Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2013., 19:18   #61
...htjela bi se još malo nadovezati o ketozi. To je potpuno moguće prirodno stanje (neki brkaju sa ketoacidozom kod dijabetičara) kod čovjeka( a i drugih bića.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 21:28   #62
u jednom trenutku (prosli tjedan) mi je ketostix pokazao glukoze u urinu....

da, istina je, imam problema s poremecajem prehrane.

ketoza mi je zadnja slamka spasa s obzirom da na neki nacin prirodno regulira apetit.
nemam se volje a ni snage iscrpljivati vjezbom jer ionako preko dana skacem simo-tamo i nemam vremena otpuhnut.

problem nastaje petkom i vikendom... kad nemam zanimacije i zanimacija mi je obicno "frizider" ... pa sam kroz te dane znao ko iz pice zdrmat 10 iljada kcal... i to katastrofalnog JUNKA
(keksi, torte, baklave, biskviti, tvinkiji, čokolade, pun k banana, pekmeza na žlicu, meda, pudinga, kroasana, sladoleda, žele bombona...)

makar, konkretno danas je brojka negdje oko 4-5k kcal... definitivno sam pretjerao s orasima, a napravio sam si i laneni kruh, pa sam ga roknuo sa par konzervi paštete... kikiriki putra.... a od konkretnoga jedno 8 jaja na 20g putra i pol kg šampinjona ...

ketostix je ultra ljubičast

a probava od količine vlakana radi nenormalno,
btw, preznojavam se (što se štitnjače tiče)
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 21:39   #63
nisam znala da imaš poremećaj prehrane.. u tom slućaju bi bilo dobro da potražiš pomoć. U ketozi (dovoljno dubokoj da ne osjećaš apetit) nemožeš dugo biti, morat ćeš se naučiti kontrolirano jesti..
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 21:41   #64
Quote:
Trolička kaže: Pogledaj post
max 1000 cal dnevno za mušku osobu, žao mi je ali moram reći. kad sam pročitala ono s kockicom putra i ovo sad zvučiš mi kao tinejđerka na rubu poremečaja prehrane. pa daj se najedi čovječe

...za mušku osobu od 175cm i tešku oko 50kg koja želi skinut kile
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 22:38   #65
Nadam se da ti to nije tvoja visina i kilaža.. I da želiš skinuti kile..
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 22:46   #66
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
Nadam se da ti to nije tvoja visina i kilaža.. I da želiš skinuti kile..
ocu barem 45kg.
al tijelo se bori. mamu mu njegovu. neznam kak ga nadmudrit.

bottomless hunger.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 22:48   #67
pretpostavka da ne trolaš :S pogledaj brojke i sam vidiš da to nije ok.
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 22:50   #68
kako god , keto ti djeluje. ako imaš problem , nadam se da ćeš ga riješit.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 23:00   #69
uživam u mančizima, a to si mogu priuštit kad mi je od životne važnosti nabacit kile

inače se užasavam debljanja
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 20:29   #70
moram.. again high....

GHB’s little brother makes low-carb diet enjoyable

If you follow a low or no-carb diet your body starts to make more of a compound that is strikingly similar to the drug GHB. This explains the feelings of euphoria that some people experience when on a low-carb diet. The Australian molecular scientist Andrew Brown puts forward this theory in the Medical Hypotheses journal.

http://www.ergo-log.com/bhb.html
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 12:55   #71
Bok ljudi, čitam i vidim svi se ozbiljno bavite ketogenom dijetom, e pa i ja bi iman možda 2, 3 kg više i sad bi ih se riješila i ovo mi se čini ko dobra opcija, ali da ja sebi malo potpomognem ja bi kupila tablete Rapsberry ketone.
Znate di bi ih mogla kupit a da ne naručujem?
RaInboooooW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 13:37   #72
bok, ja bih ti radije preporučio 5:2 post - 5 dana u tjednu jedeš normalno, 2 dana samo 400-500 kcal.
Dobro i potpuno sigurno za zdravlje i učinkovito koliko vidim tuđa iskustva.

I smanji ugljikohidrate u prehrani a povećaj kvalitetne masnoće tipa maslinovo ulje, orahi, masna riba tipa losos, domaća jaja i maslac.. To je zasitno za razliku od ugljkohidrata tipa tjestenina ili slatkiši koji te samo vuku na konzumiranje sve više i više i eto ti začaranog kruga..
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 13:58   #73
E sad jaja ne jedem, maslac i općenito sve mliječno ne zbog intolernacije na laktozu. Neznan šta bi osim da si malo potpomognem tabletama
RaInboooooW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 14:14   #74
pazi, mislim da ketoza nije baš za rekreativno iskušavanje nego za, recimo, pod kontroliranim uvijetima.. tako da po mome, bolje izaberi nešto s manjim mogućim rizicima za zdravlje
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 11:23   #75
cvarci su ok keto klopa, al ne mogu naci koliko kcal imaju i koliko masti i proteina imaju na 100g
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 19:03   #76
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
cvarci su ok keto klopa, al ne mogu naci koliko kcal imaju i koliko masti i proteina imaju na 100g
Cvarci su cista masnoca. Znas od cega se rade? Tu i tamo imaju nekakve tragove mesa ali slabo. Dobri su za ketozu al se njima brzo nabiju i kalorije. A poanta i je jedino u unosu kalorija (ak covjek zeli mrsavit).
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 22:04   #77
ajmo ketonci pomoć.Ovako rodila sam carskim prije godinu, imala sam zeleno svjetlo za lagane vježbice tek nakon 6 mjeseci, a ove malo jače prije 3 mjeseca.Pri kraju sam bete focus t 25, već drugu godinu sam na lchf-u zbog intolerancije na gluten i alergija na žitarice i super se osjećam ali bih trebala skinuti još nekih 5 kilograma(3 do predtrudničke) i jako sporo ide lchf-om.Jaaako sam osjetljiva na uhiće pa eto molim prijedloge i sugestije što papati ako se kome da
GABYSOLIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 10:12   #78
za postizanje ketoze (tzv fat fast o kojem je bilo govora par postova iznad... tj masni post)

Cilj: unijeti 1000-1200kcal dnevno... kroz barem 5 dana
Kombiniraj si ove mini obroke kak hoces... 4x250... 5x200... 2x300+1x200......itd

obroci za 200 kcal

- 28g orašara (orah, lješnjak, makadamija)
- 100g abc sir (vlasac ili obicni)
- mala konzerva rio mare tune (u vodi) sa žlicom majoneze (15g majoneze)
- jedna konzerva (95g) pastete argeta - delight (30% manje masti)
- 2 zutanjka i jedna zlica majoneze

obroci od 250 kcal

- 1 kranjska kobasica po izboru
- 2 pilece hrenovke (perutnina ptuj - moze i one sa sirom)
- 100g mortadele
- 100g prakticki bilo kojeg "parizera" (ne zimske i sl)
- 50ak grama zimske, cajne, kulena i sl...

obroci od 300 kcal

- 45g orašara (orah, lješnjak, makadamija)
- 125g vivis (vindija) krem sir 
- konzerva bilo koje pastete od 100g
- 2 jaja na kajganu sa jednom štraftom špeka
- konzerva bilo koje pastete od 100g
- 80g (80ml) vrhnja za šlag - zmuti ih u šlag sa mikserom
- jedan paketic mozzarelle (125g ocjedjene mase)


Kupi ketostix i..... onda kad si jednom u ketozi rokaj po keto stilu, 70-80% masti... 20-30% proteina i ZELENjave ko u prici... (ok, to ce narusiti malo omjer zbog kolicine uh, ali nek te ne dira previse...)

-----------------------

Na kraju ove "procedure" si ziher 3-5kg dolje.... (vode vrlo vjerojatno) i samo nastavi.... iducih 4kg za kompletan ucinak
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 10:41   #79
Puno ti hvala!Sad kužim jer po lchf-u u biti jedeš koliko hoćeš dozvoljene hrane, nije da ja puno jedem, uz bebu hodalicu je to sve s nogu i nabrzaka ali je sve po lchf-u a nekad i preskočim obrok(if post) međutim meni taj post ne čini ništa u smislu mršavljenja.Zapravo sad vidim ja unosim više kalorija od ove tvoje preporuke i jedem povrća s više uhića.Bacam se na ovaj tvoj jelovnik(ali ću preskočiti salamice i paštete jer sam alergična i na te glutamate i konzervanse pa to ne smijem ali tunu, jaja mliječno i sireve smijem) Još jednom hvala puno puno i javim se s rezultatima
GABYSOLIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 11:23   #80
Ovo je privremeni plan, tj 5 dana... 7max

Nakon toga povecaj kalorijski unos... nadji na netu neki kalkilator i guglaj "guide to ketosis" na stranom bodybuilding forumu ti je popis namirnica...

ovo gore je post tj procedura....
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.