravljati Timurov lik jer Mehmet Yilmaz Ak je toliko dobar glumac da ume da odbrani svoj lik koji vremenom počinje da se svidja gledaocima, ali ne znam kako zaboraviti da nije hteo da spase svoju suprugu i kako može deci da pogleda u oči.
I deca mi nisu jasna, kako ga nisu pljunula u lice i išamarala. Još manje će mi biti jasna Bahar što ostaje s njim u braku.

Baba spominje da će napraviti istu grešku kao i njegov otac, za koga smo saznali da ga je Bahar negovala i zbog toga se nije bavila svojom profesijom. pretpostavljam da je zbog finansijskih problema mlada doktorica Bahar pristala da neguje Timurovog oca, zaljubila se u Timura, ostala trudna zbog čega ju je oženio, a Rengin ostala večita ljubavnica. U svakom slučaju ni Bahar ni Rengin se nisu usrećile pored Timura.

Evren spominje da Timurovog oca "na žalost zna". od Bugre ništa manje nisam ni očekivala. Osim toga ima iskustva sa korejskim serijama jer u Kizim je bio briljantan. očigledno mu odgovaraju karakteri koje pišu korejski scenaristi.
U svakom slučaju mnogo tajni.

Bahar će doživeti transformaciju, vratiti se osvom poslu i novom muškarcu i to jedva čekamo. Demet je fenomenalna glumica i to će se tek videti. U 1.epizodi malo joj je Mehmet ukrao šou.

Interesantna su i deca, koje smo upoznali kao pomalo razmažene jer samo hvataju i ismejavaju majku, netrudeći se da joj pomognu, niti razumeju. Ipak, istinski su zabrinuti i očajni zbog mogućnosti da je izgube.

Nadam se da će biti više elemenata crne komedije nego melodrame. Mislim da ću danas baciti oko na live.
bum tras is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2024., 19:20   #10
Epizoda je upravo počela..

Bahar izlazi iz bolnice..Majka njena kaže nećeš se vraćati u tu kuću ,kod Timura..Ali Bahar ipak ide .
Ona obećava majci da ništa više neće biti kao prije..

Prekrasna mi Bahar ovako

Licemjerna svekrva drži govor ..pripremili zabavu za Bahar..
Ona i njen sin licemjeri teški..

Joj kako ih sredi oboje...niko osim njih troje i djece nije shvatio..kaže ona ono što ste vas dvoje za mene uradili nikad neću zaboraviti..
Timur se usrao

I djeca podbadaju a on se trudi da zadrži osmjeh jer su gosti tu..kao to je između mene i majke vaše..necu vama racun polagati..

Shvatile plastičare,,jaranice od Nevre da je Bahar bila ironična..
__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2024., 19:32   #11
Joj koja scena
Ovo me podsjetilo na Poyraza..kod njega su ovakve scene imali..ono pomisliš dešava se a on zamišlja..
Ludilo..
Opauči ona Timura ruka ti se pozlatila..

Kaže on njoj da ona nije dobro..nek ode psihijatru..
Ona ga pita zasto se on nje toliko plaši?

Odlučila Bahar da ne pravi kafu,doručak i da ne počisti posliej party...
Paraziti sve jedno po jedno ustaje i od nje traže ono što su navikli ali ona ništa više nije napravila..
Jadnici moraju sami za sebe kuhati..praviti kafu ..koji teret je to amaaan..
__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2024., 19:44   #12
Prepao se Timur..pita ona kolegu psihijatra za savjet..kao žena mi se toliko promijenila nakon operacije..sinoć me je ošamarila..
Ovaj mu kaže hoće to ponekad..moja žena je mene nakon operacije prevarila

Timur se još više sad plaši.
Otišla Bahar u šoping..
Timur ima predavanje a stižu mu računi..on se sav poremetio..
Opametila se Bahar ..sad samo za sebe stvari gleda ..

Znači Rengin i Timur bili zajedno..posvadjali se a on tu noć završio sa Bahar..ona zatrudnila tabiki.
Pita se Bahar sada gdje li Rengin radi..

Kaže ona jaranici da je odlučila da bude doktor..da se potrudi oko karijere sada..
__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2024., 20:26   #13
ja mislila počinje od 20.00.

Vidim da je Bahar znala za Timurovu veliku ljubav prema Rengin i da je razlog braka trudnoća .
bum tras is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2024., 20:29   #14
Je li se saznalo ko je bio donor jetre?
bum tras is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2024., 20:31   #15
Quote:
bum tras kaže: Pogledaj post
Je li se saznalo ko je bio donor jetre?
Nisam to vidjela..sumnjam.


Bahar istražila gdje Rengin radi..došla da posjeti Timura a on u panici ,mogla bi Rengin vidjeti..
__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2024., 20:36   #16
što su raskinuli Timur i Rengin? Čini mi se da je ona negde otišla i da nije shvatila da su raskinuli.

Otići će da radi kod Evrena.
bum tras is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2024., 20:40   #17
Quote:
bum tras kaže: Pogledaj post
što su raskinuli Timur i Rengin? Čini mi se da je ona negde otišla i da nije shvatila da su raskinuli.

Otići će da radi kod Evrena.
Posvađali se bezveze nešto..ona je ,haman otišla u Ameriku a kad se vratila on napravio dijete..

U kojoj je vezi Evren sa Aziz doktorom starim?

Koja je razlika izmedju njega i Timura..
Timur kaže njoj ti si stara i bolesna...otkud ti ideja da se vratiš na posao ..a Evren ju ohrabruje
__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2024., 20:46   #18
Ja ne znam što se posle svega uopšte vraćala kod Timura.

Trebala je bilborde staviti sa njegovim likom i napisati Ovo je čovek koji nije hteo da spase svoju ženu.

Ova Hatice Aslan dva normalna lika nije igrala.
bum tras is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2024., 20:49   #19
Quote:
bum tras kaže: Pogledaj post
Ja ne znam što se posle svega uopšte vraćala kod Timura.

Trebala je bilborde staviti sa njegovim likom i napisati Ovo je čovek koji nije hteo da spase svoju ženu.

Ova Hatice Aslan dva normalna lika nije igrala.
Išla mi na onu stvar u YCS


I ja sam voljela da ga je odmah napustila.
Govno..

I materešina joj se ruga ..kao ima i ona krizu srednjih godina..
Ima li ona ikakvog prava nakon 20 godina braka i služenja svima njima?

Nemoj kao da sramotiš muža i mene.

Malo me Bahar podjseća na Huliyu iz Hayat Sarkisi..
__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2024., 21:02   #20
I ćerkica umažena..svi čekaju da Bahar njima uskoči a niko ne pita šta je njoj važno..

Upala Bahar ..i to sa djevojačkim imenom..
Rengin u panici kaže švaleru da sredi da Bahar ne počinje u toj bolnici..
__________________
Još mi ruka moja u tvojoj spava, korak bosonoge gazele sapleo se o prag kuće one gdje san i java prestaju a ljubav postaje.

Sadi'nin Saniye
Saniye is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.