Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2013., 10:09   #221
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
u Zg-u od 950 - 1600 kn za metal keramiku, 2000 - 3200 za punu keramiku
stavio sam ovaj svoj problem na drugi topic ali ovdje me zanima i cijena pa ga copy-paste-am....prije 15-ak godina mi se okrhnula lijeva jedinica i to na dijelu koji je okrenut prema drugoj jedinici i to u obliku nepravilnog trokutića....rekao bih oko 20% vidljivog zuba....prije 7 godina mi se to otkinulo i zubarka mi je stavila vjerojatno samo bijelu nadogradnju i bio sam zadovoljan jer nisam baš pazio šta grizem ali nisam ni otvarao pivske boce zubima.....sada mi se opet nakon 7 godina okrhnulo, ali nema moje zubarke jer je otišla u mirovinu....novi zubar mi je stavio isto tako bijeli kompozit ali je otpao nakon tjedan dana zagrizom u topli slanac nakon toga pitao sam zubara što bih mogao staviti a da mi potraje duže i da bude kao prije...bar 7 godina da traje...on kaže da bi mogli metal keramičku krunicu staviti.....e sad moje je pitanje da li ima neka alternativa jer mi se stvarno ne brusi ostalih 70% zuba ako se ne mora....zub ne boli jer je dirao s oštrim instrumentom u sredini gdje je odlomljeno....samo je taj dio okrhnut i nije vertikalno puknuo do kraja (oblik trokutića)....cijena koju mi je ponudio je 1.450,00 kn za metal keramičku krunicu a radi se o zubaru s ugovorom s HZZO-om....da li je to OK cijena i kakve su kvalitete te krunice....pitao sam imaju li u ponudi i empass materijal ali je rekao da nemaju (ili nemaju obradu )....koliko bi me ta sanacija došla kod drugih i ima li tko s foruma iskustva s tim
SubaruCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 10:18   #222
Quote:
ZorcJ kaže: Pogledaj post
Zna li netko kako se krecu cijene stomatoloskih usluga (kod privatnika)? Zanima me otprilike koliko kosta brusnje zuba, popravljanje, bijela plomba ..... Napisite sve sto vam padne na pamet, a meni ce svaka informacija dobro doci ....
Sacuvaj te Boze! Kozu ce ti odrati i zdrave zube popravljati ako im samo dopadnes saka.I znaju te uvjeriti kao "trebalo bi ovo,trebalo bi ono" jer ce te toboze ako to sad ne sredite,je li, imati strasnih problema s tim u perspektivi...Ja sam reko momjem malom:"Sine, ako budes ucio najbolje ti je u zubare,a ako pak ne - budi mesar! I bit ce ti ko bubregu."
__________________
ma nije sto povrijedi mene mozda je i bolje tako al' sto moja majka place to ti necu oprostiti lako
misho-pisho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 11:42   #223
Quote:
SubaruCRO kaže: Pogledaj post
stavio sam ovaj svoj problem na drugi topic ali ovdje me zanima i cijena pa ga copy-paste-am....prije 15-ak godina mi se okrhnula lijeva jedinica i to na dijelu koji je okrenut prema drugoj jedinici i to u obliku nepravilnog trokutića....rekao bih oko 20% vidljivog zuba....prije 7 godina mi se to otkinulo i zubarka mi je stavila vjerojatno samo bijelu nadogradnju i bio sam zadovoljan jer nisam baš pazio šta grizem ali nisam ni otvarao pivske boce zubima.....sada mi se opet nakon 7 godina okrhnulo, ali nema moje zubarke jer je otišla u mirovinu....novi zubar mi je stavio isto tako bijeli kompozit ali je otpao nakon tjedan dana zagrizom u topli slanac nakon toga pitao sam zubara što bih mogao staviti a da mi potraje duže i da bude kao prije...bar 7 godina da traje...on kaže da bi mogli metal keramičku krunicu staviti.....e sad moje je pitanje da li ima neka alternativa jer mi se stvarno ne brusi ostalih 70% zuba ako se ne mora....zub ne boli jer je dirao s oštrim instrumentom u sredini gdje je odlomljeno....samo je taj dio okrhnut i nije vertikalno puknuo do kraja (oblik trokutića)....cijena koju mi je ponudio je 1.450,00 kn za metal keramičku krunicu a radi se o zubaru s ugovorom s HZZO-om....da li je to OK cijena i kakve su kvalitete te krunice....pitao sam imaju li u ponudi i empass materijal ali je rekao da nemaju (ili nemaju obradu )....koliko bi me ta sanacija došla kod drugih i ima li tko s foruma iskustva s tim
Cijena je ok, hzzo i tako ne pokriva fiksnu protetiku. IPS empress ili još bolje IPS e.max krunice/ljuskice su načinjene od vrhunskog čistog keramičkog materijala te su u pravilu duplo skuplje. Vaša situacija je savršena za tako nešto, samo je pitanje kako stojite s financijama. U suprotnom, i s metal-keramikom se stvar da dobro izvući ali puno teže, tim više ako radite samo jedan zub. Ipak predlažem da prvo probate "pošteno" zakrpati taj odlomljeni komad bijelim ispunom
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 07:27   #224
Pitanjce. Doktorica ima ugovor s hzzom, radila bi mi krunicu za 1700 kn. Jel to normalna cijena? Radi se o sestici.

Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk 2
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 10:46   #225
HZZO ne pokriva krunice, prema tome može vam naplatiti koliko želi, ali ne ispod 950 kn (uz račun)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 16:31   #226
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
HZZO ne pokriva krunice, prema tome može vam naplatiti koliko želi, ali ne ispod 950 kn (uz račun)
Kakve krunice postoje i okvir nekih cijena? Hvala

Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk 2
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 21:46   #227
Metal-keramika: kvalitetan i dugotrajan materijal, prilicno dobre estetike. Cijena u prosjeku 950-1500 kn.
Puna keramika: materijal vrhunske estetike, ali mozda nesto slabijih mehanickih svojstava. Cijena cca 2000-3500 kn.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 00:12   #228
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Metal-keramika: kvalitetan i dugotrajan materijal, prilicno dobre estetike. Cijena u prosjeku 950-1500 kn.
Puna keramika: materijal vrhunske estetike, ali mozda nesto slabijih mehanickih svojstava. Cijena cca 2000-3500 kn.
Hvala :-) ona moja sestica ipak nece van jer rtg snimka je pokazala da je korijen zuba ok (prije dvije godine imaa sam apsces na zubu pa su mi endodontski spasavali zub). Uglavnom, moja zubarka ce mi raditi tu metal krunicu i trazi 1700 kn. Sad std napisali nekakav okvir cijena i ona prelazi to. Zena je prema meni stvarno ok i jako dobro radi, ne dami se za nekih 200tinjak kn trazit drugog stomatologa.
I da, danas mi je radila pripremni teren za tu krunicu i probila mi jedan kanal kojeg je pokrpala, kad sam je pitala kako se to dogodilo, kaze da je prenisko postavljen kanal. Iskreno nemam pojma sto to znaci. Tako da ce ostala 2 kanala pripremiti da budu drzaci krunice.
Molim za vase misljenje. Hvala

Sent from my SINA-1 using Tapatalk HD
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 16:37   #229
Nije baš dobro kad se svrdlom za nadogradnju probije kanal tj zub, znaci da je bila malo brzopleta-nepažljiva, ali dešava se. Bitno da je prepoznala zajeb i da sanira štetnu propisno. Nadam se da će na kraju sve biti ok
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 19:41   #230
Poštovanje!

Zanima me da li mogu dobiti reklamaciju za plombu?
Naime, prije manje od 6 mjeseci stavljena mi je bijela plomba koju sam platila 200 kn, i jučer mi je ista pri pranju zubi ispala. Da li ponovno plaćam kod svojeg zubara stavljanje bijele plombe na isto mjesto? Postoji li kakva garancija na trajnost plombe? Ne radi se o privatniku.

Unaprijed hvala na odgovoru.
Buhica Bu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 15:07   #231
Ne postoji garancija, ali treba vidjeti iz kojeg je razloga plomba ispala...ako je stomatolog savjestan i procjeni da je to zbog njegove "greške" (ponekada je teško napraviti kvalitetnu plombu, zbog sline i sl), ponovit će vam ispun besplatno.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 21:46   #232
jel znate koliko dode ortodontski pregled zubi kod privatnika? nosim nocni aparatic 4 godine,nikako nisam zadovoljna rezultatima,ustvari zubi su jos gori nego ranije i odlucila sam se promijeniti ortodonta
i live4love is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 00:00   #233
Dopunsko osiguranje imam već bar dvije godine. Nedavno sam bila kod novog stomatologa (promijenila adresu stanovanja) i otišla riješit jedan zub. Kada mi je trebala staviti plombu upitala me je hoću li običnu ili ''kompozitni ispun''. Upitala sam zar to ne pokriva dopusnko da bih dobila odgovor da ne. Odlučila sam platiti tu plombu od 140 kn ali sada se osjećam nasamareno jer sam komotno mogla otići svojem privatniku i za stotinjak kuna skuplje dati popravit zub. Pa pitanje - zar dopunsko ne pokriva i tu vrstu plombe??
eiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 09:32   #234
Quote:
i live4love kaže: Pogledaj post
jel znate koliko dode ortodontski pregled zubi kod privatnika? nosim nocni aparatic 4 godine,nikako nisam zadovoljna rezultatima,ustvari zubi su jos gori nego ranije i odlucila sam se promijeniti ortodonta
Prvi pregled je u većini ordinacija besplatan Inače je to cca 300kn

Quote:
eiya kaže: Pogledaj post
Dopunsko osiguranje imam već bar dvije godine. Nedavno sam bila kod novog stomatologa (promijenila adresu stanovanja) i otišla riješit jedan zub. Kada mi je trebala staviti plombu upitala me je hoću li običnu ili ''kompozitni ispun''. Upitala sam zar to ne pokriva dopusnko da bih dobila odgovor da ne. Odlučila sam platiti tu plombu od 140 kn ali sada se osjećam nasamareno jer sam komotno mogla otići svojem privatniku i za stotinjak kuna skuplje dati popravit zub. Pa pitanje - zar dopunsko ne pokriva i tu vrstu plombe??
Ne pokriva. Imaš pravo na besplatni kompozitni ispun od 3-3, a ostalo plaćaš sama. Alternativa je amalgam
Ivana2711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 21:34   #235
Trebam raditi i gornju i donju totalnu protezu. Nemam nijedan svoj zub. Zubarka, koja mi se inače čini sasvim okej, ali kod koje idem tek posljednja dva mjeseca, mi kaže da je bolje napraviti akrilne proteze zato što nemam više nijedan svoj zub. No, moja je mama prije cca 5 godina radila metalne proteze i prezadovoljna je time što su tanke. Prije je imala akrilne debele. Kad je radila te metalne (također nema nijedan zub), morala je doplatiti oveću sumu, jer zdravstveno je pokrivalo samo akrilne. Koliko znam, sada zdravstveno pokriva i metalne...
Da ne duljim, iako mi se ova moja nova zubarka čini sasvim okej, ne mogu se oteti dojmu da su metalne proteze znatno skuplje i da me zato uvjerava da su za mene bolje akrilne... Zato molim pomoć i savjet. Napominjem da sam zube izgubio zbog neke ciste u maksilama koju sam operirao prije petnaestak godina... ali i zbog parodentoze. Kosti gotovo da više i nema. I... imam dopunsko zdravstveno.
Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
maliodpalube is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 03:42   #236
Quote:
Iako je bijele plombe iza trojki trebalo i dosad naplaćivati, dio stomatologa to nije činio. Kako od 1. travnja na snagu stupaju novi ugovori ordinacija s HZZO-m, te će stomatolozi najveći dio zarade dobivati po učinku, smatra se i da će ih većina početi naplaćivati bijele plombe.

Hrvatska komora dentalne medicine oštro je osudila poruku ravnatelja Doma zdravlja Splitsko-dalmatinske županije dr. Dragomira Petrica, koji je prije 20-ak dana građane pozvao da svojim stomatolozima ne plaćaju ništa, osim razlike u cijeni materijala za "crne" i "bijele" plombe, koja ne smije biti viša od 50 kuna.

"To su nevjerojatne tvrdnje i točno se zna koje stomatološke usluge pokriva HZZO, a koje su usluge izvan standarda i moraju se dodatno platiti. Standardom je propisano da se tzv. bijele ispune koriste samo u području prednjih zubi od trojke do trojke, a sve iza prema kutnjacima treba sanirati amalgamskim ispunama. Želite li i na stražnjim zubima bijele plombe, to treba platiti u skladu s minimalnim cjenikom Komore, a cijena takve ispune kreće se od 220 do 300 kuna", kaže za Glas Slavonije dr. Miroslav Sikora, predsjednik osječke podružnice Hrvatske komore dentalne medicine.

No, zanimljivo je da je ta naplata izvanstandardnih usluga nešto na čemu inzistira Komora radi zaštite struke, jer smatraju da po diskontnim cijenama nije moguće pružiti kvalitetnu uslugu, ali isti zahtjev pred stomatologe ne postavlja i HZZO. Upravo je i to razlog što velik broj ordinacija danas ne naplaćuje bijele plombe bez obzira na koji ih zub stavljali.

Naime, cijena između bijele i amalgamske ispune bitno se ne razlikuje, nego je razlika u postupku, pa tako stavljanje bijele plombe zahtijeva nešto više angažmana samog liječnika dentalne medicine. Na naplati bijelih ispuna inzistira upravo sama Komora i to kako se ne bi stvarala nelegalna konkurencija prema privatnim stomatolozima.

"Nije fer ako onaj koji ima ugovor s HZZO-om i dobije glavarinu za svoje pacijente i novac za materijal, odluči da neće naplaćivati bijele plombe, a privatnik si to ne može priuštiti, te ih mora naplaćivati. Tako se u struci stvara nelojalna konkurencija. Pretpostavljam da se dio kolega nije odlučivao na tu naplatu zato da se više svidi svojim pacijentima ili ih zadrži", kaže dr. Sikora.

Pri stručnom nadzoru HKDM-a, doktori dentalne medicine koji ne naplaćuju bijele ispune dobit će samo usmenu opomenu. Kako od 1. travnja na snagu stupaju novi ugovori ordinacija s HZZO-m, te će stomatolozi najveći dio zarade dobivati po učinku, smatra se i da će ih većina početi naplaćivati bijele plombe, što će vjerojatno iznenaditi pacijente, koji zapravo nisu bili ni svjesni da njihovi liječnici do sada časte izvanstandardnom uslugom.

Stručnjaci s HZZO-m još nisu usuglasili ni odluku o naplati anestezije prilikom dentalnih postupaka.

"Držimo da injekcije trebaju biti besplatne u slučaju da vadite zub ili imate neki iznimno bolan postupak, no ako za neki redoviti i gotovo bezbolan postupak tražite injekciju, držimo da je onda treba i naplatiti", kaže dr. Sikora.
http://danas.net.hr/hrvatska/osijek-...lombe-300-kuna

naplaćivati i anesteziju, o kriste
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 16:59   #237
Quote:
eiya kaže: Pogledaj post
Dopunsko osiguranje imam već bar dvije godine. Nedavno sam bila kod novog stomatologa (promijenila adresu stanovanja) i otišla riješit jedan zub. Kada mi je trebala staviti plombu upitala me je hoću li običnu ili ''kompozitni ispun''. Upitala sam zar to ne pokriva dopusnko da bih dobila odgovor da ne. Odlučila sam platiti tu plombu od 140 kn ali sada se osjećam nasamareno jer sam komotno mogla otići svojem privatniku i za stotinjak kuna skuplje dati popravit zub. Pa pitanje - zar dopunsko ne pokriva i tu vrstu plombe??
Dopunsko ne pokriva kompozite na stražnjim zubima!

Jel vam dr. izdala račun? Ako nije u prekršaju ste i ona i vi i za to možete biti obje novčano kažnjene!
papanjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 03:12   #238
Zubari i nezaposlenost

Pozdrav, prekopala sam malo po forumu i ne nadem sto mi treba pa eto da pitam.
Ako vec negdje ima tema molim prebacite me
Frendica mi ima jako velikih zubnih poteskoca ponajvise jer se zubara boji ko vrag tamjana.. Kako kaze...
Mlada je cura i zelim joj pomoci, napokon uspijem ju nagovoriti da odemo skupa i ona ostane bez posla i opet nula...
Ima sva cetiri umnjaka za popraviti/ vaditi ima puknutu dvojku vertikalno na pola do korijena sto treba vadit i stavit drugizub-ima implantant na jedinici koji kako kaze nije se dobro primio meso je malo plavkasto... Od ocnjaka desno joj fali nekoliko zubica vidim kad se smije...nisam vise popamtila sta je zubarica rekla, par karijesica itd...
Kakva prava ima kao nezaposlena ? Ima li hzzo ikakve poticaje il nesto, nezz... Znam da je meni puno dat 200 kn za plombu a ne njoj sad... Nezz kako da joj pomognem, jel moze imat besplatnog zubara? Sto s besplatnim implatantima/ krunicama... Za tu dvojku, popravci i cijene??... Ikakve povlastice..
Kad sam zvala u hzzo zena mi je odgovorila kako nezaposlena osoba zna svoja prava i sta sad hoce... Uzas...
Hvala unaprijed




Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
--- ...život nije sazidan od želja već od djela svakog pojedinca...
Sp@v@lic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 23:48   #239
Besplatni implantati i krunice? Si mozda pila nesto? Doticna ima jednaka prava kao i svaki drugi osiguranik (i koja mozes procitati ovjde ili uz pomoc googlea). To sto daju je mizerno ali morat ce se snaci jer druge nema.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 13:33   #240
CJENIK

!Može li mi tko odgovorit što mora sadržavati cjenik stomatologa. Moja draga zubarka je držala jedan cjenik na zidu svoje ordinacije, a drugi( skuplji!!) na svojoj web stranici. I nakon šta mi je uručila račun po cijeni sa neta(naravno većoj) zalila sam joj se da joj na cjeniku na zidu pise manja cijena, zahvalila mi je sta sam je upozorila na to, i rekla da je ona "odavno" digla cijene svojih usluga al eto nije stigla prominit ih, tj.izvisit (A MORA PO ZAKONU)!! Idući put sam vidila da je izvisila novi cjenik al bez potpisa i pečata!! S tim da na svojim RIJETKIM racunima uvik samo piše PRIVAT.STOM.USLUGA! Znaci bez specifikacija sto sam tocno platila!! Jel moze ko komentirat ovo?!! Hvala:-D
Rosita18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.