Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2009., 18:55   #1
Rabljeni Peugeot 407 - na sto paziti?

Bok ljudi,

Idem u subotu po novi (rabljeni) auto, pa me zanima na sto bi posebno trebao obratiti paznju. Radi se o Peugeotu 407 1.6 hdi.

Cuo sam da znaju imati problema sa servom, da pocne gubiti snagu i "zapinjati" pri sporoj voznji, i to je jedino lose sto sam cuo dosad.

Fala unaprijed za savjete
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 19:54   #2
Quote:
crótach kaže: Pogledaj post

.... na sto bi posebno trebao obratiti paznju. Radi se o Peugeotu 407 1.6 hdi...
Posebno obrati pažnju da ne kupiš Peugeot. Nema s time sreće.

Uzmi neki njemački ili japanski auto. Ni korejce ne zanemaruj.

Na ovom forumu samo problemi s tim Peugeotima. Kako je tek u starnom životu?
pavle čutura is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 22:33   #3
Quote:
pavle čutura kaže: Pogledaj post
Posebno obrati pažnju da ne kupiš Peugeot. Nema s time sreće.
Uzeo si mi rijeć iz usta.
__________________
Carpe Diem!
cserer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 11:14   #4
Ugh, pa nisam znao da je bas takva situacija s njima. Po ADAC-ovim statistikama 407 se jako jako dobro drzi, u istoj klasi sa VW, Audijem itd.
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 19:59   #5
dobro da se njemci ne kvare, nije da hvalim peugeota, ali malo malo, pa volkswagen, pa opel, pa audi.......
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 20:01   #6
na ništ, zaobiđi u širokom luku...

tri put sam imao pežo 2.0 HDi 110 KS (2002. godina) na dvoru: prvi put, zadnji put i nikad nikad više...
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 20:56   #7
Ja imam 407 SW 2.0 136 ks. Ovaj motor je dobar za ovaj auto. Taj 1.6 110 konja je pre slab. Ali više nebi nikda kupio 407. Samo na popravke prednjeg trapa (vilice, zglobovi itd.) potrošio sam oko 6000 kn u 2 godine (kupio sam novoga za cca 206.000,00 kuna), a pod garancijom su mi promijenjene dva kompleta vilica. Promijenio sam pumpu serva 5700 kuna. Motor je naj bolja stvar na autu, ostalo nije baš nešto. Da kupujem nebi ga više kupio.
go4free152 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 11:23   #8
ma svaka ćast svakom, ali pola tih ljudi ni ne vozi peugeot taj, nego svi znaj da peugeot jednostavno ne valja, a da volkswagen, toyota, hyundai, ford su bezgrešni, i onda ti je bolje ništa ni ne pitat za peugeot kad znaš odgovore..... ne hvalim peugeot, no imali su dobrih modela ali i loših, kao i svaki proizvođać.....
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 11:32   #9
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
ma svaka ćast svakom, ali pola tih ljudi ni ne vozi peugeot taj, nego svi znaj da peugeot jednostavno ne valja, a da volkswagen, toyota, hyundai, ford su bezgrešni, i onda ti je bolje ništa ni ne pitat za peugeot kad znaš odgovore..... ne hvalim peugeot, no imali su dobrih modela ali i loših, kao i svaki proizvođać.....
to je istina... svaka marka ima modele kojima se dogode greške... ali ipak, imali smo u firmi 3 407-ice koje su provele više dana u servisu, nego na cesti... tako da mu ne preporučujem... mjenjač, upravljač, ovjes, a pogotovo elektronika nisu valjali na tim 407-icama...
Herci80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 11:39   #10
eto srića da ne kupuješ Peugeot
etan-metan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 20:39   #11
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
ma svaka ćast svakom, ali pola tih ljudi ni ne vozi peugeot taj, nego svi znaj da peugeot jednostavno ne valja, a da volkswagen, toyota, hyundai, ford su bezgrešni, i onda ti je bolje ništa ni ne pitat za peugeot kad znaš odgovore..... ne hvalim peugeot, no imali su dobrih modela ali i loših, kao i svaki proizvođać.....
stvarno... moram pronaći slike s kćerine firme jer je tamo zadnje slikan P307...

Samo prve godine 2x je vožen na vučnoj službi u servis, dobili zamjenski, jednom šlepan kod Siska i dobili smo za zamjenu rent-a-car, pred Labinom je ostao u kvaru, nije vukao... kad mu se to nije sviđalo... mijenjam gume zimske na ljetne a prednji kotač se klima - izmjena ne znam više čega...

Svaki mjesec dodatni trošak i servis. Jedva sam čekao da leasing izađe. Vozio ga je moj stari od 60 godina... Vjerojatno ne zna krenut da ne zašara, napeljava se iz zavoja u zavoj, namjerno se vozio po šumama itd...

Zanimljivo sada ima Corollu Verso 1,5 godinu i 30.000 km... bez ijednog kvara... zvuka ili bilo čega...

Pa, pežo se ne kvari, ali kod nas na dvoru više nikad niti jedan neće biti...

Isto priča je i za Lagune, a ja sam s mojom 1.9dci 120 KS za 5 godina napravio 110.000 km i sve savršeno... I to je dokaz da nije pravilo.

Ali kad mi se počeo Pežo kvarit primjetio sam da njih ipak najviše od novijih auta ima na vučnim službama...

A ADAC koji se spominje ili nešto slično nedavno je bilo u 24 sata, pred par dana.... Samo jedna Škoda i jedna mečka su se u 10 auta ugurale od europskih auta i to pred kraj.... ali tri su Honde tu među prvih 10...
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 20:25   #12
Hm, pa evo nisam na kraju kupio 407-icu... Al otiso sam vidjet, imo sve dogovoreno, probnu voznju itd. Sjednem u auto, malo je zmazan, vidi se da nije previse cuvan, par ogrebotina, par udubljenja, nist ozbiljno, al generalno daje dojam da auto nije pazen ni mazen... Kljuc u bravu - odma greska na dispjelu da nema dosta aditiva u filteru.. oke.. okrenem kljuc, auto upali iz prve, eto nova greska na displeju esp/asr ne radi! prodje sekunda-dve, eto nova greska na displeju - abs ne radi!

Hm.. Vozo sam se dva sata tam i dva nazad bezveze. Al bar nisam nist kupio. Sad na to gledam ko pozitivno iskustvo...

Racuno sam da 407-ica iz 2004 za 3300 eura mora bit dobar poso. A sad nazad na trazenje
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 21:08   #13
Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
, par ogrebotina, par udubljenja, Kljuc u bravu - odma greska na dispjelu da nema dosta aditiva u filteru.. esp/asr ne radi! abs ne radi!



Racuno sam da 407-ica iz 2004 za 3300 eura mora bit dobar poso. A sad nazad na trazenje
__________________
You live and learn. At any rate, you live.
Ultimativno Zlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 01:13   #14
Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
Hm, pa evo nisam na kraju kupio 407-icu... Al otiso sam vidjet, imo sve dogovoreno, probnu voznju itd. Sjednem u auto, malo je zmazan, vidi se da nije previse cuvan, par ogrebotina, par udubljenja, nist ozbiljno, al generalno daje dojam da auto nije pazen ni mazen... Kljuc u bravu - odma greska na dispjelu da nema dosta aditiva u filteru.. oke.. okrenem kljuc, auto upali iz prve, eto nova greska na displeju esp/asr ne radi! prodje sekunda-dve, eto nova greska na displeju - abs ne radi!

Hm.. Vozo sam se dva sata tam i dva nazad bezveze. Al bar nisam nist kupio. Sad na to gledam ko pozitivno iskustvo...

Racuno sam da 407-ica iz 2004 za 3300 eura mora bit dobar poso. A sad nazad na trazenje
Stari moj kad već izmišljaš trebao si izmislit malo bolju i realniju priču
Taj auto čak i kad je udaren vrijedi više
BigCityBeats is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 20:44   #15
eto....sad i sam mozes drugima govoriti o svojim iskustvima s doticnim Pezoom
bushido is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 20:51   #16
Koliko para??

Jel sam ja to dobro pročitao???
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 21:10   #17
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Koliko para??

Jel sam ja to dobro pročitao???
I ja se to pitam,3300e????
ziginjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 23:21   #18
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Koliko para??

Jel sam ja to dobro pročitao???
Ako ti nisi, onda nisam ni ja.

3300 eura.

Ako se dobro sjecam sa pdf-a "Dijaspora" covjek zivi u Irskoj i to je sasvim normalna cijena za taj auto i to godiste u danasnjim uvjetima u Irskoj (debela recesija, pad prodaje novih auta oko 65%, drastican porast nezaposlenosti pa se prodaje sve moguce i nemoguce).
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 21:41   #19
Vazna odluka....

POzzzz dragi ljudi......sve ovo sto sam dosad procitao sve su neke kritike i negativnosti o 407-ci,,,,,,ja sada trebam kupiti 407-cu ali 7 mjesec 2008 god proizvodnja......1.6 hdi motor.......tko mi moze reci nesto o tome...dali je ovaj iz 2008 sto valja ili je isti kao i njegovi predhodnici....hvala...
fightertony88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 21:19   #20
pa vjerojatno ga se vlasnik rješava samo da ga više negleda
ćubi is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.